Pernai Pagėgių krašte padaugėjo tik ištuokų

Palyginus su 2013 metais, pernai Pagėgių civilinės metrikacijos skyriuje įregistruota mažiau naujagimių, mirčių, santuokų, padaugėjo tik ištuokų. 2013-2014 m. didžiausi įregistruotų mirčių skaičiai.

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Elena Komskienė „Pamariui“ pateikė duomenų, iš kurių matyti, kad pastaruosius dvejus metus šiame krašte daugiausia būta mirčių: pernai – 130, 2013 m. – 137. Mažėja gimstamumas: pernai įregistruota 114 naujagimių, 2013 m. – 129. Mažėja ir santuokų: pernai jų buvo 62, 2013 m. – 68. Praėjusiais metais 11 pagėgiškių išduotos pažymos santuokai su kitos valstybės piliečiu, 2013 m. tokių pažymų buvo 13. Pagėgių krašte nedaug ištuokų: pernai jų buvo 13, 2013 m. – 11. Esama pageidavusių pakeisti vardą, pavardę, tautybę.
Pernai gimė 57 mergytės ir tiek pat berniukų, ankstesniais metais mergaičių būdavo daugiau negu berniukų. Tačiau pernai 42 naujagimiai iš 57 gimė užsienyje ir tebuvo įtraukti į apyskaitą Pagėgiuose. Dar 41 naujagimiui pripažinta tėvystė, tai reiškia, kad naujagimio tėvai nėra įregistravę santuokos. 12 naujagimių neturi tėvo, 2013 m. tokių naujagimių buvo tik 4. Tris berniukams suteiktas Dominyko vardas, keturioms mergaitėms – Austėjos, trims – Kamilės.
Populiarūs buvo Mato, Kristupo, Kajaus, Nojaus, Danieliaus, Emilio, Lėjos, Ugnės, Liepos, Gabijos vardai. Reti vardai: Aisva, Džiugilė, Lukrecija, Fadel, Eldaras, Emir.
Mirtys kirto vyrus
Pernai mirė 130 gyventojų, 2013 m. – 137. Pernai netekta 48 moterų ir 72 vyrų. Vilkyškių seniūnija neteko 22 gyventojų, Lumpėnų – 11, Natkiškių – 7, Stoniškių – 9. Pagėgių seniūnijoje įregistruota 81 mirtis. Širdies ir kraujagyslių ligos buvo 66 asmenų mirties priežastimi, 2013 m. šis skaičius siekė 83. Tačiau padaugėjo mirčių dėl onkologinių ligų: pernai buvo 29, 2013 m – 25. 9 asmenų mirtį lėmė plaučių ligos tuberkuliozė, keturi buvo patyrę traumų ir kūno sužalojimų, 6 iš gyvenimo pasitraukė savo noru, 1 paskendo, 1 užduso, 2 apsinuodijo, 1 mirtį lėmė išsekimas.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite