Pernai Pagėgių krašte padaugėjo tik ištuokų

Palyginus su 2013 metais, pernai Pagėgių civilinės metrikacijos skyriuje įregistruota mažiau naujagimių, mirčių, santuokų, padaugėjo tik ištuokų. 2013-2014 m. didžiausi įregistruotų mirčių skaičiai.

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Elena Komskienė „Pamariui“ pateikė duomenų, iš kurių matyti, kad pastaruosius dvejus metus šiame krašte daugiausia būta mirčių: pernai – 130, 2013 m. – 137. Mažėja gimstamumas: pernai įregistruota 114 naujagimių, 2013 m. – 129. Mažėja ir santuokų: pernai jų buvo 62, 2013 m. – 68. Praėjusiais metais 11 pagėgiškių išduotos pažymos santuokai su kitos valstybės piliečiu, 2013 m. tokių pažymų buvo 13. Pagėgių krašte nedaug ištuokų: pernai jų buvo 13, 2013 m. – 11. Esama pageidavusių pakeisti vardą, pavardę, tautybę.
Pernai gimė 57 mergytės ir tiek pat berniukų, ankstesniais metais mergaičių būdavo daugiau negu berniukų. Tačiau pernai 42 naujagimiai iš 57 gimė užsienyje ir tebuvo įtraukti į apyskaitą Pagėgiuose. Dar 41 naujagimiui pripažinta tėvystė, tai reiškia, kad naujagimio tėvai nėra įregistravę santuokos. 12 naujagimių neturi tėvo, 2013 m. tokių naujagimių buvo tik 4. Tris berniukams suteiktas Dominyko vardas, keturioms mergaitėms – Austėjos, trims – Kamilės.
Populiarūs buvo Mato, Kristupo, Kajaus, Nojaus, Danieliaus, Emilio, Lėjos, Ugnės, Liepos, Gabijos vardai. Reti vardai: Aisva, Džiugilė, Lukrecija, Fadel, Eldaras, Emir.
Mirtys kirto vyrus
Pernai mirė 130 gyventojų, 2013 m. – 137. Pernai netekta 48 moterų ir 72 vyrų. Vilkyškių seniūnija neteko 22 gyventojų, Lumpėnų – 11, Natkiškių – 7, Stoniškių – 9. Pagėgių seniūnijoje įregistruota 81 mirtis. Širdies ir kraujagyslių ligos buvo 66 asmenų mirties priežastimi, 2013 m. šis skaičius siekė 83. Tačiau padaugėjo mirčių dėl onkologinių ligų: pernai buvo 29, 2013 m – 25. 9 asmenų mirtį lėmė plaučių ligos tuberkuliozė, keturi buvo patyrę traumų ir kūno sužalojimų, 6 iš gyvenimo pasitraukė savo noru, 1 paskendo, 1 užduso, 2 apsinuodijo, 1 mirtį lėmė išsekimas.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Darbas sau – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Kalbamės su verslininku Dariumi

Darbas gyvenime užima labai svarbią vietą, kadangi kasdien bent jau 8 valandas, o kartais ir daugiau praleidžiame atlikdami tam tikrus procesus. Natūralu, jog norisi rasti tokį darbą, kuris ne tik finansiškai, tačiau ir moraliai patenkintų lūkesčius. Apie tai kalbamės su sąskaita123.lt idėjos generatoriumi Dariumi, kuris kasdien susiduria su dirbti sau pradedančiais žmonėmis. Kodėl lietuviai vis dažniau renkasi darbą sau? Žinoma, kiekvienas žmogus atsakytų vis kitaip ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau mano aplinkoje dažniausiai darbą sau sąlygojo noras dirbti laisvesnėmis

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

Taip pat skaitykite