Pasikeitė stintų migracijos maršrutai

Vasario 18 dieną pavyko sužvejoti po kelias tonas stintų, atrodė – stintmetis prasidėjo neįprastai anksti. Bet šiuo metu šias žuveles begaudo viena kita stintų žvejų brigada, prognozuojama, kad stintų šiemet bus sugauta tik apie 50-60 tonų. Pernai jų laimikis siekė 250 tonų.

Ir kai sekasi, per naktį šiemet žvejai tepagauna po kelis šimtus kilogramų stintų – tuo tarpu pernai pagaudavo po 10 tonų.

Ir kai sekasi, per naktį šiemet žvejai tepagauna po kelis šimtus kilogramų stintų – tuo tarpu pernai pagaudavo po 10 tonų.

Per šių metų stintų gaudymo sezoną žvejai pagauna tik po kelis šimtus kilogramų stintų per naktį, kai pernai pagaudavo po 10 tonų.
„Buvo 2-3 tikro stintmečio dienos, tačiau kiekiai nedideli – ne tokie, kaip pernai. Tas siūliukas su keliais šimtais kilogramų stintų, matyt, keliavo Nemunu… ir nukeliavo. Paskui pradėjo eiti stintelės. Tos ėjo masiškai, tačiau niekas jų nežvejojo, vertė atgal į vandenį. Stintelės sudaro apie 80 procentų laimikio…“ – apie šių metų stintmetį kalbėjo žvejybos įmonių asociacijos „Lampetra“ pirmininkė Siga Jakubauskienė.
Ji sakė, kad per naktį sugavę keliasdešimt kilogramų žuvies žvejai atrenka tik dėžutę stintų. Likusią laimikio dalį sudaro stintelės, kurių, deja, nėra kur dėti. Lietuviai tokių smulkių žuvelių nenori, atsisako pirkti ir latviai. Šiek tiek pavyko parduoti lenkams, tačiau stintelių kiekiai nėra tokie dideli, kad vertėtų iš Lenkijos varyti sunkiasvorį sunkvežimį. Vienintelė paguoda, kad tais metais, kai būna daug stintelių, rudenį sugaunama daugiau sterkų.
Be to, skirtingai nei kitais metais, šiemet į tinklus nepatenka karšių. „Lampetros“ pirmininkė Siga Jakubauskienė sakė, kad auksiniais stintų metais galima laikyti 2012 metus, kai buvo sužvejota apie 450 tonų stintų. 2014 m. sugauta 56 tonos, o pernai – 250 tonų stintų.
„Pernai gaudėme 2012 metų neršto stintas. Šiemet turėjo būti 4 metų amžiaus žuvys bei dalis trimečių, tad laimikio tikėjomės geresnio. Tačiau dabar besitikime sugauti apie 60 tonų. Analizuojame ir bandome suprasti, kodėl šiemet tokia prasta žvejyba. Gal stintos patraukė į Rusijos pusę, bet apie tai sužinosime vėliau, kai pabendrausime su Rusijos žvejais“, – sakė S. Jakubauskienė.
Anot jos, stintų žvejybos perspektyvos neaiškios. Žūklaviečių konkursas įvyko prieš 3 metus, jį laimėjusieji patiria nuostolius. Stintų sugaunama mažai. Sunku rasti norinčių gaudyti stintas žvejų. Jei žmogus prižiūri, valo savo žūklavietę, o paskui kelias savaites prastovi be laimikio, tai patiria vien nuostolius.
„Naujas konkursas parodys, ar žvejai dar ko nors tikisi“, – sakė S. Jakubauskienė.

Vaidotas VILKAS

Mažėjantis laimikis žvejų nedžiugina.

Mažėjantis laimikis žvejų nedžiugina.

Per naktį sugavę keliasdešimt kilogramų žuvies žvejai atrenka tik dėžutę stintų – likusią laimikio dalį sudaro stintelės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiekvienas per metus išmetame apie 140 kg maisto

Per metus Lietuvoje prarandama 393,8 tūkst. tonų maisto. Vienam Lietuvos gyventojui per šį laiką tenka apie 141 kg iššvaistyto maisto. Daugiausia – net 86 kg – jis išmeta namuose.   Rugsėjo 29 d. jau trečią kartą minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir verslo dėmesį į maisto švaistymo ir atliekų problemą. Maisto švaistymo mastai Lietuvoje paaiškėjo mokslininkams 2021 m. atlikus tyrimą „Maisto švaistymo ir maisto praradimų visoje maisto tiekimo grandinėje lygio ir  priežasčių nustatymas

Mirtys, apie kurių priežastis policija visuomenės neinformuoja

Tauragės apskrities VPK praneša apie aptiktus dviejų moterų kūnus. Rugsėjo 28 d. per pietus namuose Sokaičių k., Vilkyškių sen., Pagėgių sav., rastas moters, gim. 1960 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 62 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Rugsėjo 28 d. pavakare namuose Laisvės al., Šilutėje, rastas moters, gim. 1963 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 59 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Per 28 rugsėjo dienas policija pranešė apie Šilutės rajone aptiktus 7 mirusių asmenų kūnus: 3 moterų ir

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

Taip pat skaitykite