Pasieniečių nedomina privataus gyvenimo vaizdai

Patalpoje – pora budėtojų, jiems prieš akis – keliolika ekranų su nuolat besikeičiančiais pasienio vaizdais. Radaras fiksuoja judesį, vaizdo stebėjimo kamera automatiškai atsisuka į tą pusę. Įranga fiksuoja šilumą skleidžiantį objektą. Pasienio ruože – įtarimų keliantis automobilis, brakonierius su tinklais, neblaivūs asmenys, sėdantys į automobilį, vienas iš jų – vairuoti… Tai ir visa kita, kas vyksta Lietuvos pasienyje su Rusijos Federacija, ir dieną, ir naktį stebi pasieniečiai. Kontrabanda suvaldyta, tačiau dėl ko sunerimę žmonės?

Iš dešinės: Bardinų užkardos vadas Giedrius Radonis, Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis, Bardinų užkardos vado pavaduotojas Raimondas Sauspreikšis, balandį Pagėgių rinktinės veiklos 20-mečio proga apdovanotas antrojo laipsnio VSAT pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“, ir rinktinės Sargybų skyriaus vyresnysis specialistas kapitonas Egidijus Dambrauskas.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės trys užkardos, veikiančios Pagėgių ir Šilutės krašto teritorijoje, naudoja modernią sienos stebėjimo sistemą. Pernai tokia techninės kontrolės stebėjimo sistema įdiegta Šilutės rajone esančioje Vileikių užkardoje, 2011 m. – Plaškių, 2006 m. – Bardinų užkardose, esančiose Pagėgių savivaldybės teritorijoje, 2010 m. – Viešvilės užkardoje, Jurbarko r. Pagėgių rinktinei, kuriai ketverius metus vadovauja pulkininkas Rimantas Timinskis, priklauso dar trys užkardos Šakių rajone – Kudirkos Naumiesčio, Šilgalių ir Rociškių. Pagėgių rinktinėje dirba 545 žmonės.
Pirmieji gavo moderniausias sistemas
Pagėgių rinktinė saugo 178 km Lietuvos sienos su Rusijos Federacija. Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, šis sienos ruožas tapo ir išorine ES siena, vėliau – ir Šengeno sutarties valstybių išorės siena su Rusijos Federacija. Būtent tai lėmė, kad iš ES išorės sienų apsaugai skirto fondo buvo gauta keliolika milijonų litų moderniai sienos stebėjimo sistemai užkardose įdiegti. Rinktinės vadas R. Timinskis akcentavo, kad pernai Vileikių užkardoje įdiegta naujausia techninės kontrolės stebėjimo sistema su radarais, priimanti signalą apie užfiksuotą judesį, į kurį vaizdo stebėjimo kameros pasisuka automatiškai, o vaizdą ekrane galima priartinti naudojant ir rankinį valdymą. Jeigu sninga, didelis rūkas, prastas matomumas, sistema fiksuoja šilumą skleidžiantį objektą. Vileikių užkardos budėtojai apie gautą signalą informuoja patruliuojančius pasieniečius, kurie tarnybiniais automobiliais vyksta į nurodytą vietą ir tikrina gautą informaciją.
R. Timinskis pasakojo, kad kartais pasieniečių dėmesio sulaukia ir koks briedis, plaukiantis per Nemuną ar klaidžiojantis pasienio ruože. Žvejai žino, kad būti valstybės sienos apsaugos zonoje galima tik turint užkardoje išduotą leidimą, žinoma, būtinas žvejo bilietas bei konkrečios dienos licencija žvejybai. Be to, patruliuojantys pasieniečiai tikrina, ar pasienio ruože sustabdytas automobilis nėra vogtas, ar vairuotojas turi visus privalomus pateikti dokumentus, ar negabenama kontrabandos ir t. t. Kilus įtarimui, kad vairuotojas gali būti neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų, pasitelkiama policija.
Rinktinės vadas patikino, kad glaudžiai bendradarbiaujama ne tik su policija, ugniagesiais gelbėtojais, bet ir su aplinkosaugininkais, kurie kontroliuoja žvejus, kovoja su brakonieriais. Dabartinės pasieniečių galimybės stebėti žvejybą Nemune, Skirvytėje ties Rusne labai naudingos aplinkosaugininkams – net karšių, sterkų neršto metu sugautąsias žuvis paslėpus krūmuose, tai užfiksuoja pasieniečių vaizdo stebėjimo kameros… Ne paslaptis, kad jau yra brakonierių, kurie už tai nubausti didelėmis baudomis.
Pagėgių rinktinė saugo 109 km ilgio sieną, besidriekiančią Nemunu.
Geri bendradarbiavimo rezultatai
Vileikių užkarda turi pačią moderniausią techninės kontrolės stebėjimo sistemą, o štai Bardinų užkardoje, kur antradienį apsilankėme kartu su R. Timinskiu, 2006 m. sumontuota įranga jau lyg ir paseno. Šių laikų techninės naujovės į gyvenimą veržiasi gerokai sparčiau, negu randasi lėšų joms įpirkti. Tačiau Lietuvos, Europos Sąjungos išorės siena su Rusijos Federacijos buvo ir išlieka dėmesio centre.
R. Timinskis neabejoja, kad Pagėgių rinktinė, pirmoji Lietuvoje sulaukusi moderniausios sienos stebėjimo įrangos ir sistemų, taip pat sparčiai ją ir atnaujins. Juk nauda – akivaizdi: nebėra cigarečių, alkoholio, degalų kontrabandos. Pagėgių jau nebevadina kontrabandos židiniu, vaikai jau nebesnaudžia per pamokas mokyklose, nes naktimis jie nebetalkina kontrabandininkams.
Pagėgių rinktinės kriminalistai sugeba išsiaiškinti kontrabandos taškus bei kitus nusikaltimus. Sėkmingų operacijų buvo daug. R. Timinskio teigimu, aptinkama narkotikų, kontrabandinių degalų, cigarečių, pavogtų automobilių, valčių variklių, net ginklų, naminės degtinės ir jos gamybos taškų, brakonierių laimikių ir kt.
Pasieniečių pagalba praverčia per potvynį gelbstint gyventojams, ieškant dingusių asmenų. Esant būtinybei, galima pasitelkti sraigtasparnius. Rinktinė turi 22 kinologus ir 20 tarnybinių šunų, kurių meistriškumas pernai sulaukė geriausio įvertinimo visoje Lietuvoje. Kinologas šunį vežasi į pasienio ruožą, jeigu budi kartu su sargybų skyriaus specialistu.
„Norėčiau nuraminti pasienio gyventojus ir deramai besielgiančius visus kitus žmones, kuriems tenka pabūti ir pasienio ruože – mūsų nedomina privatus žmonių gyvenimas, įvykiai jų namų kiemuose, gamtoje, per šventes ir kitus renginius, nes mums patikėta saugoti valstybės sieną, tokia mūsų pareiga ir mes džiaugiamės su modernia įranga ir sistemomis galėdami tai padaryti vis geriau – juk tai visų labui“, – patikino R. Timinskis Pagėgių ir Šilutės krašto žmones, svečius, kurie nerimauja esą nuolat stebimi pasieniečių.

Naujas tiltas per Nemuną nuo 2016 metų sujungs Lietuvą ties Panemune su Karaliaučiaus (Kaliningrado) sritimi, Pagėgių rinktinė turės dar vieną valstybės sienos perėjimo punktą.

Kitokio pobūdžio veikla
Antradienį kartu su R. Timinskiu apžiūrėjome statomą tiltą per Nemuną, kuris sujungs Panemunę ir Dubkus Rusijos pusėje. Naujas pasienio kontrolės punktas turėtų pradėti veikti 2016 m. sausį. Latvijos tiltų statybos bendrovė stato Rusijos finansuojamą tiltą, Lietuvai palikta per plyną lauką nutiesti asfaltuotus kelius ir kitą infrastruktūrą. Pagėgių rinktinei prireiks galbūt 70 naujų darbuotojų. R. Timinskis jau ragina asmenis iki 35 metų amžiaus, turinčius aukštąjį universitetinį ar neuniversitetinį išsilavinimą, rinktis pasieniečio darbą. Ir dabar trūksta beveik 4 proc. darbuotojų, o po metų jų reikės dar daugiau. Planuojama, kad nuo rugsėjo būrys jaunuolių vyks į trijų mėnesių kursus Pasieniečių mokyklos bazėje, iki to laiko būtina gauti Pagėgių rinktinės vado siuntimą, išduodamą turint nepriekaištingą reputaciją, taip pat Vilniuje veikiančios Centrinės medicinos ekspertizės komisijos pažymą apie tinkamumą tarnybai.
Pagėgių rinktinė turi gausybę apdovanojimų už pergales įvairiose sporto varžybose. Jų štabo teritorijoje yra ne tik krepšinio bet ir lauko teniso, futbolo aikštelė, sporto salė.
Kad pasieniečiai yra gerbiami, birželio 29 d., Pasieniečių dieną, galės įsitikinti ir šilutiškiai – uoste vyks visos Lietuvos pasieniečių dienos šventė su atplaukusiais laivais, sraigtasparniais, orkestru, kinologų pasirodymais, žuviene, koše, koncertais bei kitomis pramogomis. Šventę organizuoja Pagėgių rinktinė, kuri gegužės 27-29 d. taip pat rengia VSAT šešioliktąjį tarnybinių šunų meistriškumo čempionatą.

Stasė SKUTULIENĖ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5 komentarai

 • mat

  Pasienyje vyrai kultūringi, juos dažnai matome kultūros renginiuose, jie ir atrodo tvarkingiau už apsileidusią ir menko intelekto policiją. Mačiau, kaip idealiai sutvarkyta Pagėgių rinktinės teritorija, kieme įrengtas gražus alpinariumas, yra pievelėje trys senosios technikos eksponatai. O Pagėgių policija net automobilius plaudavo kieme… Jiems įstatymas negalioja. Pasieniečiai turi aut. plovyklą su nuotekų valymo įranga, net čia leidžia ir Pagėgių įstaigoms nusiplauti automobilius. Rinktinės sporto baze naudojasi ir pagėgiškiai. Šaunuoliai pasieniečiai, sugebėdami suderinti uniformą ir protą.

 • tikrai

  Taip, pasieniečiai su kontrabanda susitvarkė, o apie policiją to negalima pasakyti. Viena naminės ir kt. šlamšto prekiautoja Lumpėnų kaime šia veikla užsiima 40 metų tai tikrai ir apie tai tikrai žino visi Pagėgių policininkai ir vietos įgaliotinis jeigu toks yra. Nes nėra kaime suaugusio žmogaus ar vaiko kuris apie tai nežinotų. Įdomu ką apie šį verslą mano Pagėgių policijos viršininkas?

 • netikslumai......

  nuotraukose ne tiltas o estakada per uzliejamas pievas, bukime demesingesni .

 • majorui

  rasote apie Pagegiu pasienieciu gerus darbus,taip tai sauniai vyrai dirba,o ka kas zino apie Vileikiu pasienieciu gerus darbus,manau nedaug.Jie kazkokie tylus ,lyg „susale“,mazai kruta,uzsidare kaip savam kieme,nieko aplink nemato-tik is bokstu,nemato,“nezino“kad uz tvoros ,ju „panoseje“kontrabanda“prekiauja,samane -prasciausios „kokybes“.taip ir toliau bus kol koks „pasienietis“nengaus galo,linkiu Majorui“ pasirupint“tuo TASKELIU.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite