Pametėte telefoną: žingsniai, kuriuos turite padaryti iš karto

Vasarą daug laiko leidžiame gamtoje, išvykose, šventėse ar koncertuose, tad tikimybė pamesti savo telefoną išauga. Jį praradus, svarbiausia kuo greičiau atlikti keletą svarbių žingsnių, pasitelkiant išmanius įrankius.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalijasi patarimais ir prevencinėmis priemonėmis, kaip elgtis pradingus jūsų išmaniajam telefonui.

Pamesto „Android“ telefono ieškos „Google“

Naujausiuose „Android“ gamintojų telefonuose yra funkcija „Find My Device“ (liet. Surasti mano įrenginį) – ji savaime fiksuoja jūsų telefono buvimo vietą, todėl visuomet žinosite kur jo ieškoti, o nepavykus surasti, galėsite įjungti jo skambėjimą.

Šią funkciją aktyvuoti paprasta – telefone atsidarykite skiltį „Settings“ (liet. Nustatymai), tuomet spauskite „Security“ (liet. Saugumas). Ją pasirinkę, pamatysite „Find My Device“ – jeigu ji nėra įjungta, įjunkite ją. Taip pat pasitikrinkite ar suteikėte prieigą prie GPS informacijos. Tai galite padaryti nuėję į savo telefono nustatymus ir įjungę funkciją „Location“ (liet. Vieta).

Paskutinis žingsnis, kurį turite padaryti – patikrinti ar jūsų telefonas rodomas „Googe Play“ sistemoje – jeigu čia „paslėpsite“ savo išmanųjį, telefono paieškos funkcija naudotis negalėsite. Savo „Android“ įrenginius galite peržiūrėti čia: play.google.com/settings/

Jeigu šiuos namų darbus esate atlikę iš anksto, pametę ar praradę savo išmanųjį, nueikite į internetinį puslapį android.com/find. Suvedę savo „Google“ paskyros duomenis iš karto matysite, kur paskutinį kartą jūsų telefonas buvo prisijungęs prie tinklo.

Čia pat galėsite užstatyti 5 min. trukmės nepertraukiamą telefono skambėjimą, kuris veikia net jei telefone įjungtas begarsis režimas. Jeigu įrenginio surasti nepavyks, per atstumą jį galėsite užrakinti kodu ar slaptažodžiu, kuris apsaugos jūsų asmeninius duomenis. Paskutinis pasirinkimas – vienu mygtuko paspaudimu ištrinti visą telefone turimą asmeninę informaciją, kurią lengvai atkursite, jei telefonas visgi atsiras.

Išmaniajam „iPhone“ surasti – „Apple“ ekosistema

Yra keli būdai surasti pamestą „iPhone“ ir apsaugoti jame esančius duomenis. Lengviausias kelias – pasinaudoti „Apple“ įrenginyje esančia aplikacija „Find My“. Ją rasite prisijungę prie icloud.com su savo Apple ID.

Ekspertai rekomenduoja aplikacijoje „Find My“ iš anksto aktyvuoti mygtuką „Share My Location“ (liet. Dalytis mano buvimo vieta). Galėsite būti ramūs, kad dingus jūsų išmaniajam, jo buvimo vietą nustatysite akimirksniu.

Jeigu manote, kad telefonas yra kažkur netoliese, galite priversti jį skambėti. O jeigu įtariate, kad telefoną kažkas galėjo pasisavinti, užblokuokite jį įjungdami specialią funkciją „Lost Mode“ (liet. Pamesto įrenginio režimas). Taip pat čia galima sukurti žinutę su prašymu radus jūsų telefoną paskambinti nurodytu kontaktiniu numeriu – šis pranešimas atsiras ant įrenginio ekrano.

„Apple“ įrenginiuose nuotoliniu būdu galima ištrinti visą savo asmeninę informaciją, esančią išmaniajame. Jį suradus, duomenis lengvai atkursite pasinaudoję funkcija „iCloud backup“.

Daugiau „Google“ privalumų

Savo buvimo vietą fiksuoti galite ir įrankiu „Google Timeline“, esančiu adresu google.com/maps/timeline. Įrankis tinka tiek, „Android“, tiek „Apple“ įrenginiams. Jame matysite savo buvimo duomenis bei kur yra jūsų telefonas arba kur jis buvo skirtingu dienos metu. Šią informaciją rasite paspaudę puslapio viršuje esantį mygtuką „Today“ (liet. Šiandien). Tiesa, ši funkcija veiks tik jeigu „Google Maps“ aplikacijoje iš anksto suteiksite leidimą stebėti jūsų telefono buvimo vietą.

„Android“ išmaniuosiuose, atsidarę aplikaciją „Google Maps“, paspauskite ant savo profilio, pasirinkite skiltį „Your Timeline“ (liet. Jūsų laiko juosta), tuomet eikite į nustatymus ir įsitikinkite, kad funkcija „Location History“ yra aktyvuota.

„iPhone“ telefonuose, tai padarysite programėlės nustatymų skiltyje „Your data in Maps“ (liet. Jūsų duomenys žemėlapiuose“) aktyvavę funkciją „Location History“ (liet. Vietos istorija).

Patikimiausios prevencinės priemonės

Priemonių pamesto įrenginio paieškai yra pakankamai, tačiau saugiausia tokiai situacijai pasiruošti iš anksto. Be jau aukščiau minėtų įrankių ir nustatymų, galite pasirūpinti atsarginėmis telefone esančių duomenų kopijomis. Tokiu būdu, net ir praradę telefoną, išsaugosite visą ten likusią informaciją.

„Android“ telefonų savininkai tai lengvai padarys nustatymų aplikacijoje pasirinkę „System“ (liet. Sistema) – „Advanced“ (liet. Spec. pasirinkimai) – „Backup“ (liet. Atsarginė kopija), o „iPhone“ savininkai – prie nustatymų įjungę „iCloud Backup“ (liet. atsarginė kopija „iCloud“). Nuotraukos niekur nedings, jeigu jos bus saugomos „Google Photos“ ar „iCloud Photos““. O didesnius duomenis apsaugosite laikydami juos debesų talpyklose.

Telefone slaptažodžiu galite apsaugoti bet kurią atskirą programėlę ar nuotraukų galeriją. Tai padarysite į savo išmanųjį įsidiegę vieną iš tam skirtų aplikaciją, pavyzdžiui, „Lock App“, „File Locker“ ar „Gallery Lock“. Tai padės dar geriau apsaugoti jūsų privačius duomenis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite