Penktojo šaukimo Taryba pradeda darbą

Kol Šilutėje dar tik ruošiamasi pakartotiniams Savivaldybės rinkimams, Pagėgiuose pirmadienį priesaikas davė ir darbą pradėjo penktojo šaukimo Savivaldybės tarybos nariai. Slaptu balsavimu vicemeru išrinktas Sigitas Stonys. Administracijos direktoriaus pareigas eiti ir toliau patikėta Dainorai Butvydienei.
Tarybos mažuma paskelbė apie suformuotą opoziciją ir nieko nelaukdama ėmėsi kritikuoti valdančiuosius.

Pagėgių savivaldybės penktojo šaukimo Tarybos pirmasis posėdis.

Naujas vicemeras – Sigitas Stonys
Tarybos narių priesaikas reglamente numatyta tvarka priėmė Pagėgių savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Palmira Kinderienė. Po iškilmingos ceremonijos posėdžiui vadovavo meras Virginijus Komskis. Pagėgių savivaldybės mero regalijomis jis pasipuošė jau trečią kartą. Kovą vykusius tiesioginius mero rinkimus partijos Tvarka ir teisingumas atstovas laimėjo ženklia persvara, gavęs 2655 rinkėjų palaikymą. Dėl mero posto rinkimuose varžęsis ir antras likęs Darbo partijos atstovas Edgaras Kuturys surinko tik 1043 rinkėjų balsus.
Jis posėdžio metu paskelbė apie suformuotą Tarybos mažumą. Opozicijoje valdančiajai daugumai bus Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Eugenijus Dargužas, LR liberalų sąjūdžio atstovė Gražina Jankauskienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Remigijus Kelneris, Petras Ubartas ir darbiečiai Vida Gečienė, Algis Grublys, Edvinas Kriščiūnas, ir E. Kuturys. Pastarasis prisistatė Tarybos mažumos lyderiu.
„Nesiūlome savo kandidatų sudarant Savivaldybės vykdomąją instituciją, nedeleguojame savo kandidatų į mero pavaduotojus. Viešai deklaruojame, kad opozicijos lyderis yra Tarybos narys E. Kuturys. Opozicijos veiklos kryptys: skaidri ir vieša savivaldybės institucijų ir įstaigų veikla, savivaldybės institucijų pagalba gyventojams, gyventojų nuomonės išklausymas svarbiais Savivaldybei klausimais, demokratijos puoselėjimas. Opozicijoje esantys Tarybos nariai sudaro dvi frakcijas: Darbo partijos ir mišrią“, – tokį pareiškimą perskaitė E. Kuturys.
Iš visų Tarybos posėdyje dalyvavusių partijų atstovų sudarius balsų skaičiavimo komisiją, slaptu balsavimu buvo renkami mero pavaduotojas ir administracijos direktorius. Valdančiąją daugumą sudaranti partija Tvarka ir teisingumas į vicemero postą pasiūlė savo atstovą – Sigitą Stonį. Pastaruosius keletą metų VVG „Pagėgių kraštas“ administracijos vadovu dirbęs pasiūlytas kandidatas trumpai prisistatė.

Apie suformuotą opoziciją pranešė jos lyderis Edgaras Kuturys.

Opozicijos kritika
Prieš balsuojant už S. Stonio kandidatūrą į vicemerus, opozicijos lyderis E. Kuturys kandidatui turėjo ne vieną klausimą. Jis domėjosi mokinių skaičiaus mažėjimu, ugdymo įstaigų tinklo išlaikymu, nevienodai gyvenvietėms projektams įgyvendinti skirtomis lėšomis ir t. t. S. Stonys atsakė, jog oponento užduoti klausimai – ne vien vicemero rūpestis, sprendimai priimami Savivaldybės tarybos sutarimu, o lėšos skirstomos pagal gyventojų skaičių.
Bendrapartiečio kandidatūrą į vicemero postą palaikė pasibaigusią kadenciją šias pareigas ėjęs Vytautas Stanišauskas. „Sigitas daug metų dirbo administracinį darbą. Per tą laikotarpį jis pasirodė kaip atsakingas, sąžiningas darbuotojas ir yra tinkamas mero pavaduotojo pareigoms. Siūlyčiau Tarybos nariams palaikyti kandidatą ir už jį balsuoti“, – kalbėjo buvęs vicemeras.
Opozicijos atstovų tai vis tiek neįtikino, jie ir toliau žėrė kritiką. Jų manymu, Savivaldybės vadovai yra iš tos pačios gyvenvietės (V. Komskis ir S. Stonys gyvena Vilkyškiuose – aut. pastaba), todėl per mažai dėmesio gali būti skiriama kitų gyvenviečių bendruomenėms. Opozicijos kritikos neišvengė ir į administracijos direktoriaus pareigas dar vienai kadencijai išrinkta D. Butvydienė. Darbietis E. Kriščiūnas domėjosi, kokie motyvai skatina ją dirbti Pagėgiuose, nors gyvena Šilutėje, juk nuo to tik pabrangsta transporto kaštai.
„Transporto išlaidos yra mano asmeninės, todėl kiekvienas skaičiuokime savo pinigus. Pagėgiuose dirbti man patinka, nes čia esu gimusi. Pažįstu čia gyvenančius žmones, žinau čia kylančias problemas. Jeigu mane siūlo į šias pareigas, aš su mielu noru čia dirbsiu. Šilutėje aš miegu, o čia dirbu“, – tvirtą poziciją išsakė D. Butvydienė.

Naujuoju mero pavaduotojų išrinktas Sigitas Stonys.

Jauniausias Tarybos narys
Kurioziška situacija nutiko balsų skaičiavimo komisijos pirmininkui R. Kelneriui skelbiant rezultatus. Ar netikėtai susimaišęs, ar tiesiog sumanęs tiesiog papokštauti jis paskelbė, kad mero pavaduotojų išrinktas… Sigitas Kelneris, o administracijos direktoriaus pareigas, neva jis pats…
Nors šie kuriozai posėdžių salėje sukėlė linksmą dalyvių šurmulį, Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė liepė pasitaisyti.
Pagėgių savivaldybės taryboje pradės dirbti šie nauji tarybos nariai: Darbo partijos atstovai Vida Gečienė ir Edvinas Krisčiūnas, liberalų sąjūdžio atstovė Gražina Jankauskienė, partijos Tvarka ir teisingumas atstovai Remigijus Špečkauskas, Darius Jurkšaitis, Alvidas Einikis, Ričardas Bartkevičius, Ligita Kazlauskienė, Angelė Jonikienė, Vygandas Kerpė. Pastarasis narys Taryboje bus, ko gero, jauniausias – neseniai jam sukako 28-eri metai.
V. Kerpė sulaukė nemažo rinkėjų palaikymo kovą vykusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose. Partijos Tvarka ir teisingumas narys, gavęs 277 pirmumo balsus, iš 41 priešrinkiminio sąrašo vietos pakilo net į 13-ą ir gavo Tarybos nario mandatą. Jaunasis politikas dirba AB Vilkyškių pieninėje pamainos meistru, priklauso jaunimo klubo „Žukų skalviai“, LSMU veterinarijos akademijoje yra įgijęs aukštąjį universitetinį išsilavinimą.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite