Pedagogai senjorai ir padėkojo, ir patarė

Rugsėjo 1-ąją į Šilutę atvykęs Seimo narys Artūras Skardžius Mokslo ir žinių dienos proga pasveikino Vydūno gimazijos ir Šilutės r. vaikų meno mokyklos bendruomenes, pagerbė pedagogus senjorus, susitikime su Šilutės ligoninės vadovais domėjosi planuojama ligoninių tinklo pertvarka ir šios ligoninės ateitimi.

Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė pasidžiaugė, kad gimnazistų padaugėjo, šiemet jų sulaukta 446.

Vydūno gimnazijoje
Gavęs kvietimą, Seimo narys Artūras Skardžius rugsėjo 1-ąją vėl apsilankė Šilutės Vydūno gimnazijoje – šįkart Mokslo ir žinių dienos šventėje, kuri prasidėjo Lietuvos himnu. Gimnazijos direktorė Marina Stirbienė pasidžiaugė, kad pernai buvo 444 gimnazistai, šį rudenį susirinko 446. Šventės proga gimnazijos bendruomenę pasveikino A. Skardžius, rajono mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.
Vydūno gimnazija garsėja netradicinėmis šventėmis: šįkart ją jaunimas pradėjo vaidinimu, buvo pristatyti visi abiturientai, grupėmis – dalykų mokytojai, gimnazijos vadovai, visi kiti čia rūpestingai dirbantys žmonės. Iš kartais salėje pasigirdusių gausių plojimų buvo galima nuspėti – turi gimnazistai numylėtinių mokytojų, kuriuos pasveikino ovacijomis.
Pagerbė pedagogus senjorus
Švietimo pagalbos tarnyboje, kuriai vadovauja Judita Blinkevičienė, jau vienuoliktą rugsėjo 1-ąją sukviečiami ir pagerbiami pedagogai senjorai. Ir šįkart prie staliukų su vaišėmis sėdėjo gausus būrys senjorų, juos pasveikino A. Skardžius ir A. Balčytis, vėliau su tortu atvyko Tarybos narė pedagogė Sandra Tamašauskienė, apsilankė būrys mokinukų su mokytojomis iš Žibų pradinės mokyklos.

Tai – tik dalis Vydūno gimnazijos abiturientų…

Anot J. Blinkevičienės, šios rugsėjo 1-osios susitikimo tema buvo obuolys: jo gydomosios savybės, kepiniai su obuoliais (jų buvo gausu ant staliukų), obuolys mitologijoje, tautosakoje.
A. Skardžiaus ir A. Balčyčio sveikinimas netrukus peraugo į politikų ir senjorų diskusiją – politikai norėjo išgirsti pastabų, siūlymų bei patarimų. Pedagogė Dalia Žibaitienė pastebėjo: „O man norisi pasakyti ačiū, kad dirbate, stengiatės. Žinome tai, nes vien negatyvas, vien kritika…“
Kiti senjorai irgi pasidžiaugė, kad sutvarkytas H. Šojaus dvaras, daug padaryta Šilutės Naujakurių ir Darbininkų kvartaluose, naujas pėsčiųjų ir dviratininkų takas iš Šilutės į Pagrynius, smagu pasivaikčioti pėsčiųjų taku palei Šyšą, čia dalis tako skirta dviratininkams, bet tokio tako labai reikėtų į Traksėdžius, į Grabupius. Užtat Vilų gatvėje yra apsileidusių namų savininkų, to nesupranta atvykę turistai, būtina išasfaltuoti duobėtas gatves ir t. t. Senjorai nesužavėti apleista autobusų stotimi. Gal vertėtų ir autobusų parkui surasti kitą vietą? Turistų sulaukiama, o į Rusnę nėra dviračių tako.
Seimo narys klausė senjorų nuomonės apie naują socialinį modelį, kad lengviau būtų atleisti iš darbo, kad teisingiau būtų atlyginama už darbą, kad garbaus amžiaus asmenys užleistų darbo vietas jauniems specialistams. Viena senjorė išsyk pasakė, kad jaunimas daugiau ir geriau dirbtų už ypač garbaus amžiaus asmenis, tačiau svarbu pasirūpinti ir oria senatve, didesnėmis pensijomis.
Pastebėta, kad jaunimą iš Lietuvos vertina užsienyje, o gimtinėje neretai bijoma priimti į darbą jaunus ir protingus. A. Skardžius sutiko, tačiau priminė, kad pensijas galima didinti tik tam turint lėšų, o verslas iš Lietuvos perkeliamas į užsienį, tebėra didelė emigracija, tad pajamų į biudžetą mažėja – sprendimų reikia, o kokių?
Anatolijus Žibaitis patarė Seimui po apsisprendimo dėl socialinio modelio imtis emigracijos. Esą Gardamo seniūnijoje jau gal 100 tuščių namų, Gardamo bažnyčioje per metus bepakrikštija gal 40 naujagimių, Juškaičių kaime, turėjusiame gal per 23 šeimas, beveik tuščia. „Nekvalifikuoti asmenys iš Lietuvos užsienyje rado vietą, o mes nors kvalifikuotų bedarbių specialistų mastą mažinkime“, – kalbėjo A. Žibaitis, priminęs, kad socialinis modelis susijęs su kultūra, ekonomika, švietimu, finansais ir dar daug kuo. Senjorai teigė, jog padaryta klaida leidus persikelti atgautą žemę, kyla daug nesusipratimų, įdomu ir tai, kaip per trumpą nepriklausomybės laiką Lietuvoje radosi tiek milijardierių…

Nuotrauka – prisiminimui: svečiai su Šilutės pedagogais senjorais.

Kiti susitikimai
A. Skardžius vyko į Šilutės ligoninę, susitiko ir kalbėjosi su vyr. gydytoju Dariumi Steponkumi ir vyr. gydytojo pavaduotoju Vytautu Žvirbliu. Bręsta ligoninių tinklo pertvarka, tad Seimo narys domėjosi, kas laukia regioninės Šilutės ligoninės, gal kuo galėtų pagelbėti? D. Steponkus padėkojo A. Skardžiui už rūpinimąsi ir, aptarus situaciją, mielai sutiko su Seimo nario pasiūlymu susitikti su sveikatos apsaugos ministre Rimante Šalaševičiūte ir kartu pasikalbėti apie Šilutės ligoninės ateitį.

„Pamario“ inf.

Hits: 53

Vienas komentaras

  • valentina

    Labai blogas aptarnavimas, užsisakėme keturiems žmonės keturis kepsnius, atnešė tik trims žmonėms, kai pavalgėme paprašėme sąskaitos, po kiek laiko atėjo ir pasakė ar ketvirto kepsnio nelauksite, nes jau kepa, kad jau ir noras valgyt praėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite