Pamariškiai kroso bėgikai – treti šalyje

Lietuvos lengvosios atletikos kroso taurės 5-ojo etapo varžybose lapkričio 12 d. Kuršių Nerijos nacionaliniame parke šilutiškių rinktinė (treneriai Lina Leikuvienė, Stasys Oželis, Medardas Urmulevičius) tarp rajonų komandų niekam neužleido trečios vietos, į kurią įšoko po 4-ojo etapo Jurbarke. Mūsiškiai 5 etapuose surinko 337 taškus. Į priekį komandą traukė trečias vietas pelnę bėgikai Gerda Bartkutė, Justas Budrikas ir Kęstas Mickus.

Lietuvos lengvosios atletikos kroso taurės varžybų prizininkai, trečiąsias vietas laimėję (iš kairės) Justas Budrikas, Gerda Bartkutė ir Kęstas Mickus. Linos Leikuvienės nuotr.

Linos Leikuvienės nuotr.

Kroso taurės varžybos – komandinės, pradžia – balandžio mėnesį raižytoje Raseinių trasoje. Gegužę ir rugsėjį lenktyniauta lengvesnėje Palangos trasoje. Ketvirtojo etapo varžybos spalio mėnesį Jurbarke vyko darganotu, vėsoku oru. Lenktyniauja penkių amžiaus grupių sportininkai: vaikai (g. 2003 m. ir jaunesni), jaunučiai (g. 2001–2002 m.), jauniai (g. 1999–2000 m.), jaunimas (g. 1997–1998 m.) ir suaugusieji (g. 1996 m. ir vyresni).
Rajonų grupėje įskaitinių taškų pelnė 20 komandų. Po penkių etapų pirmą vietą užėmė Šiaulių rajonas (483 taškai), antra liko Marijampolės rajono rinktinė (458), trečia – Šilutės sporto mokyklos rinktinė (337 tšk.). Į geriausių komandų dešimtuką dar pateko Pakruojis (297), Raseiniai( 267), Vilkaviškis (259), Švenčionys (227), Kelmė (202), Vilniaus r. (189), Tauragė (161). Paskutinę, 20–ą vietą užėmusi Joniškio komanda tepelnė 4 taškus. Pagėgiškiai, dalyvavę vieno etapo varžybose ir gavę 5 taškus, tenkinosi 19-a vieta. Tarp miestų komandų po 5 etapų pirmą vietą užėmė Klaipėdos bėgikai, pelnę 983 tšk. Klaipėdiečiai aplenkė Šiaulių ir Kauno komandas.
Kroso taurės varžybų tikslas: išaiškinti pajėgiausius Lietuvos bėgikus. Šių varžybų kuratorius, klaipėdietis lengvosios atletikos treneris Mindaugas Krakys, ieškantis rezervo ir papildymo šalies rinktinei, šilutiškius gyrė už organizuotumą, valią, gerus komandinius ir individualius rezultatus. Visi žino, kad lengvoji atletika yra sunki, daug darbo, pastangų reikalaujanti sporto šaka. Džiugu, kad šilutiškiai vis pelno prizines vietas, stebindami savo varžovus.
Šilutės garbę Smiltynėje gynė 13 lengvaatlečių. Gerda Bartkutė (vaikų gr.), bėgusi 1500 m, finišavo trečia. Distanciją įveikė per 05:52 min. Penkta atbėgo Neringa Kuprytė – 06:21 min. Komandai taškų dar pridėjo Inga Nausėdaitė, Eimantas Dabulskis.
Jaunutės bėgo 2385 metrus. Julija Baciūtė užėmė 8-ą vietą (10:37 min., pelnė 10 tšk.). Taškų komandai pridėjo ir dešimta likusi Erestida Bagdonaitė. Tarp jaunučių pasižymėjo Justas Budrikas (4-a vieta, 08:29 min.). Osvaldas Gusčius liko tryliktas (09:22 min.).
Jaunių distancija – 5140 m. Kęstas Mickus finišavo septintas (19:25 min.). Jokūbas Tubutis liko dešimtas (22:45 min.). Greičiausias buvo vilnietis Eduardas Rimas Survilas, trąsą įveikęs per 17:43 min.
Penktojo etapo varžybose Smiltynėje Šilutės sporto mokyklos rinktinė iškovojo trečią vietą. Treti liko ir galutinėje įskaitoje. Galutinės pamariškių bėgikų užimtos vietos: Gerda Bartkutė (66 tšk.), Justas Budrikas (62 tšk.), Kęstas Mickus (61 tšk.) – treti; Julija Baciūtė (45 tšk.) – ketvirta; Neringa Kuprytė (24 tšk.), Emilė Balodytė (35 tšk.), Gytis Šumalovas (29 tšk.) – aštunti; Robertas Petraitis (16 tšk.) – 13-as; Jokūbas Tubutis (8 tšk.) – 20-as. Komandai dar talkino ir taškų pelnė Inga Nausėdaitė, Erestida Bagdonaitė, Osvaldas Gusčius, Aurimas Bendžius, Nedas Zaniauskas ir Eimantas Dabulskis.
Romualdas Mažutis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Artėja Tarptautinis žuvienės virimo čempionatas

