Pedagogai senjorai ir padėkojo, ir patarė

Rugsėjo 1-ąją į Šilutę atvykęs Seimo narys Artūras Skardžius Mokslo ir žinių dienos proga pasveikino Vydūno gimazijos ir Šilutės r. vaikų meno mokyklos bendruomenes, pagerbė pedagogus senjorus, susitikime su Šilutės ligoninės vadovais domėjosi planuojama ligoninių tinklo pertvarka ir šios ligoninės ateitimi.

Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė pasidžiaugė, kad gimnazistų padaugėjo, šiemet jų sulaukta 446.

Vydūno gimnazijoje
Gavęs kvietimą, Seimo narys Artūras Skardžius rugsėjo 1-ąją vėl apsilankė Šilutės Vydūno gimnazijoje – šįkart Mokslo ir žinių dienos šventėje, kuri prasidėjo Lietuvos himnu. Gimnazijos direktorė Marina Stirbienė pasidžiaugė, kad pernai buvo 444 gimnazistai, šį rudenį susirinko 446. Šventės proga gimnazijos bendruomenę pasveikino A. Skardžius, rajono mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.
Vydūno gimnazija garsėja netradicinėmis šventėmis: šįkart ją jaunimas pradėjo vaidinimu, buvo pristatyti visi abiturientai, grupėmis – dalykų mokytojai, gimnazijos vadovai, visi kiti čia rūpestingai dirbantys žmonės. Iš kartais salėje pasigirdusių gausių plojimų buvo galima nuspėti – turi gimnazistai numylėtinių mokytojų, kuriuos pasveikino ovacijomis.
Pagerbė pedagogus senjorus
Švietimo pagalbos tarnyboje, kuriai vadovauja Judita Blinkevičienė, jau vienuoliktą rugsėjo 1-ąją sukviečiami ir pagerbiami pedagogai senjorai. Ir šįkart prie staliukų su vaišėmis sėdėjo gausus būrys senjorų, juos pasveikino A. Skardžius ir A. Balčytis, vėliau su tortu atvyko Tarybos narė pedagogė Sandra Tamašauskienė, apsilankė būrys mokinukų su mokytojomis iš Žibų pradinės mokyklos.

Tai – tik dalis Vydūno gimnazijos abiturientų…

Anot J. Blinkevičienės, šios rugsėjo 1-osios susitikimo tema buvo obuolys: jo gydomosios savybės, kepiniai su obuoliais (jų buvo gausu ant staliukų), obuolys mitologijoje, tautosakoje.
A. Skardžiaus ir A. Balčyčio sveikinimas netrukus peraugo į politikų ir senjorų diskusiją – politikai norėjo išgirsti pastabų, siūlymų bei patarimų. Pedagogė Dalia Žibaitienė pastebėjo: „O man norisi pasakyti ačiū, kad dirbate, stengiatės. Žinome tai, nes vien negatyvas, vien kritika…“
Kiti senjorai irgi pasidžiaugė, kad sutvarkytas H. Šojaus dvaras, daug padaryta Šilutės Naujakurių ir Darbininkų kvartaluose, naujas pėsčiųjų ir dviratininkų takas iš Šilutės į Pagrynius, smagu pasivaikčioti pėsčiųjų taku palei Šyšą, čia dalis tako skirta dviratininkams, bet tokio tako labai reikėtų į Traksėdžius, į Grabupius. Užtat Vilų gatvėje yra apsileidusių namų savininkų, to nesupranta atvykę turistai, būtina išasfaltuoti duobėtas gatves ir t. t. Senjorai nesužavėti apleista autobusų stotimi. Gal vertėtų ir autobusų parkui surasti kitą vietą? Turistų sulaukiama, o į Rusnę nėra dviračių tako.
Seimo narys klausė senjorų nuomonės apie naują socialinį modelį, kad lengviau būtų atleisti iš darbo, kad teisingiau būtų atlyginama už darbą, kad garbaus amžiaus asmenys užleistų darbo vietas jauniems specialistams. Viena senjorė išsyk pasakė, kad jaunimas daugiau ir geriau dirbtų už ypač garbaus amžiaus asmenis, tačiau svarbu pasirūpinti ir oria senatve, didesnėmis pensijomis.
Pastebėta, kad jaunimą iš Lietuvos vertina užsienyje, o gimtinėje neretai bijoma priimti į darbą jaunus ir protingus. A. Skardžius sutiko, tačiau priminė, kad pensijas galima didinti tik tam turint lėšų, o verslas iš Lietuvos perkeliamas į užsienį, tebėra didelė emigracija, tad pajamų į biudžetą mažėja – sprendimų reikia, o kokių?
Anatolijus Žibaitis patarė Seimui po apsisprendimo dėl socialinio modelio imtis emigracijos. Esą Gardamo seniūnijoje jau gal 100 tuščių namų, Gardamo bažnyčioje per metus bepakrikštija gal 40 naujagimių, Juškaičių kaime, turėjusiame gal per 23 šeimas, beveik tuščia. „Nekvalifikuoti asmenys iš Lietuvos užsienyje rado vietą, o mes nors kvalifikuotų bedarbių specialistų mastą mažinkime“, – kalbėjo A. Žibaitis, priminęs, kad socialinis modelis susijęs su kultūra, ekonomika, švietimu, finansais ir dar daug kuo. Senjorai teigė, jog padaryta klaida leidus persikelti atgautą žemę, kyla daug nesusipratimų, įdomu ir tai, kaip per trumpą nepriklausomybės laiką Lietuvoje radosi tiek milijardierių…

Nuotrauka – prisiminimui: svečiai su Šilutės pedagogais senjorais.

Kiti susitikimai
A. Skardžius vyko į Šilutės ligoninę, susitiko ir kalbėjosi su vyr. gydytoju Dariumi Steponkumi ir vyr. gydytojo pavaduotoju Vytautu Žvirbliu. Bręsta ligoninių tinklo pertvarka, tad Seimo narys domėjosi, kas laukia regioninės Šilutės ligoninės, gal kuo galėtų pagelbėti? D. Steponkus padėkojo A. Skardžiui už rūpinimąsi ir, aptarus situaciją, mielai sutiko su Seimo nario pasiūlymu susitikti su sveikatos apsaugos ministre Rimante Šalaševičiūte ir kartu pasikalbėti apie Šilutės ligoninės ateitį.

„Pamario“ inf.

Vienas komentaras

  • valentina

    Labai blogas aptarnavimas, užsisakėme keturiems žmonės keturis kepsnius, atnešė tik trims žmonėms, kai pavalgėme paprašėme sąskaitos, po kiek laiko atėjo ir pasakė ar ketvirto kepsnio nelauksite, nes jau kepa, kad jau ir noras valgyt praėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

Taip pat skaitykite