Pamario kraštas didžiuojasi 9 gimnazistais

Vakar Šilutės H. Šojaus muziejaus freskų salėje, prestižinėje iškilmių vietoje, pagerbti gabiausi Šilutės rajono abiturientai, kurių žinios per valstybinius egzaminus įvertintos 100 balų. Tai – aukščiausias įvertinimas. Šiemet 9 gimnazistai gavo 15 šimtukų, 13 iš jų – 7 Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientai, po vieną – Šilutės pirmosios ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazistai.

Geriausiai brandos egzaminus išlaikę abiturientai (iš kairės): Matas Šilinskas, Rolandas Gudaitis, Tomas Montvydas, Martynas Šapalas, Kristijonas Kungelis, Rūta Ramanauskaitė, Otilija Juknaitė.

Geriausiai brandos egzaminus išlaikę abiturientai (iš kairės): Matas Šilinskas, Rolandas Gudaitis, Tomas Montvydas, Martynas Šapalas, Kristijonas Kungelis, Rūta Ramanauskaitė, Otilija Juknaitė.

Gabiausi
Šilutės Vydūno gimnazijos (direktorė Marina Stirbienė) net 7 abiturientai šiemet garsino gimtąjį kraštą, per valstybinius brandos egzaminus pelnę 13 geriausių įvertinimų – 100 balų.

Geriausią rezultatą pasiekęs Martynas Šapalas Vilniaus universitete studijuos informacines technologijas.

Geriausią rezultatą pasiekęs Martynas Šapalas Vilniaus universitete studijuos informacines technologijas.

Atestatą su pagyrimu gavo Martynas Šapalas, kurio fizikos, matematikos, chemijos ir informacinių technologijų žinios įvertintos po 100 balų. Tokio gabaus mokinio Vydūno gimnazija dar neturėjo. Be šių šimtukų, Martynas puikiai išlaikė anglų ir lietuvių kalbos egzaminus, gavęs 98 ir 91 balo įvertinimus. Šiemet Martynas neabejotinai tampa rajone gabiausiu abiturientu iš viso devyneto.
Pats Martynas kalbėjo: „Labiausiai norėčiau padėkoti savo tėvams, kurie visą laiką mane palaikė, nors ne visą laiką taip gerai sekėsi. Buvo ir sunkių atkarpų“, – atsiimdamas padėkos raštą kalbėjo M. Šapalas.
Abiturientas mano, kad polinkį į mokslus paveldėjo iš tėčio, nes jis gabus mokslams, technikai. Martynas rengiasi Vilniaus universitete studijuoti informacines technologijas. Programuoja jis jau seniai, šių žinių įgijęs savarankiškai.
Po du šimtukus gavo ir 3 Vydūno gimnazijos abiturientai: Žygimantas Kungelis (po 100 balų iš matematikos ir informacinių technologijų), Tomas Montvydas (iš matematikos ir fizikos), Rūta Ramanauskaitė (iš lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos).
Po vieną 100 balų įvertinimą gavo 3 Vydūno gimnazijos abiturientai: Matas Šilinskas (informacinės technologijos), Rolandas Gudaitis, Neringa Mikutytė (anglų kalba).
Į gabiausiųjų sąrašą pateko po vieną šimtuką gavusios Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientė Justina Raulušonytė (anglų kalba) ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos abiturientė Otilija Juknaitė (lietuvių kalba ir literatūra).

Pastebėjimai
Šiemet rajone mokėsi 386 abiturientai. Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas buvo privalomas visiems – dviejų paminėtų abiturienčių šio dalyko žinios įvertintos šimtukais. Net 284 laikė anglų kalbos egzaminą (pernai – 269), gauti 4 šimtukai. Matematikos egzaminą rinkosi 237, gauti 3 šimtukai, istorijos – tik 151 (pernai buvo 174) biologijos – 128 (pernai buvo 142), fiziką, geografiją – 41 ir 40, chemiją – 33 (pernai – 48), gautas 1 šimtukas, informacinių technologijų – 20, gauti 3 šimtukai. Rusų kalbos egzaminą pasirinko 2 abiturientai, vokiečių kalbos – 1.
Visi abiturientai sėkmingai išlaikė tik penkių mokomųjų dalykų valstybinius brandos egzaminus: rusų, vokiečių kalbų, fizikos, geografijos ir informacinių technologijų.
Iš 5 rajono gimnazijų geriausių rezultatų pasiekė Vydūno gimnazija. Šilutės pirmoji gimnazija, palyginus su praėjusių metų sėkme, vargu ar gali didžiuotis tik vienu šimtuku… Švėkšniškiai pernai džiaugėsi dviem šimtukais. Vainuto gimnazija irgi turėjo vieną šimtuką. Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje šimtukų nebuvo nei pernai, nei šiemet.
Gal ir proga prisiminti, kad kai kitos gimnazijos uoliai mokė vaikus, Šilutės pirmojoje, Vainuto gimnazijose mokytojai streikavo…

Geriausių rajono abiturientų pagerbimo ceremonijoje dalyvavo rajono vadovai, LR Seimo narys, pedagogai, abiturientų artimieji.

Geriausių rajono abiturientų pagerbimo ceremonijoje dalyvavo rajono vadovai, LR Seimo narys, pedagogai, abiturientų artimieji.

Pagerbimo ceremonija
Pagerbti ir apdovanoti gabiausių rajono abiturientų į Šilutės H. Šojaus muziejaus freskų salę atvyko meras Vytautas Laurinaitis, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.
„Jūs pasiekėte maksimumą, kiek gali pasiekti abiturientas“, – taip apie geriausius Pamario krašto moksleivius kalbėjo rajono meras Vytautas Laurinaitis, pagerbiant geriausiai brandos egzaminus išlaikiusius abiturientus. Gaila, kad iš 9 geriausiųjų šiose iškilmėse galėjo dalyvauti tik 7.

Geriausieji rajono abiturientai pasirašė Šilutės rajono garbės knygoje.

Geriausieji rajono abiturientai pasirašė Šilutės rajono garbės knygoje.

Pirmūnams įteiktos mero padėkos, dovanų, gėlių. Sveikino Seimo narys Artūras Skardžius, kuris abiturientams įteikė po suvenyrinį rašiklį su Seimo ženklu, jų mokytojams – po rožę. Abiturientai pasirašė Savivaldybės Garbės knygoje.
Gabiausius abiturientus šimtukais įvertintų dalykų mokė: Vydūno gimnazijoje – Tatjana Balvočienė, Edmundas Čiuželis, Edmundas Regelskis, Laimutė Avižinienė, Daiva Abišalienė, Laimutė Pakalniškienė, Renata Baliasi, Sigita Filičkina, Šilutės pirmojoje gimnazijoje – Zita Kuzminskienė,
„Saulės“ gimnazijoje – Gitana Žygaitytė.

Stasė SKUTULIENĖ

Vienas komentaras

  • Mokytoja

    Labai jau nekorektiškas pavadinimas 🙁 Vadinasi tais, kurie gavo 99 , 98, 97…. jau nebesididžiuoja?????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Moteriškos rankinės. Rekomendacijos išskirtinėms progoms

Stilinga ir kokybiška rankinė yra itin svarbus daugelio moterų aksesuaras, kuris gali pagyvinti bendrą įvaizdį. Renkantis kasdieninę rankinę, dažnai išsikeliami keli kriterijai. Svarbiausia, kad ji būtų patogi, talpi, komfortabili ir lengvai pritaikoma prie bet kokios aprangos. Todėl dažnai pasirenkamos juodos, rudos, ar šviesių spalvų rankinės. O jeigu prireikia rankinės išskirtinei progai, pvz., gimtadienio šventei, vestuvėms, darbo vakarėliui, vakarienei mieste, ar kitokiai progai, reikalavimai gali būti šiek tiek kitokie. Tokiu atveju tampa svarbu, jog rankinė būtų kompaktiška, patogi dėvėti ir kurioje

Rugsėjo 29-ąją minime šventąjį Mykolą

Kalendoriaus lapelis primena, kad rugsėjo 29-oji yra Pasaulinė širdies diena, Dagos diena, Šv. Mykolas. Proga priminti, kaip svarbu saugoti širdį                  1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė rugsėjo 29-ą Pasauline širdies diena. Šventė švenčiama 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija. Šią dieną organizuojami sveikatingumo renginiai, išvykos dviračiais. Širdies veikla daug priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas

Taip pat skaitykite