Pasikeitė stintų migracijos maršrutai

Vasario 18 dieną pavyko sužvejoti po kelias tonas stintų, atrodė – stintmetis prasidėjo neįprastai anksti. Bet šiuo metu šias žuveles begaudo viena kita stintų žvejų brigada, prognozuojama, kad stintų šiemet bus sugauta tik apie 50-60 tonų. Pernai jų laimikis siekė 250 tonų.

Ir kai sekasi, per naktį šiemet žvejai tepagauna po kelis šimtus kilogramų stintų – tuo tarpu pernai pagaudavo po 10 tonų.

Ir kai sekasi, per naktį šiemet žvejai tepagauna po kelis šimtus kilogramų stintų – tuo tarpu pernai pagaudavo po 10 tonų.

Per šių metų stintų gaudymo sezoną žvejai pagauna tik po kelis šimtus kilogramų stintų per naktį, kai pernai pagaudavo po 10 tonų.
„Buvo 2-3 tikro stintmečio dienos, tačiau kiekiai nedideli – ne tokie, kaip pernai. Tas siūliukas su keliais šimtais kilogramų stintų, matyt, keliavo Nemunu… ir nukeliavo. Paskui pradėjo eiti stintelės. Tos ėjo masiškai, tačiau niekas jų nežvejojo, vertė atgal į vandenį. Stintelės sudaro apie 80 procentų laimikio…“ – apie šių metų stintmetį kalbėjo žvejybos įmonių asociacijos „Lampetra“ pirmininkė Siga Jakubauskienė.
Ji sakė, kad per naktį sugavę keliasdešimt kilogramų žuvies žvejai atrenka tik dėžutę stintų. Likusią laimikio dalį sudaro stintelės, kurių, deja, nėra kur dėti. Lietuviai tokių smulkių žuvelių nenori, atsisako pirkti ir latviai. Šiek tiek pavyko parduoti lenkams, tačiau stintelių kiekiai nėra tokie dideli, kad vertėtų iš Lenkijos varyti sunkiasvorį sunkvežimį. Vienintelė paguoda, kad tais metais, kai būna daug stintelių, rudenį sugaunama daugiau sterkų.
Be to, skirtingai nei kitais metais, šiemet į tinklus nepatenka karšių. „Lampetros“ pirmininkė Siga Jakubauskienė sakė, kad auksiniais stintų metais galima laikyti 2012 metus, kai buvo sužvejota apie 450 tonų stintų. 2014 m. sugauta 56 tonos, o pernai – 250 tonų stintų.
„Pernai gaudėme 2012 metų neršto stintas. Šiemet turėjo būti 4 metų amžiaus žuvys bei dalis trimečių, tad laimikio tikėjomės geresnio. Tačiau dabar besitikime sugauti apie 60 tonų. Analizuojame ir bandome suprasti, kodėl šiemet tokia prasta žvejyba. Gal stintos patraukė į Rusijos pusę, bet apie tai sužinosime vėliau, kai pabendrausime su Rusijos žvejais“, – sakė S. Jakubauskienė.
Anot jos, stintų žvejybos perspektyvos neaiškios. Žūklaviečių konkursas įvyko prieš 3 metus, jį laimėjusieji patiria nuostolius. Stintų sugaunama mažai. Sunku rasti norinčių gaudyti stintas žvejų. Jei žmogus prižiūri, valo savo žūklavietę, o paskui kelias savaites prastovi be laimikio, tai patiria vien nuostolius.
„Naujas konkursas parodys, ar žvejai dar ko nors tikisi“, – sakė S. Jakubauskienė.

Vaidotas VILKAS

Mažėjantis laimikis žvejų nedžiugina.

Mažėjantis laimikis žvejų nedžiugina.

Per naktį sugavę keliasdešimt kilogramų žuvies žvejai atrenka tik dėžutę stintų – likusią laimikio dalį sudaro stintelės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite