Pamario kraštas didžiuojasi 9 gimnazistais

Vakar Šilutės H. Šojaus muziejaus freskų salėje, prestižinėje iškilmių vietoje, pagerbti gabiausi Šilutės rajono abiturientai, kurių žinios per valstybinius egzaminus įvertintos 100 balų. Tai – aukščiausias įvertinimas. Šiemet 9 gimnazistai gavo 15 šimtukų, 13 iš jų – 7 Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientai, po vieną – Šilutės pirmosios ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazistai.

Geriausiai brandos egzaminus išlaikę abiturientai (iš kairės): Matas Šilinskas, Rolandas Gudaitis, Tomas Montvydas, Martynas Šapalas, Kristijonas Kungelis, Rūta Ramanauskaitė, Otilija Juknaitė.

Geriausiai brandos egzaminus išlaikę abiturientai (iš kairės): Matas Šilinskas, Rolandas Gudaitis, Tomas Montvydas, Martynas Šapalas, Kristijonas Kungelis, Rūta Ramanauskaitė, Otilija Juknaitė.

Gabiausi
Šilutės Vydūno gimnazijos (direktorė Marina Stirbienė) net 7 abiturientai šiemet garsino gimtąjį kraštą, per valstybinius brandos egzaminus pelnę 13 geriausių įvertinimų – 100 balų.

Geriausią rezultatą pasiekęs Martynas Šapalas Vilniaus universitete studijuos informacines technologijas.

Geriausią rezultatą pasiekęs Martynas Šapalas Vilniaus universitete studijuos informacines technologijas.

Atestatą su pagyrimu gavo Martynas Šapalas, kurio fizikos, matematikos, chemijos ir informacinių technologijų žinios įvertintos po 100 balų. Tokio gabaus mokinio Vydūno gimnazija dar neturėjo. Be šių šimtukų, Martynas puikiai išlaikė anglų ir lietuvių kalbos egzaminus, gavęs 98 ir 91 balo įvertinimus. Šiemet Martynas neabejotinai tampa rajone gabiausiu abiturientu iš viso devyneto.
Pats Martynas kalbėjo: „Labiausiai norėčiau padėkoti savo tėvams, kurie visą laiką mane palaikė, nors ne visą laiką taip gerai sekėsi. Buvo ir sunkių atkarpų“, – atsiimdamas padėkos raštą kalbėjo M. Šapalas.
Abiturientas mano, kad polinkį į mokslus paveldėjo iš tėčio, nes jis gabus mokslams, technikai. Martynas rengiasi Vilniaus universitete studijuoti informacines technologijas. Programuoja jis jau seniai, šių žinių įgijęs savarankiškai.
Po du šimtukus gavo ir 3 Vydūno gimnazijos abiturientai: Žygimantas Kungelis (po 100 balų iš matematikos ir informacinių technologijų), Tomas Montvydas (iš matematikos ir fizikos), Rūta Ramanauskaitė (iš lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos).
Po vieną 100 balų įvertinimą gavo 3 Vydūno gimnazijos abiturientai: Matas Šilinskas (informacinės technologijos), Rolandas Gudaitis, Neringa Mikutytė (anglų kalba).
Į gabiausiųjų sąrašą pateko po vieną šimtuką gavusios Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientė Justina Raulušonytė (anglų kalba) ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos abiturientė Otilija Juknaitė (lietuvių kalba ir literatūra).

Pastebėjimai
Šiemet rajone mokėsi 386 abiturientai. Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas buvo privalomas visiems – dviejų paminėtų abiturienčių šio dalyko žinios įvertintos šimtukais. Net 284 laikė anglų kalbos egzaminą (pernai – 269), gauti 4 šimtukai. Matematikos egzaminą rinkosi 237, gauti 3 šimtukai, istorijos – tik 151 (pernai buvo 174) biologijos – 128 (pernai buvo 142), fiziką, geografiją – 41 ir 40, chemiją – 33 (pernai – 48), gautas 1 šimtukas, informacinių technologijų – 20, gauti 3 šimtukai. Rusų kalbos egzaminą pasirinko 2 abiturientai, vokiečių kalbos – 1.
Visi abiturientai sėkmingai išlaikė tik penkių mokomųjų dalykų valstybinius brandos egzaminus: rusų, vokiečių kalbų, fizikos, geografijos ir informacinių technologijų.
Iš 5 rajono gimnazijų geriausių rezultatų pasiekė Vydūno gimnazija. Šilutės pirmoji gimnazija, palyginus su praėjusių metų sėkme, vargu ar gali didžiuotis tik vienu šimtuku… Švėkšniškiai pernai džiaugėsi dviem šimtukais. Vainuto gimnazija irgi turėjo vieną šimtuką. Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje šimtukų nebuvo nei pernai, nei šiemet.
Gal ir proga prisiminti, kad kai kitos gimnazijos uoliai mokė vaikus, Šilutės pirmojoje, Vainuto gimnazijose mokytojai streikavo…

Geriausių rajono abiturientų pagerbimo ceremonijoje dalyvavo rajono vadovai, LR Seimo narys, pedagogai, abiturientų artimieji.

Geriausių rajono abiturientų pagerbimo ceremonijoje dalyvavo rajono vadovai, LR Seimo narys, pedagogai, abiturientų artimieji.

Pagerbimo ceremonija
Pagerbti ir apdovanoti gabiausių rajono abiturientų į Šilutės H. Šojaus muziejaus freskų salę atvyko meras Vytautas Laurinaitis, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.
„Jūs pasiekėte maksimumą, kiek gali pasiekti abiturientas“, – taip apie geriausius Pamario krašto moksleivius kalbėjo rajono meras Vytautas Laurinaitis, pagerbiant geriausiai brandos egzaminus išlaikiusius abiturientus. Gaila, kad iš 9 geriausiųjų šiose iškilmėse galėjo dalyvauti tik 7.

Geriausieji rajono abiturientai pasirašė Šilutės rajono garbės knygoje.

Geriausieji rajono abiturientai pasirašė Šilutės rajono garbės knygoje.

Pirmūnams įteiktos mero padėkos, dovanų, gėlių. Sveikino Seimo narys Artūras Skardžius, kuris abiturientams įteikė po suvenyrinį rašiklį su Seimo ženklu, jų mokytojams – po rožę. Abiturientai pasirašė Savivaldybės Garbės knygoje.
Gabiausius abiturientus šimtukais įvertintų dalykų mokė: Vydūno gimnazijoje – Tatjana Balvočienė, Edmundas Čiuželis, Edmundas Regelskis, Laimutė Avižinienė, Daiva Abišalienė, Laimutė Pakalniškienė, Renata Baliasi, Sigita Filičkina, Šilutės pirmojoje gimnazijoje – Zita Kuzminskienė,
„Saulės“ gimnazijoje – Gitana Žygaitytė.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 420

Vienas komentaras

  • Mokytoja

    Labai jau nekorektiškas pavadinimas 🙁 Vadinasi tais, kurie gavo 99 , 98, 97…. jau nebesididžiuoja?????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Taip pat skaitykite