Pakartotiniai rinkimai, šauktiniai ir estakada

Tokia tvarka ir tokiais klausimais savo spaudos konferencijoje pasisakė LR Seimo narys Artūras Skardžius.

LR Seimo narys Artūras Skardžius mano, kad kiekvienas Lietuvos pilietis turėtų mokėti elgtis su ginklu ir žinotų, ką daryti pavojaus atveju.

Nusikalstamas aplaidumas
„Arvydas Gorodeckas padarė nusikalstamo aplaidumo veiką“, – taip savo bendrapartiečio (dabar jau buvusio – red past.), Šilutės rinkimų komisijos pirmininko įtaką dėl rinkimų rezultatų anuliavimo įvertino LR Seimo narys Artūras Skardžius.

Apgailestaudamas, kad rinkimų rezultatai Šilutėje panaikinti, o nauji rinkimai mokesčių mokėtojams kainuos ne vieną šimtą tūkstančių eurų, LR Seimo narys pripažino, kad rinkimų komisija padarė daug klaidų, skaičiuodama biuletenius ir holograminius lipdukus, be to, teisėsaugos instancijos tiria du balsų pirkimo atvejus.
Gindamas savo partiją, jis sakė, kad kaltinimai, jog komisija su A. Gorodecku priešakyje dirbo socialdemokratų naudai, turi mažai pagrindo, nes panašų kiekį balsų Socialdemokratų partija surinko ir kitose savivaldybėse.
Paklaustas, kaip A. Gorodecko veiklą vertina partija, A. Skardžius sakė, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) jo veiksmų nevertino, jokių rašto ekspertizių atlikta nebuvo, todėl laukiama, ką pasakys teisėsaugos organai, tada bus pateiktas oficialus socialdemokratų komentaras. Savo ruožtu jis sakė, kad jei A. Gorodeckas bus pripažintas kaltu, savo pareigų eiti Savivaldybėje nebegalės, ir pridūrė, kad iš Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjo pareigų jis gali atsistatydinti pats arba būti atstatydintas Savivaldybės vadovų ar politikų.
LR Seimo narys kritikavo VRK ir policiją, nes panašūs pažeidimai kartojasi jau ne pirmą kartą ir vis nepavyksta išvengti balsų pirkimo. Artūro Skardžiaus manymu, siekiant išvengti pažeidimų, reikėtų visai panaikinti išankstinį balsavimą.
Apgailestaudamas dėl papildomo žmonių trukdymo ir partijų rūpesčių birželio 21 d. rinkimuose, A. Skardžius išreiškė viltį, kad jie Socialdemokratų partijai būsią sėkmingi ir suteiks dar daugiau naujos Tarybos mandatų.
Karių reikia penkiskart daugiau
LR Seimo narys sakė, kad iki šiol šalies gynybinės funkcijos nebuvo plėtojamos, tačiau per paskutinius metus atsirado du nauji kariniai orkestrai…
Paaštrėjus tarptautinei padėčiai, vėl atsirado šauktinių poreikis. Nors profesionalių karių kvalifikacija yra daug geresnė, tačiau iš viso jų tėra tik apie 8 tūkstančius, o Lietuvai reikėtų apie 40 tūkst. karių.
Pasak A. Skardžiaus, teisingas yra Seimo sprendimas, kad įstatymu sugrąžino šauktinių kariuomenę. Bus stengiamasi padaryti taip, kad į armiją būtų šaukiami mažiau užimti žmonės – bedarbiai, tėvų išlaikomi jaunuoliai, o tie, kurie mokosi ir dirba, liktų savo vietose.
Politikas pritarė premjero Algirdo Butkevičiaus siūlymui kariams kas mėnesį mokėti ne po 38, kaip dabar, o po 238 eurų. Tai padėtų sumažinti jaunimo nedarbą, jaunuoliai gautų naujų įgūdžių, gal net profesiją. O gal papildytų profesionalių kariškių gretas?
Taip pat reikėtų sugrąžinti į mokyklas karinį rengimą, leisti geriau apsirūpinti gyventojams koviniais ginklais. „Mano pozicija – kad kiekvienas Lietuvos pilietis mokėtų elgtis su ginklu ir žinotų, ką daryti pavojaus atveju, turėtų karinės taktikos žinių“, – kalbėjo Artūras Skardžius.
Estakadai – 12 milijonų
Nors ir suprasdamas, kad kalbos apie estakadą tapo įprastu rinkiminiu triuku, A. Skardžius sakė apie tai kalbąs todėl, kad reikalai pamažu juda į priekį. Estakados dokumentacijai jau išleista beveik 78 tūkst. eurų. Aptarti 5 projektai. Pigiausiam įgyvendinti reikėtų apie 12 mln. Eur.
Seimo narys sakė, kad jau atlikta daug įvairių analizių, nutarta pradėti poveikio aplinkai vertinimą. Tai užtruks apie metus, tad anksčiau didesnių naujienų apie estakadą vargu ar išgirsime.
Nors paskaičiuota, kad ekonomiškai statyti estakados neapsimoka, atsižvelgta į socialinius ir turizmo raidos veiksnius. „Noriu patikinti, kad tas projektas (estakados) yra tęsiamas“, – sakė A. Skardžius.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite