Pandemija ir karantinai biudžeto visiškai nesugriovė

Taip 2020 metų Šilutės r. savivaldybės biudžeto įvykdymą ir 2021 metų biudžeto projektą apibūdino Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė.

Šių metų rajono biudžeto projektas paskelbtas Savivaldybės interneto svetainėje: galima susipažinti, teikti pastabų, pasiūlymų. Vasario pabaigoje vyksiančiame Savivaldybės tarybos posėdyje turi būti priimtas sprendimas: pritarti ar nepritarti šiam 2021 m. rajono biudžetui.

D. Mongirdaitė informavo, kad, nepaisant pavasarinio ir nuo rudens paskelbto dviejų karantinų, kai duris užvėrė daug verslų, praėjusių metų rajono biudžeto pajamų planas įvykdytas 97,8 proc. Savivaldybė negavo per 1,2 mln. Eur gyventojų pajamų mokesčio. Teko skolintis 1,7 mln. Eur, ši trumpalaikė paskola leido nenugrimzti į skolas ir laiku sumokėti atlyginimus, atsiskaityti už paslaugas. Tikimasi, kad Vyriausybė spręs, ar ši dėl karantino, pandemijos paimta paskola bus padengta, jų, matyt, turi ir kitos savivaldybės, gal ji bus pertvarkyta į ilgalaikę. D. Mongirdaitė kol kas atsakymo neturi.

Šilutės r. savivaldybė iš bankų yra paėmusi per 9,4 mln. Eur ilgalaikių paskolų. Įprasta, kai formuojamas einamųjų metų biudžetas, numatyti ir grąžintinas sumas.

Palyginus su 2020 m. rajono faktiniu biudžetu, šiųmetis atrodys mažesnis. Išskyrus būtinas lėšas keliams prižiūrėti ir tvarkyti, daugiau didelių investicijų kol kas neplanuojama. Tik vėliau paaiškės, kiek lėšų bus skirta Šilutės kultūros ir pramogų centrui toliau rekonstruoti, baseinui ir sporto centrui statyti bei kitoms stambioms investicijoms.

D. Mongirdaitė sakė, kad visoms švietimo, kultūros, socialinių paslaugų ir kitoms Savivaldybės įstaigoms didesnio finansavimo prireiks ir dėl nuo 607 iki 642 Eur padidintos minimalios mėnesio algos, ir vienu euru iki 177 Eur padidinto pareiginės algos bazinio dydžio, kuris yra pagrindas skaičiuojant atlyginimus. Tad suprantama, kodėl papildomai lėšų numatyta švietimui ir vaikų ugdymui, kultūrai, taip pat ir Savivaldybei, kur dirba daug žmonių.

„Palyginus su baisoka situacija dėl pandemijos pasaulyje, dėl dviejų karantinų (pastarasis nesibaigė ir trunka jau antrą ir šių metų mėnesį), nedirba verslo įmonės, šių metų rajono biudžeto blogu nepavadinčiau. Yra taip, kaip yra, turime išgyventi“, – sakė D. Mongirdaitė.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Prisiminta praeitis ir gyventojai

Kaip žydai atsirado Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje ir Lenkijos karalystėje?  Kas yra vadinama litvaku? Kas sieja Kalmanovičių ir Kalenbachą? Kas 1915 metais nutiko su 160 tūkstančių Kauno gubernijos žydų, ir kodėl likusieji su jais vėliau sunkiai rasdavo kalbą? Kas ir kodėl sugalvojo Šv. kūdikio mitą? Kodėl žydiškuose macuose būna tik vanduo ir mitai? Kada Lietuvoje buvo atidaryta Žydų ministerija? Kaip radosi bendrumai tarp lietuvių ir žydų? Koks iki šių dienų Žemaičių Naumiestyje išlikęs žydiškasis paveldas? Kaip įmažinamas holokaustą patyrusios tautos atminimas

Taip pat skaitykite