Pamario naujienos

karbauskisVALSTIEČIŲ ir žaliųjų sąjunga savaitgalį suvažiavime rinko pirmininką. Į šias pareigas tebuvo vienas kandidatas – dabartinis sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis (nuotraukoje). Jis ir išrinktas vadovauti partijai. Iš 141 mandato net 56 laimėję „valstiečiai“ sėkmingiausiai pasirodė Seimo rinkimuose. R. Karbauskis yra Seime naujai įsteigto Kultūros komiteto vadovas.

ŠVĖKŠNOS seniūnijoje bus užimtumo kambarys, skirtas bendrauti su socialinės rizikos šeimomis. Policijai atsisakius dviejų kabinetų, Savivaldybė šias patalpas perdavė Švėkšnos seniūnijai.

ŠILUTĖS rajone gyventojų mažėja, tačiau su socialinės rizikos šeimomis dirbančių darbuotojų gausėja dar penkiais, laukiama ir penkių automobilių, kurie bus skirti socialiniams darbuotojams važinėti po socialinės rizikos šeimas.

Klaipėdos rajono žvejų asociacijos nuotr.

Klaipėdos rajono žvejų asociacijos nuotr.

ŠEŠTADIENIO vakarą Klaipėdos rajono žvejai ir Gyvosios gamtos inspektoriai vadavo Minijos upėje ties Minijos kaimu properšoje įstrigusį briedžiuką. Spėjama, kad jauniklio motina nuskendo. Gelbėtojai ištraukė briedžiuką į krantą, tačiau jam vis nesisekė atsistoti, matyt, praradęs daug jėgų. Atvykęs veterinaras sužalojimų nenustatė, suleido vaistų. Žvejai net šildė išsekusį gyvūną, kurį sutiko priglausti savo ūkiniame pastate vietos gyventojas. Sutvirtėjęs briedžiukas galės gyventi savarankiškai. Apie tai skelbia www.15min.lt.

PASIŠALINO. Policija praneša, kad gruodžio 27 d. po 17 val. ties sporto klubu (M. Jankaus g., Šilutėje) vyras automobiliu „Toyota Corola Verso“ lenkdamas kitą transporto priemonę, kliudė per pėsčiųjų perėją ėjusią moterį. Vyras iš eismo įvykio vietos pasišalino. Nukentėjusiajai sutrenktas kelias, patempti raiščiai.

SAVAITGALĮ šalies televizijų laidose nuolat minėta Rusnė, į kurią dėl 3keliasdešimt centimetrų pakilusio potvynio vandens apsemta beveik 400 m kelio Šilutė – Rusnė atkarpa. Dėl šalčio kelininkų trys traktoriai ir jų tempiami tralai nuolat apledėja, tad vairuotojai turi sustoti ir nudaužyti bent dalį ledų. Lengvųjų automobilių eilės – ilgos, žmonės pikti, TV žurnalistams skundėsi, kad tralais automobiliai keliami nuo 6 iki 22 val., kitu laiku turi verstis kaip išmano, kelionėje tenka gaišti 2-3 valandas.

Vakar ant kelio į Rusnę telkšojo 48 cm potvynio vandens.

Petro Skutulo nuotr.

Petro Skutulo nuotr.

RUSNIŠKIAI piktu mini visas valdžias, kuri dešimtis metų kelyje Šilutė – Rusnė vis žada statyti, bet taip ir nestato estakados per potvynio užliejamą kelio atkarpą. Tai žadėjo: dvi kadencijas (8 metus) Seimo nariu tiesiogiai Šilutės krašte išrinktas Virginijus Martišauskas (jau miręs), 2 kadencijas (8 metus) irgi tiesiogiai į Seimą išrinktas Audrius Endzinas ir vieną kadenciją (4 metus) taip pat išrinktas Seimo narys Artūras Skardžius. Trys politikai Seime praleido 20 metų! Pernai dar 4 metams išrinktas Alfredas Stasys Nausėda svarstymo metu Seime atsiėmė savo siūlymą skirti lėšų estakadai statyti.

VERSLO liudijimai šiais metais beveik dvigubai brangesni, be to, su verslo liudijimu dirbantis asmuo turės mokėti  SODRAI ne 56 Eur mėnesio įmoką, bet beveik 100 eurų.

PER ŠALČIUS lauke pririšti šunys gali sušalti, todėl jų šeimininkams gresia baudos už gyvūnų nepriežiūrą. Per šalčius specialistai pataria laikyti šunis uždarose patalpose, kur nėra taip šalta.

PRANCŪZIJOJE šiais metais asmenys, neparašę dokumento, kad atsisako tapti organų donorais, jais tampa automatiškai. Taip yra Ispanijoje, Australijoje, Velse ( dalis Jungtinės Karalystės). Lietuvoje dažnai artimieji nesutinka aukoti mirusiojo organų.

Jeigu sutinkate po mirties tapti organų donoru, kreipkitės į savo šeimos gydytoją ir ten užpildykite reikalingą dokumentą. Lietuvoje yra 24 tūkst. žmonių, panorusių tapti organų donorais.ramzis

PASIENIEČIAI už nušauto tarnybinio šuns Ramzio praradimą pageidauja 7181 Eur kompensacijos. Byla dėl įvykio, kai pasieniečių tarnybinis šuo Ramzis, sekęs kontrabandininkų pėdsakais, krito nuo medžiojusio Arvydo Komskio šūvio, jau teisme.

SAUSIO 8 d. po 3 val. Žukų k., Pagėgių savivaldybėje, rastas nuo kelio nuvažiavęs ir į pakelės medį atsitrenkęs automobilis „BMW 318“. Jame ant galinės sėdynės aptiktas prispausto vyro kūnas. Automobilio vairuotojas iš įvykio vietos pabėgo. Nustatyta, kad galėjo vairuoti vaikinas, gimęs 1997 m., kuris paaiškino, kad vairuodamas nepasirinko saugaus  greičio, slidžiame kelyje nesuvaldė automobilio ir trenkėsi į pakelės medį. Automobilyje, be vairuotojo ir žuvusiojo, kartu važiavo nepilnametis.

POLICIJA tiria pareiškimą, kad iš savininkės miško (Gnybalų km.) iškirsti medžiai. Nuostolis – 1800 eurų. Iš renovuoto namo buto, esančio H. Šojaus gatvėje, Šilutėje, pavogtas rekuperatorius. Nuostolis – 300 eurų.  Gruodžio 27 d. į valstybinę įmonę vyras pristatė registruoti gyvenamąją priekabą, kurios nuo gruodžio 21 d. ieškoma Jungtinėje Karalystėje. Sausio 6 d. vakarą Juknaičiuose 1962 m. gimęs vyras smurtavo prieš metais jaunesnę  žmoną, įtariamasis sulaikytas.

SUKČIAI NESNAUDŽIA. Sausio 8 d. 15 val. moteriai, gim. 1946 m., į laidinį telefoną paskambinę asmenys iš jos apgaulės būdu išviliojo 700 eurų, kuriuos nukentėjusioji atidavė pas ją į namus atėjusiam nepažįstamajam.

LIETUVOS ligoninėms išdalinti 24 automobiliai ligoniams pervežti į atokiau esančias ligonines.

PREZIDENTĖ Dalia Grybauskaitė siūlo mokyklų direktoriams nustatyti dviejų kadencijų po 5 metus darbą toje pačioje mokykloje. Lietuvoje 500 mokyklų vadovauja direktoriai, kurie dirba per 30 metų tą patį vadovo darbą.

NEBEGALIOS. Vasario 3 d. nustos galioti seno pavyzdžio vairuotojų pažymėjimai.

EUROVIZIJA. LRT iki kovo 11 d. šeštadienio vakarais transliuos „Eurovizijos“ dalyvių atrankos koncertus. Sausio mėnesio keturiuose koncertuose skambės pirmųjų pasirodymų dainos, kurių esą per 50, vasarį – kitas turas, į kurį pateks tik geriausiai pasirodę. „Eurovizijos“ konkursas vyks gegužės 9-13 d. Kijeve, Ukrainoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite