Patarimai, kaip įsirengti praktišką apšvietimą namuose

Apšvietimas namuose sukuria tinkamą nuotaiką interjere – poilsiui, aktyviai veiklai, romantiškai vakarienei ar triukšmingam vakarėliui. Pasitelkiant šviesas patalpą galima padaryti vizualiai platesnę ar aukštesnę, atskirti skirtingas zonas ar išdėstyti reikiamus akcentus. Aukštos kokybės apgalvotas apšvietimas yra 50 % interjero dizaino sėkmės.

Šiuolaikiniame interjere šviestuvai daugiau parenkami atsižvelgiant į kiekvieno kambario funkcijas ir užduotis. Šiame straipsnyje mes patarsime, kaip tinkamai organizuoti vidaus apšvietimą ir jį naudoti.

Kam reikalingas kelių lygių foninis apšvietimas?

Vienas centrinis šviestuvas kambaryje yra svarbus, jis suteikia daug šviesos, tačiau su tokiu apšvietimu, kambario kampuose esančios detalės liks šešėlyje. Dėl nepakankamo apšvietimo kambarys atrodo daug mažesnis.

Kiekviename kambaryje įrenkite keletą šviestuvų, kad būtų įtrauktos atskiros zonos pagal situaciją ir nuotaiką. Tolygiai apšviestas kambarys atrodo didesnis ir švaresnis.

Kokie yra apšvietimo lygiai interjere?
  • Lubos – sietynas, lubiniai šviestuvai, įleidžiami prožektoriai;
  • virš akių lygio esantys objektai – šviestuvai, toršerai, sieniniai šviestuvai;
  • žemiau akių lygio esantys objektai – stalinės lempos ant naktinių stalelių, kavos staliukų, palangių;
  • grindys – laiptų pakopų apšvietimas ir grindyse įmontuoti šviestuvai.

Visi šie šviesos šaltiniai leidžia vienu jungiklio paspaudimu pakeisti atmosferą namuose. Kuo žemiau yra šviesos šaltinis, tuo romantiškesnę nuotaiką jis sukuria. Iš anksto apgalvoję skirtingus apšvietimo variantus, galėsite pasirinkti tinkamą apšvietimą pagal savo norą ir poreikį.

Norėdami sužinoti, kokių šviestuvų reikia jūsų interjerui, išanalizuokite, ką planuojate veikti kiekviename kambaryje ir kokiu paros metu. Pagal asmeninius poreikius, pasirūpinkite tinkamu apšvietimu. Pavyzdžiui, galite pagalvoti: „Noriu ant šios sienos pakabinti savo mėgstamą paveikslą. Šalia jo ant naktinio staliuko pastatysiu žvakidę. Kad visą dėmesį sutelkčiau į paveikslą, parinksiu baltą sieninį šviestuvą.

Kaip apskaičiuoti reikiamą apšvietimo galią?

Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar užteks šviesos iš vienos ar kitos lempos? Apšvietimo galia apskaičiuojama kiekvienai konkrečiai patalpai, atsižvelgiant į jos plotą. Miegamojo kvadratinio metro norma yra 15 W, virtuvei – 26, vonios kambariui – 20, koridoriui – 12 W.

pr2022/123

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Besidomintiems paukščių gyvenimu

Į Lietuvą sugrįžtantiems gandrams sutvarkyta per 100 lizdų Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos paukščiams – išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai sutvarkomi arba iškeliami ant specialių platformų. Kasmet perėti į Lietuvą parskrendantys gandrai lizdus suka tiesiai ant elektros linijų atramų. Pasak ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktoriaus Virgiliajus Žukausko, elektros skirstymo oro linijos nėra natūrali gandrų buveinė. Todėl kasmet ESO perkelia gandralizdžius. Nuo praėjusių metų kovo ESO perkėlė net

Atsakė į amžiną klausimą: kuo skiriasi balto ir rudo lukšto kiaušiniai?

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius. Kitus veikia įsitikinimas, kad skirtinga lukšto spalva reiškia ir skirtingą kiaušinio kokybę. Tiesa, anot Vaidos Budrienės, prekybos tinko „Iki“ komunikacijos vadovės, prieš Velykas šios dvi pirkėjų grupės susivienija ir daugiausiai renkasi būtent baltuosius kiaušinius, kuriuos marginti yra paprasčiau. „Kasmet pastebime, kad prieš Velykas itin išauga kiaušinių baltu lukštu pardavimai. Šiuo metu kaip tik specialiai šiai šventei turime itin didelį tokių kiaušinių pasirinkimą. Taip pat šiuo laikotarpiu

Didėja transporto techninės apžiūros kainos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pagal Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodiką apskaičiavo, kiek nuo šių metų liepos mėnesio transporto priemonių savininkams kainuos techninės apžiūros paslauga. Techninės apžiūros kainos indeksuojamos kiekvienais metais, atsižvelgiant į infliacijos ir darbo užmokesčio pokyčius šalyje, jei darbo užmokesčio pokytis nuo paskutinio kainų tvirtinimo yra lygus arba viršija 9 proc. ir/arba infliacijos/defliacijos pokytis yra lygus arba viršija 5 proc. pagal Statistikos departamento duomenis. Pagal 2023 m. kovo mėnesį Statistikos departamento pateiktus naujausius duomenis

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius. Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ saulės produktų vadovė Domantė Navarskaitė atkreipia dėmesį, kad nuo saulės modulių įvairūs nešvarumai pakankamai efektyviai pasišalina patys. „Saulės moduliai yra statomi kampu, su nuolydžiu, todėl paprastai krituliai juos neblogai nuplauna be jokių papildomų žmogaus pastangų. Taip nuo modulių gerai pašalinamos dulkės, medžių lapai ar

Taip pat skaitykite