Per atostogas – pradinukų protų treniruotė

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje įvyko pradinukų protų mūšis, kuriame dalyvavo septynios 3–4 klasių mokinių komandos iš Šilutės Martyno Jankaus ir Pamario pagrindinių mokyklų. Renginį organizavo svečiai iš Vilniaus Martyno Mažvydo viešosios bibliotekos.

„Žiniukai“ – literatūrinio protmūšio nugalėtojai su savo mokytoja ir svečiais. Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos nuotr.

„Žiniukai“ – literatūrinio protmūšio nugalėtojai su savo mokytoja ir svečiais.
Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos nuotr.

Miesto pradinukų tėvams rudens atostogų metu nereikėjo sukti galvos, kuo užimti savo mažuosius. Jie aktyviai ruošėsi dalyvauti protų mūšyje. Susirinkę bibliotekoje, mokiniai jau buvo pasiskirstę į 7 komandas ir turėjo savo pavadinimus: „Galvočiukai“, „Išmaniukai“, „Pelėdžiukai“ – iš Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos ir „Šnekučiai, „Smalsučiai, „Kodėlčiukai“, „Žiniukai“ – iš Pamario mokyklos.
Susirinkusius mokinius ir jų mokytojas pasveikino svečiai iš Vilniaus. Inga Mitunavičiūtė pasidžiaugė gražiu vaikų būriu, papasakojo, kad šis projektas pradėjo antrąjį etapą, jau aplankyti vaikai 13-je šalies bibliotekų, protų mūšiuose iš viso jau dalyvavo 350 2–5 klasių mokinių, daugeliui tai buvo pirmas kartas. Kai kurie vaikai galbūt pirmą kartą išgirdo ir nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vardą, sužinodami apie jos svarbą bei išskirtinumą.
Šis projektas įtraukia ir vaikus, ir su jais dirbančius suaugusiuosius – mokytojus ir bibliotekininkus, skatindamas juos bendradarbiauti, vienyti jėgas siekiant bendro tikslo – užauginti skaitančią, mąstančią ir kuriančią kartą. Viešnia paskelbė, kad protmūšio teisėja bus Viktorija Pukėnaitė, renginio vedėjas – aktorius Šarūnas Gedvilas.
Pastarasis sakė, kad vaidina visur, kur tik kviečia, dalyvauja dainuojančių mimų muzikos grupėje iš Vilniaus ,,Neteisėtai padaryti“. Prieš pradėdamas komandų kovą, papasakojo, kad varžytuvės bus iš keturių kovų, mokiniai turės atsakyti į įvairius klausimus: literatūros tema, skaičiai literatūroje, personažai ir paveikslėlių turas. Vaikams teko atsakyti į 7 klausimus iš kiekvieno turo, jie galėjo gauti papildomų balų.
Klausimai buvo pateikiami skaidrėse, vedėjas juos garsiai perskaitydavo, kartais pateikdavo užuominų, nors vaikai labai aktyviai diskutavo tarpusavyje, ieškodami teisingų atsakymų, kartais netyčia garsiai išreiškę savo nuomonę, pasufleruodavo greta sėdinčiai komandai teisingą atsakymą…
Svečiai buvo atsivežę vaikams dovanų – plakatų, kuriuos sukūrė Lina Žutautė, rašytoja ir dailininkė, knygų apie Kakę Makę autorė, bei saldumynų.
Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad dvi komandos „Žiniukai“ ir „Pelėdžiukai“ surinko vienodą taškų skaičių, tad abi komandos turėjo atsakyti į papildomą klausimą. Greitesni buvo „Žiniukai“ iš Pamario pagrindinės mokyklos, jie ir paskelbti nugalėtojais. 4-7 vietas užėmė komandos iš abiejų mokyklų. 2 ir 3 vietas laimėjo „Išmaniukai“ ir „Pelėdžiukai“ (abi komandos iš Martyno Jankaus pagrindinių mokyklų).
Po renginio vaikai nusifotografavo su svečiais, vaišinosi saldumynais ir dalijosi įspūdžiais.
Birutė Morkevičienė

Hits: 163

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite