Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri.

Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina?

Akmuo – viskas

Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir atrodo puikiai. Pigesnė alternatyva yra medis, tačiau jo tarnavimo laiko tarpas yra iki 10-ies metų, tai yra laikina alternatyva, ne visam laikui. Taigi, svarbu akmuo ir  būtent geras akmuo.

Tinkamas graviravimas

Kainos kinta ir nuo graviūros kiekio bei poreikių. Kuo daugiau – tuo brangiau. Visgi, reikia nepamiršti, kad tiek pats paminklas, tiek tekstas jame yra kuriamas ilgiems amžiams, tad tikrai verta sumokėti daugiau, kad tik būtų galima iki mažiausių smulkmenų gauti Jums labiausiai patinkantį paminklą. Arba tokį, kuris labiausiai patiktų kapavietėje besiilsinčiam velioniui.

Ieškome meistrų

Taip, kainos kinta, priklausomai ir nuo meistrų. Kai kurie tikrai prašo daugiau, nors nesiūlo labai ypatingų gaminių. Kai kurie dirba pigiau, tačiau galbūt nelegaliai, o tai tikrai turėtų jus atgrasyti rinktis tokius. Juk iškilus problemų, jų, deja,  išspręsti taip paprastai nepavyks. O detali sutartis – pagalba.

Paminklai pagal poreikius

Galiausiai, paminklų kainos kinta pagal užsakovo poreikius. Kuo reikalavimų daugiau – tuo kainos auga. Kuo jie mažesni ir paprastesni – tuo kainos taip pat mažesnės. Jeigu nesate tikras, ko reikia, geriausia rinktis minimalistinio tipo arba klasikinius paminklus. Bene kiekvienas meistras dažniausiai turi tokių jau pagamintų iš anksčiau, tad jie kainuoja pigiau nei tie, kurie kuriami pagal užsakymą.

Kadangi konkurencija tarp meistrų didėja, natūralu, jog paminklų kainos krenta. Tokiu atveju galiausiai laimi klientas, kuris sumoka mažiau, tačiau gauna tą kokybę, kurios reikia ilgiems tarnavimo metams.

pr2021/93

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite