Pamariškiai gerino asmeninius rekordus

Šilutės stadione vykusiose Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos asmeninėse jaunučių (14-15 m.) ir jaunių (16-17 m.) pirmenybėse varžėsi per 200 sportininkų. Net 27 apdovanojimus pelnė Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai. Po du čempionų titulus iškovojo Justė Šertvytytė, Rimvydas Anukas, Gytis Šumalovas ir Džordanas Kinčius, o be konkurencijos dalyvavęs švėkšniškis, abiturientas Viktoras Jurkaitis iš Jurkaičių kaimo šuolio į aukštį sektoriuje perskriejo kartelę, iškeltą į dviejų metrų aukštį.

Šilutės sporto mokyklos rinktinė su savo treneriais L. Leikuviene (kairėje) ir S. Oželiu (dešinėje).
Vaidoto Vilko nuotr.

Pirmenybes organizavo Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos federacija (prezidentas V. Jurgelevičius) ir Šilutės sporto mokykla (direktorius A. Lileikis). Vyko 15 rungčių varžybos. Dalyvavo Klaipėdos, Klaipėdos r. (Gargždų), Kretingos, Palangos, Plungės, Tauragės, Skuodo, Šilalės, Šilutės ir Vilkyčių lengvaatlečiai. Šilutės sporto mokyklos rinktinę sudarė trenerių Stasio Oželio, Linos Leikuvienės, Medardo Urmulevičiaus auklėtiniai. Kiekvienas sportininkas galėjo išbandyti jėgas dviejose rungtyse. Varžybų vyr. teisėjo pareigas ėjo S. Oželis, vyr. sekretorė – L. Leikuvienė, talkino teisėjai P. Dylertas, R. Junutis, kiti. Komandų vadovams ir sportininkams Šilutės stadionas patiko, pastabų dėl varžybų negauta.
Jaunučiai siekė tik prizinių vietų
Jaunučių varžybose pasižymėjo šilutiškis Rimvydas Anukas, greičiausiai nubėgęs 1500 ir 800 m (4;45 ir 2;11,44). Pirmos vietos medalis įteiktas ir Gretai Šertvytytei – ji greičiausiai bėgo 800 m (2;39). Jos treniruočių draugė Julija Baciūtė finišavo trečia, o lenktyniaudama1500 m distancijoje pelnė antros vietos diplomą ir medalį. Kristina Jašauskaitė trišuoliu nušoko 10,19 m – 1 vieta, bėgdama 400 m finišo ribą kirto antra (1;04,53). Du sidabro medalius iškovojo Jurga Rudytė: ietį numetė 28,35 m, rutulį nustūmė 9,78 m. Justas Stulpinas diską nuskraidino 35,60 m – 2 vieta, rutulį nustūmė 11,48 m – 3 vieta. Dvi antras vietas užėmė Jokūbas Tubutis, bėgęs 400 ir 800 m (55,54 sek. ir 2;11,83). 300 m barjerinio bėgimo rungtyje Emilija Saudargaitė liko antra – 53,19. Švėkšniškis aštuntokas Džordanas Kinčius laimėjo du pirmos vietos medalius: toliausiai metė diską (39,88 m), į tolį nušoko 5,73 m. Jis neturėjo sau lygių ir trišuolio varžybose, nors šoko pirmą kartą – 12,24 m. Kadangi tai buvo jo trečioji rungtis, dalyvavo individualiai. Tačiau švėkšniškiai šios rungties pirmos vietos laurų kitiems neatidavė – nugalėjo Aleksas Vaitiekus (10,57 m). Šuolio į aukštį varžybose Aleksas liko antras (1,60 m). Tarp mergaičių šuolio į aukštį rungtį laimėjo krepšininkė Livija Kaktaitė, pagerinusi asmeninį rekordą – 1,45 m. Ieties metimo varžybose ji tenkinosi trečiąja vieta. Ilgų nuotolių bėgikas Kęstutis Mickus laimėjo du bronzos medalius.
Šilutiškis Aurimas Bendžius džiaugėsi sidabro medaliais: finišavo antras bėgdamas 1500 ir 3000 m (4;55,0 ir 10;12,56). Martynas Lidžius ir Giedrė Sudeikytė bėgo 300 m su barjerais: Martynas užėmė antrą vietą, Giedrė – trečią. Šarūnas Kostiuška trišuoliu nušoko 10,06 m – 2 vieta.
Mūsiškiai įrodė, kad taikosi tik į prizines vietas.
Pamariškiai jauniai – tarp lyderių
Šilutiškis Gytis Šumalovas pirmą varžybų dieną greičiausiai bėgo 1500 m, antrą – 3000 m. Abu kartus gerino savo asmeninius rekordus. Trumpesnę distanciją įveikė per 4;39,0, ilgesnę – per 10;07,55, asmeninį rekordą pagerino net 40 s. Treneris S. Oželis tuo labai patenkintas. Gyrė jis ir sprinterę Giedrę Vytuvytę, kuri, nepaisydama kojos skausmo, buvo nepralenkiama 100 m bėgimo take (12,8 s.), o bėgdama 200 m finišavo antra (26,49 s.).
Gintarė Kuisytė buvo nepralenkiama 400 barjerinio bėgimo takelyje (1;14,26, 1 vieta). Bėgdama 400 m ji pelnė sidabro medalį. Sidabro medalį iškovojo ir Dovydas Maciukevičius, nušokęs trišuoliu 12,52 m. Deimantas Čiupinas 100 m atkarpą įveikė per 11,97 sek. – asmeninis rekordas, trečia vieta.
Trenerės Linos Leikuvienės treniruojama Justė Šertvytytė rutulį nustūmė 12,96 m, ietį nusviedė 35,34 m – dvi pirmosios vietos. Robertas Petraitis laimėjo 400 m b/b rungtį (58,9 sek.), o bėgdamas šią distanciją be barjerų finišavo antras (53,61 s.). Aušra Ambrulaitytė 400 m nubėgo per 1;05,86 – 3 vieta. Švėkšniškė Akvilė Mikutytė diską numetė 21,93 m – 1 vieta, rutulį nustūmė 8,83 m – 3 vieta. Roberta Bernotaitė pelnė sidabro medalį šokdama į aukštį (1,25 m). Airidas Tautvydas šuolio į aukštį varžybose užėmė trečią vietą (1,65 m).
Lengvosios atletikos aistruolius privertė nuščiūti be konkurencijos dalyvavęs Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos abiturientas Viktoras Jurkaitis (treneris M. Urmulevičius) – šuoliu nugara perskriejo kartelę iškeltą į dviejų metrų aukštį. Tai retas rezultatas Šilutės rajono lengvosios atletikos istorijoje. Beje, V. Jurkaitis gyvena Jurkaičių kaime…
Švėkšniškiai iš viso laimėjo 13 medalių.
Čempionus bei prizininkus pasveikino, apdovanojo diplomais ir medaliais Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos federacijos prezidentas V. Jurgelevičius ir Šilutės sporto mokyklos direktorius A. Lileikis.