Piktupėnų mokykloje – sveikatingumo savaitė

Visai neseniai Piktupėnų pagrindinėje mokykloje buvo surengta „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Akcijoje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Iš anksto buvo sudarytas savaitės veiklos planas ir kiekviena diena buvo skirta vis kitai veiklai.

Mokiniai per technologijų pamokas gamino įvairius patiekalus iš mūsų krašte auginamų vaisių ir daržovių ir kalbėjo apie jų naudą žmogaus organizmui.

Pirmajai „Muzikos dienai“ mokiniai rinko muziką, pagal kurią šoko per pertraukas. Įvairius šokio judesius demonstravo 8 klasės mokinės. Antroji diena buvo skirta sveikam maistui. Mokiniai technologijų pamokų metu gamino įvairius patiekalus iš mūsų krašte auginamų vaisių ir daržovių ir kalbėjo apie jų naudą žmogaus organizmui. Šeštos klasės mokiniai virė 5 grūdų košę, gamino senovinį vaikų desertą – ropę su medumi. Septintokai visus vaišino moliūgų, kriaušių ir obuolių sulčių kokteiliu ir keptais obuoliais.
Trečiąją „Vandens dieną“ mokiniams buvo dalijami lankstinukai apie vandens reikšmę žmogaus organizmui. Per klasės valandėles vaikai su klasės auklėtojais skanavo įvairių arbatų. Moksleiviai buvo supažindinti su vaistažolių arbatomis, aptarta čiobrelių, liepžiedžių, kmynų, ramunėlių, mėtų, raudonėlių, aviečių nauda žmogaus sveikatai.
Ketvirtoji diena buvo skirta fiziniam aktyvumui didinti. Kūno kultūros mokytojas Kęstutis Bytautas pakvietė į masinę mankštą, kurioje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Mankšta vyko mokyklos sporto aikštyne. Visi atliko linksmus mankštos pratimus kaklui, pečiams, rankoms, liemeniui, kojoms mankštinti.
Paskutinioji – „Šypsenos diena“. Šiai dienai priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir 1-4 klasių mokiniai savo nupieštas šypsenėles su palinkėjimais dovanojo mokytojams ir savo draugams. Po kiekvienos pamokos savo nuotaiką mokiniai įvertino klasės lentoje nupiešdami nuotaiką atitinkantį veiduką. Vaikai su klasės auklėtojais kūrė linksmus plakatus „Kas mums kelia šypseną“ ir jais papuošė mokyklą.
Šios savaitės metu mokiniai suprato, jog ir per pertraukas galima prasmingai ir linksmai praleisti laiką.

Socialinė pedagogė
Gintarė Vyšniauskaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite