Pasiruošę būti dovana pasauliui

Vienos pirmųjų iškilmių restauruotame istoriniame Hugo Šojaus dvare buvo Šilutės Rotary bei Inner Wheel klubų naujų prezidentų ir Lietuvos Rotary klubus vienijančios apygardos Nr. 1462 valdytojo inauguracijos šventė. Į iškilmes atvyko garbingų svečių, kurie atskubėjo naujajam apygardos valdytojui bei naujiesiems klubų prezidentams palinkėti sėkmės organizacijos nariams tampant dovana pasauliui.

Šilutės Rotary klubo prezidentas Darius Steponkus klubo vadovo regalijas perdavė naujajam klubo prezidentui Algiui Bekeriui.

H. Šojų prisimenant
Iškilmių vedėjas rotarietis Marijus Budraitis priminė, kad H. Šojaus dvaras – Mažosios Lietuvos perlas, vienas iš nedaugelio išlikusių šiame krašte iki šių dienų. Anais laikais dvare ne kartą lankėsi Vokietijos princas Joachimas, Lietuvos Prezidentai Kazys Grinius, Antanas Smetona, tautos patriarchas Jonas Basanavičius ir kitos šviesios istorinės asmenybės.
Rotariečių veikla remiasi lyderystės ugdymu bei geradariškais darbais. Šilutės Rotary veikla tiesia istorinį tiltą į Šilutės miesto plėtros pradžią, skatina nepamiršti krašto ekonomikos patarėjo Hugo Šojaus, kurio mecenavimas padėjo rastis miestui prie Šyšos, dėjo pamatus kultūriniam gyvenimui. Rotary klubas per 20 veiklos metų garsėja tarnyste visuomenei, geromis iniciatyvomis ir darbais. Rotariečiai parodė iniciatyvą priešais dvaro rūmus pastatyti paminklą Hugo Šojui, kasmet pagerbia mūsų krašto geradarius, jiems teikdami garsiausio Šilutės mecenato – Hugo Šojaus – statulėlę, skiria stipendijas talentingiems jauniesiems menininkams.
Viename savo laiške Hugo Šojus rašė: „Nuo seno mano gyvenimo užduotis buvo, nežiūrint mano turto, tarnauti bendram provincijos, apskrities ir ypač kartu su manimi gyvenančių žmonių labui…“
Hugo Šojaus idėjos atsispindi ir Šilutės Rotary klubo veikloje.

V. Grinius pasveikino valdytojo įgaliojimus perėmusį šilutiškį Antaną Čepį. Dešinėje – Lietuvos ir Danijos apygardos 1460 valdytojas dr. Juozas Šarkus.

„Būkite dovana pasauliui“
Į iškilmes atvyko kadenciją baigęs Lietuvos ir Danijos apygardos 1460 valdytojas dr. Juozas Šarkus, Rotary International Lietuvos apygardos 1462 ligšiolinis valdytojas (2014-2015 m.) Vygintas Grinis, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio Rotary klubų atstovai.
Praėjusios kadencijos (2014-2015 m.) apžvalgą pateikė pirmasis savarankiškos Lietuvos apygardos 1462 valdytojas dr. Vygintas Grinis. Viena svarbiausių klubų veiklų jis pavadino klubų tvirtinimą ir projektų valdymą. Per metus Šilutės rotariečių gretas papildė 4 nauji nariai, dalyvauta jaunimo mainų programoje, pateikta paraiška Global Grant projektui „Vandentvarka Vyžiuose“, laiku mokėti mokesčiai. Valdytojas pranešė, kad Šilutės Rotary klubas yra vienintelis klubas Lietuvoje, į naujus Rotary metus, kurie skaičiuojami nuo vienų metų liepos 1 d. iki kitų metų tokios pat datos, žengiantis su pliusiniu balansu.
„Skirtingai nuo Šilutės mero rinkimų maratono, kurio laiminga pabaiga tik nusimato, 3 šilutiškiai Rotary vadovai liepos pirmąją pradės eiti savo pareigas“, – šmaikštavo V. Grinis. Naujajam Šilutės RK prezidentui Algiui Bekeriui kadenciją baigiantis valdytojas palinkėjo ir toliau nešti aukštai iškeltą Šilutės RK vėliavą, primindamas, kad dabar, kai rotarietis brolis Antanas Čepys plukdys jaunos apygardos laivą, daugelio rotariečių akys kryps į Šilutę. Šilutės klubui linkėjo palankaus vėjo, sėkmingų startų ir rezultatyvių finišų rotarietiškoje veikloje. Sveikindamas Inner Wheel klubo naująją prezidentę Aušrą Višinskienę, pastebėjo, kad moterys Rotary veikloje pasaulyje vaidina vis svarbesnį vaidmenį.
„Būkite Šojaus pasekėjai – būkite dovana pasauliui“, – linkėjo V. Grinis.
Naujas klubo prezidentas – Algis Bekeris

Du vadovai: Algis Bekeris 2015-2016 m. vadovaus Šilutės Rotary klubui, o to paties klubo narys Antanas Čepys – visai Lietuvos Rotary apygardai.

Šilutės Rotary klubo prezidentas Darius Steponus, prieš perduodamas klubo prezidento grandinę ir kitas regalijas naujai išrinktam prezidentui Algiui Bekeriui, pasidžiaugė jam tekusia atsakomybe vadovauti klubui, bendradarbiavimu su Inner Wheel klubo, kuris vienija rotariečių žmonas, bei kitų klubų nariais.
D. Steponkus apžvelgė 2014-2015 m. vadovavimo laikotarpį. Vienas sėkmingiausių klubo projektų buvo dalyvavimas tarptautinėje jaunimo mainų programoje. Šilutės rotariečių globojamas kanadietis Rydas Rodžeris (Reed Rodgers) dar labiau suvienijo ir įprasmino rotariečių veiklą. Kadenciją baigiantis klubo prezidentas D. Steponkus pasidžiaugė, kad likimas lėmė jam pradėti vadovauti klubui, mininčiam gyvavimo 20-metį, ir baigti savo kadenciją iškilmingu rotariečio brolio Antano Čepio inauguravimu Lietuvos apygardos 1462 valdytoju.
Gero vėjo – šilutiškiui A. Čepiui
Naujasis Lietuvos apygardos 1462 valdytojas Antanas Čepys priėmė regalijas iš pirmojo savarankiškos apygardos valdytojo dr. V. Griniaus. Iškilmingos ceremonijos metu A. Čepys pasidžiaugė, kad perima tvirtai suręstą ir gerokai narių skaičiumi išaugusią apygardą, turinčią struktūrą, strategiją, biudžetą, įgyvendintų planų, kurių pagrindu tikimasi tęsti pradėtus sumanymus ir imtis naujų projektų. Reikšdamas viltį, kad patikėtų pareigų našta nebus sunki, vis dėlto pašmaikštavo jaučiantis jam teksiančios Valdytojo grandinės svorį…
Antanas Čepys priminė, kad liepos 1 d. visuose pasaulio visų lygių Rotary organizacijose keičiasi vadovai – 537 apygardoms pradeda vadovauti naujai paskirti valdytojai, 34 tūkst. klubų prezidentai pasikeičia regalijomis. Kasmetinė Rotary klubų vadovų rotacija leidžia turėti šviežių lyderystės idėjų, neleidžia paskęsti kasdieninėje rutinoje.
Pasidalijęs įspūdžiais iš neseniai vykusios Rotary International Konvencijos San Paule, A. Čepys sakė, kad rotarystė suteikia galimybę geriausiu būdu įprasminti siekį gyventi kitiems ir tokiu būdu iš gyvenimo gautas dovanas – talentą, sėkmę, gebėjimus – grąžinti pasauliui. Tam pasiruošęs pats, kvies ir kitus savo brolius. Prisimindamas Motinos Teresės žodžius, sakė, kad nors kiekvieno rotariečio darbai tėra mažas lašas jūroje, bet be jų jūra būtų seklesnė.
Iškilmėse dalyvavęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad Šilutės kraštas patrauklus ne tik turizmo, gyvenimo kokybės prasme, bet ir altruistine veikla. Apygardos valdytojui A. Čepiui jis padovanojo Šilutės kraštą simbolizuojančios žuvies ženklelį, linkėdamas segėti jį lankantis užsienio šalyse ir būti Šilutės krašto ambasadoriumi.

Laima PUTRIUVIENĖ

Prezidentų ir valdytojo regalijų perdavimo iškilmių dalyviai prie Šilutės Hugo Šojaus dvaro rūmų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite