Pamario kraštas didžiuojasi 9 gimnazistais

Vakar Šilutės H. Šojaus muziejaus freskų salėje, prestižinėje iškilmių vietoje, pagerbti gabiausi Šilutės rajono abiturientai, kurių žinios per valstybinius egzaminus įvertintos 100 balų. Tai – aukščiausias įvertinimas. Šiemet 9 gimnazistai gavo 15 šimtukų, 13 iš jų – 7 Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientai, po vieną – Šilutės pirmosios ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazistai.

Geriausiai brandos egzaminus išlaikę abiturientai (iš kairės): Matas Šilinskas, Rolandas Gudaitis, Tomas Montvydas, Martynas Šapalas, Kristijonas Kungelis, Rūta Ramanauskaitė, Otilija Juknaitė.

Geriausiai brandos egzaminus išlaikę abiturientai (iš kairės): Matas Šilinskas, Rolandas Gudaitis, Tomas Montvydas, Martynas Šapalas, Kristijonas Kungelis, Rūta Ramanauskaitė, Otilija Juknaitė.

Gabiausi
Šilutės Vydūno gimnazijos (direktorė Marina Stirbienė) net 7 abiturientai šiemet garsino gimtąjį kraštą, per valstybinius brandos egzaminus pelnę 13 geriausių įvertinimų – 100 balų.

Geriausią rezultatą pasiekęs Martynas Šapalas Vilniaus universitete studijuos informacines technologijas.

Geriausią rezultatą pasiekęs Martynas Šapalas Vilniaus universitete studijuos informacines technologijas.

Atestatą su pagyrimu gavo Martynas Šapalas, kurio fizikos, matematikos, chemijos ir informacinių technologijų žinios įvertintos po 100 balų. Tokio gabaus mokinio Vydūno gimnazija dar neturėjo. Be šių šimtukų, Martynas puikiai išlaikė anglų ir lietuvių kalbos egzaminus, gavęs 98 ir 91 balo įvertinimus. Šiemet Martynas neabejotinai tampa rajone gabiausiu abiturientu iš viso devyneto.
Pats Martynas kalbėjo: „Labiausiai norėčiau padėkoti savo tėvams, kurie visą laiką mane palaikė, nors ne visą laiką taip gerai sekėsi. Buvo ir sunkių atkarpų“, – atsiimdamas padėkos raštą kalbėjo M. Šapalas.
Abiturientas mano, kad polinkį į mokslus paveldėjo iš tėčio, nes jis gabus mokslams, technikai. Martynas rengiasi Vilniaus universitete studijuoti informacines technologijas. Programuoja jis jau seniai, šių žinių įgijęs savarankiškai.
Po du šimtukus gavo ir 3 Vydūno gimnazijos abiturientai: Žygimantas Kungelis (po 100 balų iš matematikos ir informacinių technologijų), Tomas Montvydas (iš matematikos ir fizikos), Rūta Ramanauskaitė (iš lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos).
Po vieną 100 balų įvertinimą gavo 3 Vydūno gimnazijos abiturientai: Matas Šilinskas (informacinės technologijos), Rolandas Gudaitis, Neringa Mikutytė (anglų kalba).
Į gabiausiųjų sąrašą pateko po vieną šimtuką gavusios Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientė Justina Raulušonytė (anglų kalba) ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos abiturientė Otilija Juknaitė (lietuvių kalba ir literatūra).

Pastebėjimai
Šiemet rajone mokėsi 386 abiturientai. Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas buvo privalomas visiems – dviejų paminėtų abiturienčių šio dalyko žinios įvertintos šimtukais. Net 284 laikė anglų kalbos egzaminą (pernai – 269), gauti 4 šimtukai. Matematikos egzaminą rinkosi 237, gauti 3 šimtukai, istorijos – tik 151 (pernai buvo 174) biologijos – 128 (pernai buvo 142), fiziką, geografiją – 41 ir 40, chemiją – 33 (pernai – 48), gautas 1 šimtukas, informacinių technologijų – 20, gauti 3 šimtukai. Rusų kalbos egzaminą pasirinko 2 abiturientai, vokiečių kalbos – 1.
Visi abiturientai sėkmingai išlaikė tik penkių mokomųjų dalykų valstybinius brandos egzaminus: rusų, vokiečių kalbų, fizikos, geografijos ir informacinių technologijų.
Iš 5 rajono gimnazijų geriausių rezultatų pasiekė Vydūno gimnazija. Šilutės pirmoji gimnazija, palyginus su praėjusių metų sėkme, vargu ar gali didžiuotis tik vienu šimtuku… Švėkšniškiai pernai džiaugėsi dviem šimtukais. Vainuto gimnazija irgi turėjo vieną šimtuką. Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje šimtukų nebuvo nei pernai, nei šiemet.
Gal ir proga prisiminti, kad kai kitos gimnazijos uoliai mokė vaikus, Šilutės pirmojoje, Vainuto gimnazijose mokytojai streikavo…

Geriausių rajono abiturientų pagerbimo ceremonijoje dalyvavo rajono vadovai, LR Seimo narys, pedagogai, abiturientų artimieji.

Geriausių rajono abiturientų pagerbimo ceremonijoje dalyvavo rajono vadovai, LR Seimo narys, pedagogai, abiturientų artimieji.

Pagerbimo ceremonija
Pagerbti ir apdovanoti gabiausių rajono abiturientų į Šilutės H. Šojaus muziejaus freskų salę atvyko meras Vytautas Laurinaitis, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.
„Jūs pasiekėte maksimumą, kiek gali pasiekti abiturientas“, – taip apie geriausius Pamario krašto moksleivius kalbėjo rajono meras Vytautas Laurinaitis, pagerbiant geriausiai brandos egzaminus išlaikiusius abiturientus. Gaila, kad iš 9 geriausiųjų šiose iškilmėse galėjo dalyvauti tik 7.

Geriausieji rajono abiturientai pasirašė Šilutės rajono garbės knygoje.

Geriausieji rajono abiturientai pasirašė Šilutės rajono garbės knygoje.

Pirmūnams įteiktos mero padėkos, dovanų, gėlių. Sveikino Seimo narys Artūras Skardžius, kuris abiturientams įteikė po suvenyrinį rašiklį su Seimo ženklu, jų mokytojams – po rožę. Abiturientai pasirašė Savivaldybės Garbės knygoje.
Gabiausius abiturientus šimtukais įvertintų dalykų mokė: Vydūno gimnazijoje – Tatjana Balvočienė, Edmundas Čiuželis, Edmundas Regelskis, Laimutė Avižinienė, Daiva Abišalienė, Laimutė Pakalniškienė, Renata Baliasi, Sigita Filičkina, Šilutės pirmojoje gimnazijoje – Zita Kuzminskienė,
„Saulės“ gimnazijoje – Gitana Žygaitytė.

Stasė SKUTULIENĖ

Vienas komentaras

  • Mokytoja

    Labai jau nekorektiškas pavadinimas 🙁 Vadinasi tais, kurie gavo 99 , 98, 97…. jau nebesididžiuoja?????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite