Pasitikrinkite savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą

Registrų centras sukūrė specialią aplikaciją adreso tikslumui patikrinti. Skaitmeninių technologijų pasaulyje tiksli, aktuali ir savalaikė informacija yra būtina sąlyga, kai kalbama ne tik apie gyvybiškai svarbių paslaugų teikimą, bet ir paprastus kasdienius veiksmus.

Neatnaujinti ar netikslūs duomenys gali apsunkinti juos naudojančių institucijų ar įmonių darbą, taip pat ir gyventojų galimybes gauti įvairias paslaugas.

Vidaus reikalų ministerija kartu su Registrų centru ir šalies savivaldybėmis inicijavo projektą, kurio metu kiekvienas gyventojas gali pasitikslinti savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą. Šiam adresui esant netiksliam gyventojai skatinami patikslinti duomenis apie save.

Gyventojų registras

Duomenys apie asmenų deklaruotos gyvenamosios vietos adresus yra kaupiami Registrų centro tvarkomame Gyventojų registre, iš kurio duomenys apie gyventojus gali būti teikiami įvairioms valstybės ir savivaldybių įstaigoms, ūkio subjektams, kurių kasdieninei veiklai būtina Gyventojų registre esanti informacija.

„Tokia situacija, kai Gyventojų registre duomenys apie asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresą yra nepilni, sukelia problemų tiek patiems gyventojams, tiek valstybės institucijoms. Užtrunka tokių asmenų gyvenamosios vietos paieška, pvz., teikiant policijos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo ar greitosios medicinos pagalbos paslaugas. Pašto ir siuntų pristatymo paslaugų teikimas dažnai tampa neįmanomas“, –  teigė viceministrė Sigita Ščajevienė.

Daug netikslumų

Skaičiuojama, kad šiuo metu savo gyvenamąją vietą netiksliu adresu yra deklaravę apie 170 tūkst. gyventojų. Pagrindinius nacionalinės reikšmės registrus ir informacines sistemas, kuriose kaupiami teisės aktų nustatyti fizinių ir juridinių asmenų duomenys, tvarkantis Registrų centras kasdien susiduria su problemomis, besistengiantis kitoms šalies institucijoms perduoti teisingus ir aktualius duomenis.

„Reguliariai atliekame vadinamą registrų ir informacinių sistemų higieną peržiūrėdami ir tikrindami sistemose esančius duomenis ir siekdami identifikuoti netikslumus. Tuomet imamės veiksmų tiesiogiai komunikuoti su tais subjektais, kurių duomenys yra netikslūs. Vis dėlto, ne visais atvejais tai pavyksta padaryti, o vienas iš naujausių pavyzdžių – netikslūs deklaruotos gyvenamosios vietos adresai“, – sako Registrų centro Registrų tvarkymo direktorius Kazys Maksvytis.

Pasak jo, Registrų centras jau kurį laiką bando spręsti netikslių gyventojų deklaruotos gyvenamosios vietos adresų problemą – bendradarbiaudamas tiesiogiai su deklaravimo įstaigomis (savivaldybėmis ir seniūnijomis), kurios yra pagrindiniai duomenų apie asmenų deklaruotą gyvenamąją vietą teikėjai Gyventojų registrui, taip pat su kitomis valstybės ir savivaldybių institucijomis ir įstaigomis, kurių veiklai Gyventojų registre esanti informacija apie asmenų deklaruotas gyvenamąsias vietas yra gyvybiškai svarbi.

Kaip atsiranda netikslus gyvenamosios vietos adresas?

Deklaruotas gyvenamosios vietos adresas gali būti netikslus dėl keleto priežasčių, pavyzdžiui, pastatų ir (ar) patalpų numeriai yra suteikti pirmą kartą, NT objekto adresas nėra registruotas Adresų registre ar Nekilnojamojo turto registre, nesutvarkyti paveldėjimo dokumentai.

Esant netiksliam deklaruotos gyvenamosios vietos adresui gyventojų gali nepasiekti laiškai, siuntos ar kita svarbi informacija bei dokumentai, šiuos duomenis naudojančios pagalbos tarnybos gali užtrukti ieškodamos nelaimės vietos, taip pat gyventojų gali nepasiekti kitų institucijų, pavyzdžiui, teismų, antstolių ar policijos, siunčiami pranešimai ir dokumentai.

Gyventojų prievolė

Prievolę deklaruoti savo gyvenamąją vietą turi patys gyventojai. Pavyzdžiui, jeigu asmuo buvo deklaravęs savo gyvenamąją vietą netiksliu adresu – buvo nurodytas tik kaimas ar Adresų registre neegzistuojantis adresas – pasikeitus šiam adresui Adresų registre, pavyzdžiui, kaime esančiai gatvei suteikus pavadinimą, anksčiau asmens deklaruotas gyvenamosios vietos adresas lieka nepakitęs. Norint išvengti galimų nesusipratimų ir nepatogumų, gyventojai pirmiausiai turėtų pasitikrinti, ar jų deklaruotas gyvenamosios vietos adresas yra tikslus, o esant netiksliam adresui kreiptis į seniūniją ar tai padaryti internetu.

Kaip pasitikrinti ir ką daryti?

Registrų centras sukūrė naują aplikaciją, kuri leidžia asmeniui pagal asmens pavardę ir asmens kodą pasitikrinti, ar jo deklaruotas gyvenamosios vietos adresas yra tikslus. Tikrinimo aplikacija pasiekiama adresu www.registrucentras.lt/tikrinti-adresa .

Sužinoti, kokiu adresu asmuo yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą galima atvykus į seniūniją ar prisijungus prie Registrų centro savitarnos adresu www.registrucentras.lt/savitarna .

Daugiau informacijos apie gyvenamosios vietos deklaravimą galima rasti atskirų savivaldybių interneto svetainėse, kuriose jau netrukus turėtų atsirasti ir nuorodos į minėtą tikrinimo aplikaciją. Dažniausiai su gyvenamosios vietos deklaravimu susijusiu klausimus ir atsakymus į juos taip pat galima rasti Registrų centro parengtoje atmintinėje.

Deklaruoti savo gyvenamąją vietą ar patikslinti duomenis galima atvykus į deklaravimo įstaigą – seniūniją ar savivaldybę (ten, kur seniūnijos neįsteigtos), taip pat internetu prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų portalo ar Registrų centro savitarnos.

Vidaus reikalų min. inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite