Paspirtukas – ne ta prekė, kurios turėtumėte dairytis prekybos centre

paspirtukasNors gatvėse zuja daugybė elektrinių paspirtukų, tačiau, vos tik atšilus orams, miestų parkai bei kitos erdvės prisipildo ir tradicijų puoselėtojų, tai yra žmonių su paprastais paspirtukais.

Paspirtukai – ne tik pramoga, kuriai noriai „pasirašo“ visi šeimos nariai, bet ir puikus būdas aktyviai praleisti laisvalaikį. Tiesa, „Terrasport“ specialistai primena, jog, norint pajusti tikrąjį šios pramogos teikiamą malonumą, pagrindinį „įrankį“, tai yra paspirtuką vaikams ar suaugusiems, derėtų įsigyti specializuotoje parduotuvėje, atsižvelgiant į specialistų rekomendacijas.

Paspirtuko dydis

Tai – vienas pagrindinių kriterijų, nulemsiančių važinėjimo paspirtuku komfortą.

Internete galite rasti lentelių, kuriose, atsižvelgiant į važiuojančiojo ūgį, nurodytas rekomenduojamas paspirtuko aukštis. Dar vienas praktinis būdas nuspręsti, kokio dydžio paspirtuką rinktis, yra išmatuoti atstumą nuo žemės iki klubų bei nuo žemės iki bambos. Remiantis šiuo metodu, idealiausias paspirtukas tas, kurio rankos yra tarp klubo ir bambos.

Atsižvelgiant į galimą išlaikyti svorį, paspirtukai skirstomi į atskiras kategorijas: vaikams, suaugusiems, sveriantiems iki 100 kg, iki 114 kg ir iki 136 kg. Jei iki aukštesnės svorio kategorijos trūksta vos kelių kilogramų, suprantama, rinkitės „pajėgesnį“ apkrovos atžvilgiu variantą.

Planuojamas nuvažiuoti atstumas bei paspirtuko ratų dydis

Nors niekada negali būti tikras, kaip aplinkybės susidėlios, tačiau, prieš planuojant įsigyti paspirtuką, reikia žinoti, kokia bus pastarojo paskirtis. Transporto priemonė, padėsianti įveikti nemenkus atstumus ar tiesiog daiktas, skirtas trumpai laisvalaikio pramogai?

Pirmuoju atveju specialistai rekomenduoja rinktis paspirtukus dideliais ratais (suaugusiems siūlomi bent 180 mm dydžio ratai), kurie bus stabilesni, patogesni, o didesnį greitį pasieksite su mažesnėmis fizinėmis pastangomis.

Sulankstomi paspirtukai

Sulankstomi paspirtukai, lyginant su vientisais, yra daugiau spyruokliuojantys, tačiau, jei laikotės gamintojo nurodytų svorio reikalavimų, šių tvirtumu galite neabejoti. Tai – itin patogus variantas, kai paspirtuką prireikia neštis kartu su savimi: šis susilanksto akimirksniu, o vairas – tarsi rankena.

Triukams skirti paspirtukai

Triukams skirtų paspirtukų konstrukcija yra tvirtesnė, tad ir svoris – didesnis. Pastarieji, atliekant triukus, puikiai atlieka savo funkciją, tai yra atlaiko ir didesnę apkrovą. Aišku, šie tiks ir įprastam pasivažinėjimui, tačiau reikia atkreipti dėmesį, jog triukiniai paspirtukai yra žemesni bei ne tokie patogūs nei klasikinis modelis.

pr2021/153

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite