Pigs ar brangs komunalinių atliekų tvarkymas?

Šilutės rajono savivaldybė ruošiasi įgyvendinti projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šilutės rajono savivaldybėje“. Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus tikina, kad rūšiavimas ir geresnė atliekų apskaita padės sumažinti komunalinių atliekų kaštus, o Tarybos narys Zigmantas Jaunius mano, kad šiam projektui įgyvendinti skirtus apie 182 tūkst. eurų iš Savivaldybės biudžeto gyventojams teks grąžinti mokesčių pavidalu.

Šiuo metu naujausia pusiau požeminių rūšiavimui skirtų buitinių atliekų aikštelė įrengta Eglių gatvėje Šilutėje.

Šiuo metu naujausia pusiau požeminių rūšiavimui skirtų buitinių atliekų aikštelė įrengta Eglių gatvėje Šilutėje.

Planuoja 63 aikšteles
Šiuo metu Šilutės mieste įrengta 18 pusiau požeminių buitinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių. Pasak Savivaldybės viešųjų paslaugų skyriaus vedėjo R. Rimkaus, tai atsiėjo apie 600 tūkstančių litų (apie 174 tūkst. eurų). Savivaldybė ruošiasi įgyvendinti projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šilutės rajono savivaldybėje“. Projektui įgyvendinti numatyta apie 1, 2 milijono eurų suma, iš jų – 85 proc. sudarys ES struktūrinių fondų paramos lėšos, 15 procentų arba apie 182 tūkstančiai eurų būtų Savivaldybės administracijos dalis. Priemonės tikslas – sukurti ar plėtoti komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo ir paruošimo naudoti pakartotinai infrastruktūrą, informuoti visuomenę atliekų prevencijos ir tvarkymo klausimais.
Šilutės ir kitose seniūnijose numatoma įrengti 63 pusiau požeminių buitinių atliekų surinkimo aikšteles. Siekiama, kad iki 2018 metų gyvenamuosiuose daugiabučių namų rajonuose vidutinis atstumas iki antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių būtų ne didesnis kaip 100 metrų. Jau parengta ir savivaldybės tinklalapyje paviešinta aikštelių išdėstymo schema, taip pat ten nurodyta, kokiu būdu savo pasiūlymus gali teikti gyventojai.
Tapo pavyzdžiu kaimynams
Šilutė – viena iš pirmųjų Vakarų Lietuvoje pradėjo statyti pusiau požeminius konteinerius buitinėms atliekoms. Pasižiūrėti, kaip tokius konteinerius sekasi eksploatuoti šilutiškiams, buvo atvykę Klaipėdos, Neringos ir Šiaulių savivaldybių atstovai. Daugelis pasekė mūsiškių pavyzdžiu.
Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas R. Rimkus sakė, kad nors šie konteineriai brangesni už įprastus plastikinius, tačiau jų naudojimas pasiteisino.
Plastikinius konteinerius kartais sudegindavo vandalai, pusiau požeminiai, apmūryti betono ir akmenukų mišiniu, nedega. Į juos sunkiau patekti ir išversti konteinerių turinį asocialiems asmenims, o taip pat dalinai į žemę įkasti konteineriai ne taip įkaista ir skleidžia mažiau nemalonių kvapų.
Šiuo metu buitinių atliekų konteinerius prižiūri UAB „Ecoservice“, tačiau sutartis su šia įmone greitai baigsis ir bus surengtas naujas konkursas.
Kalbėdamas apie naujoms aikštelėms įrengti reikalingas lėšas, kurių dalį teks skirti iš rajono biudžeto, R. Rimkus sakė, kad sumažinti finansinę naštą galbūt pavyks pasitelkiant gamtosaugai skirtas lėšas. Kol kas finansavimo šaltiniai dar nenumatyti.
Šiuo metu naujausia pusiau požeminių rūšiavimui skirtų buitinių atliekų aikštelė Šilutėje yra įrengta Eglių gatvėje. Numatoma, kad tokios aikštelės bus aptvertos, jas stebės kameros, įeiti į jas galės tik specialų raktą turintys gyventojai.
Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas mano, kad esant tokiai apskaitai, bus galima geriau sekti buitinių atliekų srautas, todėl mokestis už jų tvarkymą kai kurių namų gyventojams gali sumažėti.
Lazda su dviem galais
Savivaldybės tarybos narys Zigmantas Jaunius, rengiant naujas pusiau požeminių konteinerių aikšteles buitinėms atliekoms rūšiuoti, įžvelgia ne vien privalumus. Politikas sutinka, kad reikia pasinaudoti ES teikiama parama ir gerinti buitinių atliekų tvarkymą. Tačiau suma, kurią reikia investuoti Savivaldybei gana didelė. Jis mano kad tai gali padidinti buitinių atliekų tvarkymo įkainius, nes biudžeto išlaidos turėtų grįžti surenkamų mokesčių pavidalu.
„Žiūrėdamas į tą šiukšlių biznį, pastebiu, kad šiuo metu labai gerai gyvena šiukšlininkai. Iš vienos pusės įrengti naujus konteinerius buitinių atliekoms rinkti naudinga, iš kitos, labai jau didelė kaina. Tai lazda su dviem galais“, – sakė Savivaldybės tarybos narys Z. Jaunius.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite