Penktojo šaukimo Taryba pradeda darbą

Kol Šilutėje dar tik ruošiamasi pakartotiniams Savivaldybės rinkimams, Pagėgiuose pirmadienį priesaikas davė ir darbą pradėjo penktojo šaukimo Savivaldybės tarybos nariai. Slaptu balsavimu vicemeru išrinktas Sigitas Stonys. Administracijos direktoriaus pareigas eiti ir toliau patikėta Dainorai Butvydienei.
Tarybos mažuma paskelbė apie suformuotą opoziciją ir nieko nelaukdama ėmėsi kritikuoti valdančiuosius.

Pagėgių savivaldybės penktojo šaukimo Tarybos pirmasis posėdis.

Naujas vicemeras – Sigitas Stonys
Tarybos narių priesaikas reglamente numatyta tvarka priėmė Pagėgių savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Palmira Kinderienė. Po iškilmingos ceremonijos posėdžiui vadovavo meras Virginijus Komskis. Pagėgių savivaldybės mero regalijomis jis pasipuošė jau trečią kartą. Kovą vykusius tiesioginius mero rinkimus partijos Tvarka ir teisingumas atstovas laimėjo ženklia persvara, gavęs 2655 rinkėjų palaikymą. Dėl mero posto rinkimuose varžęsis ir antras likęs Darbo partijos atstovas Edgaras Kuturys surinko tik 1043 rinkėjų balsus.
Jis posėdžio metu paskelbė apie suformuotą Tarybos mažumą. Opozicijoje valdančiajai daugumai bus Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Eugenijus Dargužas, LR liberalų sąjūdžio atstovė Gražina Jankauskienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Remigijus Kelneris, Petras Ubartas ir darbiečiai Vida Gečienė, Algis Grublys, Edvinas Kriščiūnas, ir E. Kuturys. Pastarasis prisistatė Tarybos mažumos lyderiu.
„Nesiūlome savo kandidatų sudarant Savivaldybės vykdomąją instituciją, nedeleguojame savo kandidatų į mero pavaduotojus. Viešai deklaruojame, kad opozicijos lyderis yra Tarybos narys E. Kuturys. Opozicijos veiklos kryptys: skaidri ir vieša savivaldybės institucijų ir įstaigų veikla, savivaldybės institucijų pagalba gyventojams, gyventojų nuomonės išklausymas svarbiais Savivaldybei klausimais, demokratijos puoselėjimas. Opozicijoje esantys Tarybos nariai sudaro dvi frakcijas: Darbo partijos ir mišrią“, – tokį pareiškimą perskaitė E. Kuturys.
Iš visų Tarybos posėdyje dalyvavusių partijų atstovų sudarius balsų skaičiavimo komisiją, slaptu balsavimu buvo renkami mero pavaduotojas ir administracijos direktorius. Valdančiąją daugumą sudaranti partija Tvarka ir teisingumas į vicemero postą pasiūlė savo atstovą – Sigitą Stonį. Pastaruosius keletą metų VVG „Pagėgių kraštas“ administracijos vadovu dirbęs pasiūlytas kandidatas trumpai prisistatė.

Apie suformuotą opoziciją pranešė jos lyderis Edgaras Kuturys.

Opozicijos kritika
Prieš balsuojant už S. Stonio kandidatūrą į vicemerus, opozicijos lyderis E. Kuturys kandidatui turėjo ne vieną klausimą. Jis domėjosi mokinių skaičiaus mažėjimu, ugdymo įstaigų tinklo išlaikymu, nevienodai gyvenvietėms projektams įgyvendinti skirtomis lėšomis ir t. t. S. Stonys atsakė, jog oponento užduoti klausimai – ne vien vicemero rūpestis, sprendimai priimami Savivaldybės tarybos sutarimu, o lėšos skirstomos pagal gyventojų skaičių.
Bendrapartiečio kandidatūrą į vicemero postą palaikė pasibaigusią kadenciją šias pareigas ėjęs Vytautas Stanišauskas. „Sigitas daug metų dirbo administracinį darbą. Per tą laikotarpį jis pasirodė kaip atsakingas, sąžiningas darbuotojas ir yra tinkamas mero pavaduotojo pareigoms. Siūlyčiau Tarybos nariams palaikyti kandidatą ir už jį balsuoti“, – kalbėjo buvęs vicemeras.
Opozicijos atstovų tai vis tiek neįtikino, jie ir toliau žėrė kritiką. Jų manymu, Savivaldybės vadovai yra iš tos pačios gyvenvietės (V. Komskis ir S. Stonys gyvena Vilkyškiuose – aut. pastaba), todėl per mažai dėmesio gali būti skiriama kitų gyvenviečių bendruomenėms. Opozicijos kritikos neišvengė ir į administracijos direktoriaus pareigas dar vienai kadencijai išrinkta D. Butvydienė. Darbietis E. Kriščiūnas domėjosi, kokie motyvai skatina ją dirbti Pagėgiuose, nors gyvena Šilutėje, juk nuo to tik pabrangsta transporto kaštai.
„Transporto išlaidos yra mano asmeninės, todėl kiekvienas skaičiuokime savo pinigus. Pagėgiuose dirbti man patinka, nes čia esu gimusi. Pažįstu čia gyvenančius žmones, žinau čia kylančias problemas. Jeigu mane siūlo į šias pareigas, aš su mielu noru čia dirbsiu. Šilutėje aš miegu, o čia dirbu“, – tvirtą poziciją išsakė D. Butvydienė.

Naujuoju mero pavaduotojų išrinktas Sigitas Stonys.

Jauniausias Tarybos narys
Kurioziška situacija nutiko balsų skaičiavimo komisijos pirmininkui R. Kelneriui skelbiant rezultatus. Ar netikėtai susimaišęs, ar tiesiog sumanęs tiesiog papokštauti jis paskelbė, kad mero pavaduotojų išrinktas… Sigitas Kelneris, o administracijos direktoriaus pareigas, neva jis pats…
Nors šie kuriozai posėdžių salėje sukėlė linksmą dalyvių šurmulį, Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė liepė pasitaisyti.
Pagėgių savivaldybės taryboje pradės dirbti šie nauji tarybos nariai: Darbo partijos atstovai Vida Gečienė ir Edvinas Krisčiūnas, liberalų sąjūdžio atstovė Gražina Jankauskienė, partijos Tvarka ir teisingumas atstovai Remigijus Špečkauskas, Darius Jurkšaitis, Alvidas Einikis, Ričardas Bartkevičius, Ligita Kazlauskienė, Angelė Jonikienė, Vygandas Kerpė. Pastarasis narys Taryboje bus, ko gero, jauniausias – neseniai jam sukako 28-eri metai.
V. Kerpė sulaukė nemažo rinkėjų palaikymo kovą vykusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose. Partijos Tvarka ir teisingumas narys, gavęs 277 pirmumo balsus, iš 41 priešrinkiminio sąrašo vietos pakilo net į 13-ą ir gavo Tarybos nario mandatą. Jaunasis politikas dirba AB Vilkyškių pieninėje pamainos meistru, priklauso jaunimo klubo „Žukų skalviai“, LSMU veterinarijos akademijoje yra įgijęs aukštąjį universitetinį išsilavinimą.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiekvienas per metus išmetame apie 140 kg maisto

Per metus Lietuvoje prarandama 393,8 tūkst. tonų maisto. Vienam Lietuvos gyventojui per šį laiką tenka apie 141 kg iššvaistyto maisto. Daugiausia – net 86 kg – jis išmeta namuose.   Rugsėjo 29 d. jau trečią kartą minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir verslo dėmesį į maisto švaistymo ir atliekų problemą. Maisto švaistymo mastai Lietuvoje paaiškėjo mokslininkams 2021 m. atlikus tyrimą „Maisto švaistymo ir maisto praradimų visoje maisto tiekimo grandinėje lygio ir  priežasčių nustatymas

Mirtys, apie kurių priežastis policija visuomenės neinformuoja

Tauragės apskrities VPK praneša apie aptiktus dviejų moterų kūnus. Rugsėjo 28 d. per pietus namuose Sokaičių k., Vilkyškių sen., Pagėgių sav., rastas moters, gim. 1960 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 62 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Rugsėjo 28 d. pavakare namuose Laisvės al., Šilutėje, rastas moters, gim. 1963 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 59 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Per 28 rugsėjo dienas policija pranešė apie Šilutės rajone aptiktus 7 mirusių asmenų kūnus: 3 moterų ir

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

Taip pat skaitykite