Pamario naujienos

karbauskisVALSTIEČIŲ ir žaliųjų sąjunga savaitgalį suvažiavime rinko pirmininką. Į šias pareigas tebuvo vienas kandidatas – dabartinis sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis (nuotraukoje). Jis ir išrinktas vadovauti partijai. Iš 141 mandato net 56 laimėję „valstiečiai“ sėkmingiausiai pasirodė Seimo rinkimuose. R. Karbauskis yra Seime naujai įsteigto Kultūros komiteto vadovas.

ŠVĖKŠNOS seniūnijoje bus užimtumo kambarys, skirtas bendrauti su socialinės rizikos šeimomis. Policijai atsisakius dviejų kabinetų, Savivaldybė šias patalpas perdavė Švėkšnos seniūnijai.

ŠILUTĖS rajone gyventojų mažėja, tačiau su socialinės rizikos šeimomis dirbančių darbuotojų gausėja dar penkiais, laukiama ir penkių automobilių, kurie bus skirti socialiniams darbuotojams važinėti po socialinės rizikos šeimas.

Klaipėdos rajono žvejų asociacijos nuotr.

Klaipėdos rajono žvejų asociacijos nuotr.

ŠEŠTADIENIO vakarą Klaipėdos rajono žvejai ir Gyvosios gamtos inspektoriai vadavo Minijos upėje ties Minijos kaimu properšoje įstrigusį briedžiuką. Spėjama, kad jauniklio motina nuskendo. Gelbėtojai ištraukė briedžiuką į krantą, tačiau jam vis nesisekė atsistoti, matyt, praradęs daug jėgų. Atvykęs veterinaras sužalojimų nenustatė, suleido vaistų. Žvejai net šildė išsekusį gyvūną, kurį sutiko priglausti savo ūkiniame pastate vietos gyventojas. Sutvirtėjęs briedžiukas galės gyventi savarankiškai. Apie tai skelbia www.15min.lt.

PASIŠALINO. Policija praneša, kad gruodžio 27 d. po 17 val. ties sporto klubu (M. Jankaus g., Šilutėje) vyras automobiliu „Toyota Corola Verso“ lenkdamas kitą transporto priemonę, kliudė per pėsčiųjų perėją ėjusią moterį. Vyras iš eismo įvykio vietos pasišalino. Nukentėjusiajai sutrenktas kelias, patempti raiščiai.

SAVAITGALĮ šalies televizijų laidose nuolat minėta Rusnė, į kurią dėl 3keliasdešimt centimetrų pakilusio potvynio vandens apsemta beveik 400 m kelio Šilutė – Rusnė atkarpa. Dėl šalčio kelininkų trys traktoriai ir jų tempiami tralai nuolat apledėja, tad vairuotojai turi sustoti ir nudaužyti bent dalį ledų. Lengvųjų automobilių eilės – ilgos, žmonės pikti, TV žurnalistams skundėsi, kad tralais automobiliai keliami nuo 6 iki 22 val., kitu laiku turi verstis kaip išmano, kelionėje tenka gaišti 2-3 valandas.

Vakar ant kelio į Rusnę telkšojo 48 cm potvynio vandens.

Petro Skutulo nuotr.

Petro Skutulo nuotr.

RUSNIŠKIAI piktu mini visas valdžias, kuri dešimtis metų kelyje Šilutė – Rusnė vis žada statyti, bet taip ir nestato estakados per potvynio užliejamą kelio atkarpą. Tai žadėjo: dvi kadencijas (8 metus) Seimo nariu tiesiogiai Šilutės krašte išrinktas Virginijus Martišauskas (jau miręs), 2 kadencijas (8 metus) irgi tiesiogiai į Seimą išrinktas Audrius Endzinas ir vieną kadenciją (4 metus) taip pat išrinktas Seimo narys Artūras Skardžius. Trys politikai Seime praleido 20 metų! Pernai dar 4 metams išrinktas Alfredas Stasys Nausėda svarstymo metu Seime atsiėmė savo siūlymą skirti lėšų estakadai statyti.

VERSLO liudijimai šiais metais beveik dvigubai brangesni, be to, su verslo liudijimu dirbantis asmuo turės mokėti  SODRAI ne 56 Eur mėnesio įmoką, bet beveik 100 eurų.

PER ŠALČIUS lauke pririšti šunys gali sušalti, todėl jų šeimininkams gresia baudos už gyvūnų nepriežiūrą. Per šalčius specialistai pataria laikyti šunis uždarose patalpose, kur nėra taip šalta.

PRANCŪZIJOJE šiais metais asmenys, neparašę dokumento, kad atsisako tapti organų donorais, jais tampa automatiškai. Taip yra Ispanijoje, Australijoje, Velse ( dalis Jungtinės Karalystės). Lietuvoje dažnai artimieji nesutinka aukoti mirusiojo organų.

Jeigu sutinkate po mirties tapti organų donoru, kreipkitės į savo šeimos gydytoją ir ten užpildykite reikalingą dokumentą. Lietuvoje yra 24 tūkst. žmonių, panorusių tapti organų donorais.ramzis

PASIENIEČIAI už nušauto tarnybinio šuns Ramzio praradimą pageidauja 7181 Eur kompensacijos. Byla dėl įvykio, kai pasieniečių tarnybinis šuo Ramzis, sekęs kontrabandininkų pėdsakais, krito nuo medžiojusio Arvydo Komskio šūvio, jau teisme.

SAUSIO 8 d. po 3 val. Žukų k., Pagėgių savivaldybėje, rastas nuo kelio nuvažiavęs ir į pakelės medį atsitrenkęs automobilis „BMW 318“. Jame ant galinės sėdynės aptiktas prispausto vyro kūnas. Automobilio vairuotojas iš įvykio vietos pabėgo. Nustatyta, kad galėjo vairuoti vaikinas, gimęs 1997 m., kuris paaiškino, kad vairuodamas nepasirinko saugaus  greičio, slidžiame kelyje nesuvaldė automobilio ir trenkėsi į pakelės medį. Automobilyje, be vairuotojo ir žuvusiojo, kartu važiavo nepilnametis.

POLICIJA tiria pareiškimą, kad iš savininkės miško (Gnybalų km.) iškirsti medžiai. Nuostolis – 1800 eurų. Iš renovuoto namo buto, esančio H. Šojaus gatvėje, Šilutėje, pavogtas rekuperatorius. Nuostolis – 300 eurų.  Gruodžio 27 d. į valstybinę įmonę vyras pristatė registruoti gyvenamąją priekabą, kurios nuo gruodžio 21 d. ieškoma Jungtinėje Karalystėje. Sausio 6 d. vakarą Juknaičiuose 1962 m. gimęs vyras smurtavo prieš metais jaunesnę  žmoną, įtariamasis sulaikytas.

SUKČIAI NESNAUDŽIA. Sausio 8 d. 15 val. moteriai, gim. 1946 m., į laidinį telefoną paskambinę asmenys iš jos apgaulės būdu išviliojo 700 eurų, kuriuos nukentėjusioji atidavė pas ją į namus atėjusiam nepažįstamajam.

LIETUVOS ligoninėms išdalinti 24 automobiliai ligoniams pervežti į atokiau esančias ligonines.

PREZIDENTĖ Dalia Grybauskaitė siūlo mokyklų direktoriams nustatyti dviejų kadencijų po 5 metus darbą toje pačioje mokykloje. Lietuvoje 500 mokyklų vadovauja direktoriai, kurie dirba per 30 metų tą patį vadovo darbą.

NEBEGALIOS. Vasario 3 d. nustos galioti seno pavyzdžio vairuotojų pažymėjimai.

EUROVIZIJA. LRT iki kovo 11 d. šeštadienio vakarais transliuos „Eurovizijos“ dalyvių atrankos koncertus. Sausio mėnesio keturiuose koncertuose skambės pirmųjų pasirodymų dainos, kurių esą per 50, vasarį – kitas turas, į kurį pateks tik geriausiai pasirodę. „Eurovizijos“ konkursas vyks gegužės 9-13 d. Kijeve, Ukrainoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite