Pigs ar brangs komunalinių atliekų tvarkymas?

Šilutės rajono savivaldybė ruošiasi įgyvendinti projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šilutės rajono savivaldybėje“. Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus tikina, kad rūšiavimas ir geresnė atliekų apskaita padės sumažinti komunalinių atliekų kaštus, o Tarybos narys Zigmantas Jaunius mano, kad šiam projektui įgyvendinti skirtus apie 182 tūkst. eurų iš Savivaldybės biudžeto gyventojams teks grąžinti mokesčių pavidalu.

Šiuo metu naujausia pusiau požeminių rūšiavimui skirtų buitinių atliekų aikštelė įrengta Eglių gatvėje Šilutėje.

Šiuo metu naujausia pusiau požeminių rūšiavimui skirtų buitinių atliekų aikštelė įrengta Eglių gatvėje Šilutėje.

Planuoja 63 aikšteles
Šiuo metu Šilutės mieste įrengta 18 pusiau požeminių buitinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių. Pasak Savivaldybės viešųjų paslaugų skyriaus vedėjo R. Rimkaus, tai atsiėjo apie 600 tūkstančių litų (apie 174 tūkst. eurų). Savivaldybė ruošiasi įgyvendinti projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šilutės rajono savivaldybėje“. Projektui įgyvendinti numatyta apie 1, 2 milijono eurų suma, iš jų – 85 proc. sudarys ES struktūrinių fondų paramos lėšos, 15 procentų arba apie 182 tūkstančiai eurų būtų Savivaldybės administracijos dalis. Priemonės tikslas – sukurti ar plėtoti komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo ir paruošimo naudoti pakartotinai infrastruktūrą, informuoti visuomenę atliekų prevencijos ir tvarkymo klausimais.
Šilutės ir kitose seniūnijose numatoma įrengti 63 pusiau požeminių buitinių atliekų surinkimo aikšteles. Siekiama, kad iki 2018 metų gyvenamuosiuose daugiabučių namų rajonuose vidutinis atstumas iki antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių būtų ne didesnis kaip 100 metrų. Jau parengta ir savivaldybės tinklalapyje paviešinta aikštelių išdėstymo schema, taip pat ten nurodyta, kokiu būdu savo pasiūlymus gali teikti gyventojai.
Tapo pavyzdžiu kaimynams
Šilutė – viena iš pirmųjų Vakarų Lietuvoje pradėjo statyti pusiau požeminius konteinerius buitinėms atliekoms. Pasižiūrėti, kaip tokius konteinerius sekasi eksploatuoti šilutiškiams, buvo atvykę Klaipėdos, Neringos ir Šiaulių savivaldybių atstovai. Daugelis pasekė mūsiškių pavyzdžiu.
Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas R. Rimkus sakė, kad nors šie konteineriai brangesni už įprastus plastikinius, tačiau jų naudojimas pasiteisino.
Plastikinius konteinerius kartais sudegindavo vandalai, pusiau požeminiai, apmūryti betono ir akmenukų mišiniu, nedega. Į juos sunkiau patekti ir išversti konteinerių turinį asocialiems asmenims, o taip pat dalinai į žemę įkasti konteineriai ne taip įkaista ir skleidžia mažiau nemalonių kvapų.
Šiuo metu buitinių atliekų konteinerius prižiūri UAB „Ecoservice“, tačiau sutartis su šia įmone greitai baigsis ir bus surengtas naujas konkursas.
Kalbėdamas apie naujoms aikštelėms įrengti reikalingas lėšas, kurių dalį teks skirti iš rajono biudžeto, R. Rimkus sakė, kad sumažinti finansinę naštą galbūt pavyks pasitelkiant gamtosaugai skirtas lėšas. Kol kas finansavimo šaltiniai dar nenumatyti.
Šiuo metu naujausia pusiau požeminių rūšiavimui skirtų buitinių atliekų aikštelė Šilutėje yra įrengta Eglių gatvėje. Numatoma, kad tokios aikštelės bus aptvertos, jas stebės kameros, įeiti į jas galės tik specialų raktą turintys gyventojai.
Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas mano, kad esant tokiai apskaitai, bus galima geriau sekti buitinių atliekų srautas, todėl mokestis už jų tvarkymą kai kurių namų gyventojams gali sumažėti.
Lazda su dviem galais
Savivaldybės tarybos narys Zigmantas Jaunius, rengiant naujas pusiau požeminių konteinerių aikšteles buitinėms atliekoms rūšiuoti, įžvelgia ne vien privalumus. Politikas sutinka, kad reikia pasinaudoti ES teikiama parama ir gerinti buitinių atliekų tvarkymą. Tačiau suma, kurią reikia investuoti Savivaldybei gana didelė. Jis mano kad tai gali padidinti buitinių atliekų tvarkymo įkainius, nes biudžeto išlaidos turėtų grįžti surenkamų mokesčių pavidalu.
„Žiūrėdamas į tą šiukšlių biznį, pastebiu, kad šiuo metu labai gerai gyvena šiukšlininkai. Iš vienos pusės įrengti naujus konteinerius buitinių atliekoms rinkti naudinga, iš kitos, labai jau didelė kaina. Tai lazda su dviem galais“, – sakė Savivaldybės tarybos narys Z. Jaunius.

Vaidotas VILKAS

Hits: 150

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Taip pat skaitykite