Perskaitytos knygos vis dažniau keliauja ne į lentynas

Pasaulyje žiedinei ekonomikai įgaunant pagreitį, prekyba naudotais daiktais kasmet vis smarkiau populiarėja ir Lietuvoje. Praėjusių metų rudenį galimybę kiekvienam norinčiajam prekiauti skaitytomis knygomis pasiūliusi knygos.lt platforma teigia, kad per metus jų jau parduota virš 20 tūkstančių.

Perskaitytų knygų pardavimas turi didelę aplinkosauginę naudą – išvengiama taršos ir kartu prailginamas daikto gyvavimo ciklas.  Naudotos knygos pirkėjams taip pat pristatomos siekiant kuo mažesnio į aplinką patenkančio CO2 pėdsako. Šiam tikslui pasiekti yra pasitelkiami LP EXPRESS tinklo paštomatai, kuriuose pirkėjai įsigytas perskaitytas knygas ir atsiima.

Anot knygos.lt direktoriaus Dovydo Pauliukonio, skaitytų knygų kategorija šiuo metu jų elektroninėje parduotuvėje yra viena populiariausių. Šiandien naudotas knygas čia parduoda apie 5000 žmonių, o nemaža dalis jų per metus išsiunčia ir po šimtą bei daugiau vienetų knygų. Populiariausios – grožinės literatūros ir psichologinės knygos.

„Pasiūlyta galimybė parduoti lentynose esančias nereikalingas, perskaitytas knygas per knygos.lt tikrai pasiteisino – per beveik metus laiko spėjo susiformuoti lojalus tiek pirkėjų, tiek pardavėjų ratas. Klientai džiaugiasi galimybe rasti retesnių knygų, ar įsigyti pasibaigusių tiražų knygų mažesnėmis kainomis. Nuolat atnaujinamas asortimentas taip pat žavi klientus – jie grįžta kasdien apžiūrėti ką gavome naujo“, – sako D.Pauliukonis.

Tiesa, teigti, kad žmonės perka tik po keletą eurų kainuojančias senas knygas, tikrai negalima. Viena iš brangiausių parduotų naudotų knygų atsiėjo net virš 200 eurų.

D.Pauliukonio teigimu, naudotų knygų pardavime ryškus ir sezoniškumas. Vasaros pradžioje užsakymų šiek tiek sumažėja, tačiau nuo liepos pabaigos jų kiekis vėl išauga. Šiuo metu planuojama, kad rugpjūtį skaitytų knygų pardavimai išaugs net 15-20 proc.

Lietuvos pašto Darnumo projektų vadovė Guoda Lomanaitė pastebi, kad panaudotų daiktų prikėlimas antram gyvenimui naudingas įvairiapusiškai. Jis padeda prailginti gaminio gyvavimo ciklą ir taip sutaupyti didžiulius energijos bei išteklių, ypač vandens, kiekius, naudotus daiktus parduodantiems gyventojams tai taip pat galimybė papildomai užsidirbti, o pirkėjams – nebrangiai įsigyti norimą prekę.

„Įsigyjant tiek naudotas, tiek ir naujas prekes elektroninėse parduotuvėse patariame atkreipti dėmesį ir į jų pristatymo būdą. Štai jeigu lygintume su siuntų pristatymu tiesiai į namus, naudojimasis paštomatais yra aplinkai draugiškesnis pristatymo būdas. Jis leidžia ženkliai sumažinti kurjerių sunaudojamų degalų kiekį, taip pat ir į aplinką išskiriamo CO2 – šimtai siuntų yra pristatomos į vieną paštomatą, taip išvengiant degalų naudojimo išvežant siuntas skirtingais adresais“, – pastebi G. Lomanaitė.

LP EXPRESS tinklą dabar sudaro 352 paštomatai, kuriuos galima rasti daugiau nei 100 gyvenviečių visoje Lietuvoje. Beveik 98 proc. siuntų gavėjams yra pristatomos jau kitą darbo dieną.

Lietuvos pašto inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kodėl verta dirbti suvirintoju užsienyje?

Suvirintojo specialybė yra paklausi visame pasaulyje. Todėl neatsitiktinai vis daugiau suvirintojų ieško darbo užsienyje, mat ten galima uždirbti kur kas daugiau, nei mūsų šalyje. Užsienio šalyse suvirintojo darbas – vienas iš paklausiausių darbų, todėl užsienio kompanijos linkusios mokėti didelį darbo užmokestį, kad tik galėtų prisikviesti pas save licencijuotą darbuotoją, kuris išmanytų savo darbą. Daugelis užsienio šalių stipriai augo išvystę pramonę ir gamybą, todėl iš to kyla didesnis poreikis suvirintojų paieškoms. Kai kuriose šalyse suvirintojai uždirba reikšmingai daugiau nei vidutinė tos

Kaip sumažinti gartraukio skleidžiamą triukšmą?

gartraukis

Gartraukis virtuvėje yra svarbus ne tik dėl patogumo, bet ir dėl daugelio kitų priežasčių. Jis padeda efektyviai pašalinti maisto gaminimo metu atsiradusius kvapus, garus, riebalų daleles. Šis įrenginys ne tik sumažina nemalonių kvapų pasklidimą po visus namus, bet ir užtikrina švaresnę ir geresnę oro kokybę namuose. Tačiau daugeliui žmonių nepatinka garsus gartraukio veikimas, ypač jeigu virtuvė yra sujungta su bendra namų erdve. Kaip išvengti didelio triukšmo? Visų pirma reikėtų žinoti tai, jog absoliučiai tylaus gartraukio nėra, tačiau yra keletas sprendimo

Alternatyvios finansavimo galimybės Lietuvos įmonėms – daugiau nei tradicinės paskolos

Globalizacijos ir skaitmeninių technologijų inovacijų laikais tokių šalių kaip Lietuva finansinis kraštovaizdis sparčiai keičiasi. Tradiciniai bankai ir jų ilgai taikomos paskolų suteikimo procedūros dažnai laikomi nepatogiais ar ribojančiais, todėl Lietuvos įmonės aktyviai ieško alternatyvių finansavimo sprendimų. Siekdami įvairinti veiklą ir rasti tinkamų finansavimo galimybių, daugelis verslininkų lengviau atsikvėpė radę alternatyvias finansines paslaugas. Jos atitinka specifinius šiuolaikinių įmonių poreikius. Fintech ir jų vaidmuo verslo finansavimui Vienas iš svarbiausių šių pokyčių Lietuvoje variklių yra fintech sektorius. Šios technologijomis paremtos finansinės platformos, teikiančios

Registrų centras: jaunavedžiai tuoktuvėms rinkosi rugpjūčio savaitgalius

Pasibaigusi kalendorinė vasara jau leidžia suskaičiuoti ir apibendrinti, koks buvo šių metų vestuvių sezonas. Kaip ir kiekvienais metais populiariausios tuoktuvių datos buvo rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. Tačiau ilgiau nei įprastai išsilaikiusi šiluma nemažą dalį jaunavedžių paskatino savo šventei pasirinkti ir rugsėjo savaitgalius, pastebi visos šalies metrikacijos duomenis išanalizavęs Registrų centras. Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausia santuokos sudarymo data šiais metais buvo rugpjūčio 19-oji, šeštadienis – šią dieną amžinos meilės įžadais apsikeitė net 352 poros. Nedaug

Taip pat skaitykite