Pasikeitė stintų migracijos maršrutai

Vasario 18 dieną pavyko sužvejoti po kelias tonas stintų, atrodė – stintmetis prasidėjo neįprastai anksti. Bet šiuo metu šias žuveles begaudo viena kita stintų žvejų brigada, prognozuojama, kad stintų šiemet bus sugauta tik apie 50-60 tonų. Pernai jų laimikis siekė 250 tonų.

Ir kai sekasi, per naktį šiemet žvejai tepagauna po kelis šimtus kilogramų stintų – tuo tarpu pernai pagaudavo po 10 tonų.

Ir kai sekasi, per naktį šiemet žvejai tepagauna po kelis šimtus kilogramų stintų – tuo tarpu pernai pagaudavo po 10 tonų.

Per šių metų stintų gaudymo sezoną žvejai pagauna tik po kelis šimtus kilogramų stintų per naktį, kai pernai pagaudavo po 10 tonų.
„Buvo 2-3 tikro stintmečio dienos, tačiau kiekiai nedideli – ne tokie, kaip pernai. Tas siūliukas su keliais šimtais kilogramų stintų, matyt, keliavo Nemunu… ir nukeliavo. Paskui pradėjo eiti stintelės. Tos ėjo masiškai, tačiau niekas jų nežvejojo, vertė atgal į vandenį. Stintelės sudaro apie 80 procentų laimikio…“ – apie šių metų stintmetį kalbėjo žvejybos įmonių asociacijos „Lampetra“ pirmininkė Siga Jakubauskienė.
Ji sakė, kad per naktį sugavę keliasdešimt kilogramų žuvies žvejai atrenka tik dėžutę stintų. Likusią laimikio dalį sudaro stintelės, kurių, deja, nėra kur dėti. Lietuviai tokių smulkių žuvelių nenori, atsisako pirkti ir latviai. Šiek tiek pavyko parduoti lenkams, tačiau stintelių kiekiai nėra tokie dideli, kad vertėtų iš Lenkijos varyti sunkiasvorį sunkvežimį. Vienintelė paguoda, kad tais metais, kai būna daug stintelių, rudenį sugaunama daugiau sterkų.
Be to, skirtingai nei kitais metais, šiemet į tinklus nepatenka karšių. „Lampetros“ pirmininkė Siga Jakubauskienė sakė, kad auksiniais stintų metais galima laikyti 2012 metus, kai buvo sužvejota apie 450 tonų stintų. 2014 m. sugauta 56 tonos, o pernai – 250 tonų stintų.
„Pernai gaudėme 2012 metų neršto stintas. Šiemet turėjo būti 4 metų amžiaus žuvys bei dalis trimečių, tad laimikio tikėjomės geresnio. Tačiau dabar besitikime sugauti apie 60 tonų. Analizuojame ir bandome suprasti, kodėl šiemet tokia prasta žvejyba. Gal stintos patraukė į Rusijos pusę, bet apie tai sužinosime vėliau, kai pabendrausime su Rusijos žvejais“, – sakė S. Jakubauskienė.
Anot jos, stintų žvejybos perspektyvos neaiškios. Žūklaviečių konkursas įvyko prieš 3 metus, jį laimėjusieji patiria nuostolius. Stintų sugaunama mažai. Sunku rasti norinčių gaudyti stintas žvejų. Jei žmogus prižiūri, valo savo žūklavietę, o paskui kelias savaites prastovi be laimikio, tai patiria vien nuostolius.
„Naujas konkursas parodys, ar žvejai dar ko nors tikisi“, – sakė S. Jakubauskienė.

Vaidotas VILKAS

Mažėjantis laimikis žvejų nedžiugina.

Mažėjantis laimikis žvejų nedžiugina.

Per naktį sugavę keliasdešimt kilogramų žuvies žvejai atrenka tik dėžutę stintų – likusią laimikio dalį sudaro stintelės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite