Per naujus antskrydžius Ukrainoje yra žuvusiųjų ir sužeistųjų

Scanpix nuotr.

Kyjivas, kovo 9 d. (dpa-ELTA). Per naujus oro antskrydžius prieš miestus Ukrainoje, institucijų duomenimis, yra žuvusiųjų ir sužeistųjų.

Malyno mieste,  Žytomyro sr., žuvo trys suaugusieji ir du vaikai, kai bombos sugriovė septynis namus, naktį į trečiadienį pranešė Civilinė apsauga.

„Achtyrkoje prie Sumų žuvo mažiausiai vienas žmogus ir 14 buvo sužeista. Rusų pajėgos dvi valandas apšaudė miesto civilinę infrastruktūrą“, – sakė srities administracijos vadovas Dmytras Šyvyckis.

Netoli Charkivo žuvo du žmonės, tarp jų – septynerių metų vaikas, – kai sviedinys, anot Civilinės apsaugos, pataikė į gyvenamąjį namą.

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą vasario 24 d. per mūšius Charkive žuvo 170 civilių, tarp jų – penki vaikai, pranešė agentūra UNIAN, remdamasi institucijų atstovu.

 

CŽV: V. Putinas yra „įtūžęs ir nusivylęs“

Vašingtonas, kovo 9 d. (AFP-ELTA). Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vertinimu, yra įniršęs dėl stringančio rusų dalinių judėjimo Ukrainoje.

„Galvoju, kad Putinas yra įtūžęs ir nusivylęs“, – antradienį Kongrese Vašingtone sakė CŽV vadovas Williamas Burnsas. Rusijos prezidentas, anot jo, greičiausiai intensyvins puolimą „ir mėgins sutraiškyti Ukrainos pajėgas, nepaisydamas civilių aukų“.

Putinas „pasiryžęs dominuoti Ukrainoje ir ją kontroliuoti“, – toliau kalbėjo W. Burnsas.

W. Burnsas, kuris yra buvęs JAV ambasadoriumi Rusijoje, apibūdino Putiną kaip vis labiau izoliuotą. „Jis sukūrė sistemą, kurioje artimiausias jo patarėjų ratas vis mažėja“, – teigė žvalgybininkas. Čia niekas nedrįsta abejoti prezidento sprendimais. Pats Putinas esą daug metų šunta „pyktyje ir ambicijose“.

 

Ukraina neatmeta diskusijų dėl neutralaus statuso

Berlynas/Kyjivas, kovo 9 d. (dpa-ELTA). Ukraina neatmeta galimybės derybose su Rusija kalbėti ir apie galimą šalies neutralumą.

„Tokius klausimus galima diskutuoti derybose, tai visiškai įmanoma“, – antradienio vakarą vokiečių televizijai ARD pareiškė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio užsienio politikos patarėjas Ihoris Šovkva, atsakydamas į klausimą, ar Ukraina derybose būtų pasirengusi sutikti su neutraliu statusu. Kartu jis pasisakė už susitikimą prezidentų lygiu.

„Rimtos derybos įmanomos tik Rusijos prezidentui Putinui susitikus su Zelenskiu, – pabrėžė I. Šovkva. – Zelenskis tam pasiruošęs. Iš Rusijos pusės, deja, tokio pasiruošimo nematyti. Tarptautiniai partneriai turėtų padėti surengti tokį susitikimą“, – kalbėjo patarėjas.

Tačiau tokios derybos ir susitarimas galimi tik nutraukus karo veiksmus ir įsigaliojus paliauboms.

Tada, anot I. Šovkvos, būtų galima diskutuoti, „kaip galėtų atrodyti galimas Ukrainos neutralumas“.

„Todėl mums reikia griežtų garantijų, kad tokia situacija daugiau niekada negalėtų pasikartoti, – pridūrė jis. – Mes juk nesame agresoriai. Mes niekada nebūsime užpuolikai“.

Ketvirtadienį Antalijoje, Turkijoje, turėtų vykti Ukrainos ir Rusijos diplomatijos vadovų Dmytro Kulebos ir Sergejaus Lavrovo susitikimas.

Nuo 2019 metų Ukrainos konstitucijoje yra įtvirtintas narystės NATO tikslas. Rusija reikalauja, kad Ukraina to atsisakytų ir pasiskelbtų neutralia.

Rasa Strimaitytė (ELTA)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite