Paliatyviosios pagalbos galimybės Šilutės ligoninėje

Antrą spalio šeštadienį pasaulis mini hospisų ir paliatyviosios pagalbos dieną. Paliatyviosios pagalbos tikslas – padėti žmogui lengviau kęsti nepagydomos ligos skausmus, o jo artimiesiems išlaikyti geriausią įmanomą gyvenimo kokybę, sprendžiant fizines, psichologines bei dvasines problemas.

Šilutės ligoninėje nuo 2021 metų teikiamos stacionarinės paliatyviosios pagalbos paslaugos pacientams, sergantiems nepagydoma progresuojančia liga, pasiekusia su gyvybe nesuderinamą stadiją. Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus vedėja Violeta Giedraitienė pastebi, kad paliatyviosios pagalbos paslaugos poreikis Šilutės rajone yra didelis. Medikė atkreipia dėmesį, kokius kriterijus turi atitikti pacientas, kuriam gali būti teikiama paliatyviosios pagalbos paslauga stacionare.

Paliatyvioji pagalba apima tiek medicinos, tiek socialinę ir psichologijos sritis, todėl šioje medicinos srityje dirba ne vienas specialistas, o komanda. Atsižvelgiant į paciento poreikius, pagalbą teikia gydytojas, bendrosios praktikos slaugytojas, slaugytojo padėjėjas, socialinis darbuotojas, medicinos psichologas ir kiti specialistai.

Paliatyviosios pagalbos paslaugoms Šilutės ligoninėje teikti Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos yra suteikusi licenciją, tam skirtos penkios stacionaro lovos, paslaugos teikiamos visą parą, visomis savaitės dienomis. Pacientams taikomi visi būtini gydymo ir slaugos būdai (skausmo malšinimo, ligos simptomų gydymo, slaugos, socialinė, psichologinė ir kita pagalba), priskiriami šiai licencijuojamai asmens sveikatos priežiūros paslaugai.

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus darbuotojai kasdien sulaukia pacientų, jų artimųjų ar socialinių darbuotojų užklausų dėl galimybių pasinaudoti paliatyviosios pagalbos paslaugomis ligoninėje. Sveikatos apsaugos ministras aiškiai reglamentuoja paslaugų teikimo tvarką. Paliatyviosios pagalbos paslaugos teikiamos suaugusiems pacientams, kurių sveikatos būklė atitinka numatytus kriterijus. Pavyzdžiui, ligai gydyti išnaudotos visos galimybės (išskyrus atvejus, kai liga – progresuojanti ir pavojinga gyvybei) arba kai pacientui reikalinga simptomų terapija, t. y. simptomų sumažinimas arba pašalinimas. Pacientų sveikatos būklė privalo būti mediciniškai pagrįsta – ligos anamneze, objektyvia būkle, atliktais tyrimais, gydytojų konsultantų išvadomis ir jų rekomendacijomis stacionarinei paliatyviajai pagalbai.

Jeigu pacientas atitinka nustatytus kriterijus, paliatyviosios pagalbos paslaugos yra apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis ir teikiamos neribotą laiką. Ilgėjant gyvenimo trukmei ir visuomenei vis labiau senstant, paliatyviosios pagalbos poreikis auga. Skaičiuojama, kad kasmet paliatyviosios pagalbos paslaugos teikiamos apie 40 milijonų žmonių visame pasaulyje. Sveikatos apsaugos ministerija prognozuoja, kad 2030 m. paliatyviosios pagalbos paslaugos bus teikiamos 5600 asmenų. 2022 m. stacionarine paliatyviosios pagalbos paslauga Šilutės ligoninėje pasinaudojo 29 pacientai. Didžioji dalis pacientų – sergantys onkologinėmis ligomis.

Šilutės ligoninės administracijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Automobilio pirkimas: kaip VIN patikra padeda išvengti prastų sandorių?

automobilio

Pirkdami naudotą automobilį galime susidurti su daugybe nežinomųjų, ypač susijusių su automobilio istorija ir būkle. Todėl prieš dedant parašą ant naudoto automobilio pirkimo-pardavimo sutarties ypač svarbu įvertinti realią automobilio būklę. Vienas iš pagrindinių įrankių, padedančių tą padaryti, yra VIN patikra. Kas yra VIN? VIN (angl. Vehicle Identification Number) yra unikalus, iš 17 simbolių sudarytas transporto priemonės identifikavimo numeris, kuris suteikiamas kiekvienam automobiliui dar jo gamybos metu. VIN kodas transporto priemonei yra kaip asmens kodas žmogui. Tačiau jei asmens kode galima

Kaip BB kremas gali supaprastinti jūsų rytinę rutiną

Daugeliui rytinė rutina yra lenktynės su laiku. Ruošiantis darbui, sprendžiant šeimos reikalus ar tiesiog tvarkant asmenines užduotis, svarbi kiekviena minutė. BB kremo įtraukimas į kasdienį grožio režimą gali supaprastinti makiažo procesą, sutaupyti laiko ir užtikrinti, kad išeisite puikios išvaizdos. Šiame straipsnyje aptariama, kaip BB kremas gali pakeisti situaciją keliaujantiems ar minimalistinį grožį mėgstantiems žmonėms. „Viskas viename“ stebuklas BB kremas, sutrumpintai vadinamas „grožio balzamu“ arba „balzamu nuo dėmių“, yra kur kas daugiau nei tik makiažo pagrindas. Tai universalus, daugiafunkcis produktas, kuris

Lietuviškuose elektroniniuose receptuose išrašytus vaistus jau galima įsigyti ir Latvijoje, Lenkijoje

Lietuvos gyventojai elektroniniuose receptuose išrašytus receptinius vaistinius preparatus jau gali įsigyti ir užsienyje – pirmiausiai kaimyninėse Latvijoje ir Lenkijoje, o visai netrukus ir kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Registrų centras, bendradarbiaudamas su Sveikatos apsaugos ministerija, įgyvendino Lietuvos nacionalinio E. sveikatos kontaktų centro informacinės sistemos (LNKC IS) sukūrimo ir įdiegimo projektą. LNKC veikia bendroje Europos Sąjungos sveikatos duomenų apsikeitimo infrastruktūroje, kuri užtikrina ES gyventojų tarpvalstybinį el. receptų ir pacientų suvestinių apsikeitimą. Sukurtas funkcionalumas leidžia Lietuvai keistis el. recepto duomenimis visoje ES,

Taip pat skaitykite