Pigs ar brangs komunalinių atliekų tvarkymas?

Šilutės rajono savivaldybė ruošiasi įgyvendinti projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šilutės rajono savivaldybėje“. Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus tikina, kad rūšiavimas ir geresnė atliekų apskaita padės sumažinti komunalinių atliekų kaštus, o Tarybos narys Zigmantas Jaunius mano, kad šiam projektui įgyvendinti skirtus apie 182 tūkst. eurų iš Savivaldybės biudžeto gyventojams teks grąžinti mokesčių pavidalu.

Šiuo metu naujausia pusiau požeminių rūšiavimui skirtų buitinių atliekų aikštelė įrengta Eglių gatvėje Šilutėje.

Šiuo metu naujausia pusiau požeminių rūšiavimui skirtų buitinių atliekų aikštelė įrengta Eglių gatvėje Šilutėje.

Planuoja 63 aikšteles
Šiuo metu Šilutės mieste įrengta 18 pusiau požeminių buitinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių. Pasak Savivaldybės viešųjų paslaugų skyriaus vedėjo R. Rimkaus, tai atsiėjo apie 600 tūkstančių litų (apie 174 tūkst. eurų). Savivaldybė ruošiasi įgyvendinti projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šilutės rajono savivaldybėje“. Projektui įgyvendinti numatyta apie 1, 2 milijono eurų suma, iš jų – 85 proc. sudarys ES struktūrinių fondų paramos lėšos, 15 procentų arba apie 182 tūkstančiai eurų būtų Savivaldybės administracijos dalis. Priemonės tikslas – sukurti ar plėtoti komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo ir paruošimo naudoti pakartotinai infrastruktūrą, informuoti visuomenę atliekų prevencijos ir tvarkymo klausimais.
Šilutės ir kitose seniūnijose numatoma įrengti 63 pusiau požeminių buitinių atliekų surinkimo aikšteles. Siekiama, kad iki 2018 metų gyvenamuosiuose daugiabučių namų rajonuose vidutinis atstumas iki antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių būtų ne didesnis kaip 100 metrų. Jau parengta ir savivaldybės tinklalapyje paviešinta aikštelių išdėstymo schema, taip pat ten nurodyta, kokiu būdu savo pasiūlymus gali teikti gyventojai.
Tapo pavyzdžiu kaimynams
Šilutė – viena iš pirmųjų Vakarų Lietuvoje pradėjo statyti pusiau požeminius konteinerius buitinėms atliekoms. Pasižiūrėti, kaip tokius konteinerius sekasi eksploatuoti šilutiškiams, buvo atvykę Klaipėdos, Neringos ir Šiaulių savivaldybių atstovai. Daugelis pasekė mūsiškių pavyzdžiu.
Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas R. Rimkus sakė, kad nors šie konteineriai brangesni už įprastus plastikinius, tačiau jų naudojimas pasiteisino.
Plastikinius konteinerius kartais sudegindavo vandalai, pusiau požeminiai, apmūryti betono ir akmenukų mišiniu, nedega. Į juos sunkiau patekti ir išversti konteinerių turinį asocialiems asmenims, o taip pat dalinai į žemę įkasti konteineriai ne taip įkaista ir skleidžia mažiau nemalonių kvapų.
Šiuo metu buitinių atliekų konteinerius prižiūri UAB „Ecoservice“, tačiau sutartis su šia įmone greitai baigsis ir bus surengtas naujas konkursas.
Kalbėdamas apie naujoms aikštelėms įrengti reikalingas lėšas, kurių dalį teks skirti iš rajono biudžeto, R. Rimkus sakė, kad sumažinti finansinę naštą galbūt pavyks pasitelkiant gamtosaugai skirtas lėšas. Kol kas finansavimo šaltiniai dar nenumatyti.
Šiuo metu naujausia pusiau požeminių rūšiavimui skirtų buitinių atliekų aikštelė Šilutėje yra įrengta Eglių gatvėje. Numatoma, kad tokios aikštelės bus aptvertos, jas stebės kameros, įeiti į jas galės tik specialų raktą turintys gyventojai.
Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas mano, kad esant tokiai apskaitai, bus galima geriau sekti buitinių atliekų srautas, todėl mokestis už jų tvarkymą kai kurių namų gyventojams gali sumažėti.
Lazda su dviem galais
Savivaldybės tarybos narys Zigmantas Jaunius, rengiant naujas pusiau požeminių konteinerių aikšteles buitinėms atliekoms rūšiuoti, įžvelgia ne vien privalumus. Politikas sutinka, kad reikia pasinaudoti ES teikiama parama ir gerinti buitinių atliekų tvarkymą. Tačiau suma, kurią reikia investuoti Savivaldybei gana didelė. Jis mano kad tai gali padidinti buitinių atliekų tvarkymo įkainius, nes biudžeto išlaidos turėtų grįžti surenkamų mokesčių pavidalu.
„Žiūrėdamas į tą šiukšlių biznį, pastebiu, kad šiuo metu labai gerai gyvena šiukšlininkai. Iš vienos pusės įrengti naujus konteinerius buitinių atliekoms rinkti naudinga, iš kitos, labai jau didelė kaina. Tai lazda su dviem galais“, – sakė Savivaldybės tarybos narys Z. Jaunius.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Moteriškos rankinės. Rekomendacijos išskirtinėms progoms

Stilinga ir kokybiška rankinė yra itin svarbus daugelio moterų aksesuaras, kuris gali pagyvinti bendrą įvaizdį. Renkantis kasdieninę rankinę, dažnai išsikeliami keli kriterijai. Svarbiausia, kad ji būtų patogi, talpi, komfortabili ir lengvai pritaikoma prie bet kokios aprangos. Todėl dažnai pasirenkamos juodos, rudos, ar šviesių spalvų rankinės. O jeigu prireikia rankinės išskirtinei progai, pvz., gimtadienio šventei, vestuvėms, darbo vakarėliui, vakarienei mieste, ar kitokiai progai, reikalavimai gali būti šiek tiek kitokie. Tokiu atveju tampa svarbu, jog rankinė būtų kompaktiška, patogi dėvėti ir kurioje

Rugsėjo 29-ąją minime šventąjį Mykolą

Kalendoriaus lapelis primena, kad rugsėjo 29-oji yra Pasaulinė širdies diena, Dagos diena, Šv. Mykolas. Proga priminti, kaip svarbu saugoti širdį                  1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė rugsėjo 29-ą Pasauline širdies diena. Šventė švenčiama 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija. Šią dieną organizuojami sveikatingumo renginiai, išvykos dviračiais. Širdies veikla daug priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas

Taip pat skaitykite