Pedagogai senjorai ir padėkojo, ir patarė

Rugsėjo 1-ąją į Šilutę atvykęs Seimo narys Artūras Skardžius Mokslo ir žinių dienos proga pasveikino Vydūno gimazijos ir Šilutės r. vaikų meno mokyklos bendruomenes, pagerbė pedagogus senjorus, susitikime su Šilutės ligoninės vadovais domėjosi planuojama ligoninių tinklo pertvarka ir šios ligoninės ateitimi.

Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė pasidžiaugė, kad gimnazistų padaugėjo, šiemet jų sulaukta 446.

Vydūno gimnazijoje
Gavęs kvietimą, Seimo narys Artūras Skardžius rugsėjo 1-ąją vėl apsilankė Šilutės Vydūno gimnazijoje – šįkart Mokslo ir žinių dienos šventėje, kuri prasidėjo Lietuvos himnu. Gimnazijos direktorė Marina Stirbienė pasidžiaugė, kad pernai buvo 444 gimnazistai, šį rudenį susirinko 446. Šventės proga gimnazijos bendruomenę pasveikino A. Skardžius, rajono mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.
Vydūno gimnazija garsėja netradicinėmis šventėmis: šįkart ją jaunimas pradėjo vaidinimu, buvo pristatyti visi abiturientai, grupėmis – dalykų mokytojai, gimnazijos vadovai, visi kiti čia rūpestingai dirbantys žmonės. Iš kartais salėje pasigirdusių gausių plojimų buvo galima nuspėti – turi gimnazistai numylėtinių mokytojų, kuriuos pasveikino ovacijomis.
Pagerbė pedagogus senjorus
Švietimo pagalbos tarnyboje, kuriai vadovauja Judita Blinkevičienė, jau vienuoliktą rugsėjo 1-ąją sukviečiami ir pagerbiami pedagogai senjorai. Ir šįkart prie staliukų su vaišėmis sėdėjo gausus būrys senjorų, juos pasveikino A. Skardžius ir A. Balčytis, vėliau su tortu atvyko Tarybos narė pedagogė Sandra Tamašauskienė, apsilankė būrys mokinukų su mokytojomis iš Žibų pradinės mokyklos.

Tai – tik dalis Vydūno gimnazijos abiturientų…

Anot J. Blinkevičienės, šios rugsėjo 1-osios susitikimo tema buvo obuolys: jo gydomosios savybės, kepiniai su obuoliais (jų buvo gausu ant staliukų), obuolys mitologijoje, tautosakoje.
A. Skardžiaus ir A. Balčyčio sveikinimas netrukus peraugo į politikų ir senjorų diskusiją – politikai norėjo išgirsti pastabų, siūlymų bei patarimų. Pedagogė Dalia Žibaitienė pastebėjo: „O man norisi pasakyti ačiū, kad dirbate, stengiatės. Žinome tai, nes vien negatyvas, vien kritika…“
Kiti senjorai irgi pasidžiaugė, kad sutvarkytas H. Šojaus dvaras, daug padaryta Šilutės Naujakurių ir Darbininkų kvartaluose, naujas pėsčiųjų ir dviratininkų takas iš Šilutės į Pagrynius, smagu pasivaikčioti pėsčiųjų taku palei Šyšą, čia dalis tako skirta dviratininkams, bet tokio tako labai reikėtų į Traksėdžius, į Grabupius. Užtat Vilų gatvėje yra apsileidusių namų savininkų, to nesupranta atvykę turistai, būtina išasfaltuoti duobėtas gatves ir t. t. Senjorai nesužavėti apleista autobusų stotimi. Gal vertėtų ir autobusų parkui surasti kitą vietą? Turistų sulaukiama, o į Rusnę nėra dviračių tako.
Seimo narys klausė senjorų nuomonės apie naują socialinį modelį, kad lengviau būtų atleisti iš darbo, kad teisingiau būtų atlyginama už darbą, kad garbaus amžiaus asmenys užleistų darbo vietas jauniems specialistams. Viena senjorė išsyk pasakė, kad jaunimas daugiau ir geriau dirbtų už ypač garbaus amžiaus asmenis, tačiau svarbu pasirūpinti ir oria senatve, didesnėmis pensijomis.
Pastebėta, kad jaunimą iš Lietuvos vertina užsienyje, o gimtinėje neretai bijoma priimti į darbą jaunus ir protingus. A. Skardžius sutiko, tačiau priminė, kad pensijas galima didinti tik tam turint lėšų, o verslas iš Lietuvos perkeliamas į užsienį, tebėra didelė emigracija, tad pajamų į biudžetą mažėja – sprendimų reikia, o kokių?
Anatolijus Žibaitis patarė Seimui po apsisprendimo dėl socialinio modelio imtis emigracijos. Esą Gardamo seniūnijoje jau gal 100 tuščių namų, Gardamo bažnyčioje per metus bepakrikštija gal 40 naujagimių, Juškaičių kaime, turėjusiame gal per 23 šeimas, beveik tuščia. „Nekvalifikuoti asmenys iš Lietuvos užsienyje rado vietą, o mes nors kvalifikuotų bedarbių specialistų mastą mažinkime“, – kalbėjo A. Žibaitis, priminęs, kad socialinis modelis susijęs su kultūra, ekonomika, švietimu, finansais ir dar daug kuo. Senjorai teigė, jog padaryta klaida leidus persikelti atgautą žemę, kyla daug nesusipratimų, įdomu ir tai, kaip per trumpą nepriklausomybės laiką Lietuvoje radosi tiek milijardierių…

Nuotrauka – prisiminimui: svečiai su Šilutės pedagogais senjorais.

Kiti susitikimai
A. Skardžius vyko į Šilutės ligoninę, susitiko ir kalbėjosi su vyr. gydytoju Dariumi Steponkumi ir vyr. gydytojo pavaduotoju Vytautu Žvirbliu. Bręsta ligoninių tinklo pertvarka, tad Seimo narys domėjosi, kas laukia regioninės Šilutės ligoninės, gal kuo galėtų pagelbėti? D. Steponkus padėkojo A. Skardžiui už rūpinimąsi ir, aptarus situaciją, mielai sutiko su Seimo nario pasiūlymu susitikti su sveikatos apsaugos ministre Rimante Šalaševičiūte ir kartu pasikalbėti apie Šilutės ligoninės ateitį.

„Pamario“ inf.

Vienas komentaras

  • valentina

    Labai blogas aptarnavimas, užsisakėme keturiems žmonės keturis kepsnius, atnešė tik trims žmonėms, kai pavalgėme paprašėme sąskaitos, po kiek laiko atėjo ir pasakė ar ketvirto kepsnio nelauksite, nes jau kepa, kad jau ir noras valgyt praėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite