Pakartotiniai rinkimai, šauktiniai ir estakada

Tokia tvarka ir tokiais klausimais savo spaudos konferencijoje pasisakė LR Seimo narys Artūras Skardžius.

LR Seimo narys Artūras Skardžius mano, kad kiekvienas Lietuvos pilietis turėtų mokėti elgtis su ginklu ir žinotų, ką daryti pavojaus atveju.

Nusikalstamas aplaidumas
„Arvydas Gorodeckas padarė nusikalstamo aplaidumo veiką“, – taip savo bendrapartiečio (dabar jau buvusio – red past.), Šilutės rinkimų komisijos pirmininko įtaką dėl rinkimų rezultatų anuliavimo įvertino LR Seimo narys Artūras Skardžius.

Apgailestaudamas, kad rinkimų rezultatai Šilutėje panaikinti, o nauji rinkimai mokesčių mokėtojams kainuos ne vieną šimtą tūkstančių eurų, LR Seimo narys pripažino, kad rinkimų komisija padarė daug klaidų, skaičiuodama biuletenius ir holograminius lipdukus, be to, teisėsaugos instancijos tiria du balsų pirkimo atvejus.
Gindamas savo partiją, jis sakė, kad kaltinimai, jog komisija su A. Gorodecku priešakyje dirbo socialdemokratų naudai, turi mažai pagrindo, nes panašų kiekį balsų Socialdemokratų partija surinko ir kitose savivaldybėse.
Paklaustas, kaip A. Gorodecko veiklą vertina partija, A. Skardžius sakė, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) jo veiksmų nevertino, jokių rašto ekspertizių atlikta nebuvo, todėl laukiama, ką pasakys teisėsaugos organai, tada bus pateiktas oficialus socialdemokratų komentaras. Savo ruožtu jis sakė, kad jei A. Gorodeckas bus pripažintas kaltu, savo pareigų eiti Savivaldybėje nebegalės, ir pridūrė, kad iš Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjo pareigų jis gali atsistatydinti pats arba būti atstatydintas Savivaldybės vadovų ar politikų.
LR Seimo narys kritikavo VRK ir policiją, nes panašūs pažeidimai kartojasi jau ne pirmą kartą ir vis nepavyksta išvengti balsų pirkimo. Artūro Skardžiaus manymu, siekiant išvengti pažeidimų, reikėtų visai panaikinti išankstinį balsavimą.
Apgailestaudamas dėl papildomo žmonių trukdymo ir partijų rūpesčių birželio 21 d. rinkimuose, A. Skardžius išreiškė viltį, kad jie Socialdemokratų partijai būsią sėkmingi ir suteiks dar daugiau naujos Tarybos mandatų.
Karių reikia penkiskart daugiau
LR Seimo narys sakė, kad iki šiol šalies gynybinės funkcijos nebuvo plėtojamos, tačiau per paskutinius metus atsirado du nauji kariniai orkestrai…
Paaštrėjus tarptautinei padėčiai, vėl atsirado šauktinių poreikis. Nors profesionalių karių kvalifikacija yra daug geresnė, tačiau iš viso jų tėra tik apie 8 tūkstančius, o Lietuvai reikėtų apie 40 tūkst. karių.
Pasak A. Skardžiaus, teisingas yra Seimo sprendimas, kad įstatymu sugrąžino šauktinių kariuomenę. Bus stengiamasi padaryti taip, kad į armiją būtų šaukiami mažiau užimti žmonės – bedarbiai, tėvų išlaikomi jaunuoliai, o tie, kurie mokosi ir dirba, liktų savo vietose.
Politikas pritarė premjero Algirdo Butkevičiaus siūlymui kariams kas mėnesį mokėti ne po 38, kaip dabar, o po 238 eurų. Tai padėtų sumažinti jaunimo nedarbą, jaunuoliai gautų naujų įgūdžių, gal net profesiją. O gal papildytų profesionalių kariškių gretas?
Taip pat reikėtų sugrąžinti į mokyklas karinį rengimą, leisti geriau apsirūpinti gyventojams koviniais ginklais. „Mano pozicija – kad kiekvienas Lietuvos pilietis mokėtų elgtis su ginklu ir žinotų, ką daryti pavojaus atveju, turėtų karinės taktikos žinių“, – kalbėjo Artūras Skardžius.
Estakadai – 12 milijonų
Nors ir suprasdamas, kad kalbos apie estakadą tapo įprastu rinkiminiu triuku, A. Skardžius sakė apie tai kalbąs todėl, kad reikalai pamažu juda į priekį. Estakados dokumentacijai jau išleista beveik 78 tūkst. eurų. Aptarti 5 projektai. Pigiausiam įgyvendinti reikėtų apie 12 mln. Eur.
Seimo narys sakė, kad jau atlikta daug įvairių analizių, nutarta pradėti poveikio aplinkai vertinimą. Tai užtruks apie metus, tad anksčiau didesnių naujienų apie estakadą vargu ar išgirsime.
Nors paskaičiuota, kad ekonomiškai statyti estakados neapsimoka, atsižvelgta į socialinius ir turizmo raidos veiksnius. „Noriu patikinti, kad tas projektas (estakados) yra tęsiamas“, – sakė A. Skardžius.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite