Paspirtukas – ne ta prekė, kurios turėtumėte dairytis prekybos centre

paspirtukasNors gatvėse zuja daugybė elektrinių paspirtukų, tačiau, vos tik atšilus orams, miestų parkai bei kitos erdvės prisipildo ir tradicijų puoselėtojų, tai yra žmonių su paprastais paspirtukais.

Paspirtukai – ne tik pramoga, kuriai noriai „pasirašo“ visi šeimos nariai, bet ir puikus būdas aktyviai praleisti laisvalaikį. Tiesa, „Terrasport“ specialistai primena, jog, norint pajusti tikrąjį šios pramogos teikiamą malonumą, pagrindinį „įrankį“, tai yra paspirtuką vaikams ar suaugusiems, derėtų įsigyti specializuotoje parduotuvėje, atsižvelgiant į specialistų rekomendacijas.

Paspirtuko dydis

Tai – vienas pagrindinių kriterijų, nulemsiančių važinėjimo paspirtuku komfortą.

Internete galite rasti lentelių, kuriose, atsižvelgiant į važiuojančiojo ūgį, nurodytas rekomenduojamas paspirtuko aukštis. Dar vienas praktinis būdas nuspręsti, kokio dydžio paspirtuką rinktis, yra išmatuoti atstumą nuo žemės iki klubų bei nuo žemės iki bambos. Remiantis šiuo metodu, idealiausias paspirtukas tas, kurio rankos yra tarp klubo ir bambos.

Atsižvelgiant į galimą išlaikyti svorį, paspirtukai skirstomi į atskiras kategorijas: vaikams, suaugusiems, sveriantiems iki 100 kg, iki 114 kg ir iki 136 kg. Jei iki aukštesnės svorio kategorijos trūksta vos kelių kilogramų, suprantama, rinkitės „pajėgesnį“ apkrovos atžvilgiu variantą.

Planuojamas nuvažiuoti atstumas bei paspirtuko ratų dydis

Nors niekada negali būti tikras, kaip aplinkybės susidėlios, tačiau, prieš planuojant įsigyti paspirtuką, reikia žinoti, kokia bus pastarojo paskirtis. Transporto priemonė, padėsianti įveikti nemenkus atstumus ar tiesiog daiktas, skirtas trumpai laisvalaikio pramogai?

Pirmuoju atveju specialistai rekomenduoja rinktis paspirtukus dideliais ratais (suaugusiems siūlomi bent 180 mm dydžio ratai), kurie bus stabilesni, patogesni, o didesnį greitį pasieksite su mažesnėmis fizinėmis pastangomis.

Sulankstomi paspirtukai

Sulankstomi paspirtukai, lyginant su vientisais, yra daugiau spyruokliuojantys, tačiau, jei laikotės gamintojo nurodytų svorio reikalavimų, šių tvirtumu galite neabejoti. Tai – itin patogus variantas, kai paspirtuką prireikia neštis kartu su savimi: šis susilanksto akimirksniu, o vairas – tarsi rankena.

Triukams skirti paspirtukai

Triukams skirtų paspirtukų konstrukcija yra tvirtesnė, tad ir svoris – didesnis. Pastarieji, atliekant triukus, puikiai atlieka savo funkciją, tai yra atlaiko ir didesnę apkrovą. Aišku, šie tiks ir įprastam pasivažinėjimui, tačiau reikia atkreipti dėmesį, jog triukiniai paspirtukai yra žemesni bei ne tokie patogūs nei klasikinis modelis.

pr2021/153

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pagėgiams gresia tiesioginis valdymas. Ministrė A. Bilotaitė ragina Pagėgių savivaldybę ieškoti politinio kompromiso

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, nuotoliniu būdu susitikusi su Pagėgių savivaldybės meru, valdančiosios daugumos ir opozicijos atstovais bei Vyriausybės atstovu, paragino kuo greičiau paskirti administracijos direktorių, kad būtų išvengta tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje. Ministrės A. Bilotaitės teigimu, politikai turi elgtis atsakingai rinkėjams ir susitarti dėl Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus paskyrimo. „Tarybai trūksta gebėjimo…“ „Matome, kad Pagėgių savivaldybės tarybos veiklai trūksta gebėjimo per įstatyme nustatytą terminą priimti būtinus sprendimus ir paskirti administracijos direktorių. Susidariusi situacija pažeidžia ir vietos bendruomenės, ir valstybės

Birželio 29-ąją – Petrinės ir Povilinės

Petrinės ir Povilinės – viena iš plačiai minimų ir gerbiamų apaštalų šventųjų Petro ir Povilo šventė, kasmet švenčiama birželio 29 d. Šv. Petras laikomas Dangaus karalystės raktininku. Simbolinę jo vardo prasmę (gr. petros – uola) atskleidžia jo mokytojo Jėzaus žodžiai, kad Petras būsiantis uola, ant kurios jis pastatysiąs savo bažnyčią. Petro svarbą pabrėžia ir kitas Jėzaus posakis: „Aš tau duosiu raktus nuo dangaus karalystės; kas bus sujungta ant žemės, bus sujungta danguje“. Poroje su šv. Petru šv. Povilas (dar pavadinamas

Nacionalinis šienpjovių čempionatas sugrįžta: šienpjoviai į Rupkalvių kaimą rinksis rugpjūčio 6 dieną

Nacionalinis šienpjovių čempionatas kviečia visus, šienaujančius dalgiais, rungtis dėl metų šienpjovio ir metų šienpjovės titulų. Entuziastai, puoselėjantys šį seną amatą, vienintelėms metuose varžytuvėms rinksis rugpjūčio 6 dieną. Antrą kartą vyksiančio čempionato vieta išlieka ta pati: Nemuno deltos pievos, esančios Rupkalvių kaime, Šilutės rajone. Čempionatas vyks meldinės nendrinukės perimvietėse „Šis šiuolaikiniam žmogui egzotiškas renginys neatsitiktinai vyksta Nemuno deltoje. Viena vertus, Nemuno deltos ir Pamario kraštas garsus savita pievininkų kultūra, garsinusia Mažąją Lietuvą ruošiant šieną kaip strateginės reikšmės kurą. Pavyzdžiui, paštas ir

Iš Žemaitijos dvarų kolekcijų

Vilniaus paveikslų galerijoje birželio 30 d., ketvirtadienį, 17 val. atidaroma paroda iš Žemaitijos dvarų kolekcijų. Minima ir Švėkšna.   Iš Žemaičių muziejaus „Alka“ Ši paroda – pirmasis Žemaičių muziejuje „Alka“ saugomų Žemaitijos dvarų kolekcijų pristatymas Lietuvos sostinėje. Kūriniai parodoje eksponuojami pagal dvarus ir savininkus, kuriems kadaise priklausė. Tai eksponatai iš Oginskių, Pliaterių, Šuazelių-Gufjė, Gorskių bei kitų Žemaitijos didikų ir bajorų dvarų. Ekspoziciją papildo įdomesnių kūrinių komentarai, jų restauravimo ir tyrimų medžiaga, į laikus, kai šios vertybės puošė senųjų dvarų interjerus,

Taip pat skaitykite