Rugsėjo 7 d., šeštadienį, Šilutės senojo turgaus aikštėje organizuojamas vienuoliktasis Žuvienės virimo čempionatas. Pernai žuvienę ar žuvies sriubą istorinėje Šilutės Šilokarčemos aikštėje virė net 57 komandos. Koks bus tas vienuoliktasis Tarptautinis žuvienės virimo čempionatas? Į šį „Pamario“ klausimą atsakė renginio sumanytojas ir pagrindinis organizatorius Marijus BUDRAITIS. „Datos nekeičiame – čempionatas vyksta pirmąjį rugsėjo šeštadienį. Šiemet žuvienės katilai kunkuliuos rugsėjo 7 dieną, – sakė Marijus, primindamas, –  kaip ir pernai, čempionatas vyks istorinėje Šilutės vietoje, Šilokarčemos aikštėje, kurios tvarkymo darbai dar

Žvilgsnis iš mero kabineto

Į Šilutės rajono savivaldybės tarybą Vytautas Laurinaitis buvo išrinktas 2003 m. Nuo 2014 m. liepos 2 d. – Savivaldybės meras: į šias pareigas pirmą kadenciją išrinko Taryba, praėjusią 4 metų kadenciją dirbo laimėjęs tiesioginius mero rinkimus, tokia pat sėkmė lydėjo ir per šių metų savivaldos rinkimus. „Pamarys“ kalbino merą Vytautą LAURINAITĮ apie švietimo, kultūros, sporto, sveikatos apsaugos reikalus, nes būtent šias sritis kuruoja meras, investicijos ir ūkio sritis jau antra kadencija tenka mero pavaduotojui. – Kai daugelis Savivaldybės darbuotojų dar

Kaip buvęs Seimo narys jaučiasi vietos politikoje?

Lietuvos liberalų sąjūdžio atstovas Šilutės r. savivaldybės taryboje Audrius Endzinas į vietos valdžią sugrįžo, gerokai anksčiau buvęs Savivaldybės tarybos nariu, dvi kadencijas buvęs išrinktas Seimo nariu, ir šiek tiek ilsėjęsis nuo politikos, užsiėmęs tik verslu. A. Endzinas – verslininkas, vadovauja UAB „Energetikos objektų statyba“. Interviu su Audriumi ENDZINU pradėjome tokiu klausimu: – Esate vienintelis Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, dvi kadencijas, aštuonerius metus, buvęs Seimo nariu, dirbęs Seimo Ekonomikos komitete. – Ir Seimo nariai dar pavaduoja vienas kitą ligos ar