Pigs ar brangs komunalinių atliekų tvarkymas?

Šilutės rajono savivaldybė ruošiasi įgyvendinti projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šilutės rajono savivaldybėje“. Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus tikina, kad rūšiavimas ir geresnė atliekų apskaita padės sumažinti komunalinių atliekų kaštus, o Tarybos narys Zigmantas Jaunius mano, kad šiam projektui įgyvendinti skirtus apie 182 tūkst. eurų iš Savivaldybės biudžeto gyventojams teks grąžinti mokesčių pavidalu.

Šiuo metu naujausia pusiau požeminių rūšiavimui skirtų buitinių atliekų aikštelė įrengta Eglių gatvėje Šilutėje.

Šiuo metu naujausia pusiau požeminių rūšiavimui skirtų buitinių atliekų aikštelė įrengta Eglių gatvėje Šilutėje.

Planuoja 63 aikšteles
Šiuo metu Šilutės mieste įrengta 18 pusiau požeminių buitinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių. Pasak Savivaldybės viešųjų paslaugų skyriaus vedėjo R. Rimkaus, tai atsiėjo apie 600 tūkstančių litų (apie 174 tūkst. eurų). Savivaldybė ruošiasi įgyvendinti projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šilutės rajono savivaldybėje“. Projektui įgyvendinti numatyta apie 1, 2 milijono eurų suma, iš jų – 85 proc. sudarys ES struktūrinių fondų paramos lėšos, 15 procentų arba apie 182 tūkstančiai eurų būtų Savivaldybės administracijos dalis. Priemonės tikslas – sukurti ar plėtoti komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo ir paruošimo naudoti pakartotinai infrastruktūrą, informuoti visuomenę atliekų prevencijos ir tvarkymo klausimais.
Šilutės ir kitose seniūnijose numatoma įrengti 63 pusiau požeminių buitinių atliekų surinkimo aikšteles. Siekiama, kad iki 2018 metų gyvenamuosiuose daugiabučių namų rajonuose vidutinis atstumas iki antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių būtų ne didesnis kaip 100 metrų. Jau parengta ir savivaldybės tinklalapyje paviešinta aikštelių išdėstymo schema, taip pat ten nurodyta, kokiu būdu savo pasiūlymus gali teikti gyventojai.
Tapo pavyzdžiu kaimynams
Šilutė – viena iš pirmųjų Vakarų Lietuvoje pradėjo statyti pusiau požeminius konteinerius buitinėms atliekoms. Pasižiūrėti, kaip tokius konteinerius sekasi eksploatuoti šilutiškiams, buvo atvykę Klaipėdos, Neringos ir Šiaulių savivaldybių atstovai. Daugelis pasekė mūsiškių pavyzdžiu.
Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas R. Rimkus sakė, kad nors šie konteineriai brangesni už įprastus plastikinius, tačiau jų naudojimas pasiteisino.
Plastikinius konteinerius kartais sudegindavo vandalai, pusiau požeminiai, apmūryti betono ir akmenukų mišiniu, nedega. Į juos sunkiau patekti ir išversti konteinerių turinį asocialiems asmenims, o taip pat dalinai į žemę įkasti konteineriai ne taip įkaista ir skleidžia mažiau nemalonių kvapų.
Šiuo metu buitinių atliekų konteinerius prižiūri UAB „Ecoservice“, tačiau sutartis su šia įmone greitai baigsis ir bus surengtas naujas konkursas.
Kalbėdamas apie naujoms aikštelėms įrengti reikalingas lėšas, kurių dalį teks skirti iš rajono biudžeto, R. Rimkus sakė, kad sumažinti finansinę naštą galbūt pavyks pasitelkiant gamtosaugai skirtas lėšas. Kol kas finansavimo šaltiniai dar nenumatyti.
Šiuo metu naujausia pusiau požeminių rūšiavimui skirtų buitinių atliekų aikštelė Šilutėje yra įrengta Eglių gatvėje. Numatoma, kad tokios aikštelės bus aptvertos, jas stebės kameros, įeiti į jas galės tik specialų raktą turintys gyventojai.
Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas mano, kad esant tokiai apskaitai, bus galima geriau sekti buitinių atliekų srautas, todėl mokestis už jų tvarkymą kai kurių namų gyventojams gali sumažėti.
Lazda su dviem galais
Savivaldybės tarybos narys Zigmantas Jaunius, rengiant naujas pusiau požeminių konteinerių aikšteles buitinėms atliekoms rūšiuoti, įžvelgia ne vien privalumus. Politikas sutinka, kad reikia pasinaudoti ES teikiama parama ir gerinti buitinių atliekų tvarkymą. Tačiau suma, kurią reikia investuoti Savivaldybei gana didelė. Jis mano kad tai gali padidinti buitinių atliekų tvarkymo įkainius, nes biudžeto išlaidos turėtų grįžti surenkamų mokesčių pavidalu.
„Žiūrėdamas į tą šiukšlių biznį, pastebiu, kad šiuo metu labai gerai gyvena šiukšlininkai. Iš vienos pusės įrengti naujus konteinerius buitinių atliekoms rinkti naudinga, iš kitos, labai jau didelė kaina. Tai lazda su dviem galais“, – sakė Savivaldybės tarybos narys Z. Jaunius.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite