Per naujus antskrydžius Ukrainoje yra žuvusiųjų ir sužeistųjų

Scanpix nuotr.

Kyjivas, kovo 9 d. (dpa-ELTA). Per naujus oro antskrydžius prieš miestus Ukrainoje, institucijų duomenimis, yra žuvusiųjų ir sužeistųjų.

Malyno mieste,  Žytomyro sr., žuvo trys suaugusieji ir du vaikai, kai bombos sugriovė septynis namus, naktį į trečiadienį pranešė Civilinė apsauga.

„Achtyrkoje prie Sumų žuvo mažiausiai vienas žmogus ir 14 buvo sužeista. Rusų pajėgos dvi valandas apšaudė miesto civilinę infrastruktūrą“, – sakė srities administracijos vadovas Dmytras Šyvyckis.

Netoli Charkivo žuvo du žmonės, tarp jų – septynerių metų vaikas, – kai sviedinys, anot Civilinės apsaugos, pataikė į gyvenamąjį namą.

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą vasario 24 d. per mūšius Charkive žuvo 170 civilių, tarp jų – penki vaikai, pranešė agentūra UNIAN, remdamasi institucijų atstovu.

 

CŽV: V. Putinas yra „įtūžęs ir nusivylęs“

Vašingtonas, kovo 9 d. (AFP-ELTA). Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vertinimu, yra įniršęs dėl stringančio rusų dalinių judėjimo Ukrainoje.

„Galvoju, kad Putinas yra įtūžęs ir nusivylęs“, – antradienį Kongrese Vašingtone sakė CŽV vadovas Williamas Burnsas. Rusijos prezidentas, anot jo, greičiausiai intensyvins puolimą „ir mėgins sutraiškyti Ukrainos pajėgas, nepaisydamas civilių aukų“.

Putinas „pasiryžęs dominuoti Ukrainoje ir ją kontroliuoti“, – toliau kalbėjo W. Burnsas.

W. Burnsas, kuris yra buvęs JAV ambasadoriumi Rusijoje, apibūdino Putiną kaip vis labiau izoliuotą. „Jis sukūrė sistemą, kurioje artimiausias jo patarėjų ratas vis mažėja“, – teigė žvalgybininkas. Čia niekas nedrįsta abejoti prezidento sprendimais. Pats Putinas esą daug metų šunta „pyktyje ir ambicijose“.

 

Ukraina neatmeta diskusijų dėl neutralaus statuso

Berlynas/Kyjivas, kovo 9 d. (dpa-ELTA). Ukraina neatmeta galimybės derybose su Rusija kalbėti ir apie galimą šalies neutralumą.

„Tokius klausimus galima diskutuoti derybose, tai visiškai įmanoma“, – antradienio vakarą vokiečių televizijai ARD pareiškė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio užsienio politikos patarėjas Ihoris Šovkva, atsakydamas į klausimą, ar Ukraina derybose būtų pasirengusi sutikti su neutraliu statusu. Kartu jis pasisakė už susitikimą prezidentų lygiu.

„Rimtos derybos įmanomos tik Rusijos prezidentui Putinui susitikus su Zelenskiu, – pabrėžė I. Šovkva. – Zelenskis tam pasiruošęs. Iš Rusijos pusės, deja, tokio pasiruošimo nematyti. Tarptautiniai partneriai turėtų padėti surengti tokį susitikimą“, – kalbėjo patarėjas.

Tačiau tokios derybos ir susitarimas galimi tik nutraukus karo veiksmus ir įsigaliojus paliauboms.

Tada, anot I. Šovkvos, būtų galima diskutuoti, „kaip galėtų atrodyti galimas Ukrainos neutralumas“.

„Todėl mums reikia griežtų garantijų, kad tokia situacija daugiau niekada negalėtų pasikartoti, – pridūrė jis. – Mes juk nesame agresoriai. Mes niekada nebūsime užpuolikai“.

Ketvirtadienį Antalijoje, Turkijoje, turėtų vykti Ukrainos ir Rusijos diplomatijos vadovų Dmytro Kulebos ir Sergejaus Lavrovo susitikimas.

Nuo 2019 metų Ukrainos konstitucijoje yra įtvirtintas narystės NATO tikslas. Rusija reikalauja, kad Ukraina to atsisakytų ir pasiskelbtų neutralia.

Rasa Strimaitytė (ELTA)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite