Pigs ar brangs komunalinių atliekų tvarkymas?

Šilutės rajono savivaldybė ruošiasi įgyvendinti projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šilutės rajono savivaldybėje“. Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus tikina, kad rūšiavimas ir geresnė atliekų apskaita padės sumažinti komunalinių atliekų kaštus, o Tarybos narys Zigmantas Jaunius mano, kad šiam projektui įgyvendinti skirtus apie 182 tūkst. eurų iš Savivaldybės biudžeto gyventojams teks grąžinti mokesčių pavidalu.

Šiuo metu naujausia pusiau požeminių rūšiavimui skirtų buitinių atliekų aikštelė įrengta Eglių gatvėje Šilutėje.

Šiuo metu naujausia pusiau požeminių rūšiavimui skirtų buitinių atliekų aikštelė įrengta Eglių gatvėje Šilutėje.

Planuoja 63 aikšteles
Šiuo metu Šilutės mieste įrengta 18 pusiau požeminių buitinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių. Pasak Savivaldybės viešųjų paslaugų skyriaus vedėjo R. Rimkaus, tai atsiėjo apie 600 tūkstančių litų (apie 174 tūkst. eurų). Savivaldybė ruošiasi įgyvendinti projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šilutės rajono savivaldybėje“. Projektui įgyvendinti numatyta apie 1, 2 milijono eurų suma, iš jų – 85 proc. sudarys ES struktūrinių fondų paramos lėšos, 15 procentų arba apie 182 tūkstančiai eurų būtų Savivaldybės administracijos dalis. Priemonės tikslas – sukurti ar plėtoti komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo ir paruošimo naudoti pakartotinai infrastruktūrą, informuoti visuomenę atliekų prevencijos ir tvarkymo klausimais.
Šilutės ir kitose seniūnijose numatoma įrengti 63 pusiau požeminių buitinių atliekų surinkimo aikšteles. Siekiama, kad iki 2018 metų gyvenamuosiuose daugiabučių namų rajonuose vidutinis atstumas iki antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių būtų ne didesnis kaip 100 metrų. Jau parengta ir savivaldybės tinklalapyje paviešinta aikštelių išdėstymo schema, taip pat ten nurodyta, kokiu būdu savo pasiūlymus gali teikti gyventojai.
Tapo pavyzdžiu kaimynams
Šilutė – viena iš pirmųjų Vakarų Lietuvoje pradėjo statyti pusiau požeminius konteinerius buitinėms atliekoms. Pasižiūrėti, kaip tokius konteinerius sekasi eksploatuoti šilutiškiams, buvo atvykę Klaipėdos, Neringos ir Šiaulių savivaldybių atstovai. Daugelis pasekė mūsiškių pavyzdžiu.
Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas R. Rimkus sakė, kad nors šie konteineriai brangesni už įprastus plastikinius, tačiau jų naudojimas pasiteisino.
Plastikinius konteinerius kartais sudegindavo vandalai, pusiau požeminiai, apmūryti betono ir akmenukų mišiniu, nedega. Į juos sunkiau patekti ir išversti konteinerių turinį asocialiems asmenims, o taip pat dalinai į žemę įkasti konteineriai ne taip įkaista ir skleidžia mažiau nemalonių kvapų.
Šiuo metu buitinių atliekų konteinerius prižiūri UAB „Ecoservice“, tačiau sutartis su šia įmone greitai baigsis ir bus surengtas naujas konkursas.
Kalbėdamas apie naujoms aikštelėms įrengti reikalingas lėšas, kurių dalį teks skirti iš rajono biudžeto, R. Rimkus sakė, kad sumažinti finansinę naštą galbūt pavyks pasitelkiant gamtosaugai skirtas lėšas. Kol kas finansavimo šaltiniai dar nenumatyti.
Šiuo metu naujausia pusiau požeminių rūšiavimui skirtų buitinių atliekų aikštelė Šilutėje yra įrengta Eglių gatvėje. Numatoma, kad tokios aikštelės bus aptvertos, jas stebės kameros, įeiti į jas galės tik specialų raktą turintys gyventojai.
Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas mano, kad esant tokiai apskaitai, bus galima geriau sekti buitinių atliekų srautas, todėl mokestis už jų tvarkymą kai kurių namų gyventojams gali sumažėti.
Lazda su dviem galais
Savivaldybės tarybos narys Zigmantas Jaunius, rengiant naujas pusiau požeminių konteinerių aikšteles buitinėms atliekoms rūšiuoti, įžvelgia ne vien privalumus. Politikas sutinka, kad reikia pasinaudoti ES teikiama parama ir gerinti buitinių atliekų tvarkymą. Tačiau suma, kurią reikia investuoti Savivaldybei gana didelė. Jis mano kad tai gali padidinti buitinių atliekų tvarkymo įkainius, nes biudžeto išlaidos turėtų grįžti surenkamų mokesčių pavidalu.
„Žiūrėdamas į tą šiukšlių biznį, pastebiu, kad šiuo metu labai gerai gyvena šiukšlininkai. Iš vienos pusės įrengti naujus konteinerius buitinių atliekoms rinkti naudinga, iš kitos, labai jau didelė kaina. Tai lazda su dviem galais“, – sakė Savivaldybės tarybos narys Z. Jaunius.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite