Pakartotiniai rinkimai, šauktiniai ir estakada

Tokia tvarka ir tokiais klausimais savo spaudos konferencijoje pasisakė LR Seimo narys Artūras Skardžius.

LR Seimo narys Artūras Skardžius mano, kad kiekvienas Lietuvos pilietis turėtų mokėti elgtis su ginklu ir žinotų, ką daryti pavojaus atveju.

Nusikalstamas aplaidumas
„Arvydas Gorodeckas padarė nusikalstamo aplaidumo veiką“, – taip savo bendrapartiečio (dabar jau buvusio – red past.), Šilutės rinkimų komisijos pirmininko įtaką dėl rinkimų rezultatų anuliavimo įvertino LR Seimo narys Artūras Skardžius.

Apgailestaudamas, kad rinkimų rezultatai Šilutėje panaikinti, o nauji rinkimai mokesčių mokėtojams kainuos ne vieną šimtą tūkstančių eurų, LR Seimo narys pripažino, kad rinkimų komisija padarė daug klaidų, skaičiuodama biuletenius ir holograminius lipdukus, be to, teisėsaugos instancijos tiria du balsų pirkimo atvejus.
Gindamas savo partiją, jis sakė, kad kaltinimai, jog komisija su A. Gorodecku priešakyje dirbo socialdemokratų naudai, turi mažai pagrindo, nes panašų kiekį balsų Socialdemokratų partija surinko ir kitose savivaldybėse.
Paklaustas, kaip A. Gorodecko veiklą vertina partija, A. Skardžius sakė, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) jo veiksmų nevertino, jokių rašto ekspertizių atlikta nebuvo, todėl laukiama, ką pasakys teisėsaugos organai, tada bus pateiktas oficialus socialdemokratų komentaras. Savo ruožtu jis sakė, kad jei A. Gorodeckas bus pripažintas kaltu, savo pareigų eiti Savivaldybėje nebegalės, ir pridūrė, kad iš Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjo pareigų jis gali atsistatydinti pats arba būti atstatydintas Savivaldybės vadovų ar politikų.
LR Seimo narys kritikavo VRK ir policiją, nes panašūs pažeidimai kartojasi jau ne pirmą kartą ir vis nepavyksta išvengti balsų pirkimo. Artūro Skardžiaus manymu, siekiant išvengti pažeidimų, reikėtų visai panaikinti išankstinį balsavimą.
Apgailestaudamas dėl papildomo žmonių trukdymo ir partijų rūpesčių birželio 21 d. rinkimuose, A. Skardžius išreiškė viltį, kad jie Socialdemokratų partijai būsią sėkmingi ir suteiks dar daugiau naujos Tarybos mandatų.
Karių reikia penkiskart daugiau
LR Seimo narys sakė, kad iki šiol šalies gynybinės funkcijos nebuvo plėtojamos, tačiau per paskutinius metus atsirado du nauji kariniai orkestrai…
Paaštrėjus tarptautinei padėčiai, vėl atsirado šauktinių poreikis. Nors profesionalių karių kvalifikacija yra daug geresnė, tačiau iš viso jų tėra tik apie 8 tūkstančius, o Lietuvai reikėtų apie 40 tūkst. karių.
Pasak A. Skardžiaus, teisingas yra Seimo sprendimas, kad įstatymu sugrąžino šauktinių kariuomenę. Bus stengiamasi padaryti taip, kad į armiją būtų šaukiami mažiau užimti žmonės – bedarbiai, tėvų išlaikomi jaunuoliai, o tie, kurie mokosi ir dirba, liktų savo vietose.
Politikas pritarė premjero Algirdo Butkevičiaus siūlymui kariams kas mėnesį mokėti ne po 38, kaip dabar, o po 238 eurų. Tai padėtų sumažinti jaunimo nedarbą, jaunuoliai gautų naujų įgūdžių, gal net profesiją. O gal papildytų profesionalių kariškių gretas?
Taip pat reikėtų sugrąžinti į mokyklas karinį rengimą, leisti geriau apsirūpinti gyventojams koviniais ginklais. „Mano pozicija – kad kiekvienas Lietuvos pilietis mokėtų elgtis su ginklu ir žinotų, ką daryti pavojaus atveju, turėtų karinės taktikos žinių“, – kalbėjo Artūras Skardžius.
Estakadai – 12 milijonų
Nors ir suprasdamas, kad kalbos apie estakadą tapo įprastu rinkiminiu triuku, A. Skardžius sakė apie tai kalbąs todėl, kad reikalai pamažu juda į priekį. Estakados dokumentacijai jau išleista beveik 78 tūkst. eurų. Aptarti 5 projektai. Pigiausiam įgyvendinti reikėtų apie 12 mln. Eur.
Seimo narys sakė, kad jau atlikta daug įvairių analizių, nutarta pradėti poveikio aplinkai vertinimą. Tai užtruks apie metus, tad anksčiau didesnių naujienų apie estakadą vargu ar išgirsime.
Nors paskaičiuota, kad ekonomiškai statyti estakados neapsimoka, atsižvelgta į socialinius ir turizmo raidos veiksnius. „Noriu patikinti, kad tas projektas (estakados) yra tęsiamas“, – sakė A. Skardžius.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite