Pasikeitė stintų migracijos maršrutai

Vasario 18 dieną pavyko sužvejoti po kelias tonas stintų, atrodė – stintmetis prasidėjo neįprastai anksti. Bet šiuo metu šias žuveles begaudo viena kita stintų žvejų brigada, prognozuojama, kad stintų šiemet bus sugauta tik apie 50-60 tonų. Pernai jų laimikis siekė 250 tonų.

Ir kai sekasi, per naktį šiemet žvejai tepagauna po kelis šimtus kilogramų stintų – tuo tarpu pernai pagaudavo po 10 tonų.

Ir kai sekasi, per naktį šiemet žvejai tepagauna po kelis šimtus kilogramų stintų – tuo tarpu pernai pagaudavo po 10 tonų.

Per šių metų stintų gaudymo sezoną žvejai pagauna tik po kelis šimtus kilogramų stintų per naktį, kai pernai pagaudavo po 10 tonų.
„Buvo 2-3 tikro stintmečio dienos, tačiau kiekiai nedideli – ne tokie, kaip pernai. Tas siūliukas su keliais šimtais kilogramų stintų, matyt, keliavo Nemunu… ir nukeliavo. Paskui pradėjo eiti stintelės. Tos ėjo masiškai, tačiau niekas jų nežvejojo, vertė atgal į vandenį. Stintelės sudaro apie 80 procentų laimikio…“ – apie šių metų stintmetį kalbėjo žvejybos įmonių asociacijos „Lampetra“ pirmininkė Siga Jakubauskienė.
Ji sakė, kad per naktį sugavę keliasdešimt kilogramų žuvies žvejai atrenka tik dėžutę stintų. Likusią laimikio dalį sudaro stintelės, kurių, deja, nėra kur dėti. Lietuviai tokių smulkių žuvelių nenori, atsisako pirkti ir latviai. Šiek tiek pavyko parduoti lenkams, tačiau stintelių kiekiai nėra tokie dideli, kad vertėtų iš Lenkijos varyti sunkiasvorį sunkvežimį. Vienintelė paguoda, kad tais metais, kai būna daug stintelių, rudenį sugaunama daugiau sterkų.
Be to, skirtingai nei kitais metais, šiemet į tinklus nepatenka karšių. „Lampetros“ pirmininkė Siga Jakubauskienė sakė, kad auksiniais stintų metais galima laikyti 2012 metus, kai buvo sužvejota apie 450 tonų stintų. 2014 m. sugauta 56 tonos, o pernai – 250 tonų stintų.
„Pernai gaudėme 2012 metų neršto stintas. Šiemet turėjo būti 4 metų amžiaus žuvys bei dalis trimečių, tad laimikio tikėjomės geresnio. Tačiau dabar besitikime sugauti apie 60 tonų. Analizuojame ir bandome suprasti, kodėl šiemet tokia prasta žvejyba. Gal stintos patraukė į Rusijos pusę, bet apie tai sužinosime vėliau, kai pabendrausime su Rusijos žvejais“, – sakė S. Jakubauskienė.
Anot jos, stintų žvejybos perspektyvos neaiškios. Žūklaviečių konkursas įvyko prieš 3 metus, jį laimėjusieji patiria nuostolius. Stintų sugaunama mažai. Sunku rasti norinčių gaudyti stintas žvejų. Jei žmogus prižiūri, valo savo žūklavietę, o paskui kelias savaites prastovi be laimikio, tai patiria vien nuostolius.
„Naujas konkursas parodys, ar žvejai dar ko nors tikisi“, – sakė S. Jakubauskienė.

Vaidotas VILKAS

Mažėjantis laimikis žvejų nedžiugina.

Mažėjantis laimikis žvejų nedžiugina.

Per naktį sugavę keliasdešimt kilogramų žuvies žvejai atrenka tik dėžutę stintų – likusią laimikio dalį sudaro stintelės.

Hits: 100

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite