Patarimai, kaip lengviau renovuoti kambarį

Kambario renovacija – tikrai gali būti jaudinantis užsiėmimas, ypač tuomet, jei to laukėte ne vienerius metus. Kad galutinis rezultatas atitiktų jūsų keliamus standartus, paprastai šis procesas reikalauja nemažai laiko bei pastangų.

Čia pateiksime keletą patarimų, nuo ko pradėti ir apie ką pagalvoti, norint atnaujinti kambarį. 

Susidarykite planą

Be tinkamo planavimo labai sunku gauti gerą renovacijos rezultatą. Kuo labiau šiam procesui pasiruošite, tuo mažesnė tikimybė, jog darbų eigoje jus užklups tam tikri nemalonumai. Pirmiausiai gerai apžiūrėkite kambarį, kurį ketinate renovuoti, ir nusistatykite, ką jame būtina keisti. Patikrinkite visus baldus, langus, parketą bei įvertinkite bendrą patalpos būklę – galbūt bus reikalingi tik minimalūs tam tikrų objektų keitimai. Tai atlikus, galima susidaryti sąrašą, kokios medžiagos bus reikalingos ir ką reikės įsigyti.

Nusistatykite biudžetą

Itin svarbus žingsnis, ruošiantis renovuoti kambarį – nusistatyti biudžetą, kurį galite tam skirti. Atrodytų suplanuoti, kiek visas remontas kainuos, nėra taip sunku, tačiau rekomenduojama prie galutinės kainos dar pridėti 10-20 procentų. Tai reikalinga tam, jog iškilus tam tikriems nesklandumams, galėtumėte greitai juos išspręsti. Taip pat planuodami biudžetą, būkite realistiški, tiksliai žinokite, ką galite ir ko negalite sau leisti. Tokiu būdu galėsite būti užtikrinti, jog pinigų tikrai nepritrūksite ir projektas bus sėkmingai įgyvendintas.

Apsvarstykite galimybę į pagalbą pasitelkti profesionalą 

Samdydami savo srities profesionalą, galėsite jaustis visiškai ramūs, jog darbas bus atliktas kokybiškai.

Nors tai ir pareikalauja šiek tiek papildomų išlaidų, kurias reiktų įtraukti į biudžetą, visgi kartais tai yra neišvengiama. Be abejo, daug kas priklauso ir nuo jūsų pačių sugebėjimo atlikti tam tikrus remonto darbus bei nuo turimų prietaisų, įrankių. Elektriniai įrankiai yra būtini tam tikriems remonto procesams, todėl jei jų neturite ir žinote, jog jų niekada daugiau nepanaudosite, tuomet tikrai vertėtų pagalbos kreiptis į specialistą. Negana to, tokios sritys kaip namų elektra ir santechnika – yra be galo sudėtingos, reikalaujančios daug žinių bei įgūdžių, tad jomis nerekomenduojama užsiimti patiems.

Pagalvokite apie baldus 

Taip pat pasvarstykite: ar renovuojamame kambaryje norėtumėte atnaujinti senus baldus ar visgi įsigyti naujus?

Būna, kad  perdažius senus baldus galima suteikti kambariui visai kitokį vaizdą. Tarkime, jei kambaryje turite didelę, tamsiai rudos spalvos spintą, kuri itin užtamsina kambarį, pagalvokite apie jos perdažymą balta ar kita šviesia spalva. Tokiu būdu į kambarį ne tik įnešite daugiau šviesos, bet ir optiškai jis taps erdvesnis. Kaip bebūtų, kartais to neužtenka ir norisi naujų baldų, kad galėtumėme pakeisti seną dizainą, arba dėl to, jog seni baldai tiesiog jau yra praradę gražią savo išvaizdą. Tada nuspręskite, kuriuos baldus keisti.

Nepamirškite, jog norint patiems įsirengti naują sieninę spintą ar pasikabinti lentynas, prireiks ir perforatoriaus. Jei tokio prietaiso namuose neturite, geriausią universalų gręžtuvą, praversiantį namuose ir ateityje, galite rasti www.varle.lt internetinėje svetainėje.

Pasitelkite dekoracijas

Renovuodami kambarį nepamirškite, jog labai didelį vaidmenį interjere vaidina įvairios dekoracijos. Tai gali būti paveikslai, gražūs veidrodžiai, žvakės, pagalvės, statulėlės ar bet kas kita, kas jums patinka ir ką norėtumėte turėti savo kambaryje. Iš pirmo žvilgsnio šie daiktai gali pasirodyti kaip smulkmenos, iš tiesų jos patalpai suteikia jaukumo pojūtį,  net gali paprastą kambarį paversti be galo stilingu ir moderniu.

Tiesa, svarbu atsiminti, jog visur reikalingas saikas… Pasistenkite neperkrauti kambario šiais daiktais ir išlaikyti balansą.

pr2021/24

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite