Patarimai padėsiantys nepajuoduoti auksiniams žiedams su deimantais

Aukso spindesys traukia žmones jau daugelį amžių. Jis siejamas su saule, šiluma ir grožiu. Auksas suteikia žmogui elegantiškumo ir išbaigtumo. Norite, kad jūsų mėgstami papuošalai kuo ilgiau išliktų puikios būklės.

Taigi kaip tinkamai prižiūrėti auksą, kad pasiektumėte tokį efektą?

Švelni mėgstamų papuošalų priežiūra

Ne visi susimąstė, kad aukso papuošalai tamsėja kaip ir sidabras. Taip yra todėl, kad grynas auksas nenaudojamas, nes šis metalas yra labai minkštas ir trapus. Dėl įvairių priemaišų juvelyriniai dirbiniai laikui bėgant gali pakeisti spalvą.

Pavyzdžiui, raudoni ir rožiniai atspalviai atsiranda dėl vario, o pilki – dėl juvelyrinių dirbinių sudėtyje esančio sidabro. Kad to išvengtumėte, visada turėtumėte tinkamai rūpintis savo auksu ir laikytis tinkamų procedūrų. Renkantis žiedus internetu, rekomenduojama atkreipti dėmesį į aukso spalvą.

Kaip valyti auksą namuose

Auksiniai papuošalai gali ilgai išlikti gražūs ir blizgūs net ir be specialaus valymo. Tačiau tai galima pasiekti tik laikantis kelių rekomendacijų:

  • Po kiekvieno dėvėjimo nuimkite papuošalą ir nuvalykite jį minkštu zomšos,

mikropluošto ar flanelės skiaute.

Žiedus su deimantais laikykite papuošalų dėžutėje ir saugokite nuo dulkių ir tiesioginių saulės spindulių.

  • Nepamirškite nusiimti papuošalų, kai valotės, sportuojate, maudotės jūroje ar

baseine, prausiatės duše ar vonioje.

  • Nenešiokite žiedo su deimantu ten, kur labai keičiasi temperatūra, pavyzdžiui,

pirtyje ar ledo čiuožykloje.

Juvelyrai rekomenduoja periodiškai valyti papuošalus pas profesionalų juvelyrą. Jei negalite to padaryti, galite pasinaudoti keliomis liaudiškomis gudrybėmis.

  • Aukso valymas su soda

Valgomoji soda laikoma viena universaliausių maisto ir buitinių priemonių. Soda rekomenduojama ne tik sidabrui, bet ir auksui valyti.

  • Panardinimas į muilo tirpalą

Kad poveikis būtų didesnis, į tirpalą galite įlašinti šiek tiek amoniako (iki 10 lašų į 200 ml vandens). Daiktą galima pamerkti ir palikti mirkti kelias valandas arba iš karto nuplauti ir nuskalauti po tekančiu šiltu vandeniu, tada nušluostyti minkšta šluoste.

Iš tikrųjų prižiūrėti aukso papuošalus nėra sudėtinga. Tereikia laikytis šių patarimų ir rūpestingai elgtis su mėgstamais daiktais. Tada jie visada spindės, džiugindami savo savininką ir traukdami susižavėjimo kupinus kitų žvilgsnius.

pr2022/204

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybė pritarė siūlymui pratęsti nepaprastąją padėtį Lietuvoje

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui pratęsti nepaprastąją padėtį Lietuvoje iki kovo 16 d. Ministerijos siūlymu nepaprastoji padėtis galiotų visame pasienio ruože prie Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija ir pasienio ruože su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi. Pagal šiuo metu galiojantį Seimo nutarimo „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo“ projektą nepaprastoji padėtis galioja iki gruodžio 16 d. 24.00 val. Pasako vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, jau devynis mėnesius tęsiantis Rusijos Federacijos karinei agresijai prieš Ukrainą grėsmės Lietuvos visuomenės rimčiai ir saugumui niekur nedingo,

Šilutės ligoninė įsigijo naujos kartos echoskopą, kuriuo bus galima atlikti ir kepenų elastografijos tyrimą

Šilutės ligoninės Konsultacinė poliklinika pasipildė šiuolaikiška, išskirtines diagnostines galimybes turinčia įranga – ultragarsinės diagnostikos sistema „Philips Epiq Elite“. Šiuo echoskopu atliekami ultragarsiniai tyrimai yra tikslūs, informatyvūs, visiškai nekenksmingi ir neskausmingi pacientams. Todėl jie tinkami ligų profilaktikai, gydymui ir stebėsenai.   Gali ištirti kepenis Ultragarsiniai tyrimai padeda diagnozuoti ūminį apendicitą, tulžies pūslės ar inkstų akmenligę, ankstyvąsias vėžio užuomazgas, navikinius pakitimus, kraujagyslių patologijas. Taip pat vertinti kitus vidaus organų pakitimus. Naujasis echoskopas „Philips Epiq Elite“  ypatingas dar ir tuo, kad gydytojai gastroenterologai

Muzikos diena Šilutėje

Šiandien (ketvirtadienį) Šilutės kultūros ir pramogų centro fojė visą dieną skamba kamerinių ansamblių konkurso muzika. Tai ketvirtasis Šilutės meno mokyklos organizuotas kamerinių ansamblių konkursas „Muzikuokime drauge“. Renginį pradėjo konkurso meno vadovės Liudmilos Kašėtienės-Mikkelsen ir jos mokinio Pijaus Piragovo keturiomis rankomis fortepijonu atliktas Ukrainos kompozitoriaus Miroslav‘o Skorik‘o kūrinys. Visus konkurso dalyvius ir svečius pasveikino šio konkurso vadovė, Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė. Taip pat sveikino ir sėkmės dalyviams linkėjo Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputės, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva

Ką tikrins policija gruodžio mėnesį?

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, kuriai priklauso ir Šilutės rajonas bei Pagėgių savivaldybės teritorija, organizuos prevencines priemones. Šiomis dienomis (gruodžio 1-3 d.) vyksta pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – tamsiuoju paros laiku, matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas. Gruodžio 5-11 d., gruodžio 24-27 d. ir gruodžio 30-31 d. atidžiau bus kontroliuojama vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką

Taip pat skaitykite