Pamariškiai neliko be trofėjų

Lietuvos jaunučių (14-15 m.) sporto žaidynių finalinėse lengvosios atletikos pirmenybėse Alytuje varžėsi 44 komandų atstovai. Šilutės sporto mokyklos garbę gynė 8 sportininkai (treneriai Lina Leikuvienė, Stasys Oželis, Medardas Urmulevičius), pelnę šią teisę zoninėse atrankos varžybose. Gerai pasirodę pamariškiai bėgikai Rimvydas Anukas ir Jokūbas Tubutis pakviesti į šalies rinktinę ruoštis Baltijos šalių mačui.

Šilutės sporto mokyklos lengvaatlečiai, iškovoję medalius Lietuvos jaunučių sporto žaidynių lengvosios atletikos varžybose Alytuje (iš kairės): Džordanas Kinčius, Jokūbas Tubutis, Kristina Jašauskaitė, Rimvydas Anukas ir Aurimas Bendžius.

Finalinės varžybos Alytuje vyko birželio 26-27 d. Treneriai patenkinti jų organizavimu, tačiau turėjo pastabų dėl pakeistos taškų skaičiavimo sistemos. Sportininko pelnomi taškai priklausė nuo rungties dalyvių skaičiaus: kuo daugiau dalyvių, tuo daugiau taškų pelnoma. Iš pirmo žvilgsnio lyg ir teisinga, tačiau neatsižvelgta į tai, kad sunkias technines rungtis (septynkovė, kliūtinis bėgimas, barjerinis bėgimas, trišuolis, kūjo metimas) visuomet kultivuoja mažiau lengvaatlečių. Kaip telefonu sakė švėkšniškis treneris M. Urmulevičius, dėl to būta absurdiškų dalykų. Pavyzdžiui, trišuolio varžybas laimėjusi mūsiškė Kristina Jašauskaitė gavo 28 taškus, kai sprinterė, net nepatekusi į geriausiųjų bėgikių šešetuką, pelnė 114 taškų. Treneriai savo priekaištus įvardijo raštu.
Trišuolio varžybose aukso medalius iškovojo švėkšniškis Džordanas Kinčius ir šilutiškė Kristina Jašauskaitė. Džordano rezultatas – 12,55 m, Kristinos – 11,04. Šuolio į tolį rungtyje D. Kinčius užėmė trečią vietą – 5,87 m. Jokūbas Tubutis, nubėgęs 400 m per 54,42 sek., užėmė antrą vietą. Bėgdamas 800 m jis finišavo ketvirtas. Trenerio S. Oželio auklėtiniui stajeriui Rimvydui Anukui pritrūko pusės žingsnelio, kad laimėtų 1500 m bėgimą. Rimvydas pelnė sidabro medalį ir kvietimą į Lietuvos jaunučių rinktinę ginti šalies garbę Baltijos valstybių mače liepos 23 dieną puikiame Utenos stadione. Jo laikas – 4;32,35. Utenoje startuos ir trenerės Linos Leikuvienės auklėtinis J. Tubutis. Tad jiems lengvosios atletikos sezonas nesibaigė.
Šilutiškis Aurimas Bendžius, įveikęs kliūtinio bėgimo1500 m distanciją per 5;020, pelnė bronzos medalį. Bėgdamas 800 m jis liko septintas. Mūsų komandai taškų dar pelnė šuolininkas į aukštį Aleksas Vaitiekus – 165 сm, ketvirta vieta, ieties metikė Jurga Rudytė – 30,50 m, penkta vieta, disko metikas Justas Stulpinas – 39,19 m, šešta vieta.
Beje, medaliais ir diplomais apdovanoti ir treneriai, kurių auklėtiniai finalinėse varžybose iškovojo prizines vietas. Vyko ir 193 trenerių konkursas. Lina Leikuvienė, kurios auklėtiniai surinko 644 taškus, užėmė 42 vietą. O pirma vieta skirta klaipėdiečiui Mindaugui Krakiui (2014,33 tšk.). 2-3 vietas užėmė Kauno ir Panevėžio treneriai. Aišku, rajonų treneriams buvo sunku konkuruoti su didmiesčių trenerių gildijomis, bet pasiekti Šilutės sporto mokyklos (direktorius Aivaras Lileikis) trenerių auklėtinių rezultatai (6 medaliai) – gero darbo rezultatas.
Bendroje įskaitoje nugalėjo Kauno pirmoji rinktinė (7515 tšk.), aplenkusi savo antrąją komandą (6498 tšk.), trečioji vieta teko Vilniaus pirmajai komandai (6318 tšk.). Šilutiškių kraitis – 1044 tšk., 28 vieta tarp 44 komandų. Paskutinę vietą užėmė Druskininkų komanda (300 tšk.).

Nuo antros Velykų dienos vairuotojų laukia pokyčiai

Balandžio 1 d., pirmadienį, kai yra antroji Velykų diena, o laikrodžiai sekmadienio naktį pasukti viena valanda į priekį, pereita į vasaros laiką, vairuotojų laukia pokyčiai. Tad susikaupti šventinį ilgąjį savaitgalį teks daugiau.  Antrąją Velykų dieną, balandžio 1-ąją, nors minima ir melagių diena, šalies magistraliniuose keliuose ir greitkeliuose keičiasi maksimalus leistinas greitis. Nuo balandžio 1 iki spalio 31 dienos lengvųjų automobilių, motociklų ir triračių vairuotojai greitkeliuose gali važiuoti maksimaliu 120 km/val. greičiu, o magistralėse – 130 km/val. greičiu. Balandį prasideda vasarinių

Valstybė ir šiemet skatins stojančiuosius į pedagogiką

Šiemet į valstybės finansuojamas studijų vietas aukštosiose mokyklose numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių – tiek pat, kiek ir pernai. Tačiau siekiama priimti kuo daugiau stojančiųjų į darbo rinkai svarbias studijas. Pirmą kartą formuojama atskira konkursinė eilė stojantiesiems iš socialiai pažeidžiamų grupių. Visų pirmakursių studijoms valstybė numato skirti 14,7 mln. eurų (2023 m. – 14,1 mln. eurų). Tokį sprendimą šiandien Vyriausybė. „Norime paskatinti jaunuolius rinktis tas specialybes, kurios labai svarbios valstybei, darbo rinkai. Stebint augantį tam tikrų specialistų poreikį, šiemet vėl

Policija – apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Kovo 27 d. naktį bute Juknaičiuose rastas vyro, gim. 1964 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Kovo 27 d. ankstų rytą namuose Bikavėnų k., Vainuto sen., rastas moters, gim. 1977 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Kovo 27 d. popietę namuose Jaunimo al., Šilutėje, pas jaunuolį, gim. 2005 m., rasta 10 vnt. buteliukų, kuriuose galimai yra narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Orai: dienomis bus keliolika laipsnių šilumos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis artimiausiomis dienomis. Gera žinia – bus šilta. Kovo 28 d., ketvirtadienį, naktis buvo be lietaus. Vėjas pietryčių, 8-13 m/s. Temperatūra 2-7 laipsniai šilumos. Dieną pietvakarių Lietuvoje daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Vėjas pietryčių, 9-14 m/s, kai kur gūsiai 15 m/s. Temperatūra 12-17 laipsnių šilumos. Kovo 29 d., penktadienį, naktį daug kur palis, dieną vietomis silpnas lietus. Vėjas naktį pietryčių, pereinantis į pietvakarių, 7-12 m/s, dieną pietvakarių, pietų, 8-13 m/s, kai kur gūsiai iki