Patarimai, kaip įsirengti praktišką apšvietimą namuose

Apšvietimas namuose sukuria tinkamą nuotaiką interjere – poilsiui, aktyviai veiklai, romantiškai vakarienei ar triukšmingam vakarėliui. Pasitelkiant šviesas patalpą galima padaryti vizualiai platesnę ar aukštesnę, atskirti skirtingas zonas ar išdėstyti reikiamus akcentus. Aukštos kokybės apgalvotas apšvietimas yra 50 % interjero dizaino sėkmės.

Šiuolaikiniame interjere šviestuvai daugiau parenkami atsižvelgiant į kiekvieno kambario funkcijas ir užduotis. Šiame straipsnyje mes patarsime, kaip tinkamai organizuoti vidaus apšvietimą ir jį naudoti.

Kam reikalingas kelių lygių foninis apšvietimas?

Vienas centrinis šviestuvas kambaryje yra svarbus, jis suteikia daug šviesos, tačiau su tokiu apšvietimu, kambario kampuose esančios detalės liks šešėlyje. Dėl nepakankamo apšvietimo kambarys atrodo daug mažesnis.

Kiekviename kambaryje įrenkite keletą šviestuvų, kad būtų įtrauktos atskiros zonos pagal situaciją ir nuotaiką. Tolygiai apšviestas kambarys atrodo didesnis ir švaresnis.

Kokie yra apšvietimo lygiai interjere?
  • Lubos – sietynas, lubiniai šviestuvai, įleidžiami prožektoriai;
  • virš akių lygio esantys objektai – šviestuvai, toršerai, sieniniai šviestuvai;
  • žemiau akių lygio esantys objektai – stalinės lempos ant naktinių stalelių, kavos staliukų, palangių;
  • grindys – laiptų pakopų apšvietimas ir grindyse įmontuoti šviestuvai.

Visi šie šviesos šaltiniai leidžia vienu jungiklio paspaudimu pakeisti atmosferą namuose. Kuo žemiau yra šviesos šaltinis, tuo romantiškesnę nuotaiką jis sukuria. Iš anksto apgalvoję skirtingus apšvietimo variantus, galėsite pasirinkti tinkamą apšvietimą pagal savo norą ir poreikį.

Norėdami sužinoti, kokių šviestuvų reikia jūsų interjerui, išanalizuokite, ką planuojate veikti kiekviename kambaryje ir kokiu paros metu. Pagal asmeninius poreikius, pasirūpinkite tinkamu apšvietimu. Pavyzdžiui, galite pagalvoti: „Noriu ant šios sienos pakabinti savo mėgstamą paveikslą. Šalia jo ant naktinio staliuko pastatysiu žvakidę. Kad visą dėmesį sutelkčiau į paveikslą, parinksiu baltą sieninį šviestuvą.

Kaip apskaičiuoti reikiamą apšvietimo galią?

Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar užteks šviesos iš vienos ar kitos lempos? Apšvietimo galia apskaičiuojama kiekvienai konkrečiai patalpai, atsižvelgiant į jos plotą. Miegamojo kvadratinio metro norma yra 15 W, virtuvei – 26, vonios kambariui – 20, koridoriui – 12 W.

pr2022/123

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite