Penktojo šaukimo Taryba pradeda darbą

Kol Šilutėje dar tik ruošiamasi pakartotiniams Savivaldybės rinkimams, Pagėgiuose pirmadienį priesaikas davė ir darbą pradėjo penktojo šaukimo Savivaldybės tarybos nariai. Slaptu balsavimu vicemeru išrinktas Sigitas Stonys. Administracijos direktoriaus pareigas eiti ir toliau patikėta Dainorai Butvydienei.
Tarybos mažuma paskelbė apie suformuotą opoziciją ir nieko nelaukdama ėmėsi kritikuoti valdančiuosius.

Pagėgių savivaldybės penktojo šaukimo Tarybos pirmasis posėdis.

Naujas vicemeras – Sigitas Stonys
Tarybos narių priesaikas reglamente numatyta tvarka priėmė Pagėgių savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Palmira Kinderienė. Po iškilmingos ceremonijos posėdžiui vadovavo meras Virginijus Komskis. Pagėgių savivaldybės mero regalijomis jis pasipuošė jau trečią kartą. Kovą vykusius tiesioginius mero rinkimus partijos Tvarka ir teisingumas atstovas laimėjo ženklia persvara, gavęs 2655 rinkėjų palaikymą. Dėl mero posto rinkimuose varžęsis ir antras likęs Darbo partijos atstovas Edgaras Kuturys surinko tik 1043 rinkėjų balsus.
Jis posėdžio metu paskelbė apie suformuotą Tarybos mažumą. Opozicijoje valdančiajai daugumai bus Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Eugenijus Dargužas, LR liberalų sąjūdžio atstovė Gražina Jankauskienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Remigijus Kelneris, Petras Ubartas ir darbiečiai Vida Gečienė, Algis Grublys, Edvinas Kriščiūnas, ir E. Kuturys. Pastarasis prisistatė Tarybos mažumos lyderiu.
„Nesiūlome savo kandidatų sudarant Savivaldybės vykdomąją instituciją, nedeleguojame savo kandidatų į mero pavaduotojus. Viešai deklaruojame, kad opozicijos lyderis yra Tarybos narys E. Kuturys. Opozicijos veiklos kryptys: skaidri ir vieša savivaldybės institucijų ir įstaigų veikla, savivaldybės institucijų pagalba gyventojams, gyventojų nuomonės išklausymas svarbiais Savivaldybei klausimais, demokratijos puoselėjimas. Opozicijoje esantys Tarybos nariai sudaro dvi frakcijas: Darbo partijos ir mišrią“, – tokį pareiškimą perskaitė E. Kuturys.
Iš visų Tarybos posėdyje dalyvavusių partijų atstovų sudarius balsų skaičiavimo komisiją, slaptu balsavimu buvo renkami mero pavaduotojas ir administracijos direktorius. Valdančiąją daugumą sudaranti partija Tvarka ir teisingumas į vicemero postą pasiūlė savo atstovą – Sigitą Stonį. Pastaruosius keletą metų VVG „Pagėgių kraštas“ administracijos vadovu dirbęs pasiūlytas kandidatas trumpai prisistatė.

Apie suformuotą opoziciją pranešė jos lyderis Edgaras Kuturys.

Opozicijos kritika
Prieš balsuojant už S. Stonio kandidatūrą į vicemerus, opozicijos lyderis E. Kuturys kandidatui turėjo ne vieną klausimą. Jis domėjosi mokinių skaičiaus mažėjimu, ugdymo įstaigų tinklo išlaikymu, nevienodai gyvenvietėms projektams įgyvendinti skirtomis lėšomis ir t. t. S. Stonys atsakė, jog oponento užduoti klausimai – ne vien vicemero rūpestis, sprendimai priimami Savivaldybės tarybos sutarimu, o lėšos skirstomos pagal gyventojų skaičių.
Bendrapartiečio kandidatūrą į vicemero postą palaikė pasibaigusią kadenciją šias pareigas ėjęs Vytautas Stanišauskas. „Sigitas daug metų dirbo administracinį darbą. Per tą laikotarpį jis pasirodė kaip atsakingas, sąžiningas darbuotojas ir yra tinkamas mero pavaduotojo pareigoms. Siūlyčiau Tarybos nariams palaikyti kandidatą ir už jį balsuoti“, – kalbėjo buvęs vicemeras.
Opozicijos atstovų tai vis tiek neįtikino, jie ir toliau žėrė kritiką. Jų manymu, Savivaldybės vadovai yra iš tos pačios gyvenvietės (V. Komskis ir S. Stonys gyvena Vilkyškiuose – aut. pastaba), todėl per mažai dėmesio gali būti skiriama kitų gyvenviečių bendruomenėms. Opozicijos kritikos neišvengė ir į administracijos direktoriaus pareigas dar vienai kadencijai išrinkta D. Butvydienė. Darbietis E. Kriščiūnas domėjosi, kokie motyvai skatina ją dirbti Pagėgiuose, nors gyvena Šilutėje, juk nuo to tik pabrangsta transporto kaštai.
„Transporto išlaidos yra mano asmeninės, todėl kiekvienas skaičiuokime savo pinigus. Pagėgiuose dirbti man patinka, nes čia esu gimusi. Pažįstu čia gyvenančius žmones, žinau čia kylančias problemas. Jeigu mane siūlo į šias pareigas, aš su mielu noru čia dirbsiu. Šilutėje aš miegu, o čia dirbu“, – tvirtą poziciją išsakė D. Butvydienė.

Naujuoju mero pavaduotojų išrinktas Sigitas Stonys.

Jauniausias Tarybos narys
Kurioziška situacija nutiko balsų skaičiavimo komisijos pirmininkui R. Kelneriui skelbiant rezultatus. Ar netikėtai susimaišęs, ar tiesiog sumanęs tiesiog papokštauti jis paskelbė, kad mero pavaduotojų išrinktas… Sigitas Kelneris, o administracijos direktoriaus pareigas, neva jis pats…
Nors šie kuriozai posėdžių salėje sukėlė linksmą dalyvių šurmulį, Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė liepė pasitaisyti.
Pagėgių savivaldybės taryboje pradės dirbti šie nauji tarybos nariai: Darbo partijos atstovai Vida Gečienė ir Edvinas Krisčiūnas, liberalų sąjūdžio atstovė Gražina Jankauskienė, partijos Tvarka ir teisingumas atstovai Remigijus Špečkauskas, Darius Jurkšaitis, Alvidas Einikis, Ričardas Bartkevičius, Ligita Kazlauskienė, Angelė Jonikienė, Vygandas Kerpė. Pastarasis narys Taryboje bus, ko gero, jauniausias – neseniai jam sukako 28-eri metai.
V. Kerpė sulaukė nemažo rinkėjų palaikymo kovą vykusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose. Partijos Tvarka ir teisingumas narys, gavęs 277 pirmumo balsus, iš 41 priešrinkiminio sąrašo vietos pakilo net į 13-ą ir gavo Tarybos nario mandatą. Jaunasis politikas dirba AB Vilkyškių pieninėje pamainos meistru, priklauso jaunimo klubo „Žukų skalviai“, LSMU veterinarijos akademijoje yra įgijęs aukštąjį universitetinį išsilavinimą.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite