Per atostogas – pradinukų protų treniruotė

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje įvyko pradinukų protų mūšis, kuriame dalyvavo septynios 3–4 klasių mokinių komandos iš Šilutės Martyno Jankaus ir Pamario pagrindinių mokyklų. Renginį organizavo svečiai iš Vilniaus Martyno Mažvydo viešosios bibliotekos.

„Žiniukai“ – literatūrinio protmūšio nugalėtojai su savo mokytoja ir svečiais. Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos nuotr.

„Žiniukai“ – literatūrinio protmūšio nugalėtojai su savo mokytoja ir svečiais.
Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos nuotr.

Miesto pradinukų tėvams rudens atostogų metu nereikėjo sukti galvos, kuo užimti savo mažuosius. Jie aktyviai ruošėsi dalyvauti protų mūšyje. Susirinkę bibliotekoje, mokiniai jau buvo pasiskirstę į 7 komandas ir turėjo savo pavadinimus: „Galvočiukai“, „Išmaniukai“, „Pelėdžiukai“ – iš Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos ir „Šnekučiai, „Smalsučiai, „Kodėlčiukai“, „Žiniukai“ – iš Pamario mokyklos.
Susirinkusius mokinius ir jų mokytojas pasveikino svečiai iš Vilniaus. Inga Mitunavičiūtė pasidžiaugė gražiu vaikų būriu, papasakojo, kad šis projektas pradėjo antrąjį etapą, jau aplankyti vaikai 13-je šalies bibliotekų, protų mūšiuose iš viso jau dalyvavo 350 2–5 klasių mokinių, daugeliui tai buvo pirmas kartas. Kai kurie vaikai galbūt pirmą kartą išgirdo ir nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vardą, sužinodami apie jos svarbą bei išskirtinumą.
Šis projektas įtraukia ir vaikus, ir su jais dirbančius suaugusiuosius – mokytojus ir bibliotekininkus, skatindamas juos bendradarbiauti, vienyti jėgas siekiant bendro tikslo – užauginti skaitančią, mąstančią ir kuriančią kartą. Viešnia paskelbė, kad protmūšio teisėja bus Viktorija Pukėnaitė, renginio vedėjas – aktorius Šarūnas Gedvilas.
Pastarasis sakė, kad vaidina visur, kur tik kviečia, dalyvauja dainuojančių mimų muzikos grupėje iš Vilniaus ,,Neteisėtai padaryti“. Prieš pradėdamas komandų kovą, papasakojo, kad varžytuvės bus iš keturių kovų, mokiniai turės atsakyti į įvairius klausimus: literatūros tema, skaičiai literatūroje, personažai ir paveikslėlių turas. Vaikams teko atsakyti į 7 klausimus iš kiekvieno turo, jie galėjo gauti papildomų balų.
Klausimai buvo pateikiami skaidrėse, vedėjas juos garsiai perskaitydavo, kartais pateikdavo užuominų, nors vaikai labai aktyviai diskutavo tarpusavyje, ieškodami teisingų atsakymų, kartais netyčia garsiai išreiškę savo nuomonę, pasufleruodavo greta sėdinčiai komandai teisingą atsakymą…
Svečiai buvo atsivežę vaikams dovanų – plakatų, kuriuos sukūrė Lina Žutautė, rašytoja ir dailininkė, knygų apie Kakę Makę autorė, bei saldumynų.
Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad dvi komandos „Žiniukai“ ir „Pelėdžiukai“ surinko vienodą taškų skaičių, tad abi komandos turėjo atsakyti į papildomą klausimą. Greitesni buvo „Žiniukai“ iš Pamario pagrindinės mokyklos, jie ir paskelbti nugalėtojais. 4-7 vietas užėmė komandos iš abiejų mokyklų. 2 ir 3 vietas laimėjo „Išmaniukai“ ir „Pelėdžiukai“ (abi komandos iš Martyno Jankaus pagrindinių mokyklų).
Po renginio vaikai nusifotografavo su svečiais, vaišinosi saldumynais ir dalijosi įspūdžiais.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite