Penktojo šaukimo Taryba pradeda darbą

Kol Šilutėje dar tik ruošiamasi pakartotiniams Savivaldybės rinkimams, Pagėgiuose pirmadienį priesaikas davė ir darbą pradėjo penktojo šaukimo Savivaldybės tarybos nariai. Slaptu balsavimu vicemeru išrinktas Sigitas Stonys. Administracijos direktoriaus pareigas eiti ir toliau patikėta Dainorai Butvydienei.
Tarybos mažuma paskelbė apie suformuotą opoziciją ir nieko nelaukdama ėmėsi kritikuoti valdančiuosius.

Pagėgių savivaldybės penktojo šaukimo Tarybos pirmasis posėdis.

Naujas vicemeras – Sigitas Stonys
Tarybos narių priesaikas reglamente numatyta tvarka priėmė Pagėgių savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Palmira Kinderienė. Po iškilmingos ceremonijos posėdžiui vadovavo meras Virginijus Komskis. Pagėgių savivaldybės mero regalijomis jis pasipuošė jau trečią kartą. Kovą vykusius tiesioginius mero rinkimus partijos Tvarka ir teisingumas atstovas laimėjo ženklia persvara, gavęs 2655 rinkėjų palaikymą. Dėl mero posto rinkimuose varžęsis ir antras likęs Darbo partijos atstovas Edgaras Kuturys surinko tik 1043 rinkėjų balsus.
Jis posėdžio metu paskelbė apie suformuotą Tarybos mažumą. Opozicijoje valdančiajai daugumai bus Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Eugenijus Dargužas, LR liberalų sąjūdžio atstovė Gražina Jankauskienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Remigijus Kelneris, Petras Ubartas ir darbiečiai Vida Gečienė, Algis Grublys, Edvinas Kriščiūnas, ir E. Kuturys. Pastarasis prisistatė Tarybos mažumos lyderiu.
„Nesiūlome savo kandidatų sudarant Savivaldybės vykdomąją instituciją, nedeleguojame savo kandidatų į mero pavaduotojus. Viešai deklaruojame, kad opozicijos lyderis yra Tarybos narys E. Kuturys. Opozicijos veiklos kryptys: skaidri ir vieša savivaldybės institucijų ir įstaigų veikla, savivaldybės institucijų pagalba gyventojams, gyventojų nuomonės išklausymas svarbiais Savivaldybei klausimais, demokratijos puoselėjimas. Opozicijoje esantys Tarybos nariai sudaro dvi frakcijas: Darbo partijos ir mišrią“, – tokį pareiškimą perskaitė E. Kuturys.
Iš visų Tarybos posėdyje dalyvavusių partijų atstovų sudarius balsų skaičiavimo komisiją, slaptu balsavimu buvo renkami mero pavaduotojas ir administracijos direktorius. Valdančiąją daugumą sudaranti partija Tvarka ir teisingumas į vicemero postą pasiūlė savo atstovą – Sigitą Stonį. Pastaruosius keletą metų VVG „Pagėgių kraštas“ administracijos vadovu dirbęs pasiūlytas kandidatas trumpai prisistatė.

Apie suformuotą opoziciją pranešė jos lyderis Edgaras Kuturys.

Opozicijos kritika
Prieš balsuojant už S. Stonio kandidatūrą į vicemerus, opozicijos lyderis E. Kuturys kandidatui turėjo ne vieną klausimą. Jis domėjosi mokinių skaičiaus mažėjimu, ugdymo įstaigų tinklo išlaikymu, nevienodai gyvenvietėms projektams įgyvendinti skirtomis lėšomis ir t. t. S. Stonys atsakė, jog oponento užduoti klausimai – ne vien vicemero rūpestis, sprendimai priimami Savivaldybės tarybos sutarimu, o lėšos skirstomos pagal gyventojų skaičių.
Bendrapartiečio kandidatūrą į vicemero postą palaikė pasibaigusią kadenciją šias pareigas ėjęs Vytautas Stanišauskas. „Sigitas daug metų dirbo administracinį darbą. Per tą laikotarpį jis pasirodė kaip atsakingas, sąžiningas darbuotojas ir yra tinkamas mero pavaduotojo pareigoms. Siūlyčiau Tarybos nariams palaikyti kandidatą ir už jį balsuoti“, – kalbėjo buvęs vicemeras.
Opozicijos atstovų tai vis tiek neįtikino, jie ir toliau žėrė kritiką. Jų manymu, Savivaldybės vadovai yra iš tos pačios gyvenvietės (V. Komskis ir S. Stonys gyvena Vilkyškiuose – aut. pastaba), todėl per mažai dėmesio gali būti skiriama kitų gyvenviečių bendruomenėms. Opozicijos kritikos neišvengė ir į administracijos direktoriaus pareigas dar vienai kadencijai išrinkta D. Butvydienė. Darbietis E. Kriščiūnas domėjosi, kokie motyvai skatina ją dirbti Pagėgiuose, nors gyvena Šilutėje, juk nuo to tik pabrangsta transporto kaštai.
„Transporto išlaidos yra mano asmeninės, todėl kiekvienas skaičiuokime savo pinigus. Pagėgiuose dirbti man patinka, nes čia esu gimusi. Pažįstu čia gyvenančius žmones, žinau čia kylančias problemas. Jeigu mane siūlo į šias pareigas, aš su mielu noru čia dirbsiu. Šilutėje aš miegu, o čia dirbu“, – tvirtą poziciją išsakė D. Butvydienė.

Naujuoju mero pavaduotojų išrinktas Sigitas Stonys.

Jauniausias Tarybos narys
Kurioziška situacija nutiko balsų skaičiavimo komisijos pirmininkui R. Kelneriui skelbiant rezultatus. Ar netikėtai susimaišęs, ar tiesiog sumanęs tiesiog papokštauti jis paskelbė, kad mero pavaduotojų išrinktas… Sigitas Kelneris, o administracijos direktoriaus pareigas, neva jis pats…
Nors šie kuriozai posėdžių salėje sukėlė linksmą dalyvių šurmulį, Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė liepė pasitaisyti.
Pagėgių savivaldybės taryboje pradės dirbti šie nauji tarybos nariai: Darbo partijos atstovai Vida Gečienė ir Edvinas Krisčiūnas, liberalų sąjūdžio atstovė Gražina Jankauskienė, partijos Tvarka ir teisingumas atstovai Remigijus Špečkauskas, Darius Jurkšaitis, Alvidas Einikis, Ričardas Bartkevičius, Ligita Kazlauskienė, Angelė Jonikienė, Vygandas Kerpė. Pastarasis narys Taryboje bus, ko gero, jauniausias – neseniai jam sukako 28-eri metai.
V. Kerpė sulaukė nemažo rinkėjų palaikymo kovą vykusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose. Partijos Tvarka ir teisingumas narys, gavęs 277 pirmumo balsus, iš 41 priešrinkiminio sąrašo vietos pakilo net į 13-ą ir gavo Tarybos nario mandatą. Jaunasis politikas dirba AB Vilkyškių pieninėje pamainos meistru, priklauso jaunimo klubo „Žukų skalviai“, LSMU veterinarijos akademijoje yra įgijęs aukštąjį universitetinį išsilavinimą.

Simonas SKUTULAS

Hits: 35

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite