Pandemija ir karantinai biudžeto visiškai nesugriovė

Taip 2020 metų Šilutės r. savivaldybės biudžeto įvykdymą ir 2021 metų biudžeto projektą apibūdino Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė.

Šių metų rajono biudžeto projektas paskelbtas Savivaldybės interneto svetainėje: galima susipažinti, teikti pastabų, pasiūlymų. Vasario pabaigoje vyksiančiame Savivaldybės tarybos posėdyje turi būti priimtas sprendimas: pritarti ar nepritarti šiam 2021 m. rajono biudžetui.

D. Mongirdaitė informavo, kad, nepaisant pavasarinio ir nuo rudens paskelbto dviejų karantinų, kai duris užvėrė daug verslų, praėjusių metų rajono biudžeto pajamų planas įvykdytas 97,8 proc. Savivaldybė negavo per 1,2 mln. Eur gyventojų pajamų mokesčio. Teko skolintis 1,7 mln. Eur, ši trumpalaikė paskola leido nenugrimzti į skolas ir laiku sumokėti atlyginimus, atsiskaityti už paslaugas. Tikimasi, kad Vyriausybė spręs, ar ši dėl karantino, pandemijos paimta paskola bus padengta, jų, matyt, turi ir kitos savivaldybės, gal ji bus pertvarkyta į ilgalaikę. D. Mongirdaitė kol kas atsakymo neturi.

Šilutės r. savivaldybė iš bankų yra paėmusi per 9,4 mln. Eur ilgalaikių paskolų. Įprasta, kai formuojamas einamųjų metų biudžetas, numatyti ir grąžintinas sumas.

Palyginus su 2020 m. rajono faktiniu biudžetu, šiųmetis atrodys mažesnis. Išskyrus būtinas lėšas keliams prižiūrėti ir tvarkyti, daugiau didelių investicijų kol kas neplanuojama. Tik vėliau paaiškės, kiek lėšų bus skirta Šilutės kultūros ir pramogų centrui toliau rekonstruoti, baseinui ir sporto centrui statyti bei kitoms stambioms investicijoms.

D. Mongirdaitė sakė, kad visoms švietimo, kultūros, socialinių paslaugų ir kitoms Savivaldybės įstaigoms didesnio finansavimo prireiks ir dėl nuo 607 iki 642 Eur padidintos minimalios mėnesio algos, ir vienu euru iki 177 Eur padidinto pareiginės algos bazinio dydžio, kuris yra pagrindas skaičiuojant atlyginimus. Tad suprantama, kodėl papildomai lėšų numatyta švietimui ir vaikų ugdymui, kultūrai, taip pat ir Savivaldybei, kur dirba daug žmonių.

„Palyginus su baisoka situacija dėl pandemijos pasaulyje, dėl dviejų karantinų (pastarasis nesibaigė ir trunka jau antrą ir šių metų mėnesį), nedirba verslo įmonės, šių metų rajono biudžeto blogu nepavadinčiau. Yra taip, kaip yra, turime išgyventi“, – sakė D. Mongirdaitė.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Per Jonines savo vardadienį mini daugiau kaip 60 tūkst. žmonių

Birželio 24-oji ypatinga dideliam būriui Lietuvos gyventojų – daugiau nei 63 tūkst. Jonų, Janinų, Jonių ir kitų panašių vardų savininkų švenčią savo vardadienį.  Gyventojų registro duomenimis, Lietuvoje šiuo metu gyvena 27 tūkstančiai Jonų ir 21,5 tūkst. Janinų. Vardą Ivan turi 4,3 tūkst. gyventojų, Žanų turime beveik 1,7 tūkst. Ivanų – nepilnus 1,1 tūkst. Jonės vardu pavadintos 459 moterys, Jano – 324, Žano – 213 vyrų. Be to, daugiau nei 7 tūkst. asmenų turi du vardus, kurių bent vienas yra Jonas

Policijos pareigūnai per savaitę išaiškino 20 neblaivių vairuotojų

Vienas iš būdų, kuriuo siekiama sutramdyti neblaivius vairuotojus – griežtesnė atsakomybė. Vis tik tikinčių, kad net išgėrę jie yra „puikūs“ vairuotojai, ir kad policijai neįklius, pasitaiko ne vienas. Birželio 16–22 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami gerinti eismo saugumą Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, vykdė neblaivių vairuotojų  kontrolę. Pareigūnai įvairiose vietose stabdė transporto priemones ir alkoholio kiekio matuokliu tikrino vairuotojų blaivumą. Reido metu policijos pareigūnai sustabdė 943 transporto priemones. Išaiškinta 11 neblaivių vairuotojų. Pareigūnai tikrino ir

Paparčio žiedo ieškos ir finansiniai sukčiai. Nepraraskite budrumo!

Daugumai kasdienių veiklų persikėlus į skaitmeninę erdvę, nemažėja pranešimų apie finansinius sukčius. Įmonių vadovais, bankininkais, bičiuliais bei įsimylėjėliais apsimetantys asmenys stengiasi apgaulės būdu išvilioti svetimus pinigus arba jautrią informaciją, iš kurios vėliau būtų galima pasipelnyti. Lietuvos bankų asociacija (LBA) primena, kad sukčiai laisvadienių neturi, todėl gyventojai turėtų nuolat išlikti budrūs ir atidūs. Anot LBA prezidentės dr. Eivilės Čipkutės, nors Lietuvoje veikiantys bankai nuolat diegia išmanias saugumo sistemas ir vidinius nusikalstamos veiklos atpažinimo procesus, nusikaltėliai taip pat nesnaudžia ir sugalvoja naujų

Ar konteinerių nuoma reikalinga paslauga žmonėms?

Žmonėms dirbantiems prie statybų, ypač tiems, kurie statosi namą ir reikia atvažiuoti iki statybų vietos nemažą atstumą, mąsto, kur galėtų sudėti visus įrankius ar daiktus, kurie reikalingi statyboms. Tuomet dažniausiai žmonės ieško internete informacijos ir idėjų. Su tuo susidūrusieji sako, jog geras variantas išsinuomoti konteinerį, kuris pritaikytas viskam: laikyti daiktams, įvairioms statybinėms medžiagoms ar net gyventi. Yra konteinerių, pritaikytų ir šiukšlėms, likusioms po statybų. Tokia paslauga pasinaudojusieji tikina, jog ši paslauga yra viena iš geriausių nenorint visų daiktų ir įrankių

Taip pat skaitykite