Pavasaris kieme, trąšos vejai – pirkinių krepšyje

Sodrios spalvos, atbulai atrodanti veja – tokį vaizdą per savo namų langus nori matyti daugelis. Tačiau nepamirškime, kad kiekvienas rezultatas reikalauja ir tam tikrų pastangų, todėl, jei iš tiesų norite džiaugtis būtent tokiu vaizdu, teks įdėti ir šiek tiek pastangų, pavyzdžiui, kartas nuo karto patręšti veją. Trąšos vejai šiandien sudaro kaip niekada didelę įvairovę, todėl dažnai žmonės nebežino, ką pasirinkti. Svarbu atkreipti dėmesį į tam tikras detales.

Veikimo laikas

Pirmą kartą perkantieji trąšas vejai ne juokais nustemba sužinoję, kad jos turi veikimo laiką. Taip, taip, ne galiojimo, kaip galbūt pamanėte, o veikimo. Tai reiškia, kad patręšus veją tam tikromis trąšomis, po tam tikro laiko tarpo teks tręšti ir vėl. Dažniausiai trąšų veikimo laikas apima 1–2, 2–3 ar net 3–4 mėnesius. Taigi, ypač pravartu atsižvelgti  į tai renkantis gaminį, pavyzdžiui, jei norite, kad vejos tręšimas taptų tuo darbu, kurį reikėtų atlikti kuo rečiau, reikėtų rinktis kuo ilgesnio veikimo trąšas.

Kodėl svarbu laikytis normų?

Ant pakuotės visuomet randama informacija, koks trąšų kiekis turėtų būti sunaudojamas tam tikro dydžio plotui. Labai dažnai žmonių šių normų nepaiso, manydami, kad jei sunaudos daugiau, tai veja augs greičiau ar bus sodresnės spalvos. Tačiau nereiktų pamiršti, kad toks sprendimas didesnės naudos neduos, tiesiog greičiau sunaudosite trąšas.

Koks yra granulių dydis?

Jei planuojate įsigyti trąšų granulėmis, tokiu atveju, vertėtų prisiminti ir dar kelias svarbias detales: jei veją pjaunate ypač žemai, rinkitės mažesnes granules, iki 2 ar 3 mm dydžio, kad subertų ant vejos jų nesimatytų. Na, jei veją paliekate aukštesnę, tai ir granulės gali būti stambesnės, pavyzdžiui, iki 5 mm dydžio.

Kodėl verta pirkti internetu?

Pabaigai belieka tik priminti, kad trąšas vejai verta pirkti internetu. Rasite ne tik didesnį asortimentą, bet ir pirksite saugiai, sutaupydami labai daug laiko.

pr2021/08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite