Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri.

Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina?

Akmuo – viskas

Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir atrodo puikiai. Pigesnė alternatyva yra medis, tačiau jo tarnavimo laiko tarpas yra iki 10-ies metų, tai yra laikina alternatyva, ne visam laikui. Taigi, svarbu akmuo ir  būtent geras akmuo.

Tinkamas graviravimas

Kainos kinta ir nuo graviūros kiekio bei poreikių. Kuo daugiau – tuo brangiau. Visgi, reikia nepamiršti, kad tiek pats paminklas, tiek tekstas jame yra kuriamas ilgiems amžiams, tad tikrai verta sumokėti daugiau, kad tik būtų galima iki mažiausių smulkmenų gauti Jums labiausiai patinkantį paminklą. Arba tokį, kuris labiausiai patiktų kapavietėje besiilsinčiam velioniui.

Ieškome meistrų

Taip, kainos kinta, priklausomai ir nuo meistrų. Kai kurie tikrai prašo daugiau, nors nesiūlo labai ypatingų gaminių. Kai kurie dirba pigiau, tačiau galbūt nelegaliai, o tai tikrai turėtų jus atgrasyti rinktis tokius. Juk iškilus problemų, jų, deja,  išspręsti taip paprastai nepavyks. O detali sutartis – pagalba.

Paminklai pagal poreikius

Galiausiai, paminklų kainos kinta pagal užsakovo poreikius. Kuo reikalavimų daugiau – tuo kainos auga. Kuo jie mažesni ir paprastesni – tuo kainos taip pat mažesnės. Jeigu nesate tikras, ko reikia, geriausia rinktis minimalistinio tipo arba klasikinius paminklus. Bene kiekvienas meistras dažniausiai turi tokių jau pagamintų iš anksčiau, tad jie kainuoja pigiau nei tie, kurie kuriami pagal užsakymą.

Kadangi konkurencija tarp meistrų didėja, natūralu, jog paminklų kainos krenta. Tokiu atveju galiausiai laimi klientas, kuris sumoka mažiau, tačiau gauna tą kokybę, kurios reikia ilgiems tarnavimo metams.

pr2021/93

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite