Per atostogas – pradinukų protų treniruotė

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje įvyko pradinukų protų mūšis, kuriame dalyvavo septynios 3–4 klasių mokinių komandos iš Šilutės Martyno Jankaus ir Pamario pagrindinių mokyklų. Renginį organizavo svečiai iš Vilniaus Martyno Mažvydo viešosios bibliotekos.

„Žiniukai“ – literatūrinio protmūšio nugalėtojai su savo mokytoja ir svečiais. Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos nuotr.

„Žiniukai“ – literatūrinio protmūšio nugalėtojai su savo mokytoja ir svečiais.
Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos nuotr.

Miesto pradinukų tėvams rudens atostogų metu nereikėjo sukti galvos, kuo užimti savo mažuosius. Jie aktyviai ruošėsi dalyvauti protų mūšyje. Susirinkę bibliotekoje, mokiniai jau buvo pasiskirstę į 7 komandas ir turėjo savo pavadinimus: „Galvočiukai“, „Išmaniukai“, „Pelėdžiukai“ – iš Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos ir „Šnekučiai, „Smalsučiai, „Kodėlčiukai“, „Žiniukai“ – iš Pamario mokyklos.
Susirinkusius mokinius ir jų mokytojas pasveikino svečiai iš Vilniaus. Inga Mitunavičiūtė pasidžiaugė gražiu vaikų būriu, papasakojo, kad šis projektas pradėjo antrąjį etapą, jau aplankyti vaikai 13-je šalies bibliotekų, protų mūšiuose iš viso jau dalyvavo 350 2–5 klasių mokinių, daugeliui tai buvo pirmas kartas. Kai kurie vaikai galbūt pirmą kartą išgirdo ir nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vardą, sužinodami apie jos svarbą bei išskirtinumą.
Šis projektas įtraukia ir vaikus, ir su jais dirbančius suaugusiuosius – mokytojus ir bibliotekininkus, skatindamas juos bendradarbiauti, vienyti jėgas siekiant bendro tikslo – užauginti skaitančią, mąstančią ir kuriančią kartą. Viešnia paskelbė, kad protmūšio teisėja bus Viktorija Pukėnaitė, renginio vedėjas – aktorius Šarūnas Gedvilas.
Pastarasis sakė, kad vaidina visur, kur tik kviečia, dalyvauja dainuojančių mimų muzikos grupėje iš Vilniaus ,,Neteisėtai padaryti“. Prieš pradėdamas komandų kovą, papasakojo, kad varžytuvės bus iš keturių kovų, mokiniai turės atsakyti į įvairius klausimus: literatūros tema, skaičiai literatūroje, personažai ir paveikslėlių turas. Vaikams teko atsakyti į 7 klausimus iš kiekvieno turo, jie galėjo gauti papildomų balų.
Klausimai buvo pateikiami skaidrėse, vedėjas juos garsiai perskaitydavo, kartais pateikdavo užuominų, nors vaikai labai aktyviai diskutavo tarpusavyje, ieškodami teisingų atsakymų, kartais netyčia garsiai išreiškę savo nuomonę, pasufleruodavo greta sėdinčiai komandai teisingą atsakymą…
Svečiai buvo atsivežę vaikams dovanų – plakatų, kuriuos sukūrė Lina Žutautė, rašytoja ir dailininkė, knygų apie Kakę Makę autorė, bei saldumynų.
Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad dvi komandos „Žiniukai“ ir „Pelėdžiukai“ surinko vienodą taškų skaičių, tad abi komandos turėjo atsakyti į papildomą klausimą. Greitesni buvo „Žiniukai“ iš Pamario pagrindinės mokyklos, jie ir paskelbti nugalėtojais. 4-7 vietas užėmė komandos iš abiejų mokyklų. 2 ir 3 vietas laimėjo „Išmaniukai“ ir „Pelėdžiukai“ (abi komandos iš Martyno Jankaus pagrindinių mokyklų).
Po renginio vaikai nusifotografavo su svečiais, vaišinosi saldumynais ir dalijosi įspūdžiais.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite