Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri.

Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina?

Akmuo – viskas

Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir atrodo puikiai. Pigesnė alternatyva yra medis, tačiau jo tarnavimo laiko tarpas yra iki 10-ies metų, tai yra laikina alternatyva, ne visam laikui. Taigi, svarbu akmuo ir  būtent geras akmuo.

Tinkamas graviravimas

Kainos kinta ir nuo graviūros kiekio bei poreikių. Kuo daugiau – tuo brangiau. Visgi, reikia nepamiršti, kad tiek pats paminklas, tiek tekstas jame yra kuriamas ilgiems amžiams, tad tikrai verta sumokėti daugiau, kad tik būtų galima iki mažiausių smulkmenų gauti Jums labiausiai patinkantį paminklą. Arba tokį, kuris labiausiai patiktų kapavietėje besiilsinčiam velioniui.

Ieškome meistrų

Taip, kainos kinta, priklausomai ir nuo meistrų. Kai kurie tikrai prašo daugiau, nors nesiūlo labai ypatingų gaminių. Kai kurie dirba pigiau, tačiau galbūt nelegaliai, o tai tikrai turėtų jus atgrasyti rinktis tokius. Juk iškilus problemų, jų, deja,  išspręsti taip paprastai nepavyks. O detali sutartis – pagalba.

Paminklai pagal poreikius

Galiausiai, paminklų kainos kinta pagal užsakovo poreikius. Kuo reikalavimų daugiau – tuo kainos auga. Kuo jie mažesni ir paprastesni – tuo kainos taip pat mažesnės. Jeigu nesate tikras, ko reikia, geriausia rinktis minimalistinio tipo arba klasikinius paminklus. Bene kiekvienas meistras dažniausiai turi tokių jau pagamintų iš anksčiau, tad jie kainuoja pigiau nei tie, kurie kuriami pagal užsakymą.

Kadangi konkurencija tarp meistrų didėja, natūralu, jog paminklų kainos krenta. Tokiu atveju galiausiai laimi klientas, kuris sumoka mažiau, tačiau gauna tą kokybę, kurios reikia ilgiems tarnavimo metams.

pr2021/93

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite