Pandemija ir karantinai biudžeto visiškai nesugriovė

Taip 2020 metų Šilutės r. savivaldybės biudžeto įvykdymą ir 2021 metų biudžeto projektą apibūdino Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė.

Šių metų rajono biudžeto projektas paskelbtas Savivaldybės interneto svetainėje: galima susipažinti, teikti pastabų, pasiūlymų. Vasario pabaigoje vyksiančiame Savivaldybės tarybos posėdyje turi būti priimtas sprendimas: pritarti ar nepritarti šiam 2021 m. rajono biudžetui.

D. Mongirdaitė informavo, kad, nepaisant pavasarinio ir nuo rudens paskelbto dviejų karantinų, kai duris užvėrė daug verslų, praėjusių metų rajono biudžeto pajamų planas įvykdytas 97,8 proc. Savivaldybė negavo per 1,2 mln. Eur gyventojų pajamų mokesčio. Teko skolintis 1,7 mln. Eur, ši trumpalaikė paskola leido nenugrimzti į skolas ir laiku sumokėti atlyginimus, atsiskaityti už paslaugas. Tikimasi, kad Vyriausybė spręs, ar ši dėl karantino, pandemijos paimta paskola bus padengta, jų, matyt, turi ir kitos savivaldybės, gal ji bus pertvarkyta į ilgalaikę. D. Mongirdaitė kol kas atsakymo neturi.

Šilutės r. savivaldybė iš bankų yra paėmusi per 9,4 mln. Eur ilgalaikių paskolų. Įprasta, kai formuojamas einamųjų metų biudžetas, numatyti ir grąžintinas sumas.

Palyginus su 2020 m. rajono faktiniu biudžetu, šiųmetis atrodys mažesnis. Išskyrus būtinas lėšas keliams prižiūrėti ir tvarkyti, daugiau didelių investicijų kol kas neplanuojama. Tik vėliau paaiškės, kiek lėšų bus skirta Šilutės kultūros ir pramogų centrui toliau rekonstruoti, baseinui ir sporto centrui statyti bei kitoms stambioms investicijoms.

D. Mongirdaitė sakė, kad visoms švietimo, kultūros, socialinių paslaugų ir kitoms Savivaldybės įstaigoms didesnio finansavimo prireiks ir dėl nuo 607 iki 642 Eur padidintos minimalios mėnesio algos, ir vienu euru iki 177 Eur padidinto pareiginės algos bazinio dydžio, kuris yra pagrindas skaičiuojant atlyginimus. Tad suprantama, kodėl papildomai lėšų numatyta švietimui ir vaikų ugdymui, kultūrai, taip pat ir Savivaldybei, kur dirba daug žmonių.

„Palyginus su baisoka situacija dėl pandemijos pasaulyje, dėl dviejų karantinų (pastarasis nesibaigė ir trunka jau antrą ir šių metų mėnesį), nedirba verslo įmonės, šių metų rajono biudžeto blogu nepavadinčiau. Yra taip, kaip yra, turime išgyventi“, – sakė D. Mongirdaitė.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite