Pandemija ir karantinai biudžeto visiškai nesugriovė

Taip 2020 metų Šilutės r. savivaldybės biudžeto įvykdymą ir 2021 metų biudžeto projektą apibūdino Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė.

Šių metų rajono biudžeto projektas paskelbtas Savivaldybės interneto svetainėje: galima susipažinti, teikti pastabų, pasiūlymų. Vasario pabaigoje vyksiančiame Savivaldybės tarybos posėdyje turi būti priimtas sprendimas: pritarti ar nepritarti šiam 2021 m. rajono biudžetui.

D. Mongirdaitė informavo, kad, nepaisant pavasarinio ir nuo rudens paskelbto dviejų karantinų, kai duris užvėrė daug verslų, praėjusių metų rajono biudžeto pajamų planas įvykdytas 97,8 proc. Savivaldybė negavo per 1,2 mln. Eur gyventojų pajamų mokesčio. Teko skolintis 1,7 mln. Eur, ši trumpalaikė paskola leido nenugrimzti į skolas ir laiku sumokėti atlyginimus, atsiskaityti už paslaugas. Tikimasi, kad Vyriausybė spręs, ar ši dėl karantino, pandemijos paimta paskola bus padengta, jų, matyt, turi ir kitos savivaldybės, gal ji bus pertvarkyta į ilgalaikę. D. Mongirdaitė kol kas atsakymo neturi.

Šilutės r. savivaldybė iš bankų yra paėmusi per 9,4 mln. Eur ilgalaikių paskolų. Įprasta, kai formuojamas einamųjų metų biudžetas, numatyti ir grąžintinas sumas.

Palyginus su 2020 m. rajono faktiniu biudžetu, šiųmetis atrodys mažesnis. Išskyrus būtinas lėšas keliams prižiūrėti ir tvarkyti, daugiau didelių investicijų kol kas neplanuojama. Tik vėliau paaiškės, kiek lėšų bus skirta Šilutės kultūros ir pramogų centrui toliau rekonstruoti, baseinui ir sporto centrui statyti bei kitoms stambioms investicijoms.

D. Mongirdaitė sakė, kad visoms švietimo, kultūros, socialinių paslaugų ir kitoms Savivaldybės įstaigoms didesnio finansavimo prireiks ir dėl nuo 607 iki 642 Eur padidintos minimalios mėnesio algos, ir vienu euru iki 177 Eur padidinto pareiginės algos bazinio dydžio, kuris yra pagrindas skaičiuojant atlyginimus. Tad suprantama, kodėl papildomai lėšų numatyta švietimui ir vaikų ugdymui, kultūrai, taip pat ir Savivaldybei, kur dirba daug žmonių.

„Palyginus su baisoka situacija dėl pandemijos pasaulyje, dėl dviejų karantinų (pastarasis nesibaigė ir trunka jau antrą ir šių metų mėnesį), nedirba verslo įmonės, šių metų rajono biudžeto blogu nepavadinčiau. Yra taip, kaip yra, turime išgyventi“, – sakė D. Mongirdaitė.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Turtui ir pajamoms deklaruoti – du mėnesiai

Apie 161 tūkst. Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių gyventojų, pernai laiku pateikusių pajamų deklaracijas,  susigrąžino per 33, 4 mln. eurų GPM permokų. 10,7 tūkst. šilutiškių iš viso susigrąžino beveik 2 mln. eurų. 2021 m. kovo 3 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, jog Mokesčių inspekcija į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) perkėlė duomenis iš trečiųjų asmenų ir daugiau nei 2,3 mln. gyventojų jau gali teikti tikslias ir kokybiškas pajamų deklaracijas, iš kurių 1,74 mln. tai

Ūkininkai gali teikti dokumentus lengvatoms 

ESO ūkininkams primena apie galimybę 2021 metais pasinaudoti taikomomis lengvatomis: ūkininkai gali naudotis jiems Elektros energetikos įstatyme numatyta lengvata galios dedamajai ar buitiniams klientams numatytais elektros tarifais. Pateikę dokumentus, ūkininkai gali rinktis mokėti už galios dedamąją tik tris mėnesius ir už elektrą atsiskaityti pagal buitiniams klientams taikomas elektros kainas.  jei Jūsų žemės valdos ekonominis dydis (EDV) yra daugiau nei 0 ir lygus arba mažesnis nei 14, ir visų gautų pajamų iš žemės ūkio veiklos dalis procentais sudaro daugiau kaip 50

Ką reikia žinoti perkant papuošalus internetu?

Nekyla jokių abejonių, kad papuošalai – viena svarbiausių mūsų įvaizdžio detalių. Juos naudodami, ne tik išgryninsime kuriamą įvaizdį, bet ir atskleisime savo asmenybę. Tad nieko keista, kad įvairūs papuošalai yra viena dažniausiai įsigyjamų prekių. Siūlomą puikų būdą tiems kurie svajoja greitą bei patogiai įsigyti papuošalų – pirkite el. interneto parduotuvėje https://minimaltouch.lt/ . Kad išsirinktumėte labiausiai tinkamus ir visus lūkesčius pateisinančius papuošalus, atkreipkite dėmesį ir į šiuos patarimus. Svarbu dydis Internetinės parduotuvės parduodamus papuošalus pateikia aukštos kokybės nuotraukose ir būtent jos

A. Merkel pasveikino M. Gorbačiovą 90-mečio proga

Berlynas, kovo 2 d. (dpa-ELTA). Buvęs Kremliaus šeimininkas Michailas Gorbačiovas savo 90-ojo jubiliejaus proga antradienį sulaukė sveikinimų iš viso pasaulio. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ne tik pasveikino jį su gimtadieniu, bet ir padėkojo jam už jo politinius pasiekimus. „Pasinaudosiu jūsų diena, kad dar kartą padėkočiau jums už asmeninį indėlį taikiai užbaigiant Šaltąjį karą bei suvienijant Vokietiją“, – sakoma A. Merkel sveikinime M. Gorbačiovui. „Vokietija nepamirš svarbaus jūsų indėlio į taikų suvienijimą, kaip ir nuolatinių jūsų asmeninių pastangų siekti draugiškų santykių

Taip pat skaitykite