Pakartotiniai rinkimai, šauktiniai ir estakada

Tokia tvarka ir tokiais klausimais savo spaudos konferencijoje pasisakė LR Seimo narys Artūras Skardžius.

LR Seimo narys Artūras Skardžius mano, kad kiekvienas Lietuvos pilietis turėtų mokėti elgtis su ginklu ir žinotų, ką daryti pavojaus atveju.

Nusikalstamas aplaidumas
„Arvydas Gorodeckas padarė nusikalstamo aplaidumo veiką“, – taip savo bendrapartiečio (dabar jau buvusio – red past.), Šilutės rinkimų komisijos pirmininko įtaką dėl rinkimų rezultatų anuliavimo įvertino LR Seimo narys Artūras Skardžius.

Apgailestaudamas, kad rinkimų rezultatai Šilutėje panaikinti, o nauji rinkimai mokesčių mokėtojams kainuos ne vieną šimtą tūkstančių eurų, LR Seimo narys pripažino, kad rinkimų komisija padarė daug klaidų, skaičiuodama biuletenius ir holograminius lipdukus, be to, teisėsaugos instancijos tiria du balsų pirkimo atvejus.
Gindamas savo partiją, jis sakė, kad kaltinimai, jog komisija su A. Gorodecku priešakyje dirbo socialdemokratų naudai, turi mažai pagrindo, nes panašų kiekį balsų Socialdemokratų partija surinko ir kitose savivaldybėse.
Paklaustas, kaip A. Gorodecko veiklą vertina partija, A. Skardžius sakė, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) jo veiksmų nevertino, jokių rašto ekspertizių atlikta nebuvo, todėl laukiama, ką pasakys teisėsaugos organai, tada bus pateiktas oficialus socialdemokratų komentaras. Savo ruožtu jis sakė, kad jei A. Gorodeckas bus pripažintas kaltu, savo pareigų eiti Savivaldybėje nebegalės, ir pridūrė, kad iš Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjo pareigų jis gali atsistatydinti pats arba būti atstatydintas Savivaldybės vadovų ar politikų.
LR Seimo narys kritikavo VRK ir policiją, nes panašūs pažeidimai kartojasi jau ne pirmą kartą ir vis nepavyksta išvengti balsų pirkimo. Artūro Skardžiaus manymu, siekiant išvengti pažeidimų, reikėtų visai panaikinti išankstinį balsavimą.
Apgailestaudamas dėl papildomo žmonių trukdymo ir partijų rūpesčių birželio 21 d. rinkimuose, A. Skardžius išreiškė viltį, kad jie Socialdemokratų partijai būsią sėkmingi ir suteiks dar daugiau naujos Tarybos mandatų.
Karių reikia penkiskart daugiau
LR Seimo narys sakė, kad iki šiol šalies gynybinės funkcijos nebuvo plėtojamos, tačiau per paskutinius metus atsirado du nauji kariniai orkestrai…
Paaštrėjus tarptautinei padėčiai, vėl atsirado šauktinių poreikis. Nors profesionalių karių kvalifikacija yra daug geresnė, tačiau iš viso jų tėra tik apie 8 tūkstančius, o Lietuvai reikėtų apie 40 tūkst. karių.
Pasak A. Skardžiaus, teisingas yra Seimo sprendimas, kad įstatymu sugrąžino šauktinių kariuomenę. Bus stengiamasi padaryti taip, kad į armiją būtų šaukiami mažiau užimti žmonės – bedarbiai, tėvų išlaikomi jaunuoliai, o tie, kurie mokosi ir dirba, liktų savo vietose.
Politikas pritarė premjero Algirdo Butkevičiaus siūlymui kariams kas mėnesį mokėti ne po 38, kaip dabar, o po 238 eurų. Tai padėtų sumažinti jaunimo nedarbą, jaunuoliai gautų naujų įgūdžių, gal net profesiją. O gal papildytų profesionalių kariškių gretas?
Taip pat reikėtų sugrąžinti į mokyklas karinį rengimą, leisti geriau apsirūpinti gyventojams koviniais ginklais. „Mano pozicija – kad kiekvienas Lietuvos pilietis mokėtų elgtis su ginklu ir žinotų, ką daryti pavojaus atveju, turėtų karinės taktikos žinių“, – kalbėjo Artūras Skardžius.
Estakadai – 12 milijonų
Nors ir suprasdamas, kad kalbos apie estakadą tapo įprastu rinkiminiu triuku, A. Skardžius sakė apie tai kalbąs todėl, kad reikalai pamažu juda į priekį. Estakados dokumentacijai jau išleista beveik 78 tūkst. eurų. Aptarti 5 projektai. Pigiausiam įgyvendinti reikėtų apie 12 mln. Eur.
Seimo narys sakė, kad jau atlikta daug įvairių analizių, nutarta pradėti poveikio aplinkai vertinimą. Tai užtruks apie metus, tad anksčiau didesnių naujienų apie estakadą vargu ar išgirsime.
Nors paskaičiuota, kad ekonomiškai statyti estakados neapsimoka, atsižvelgta į socialinius ir turizmo raidos veiksnius. „Noriu patikinti, kad tas projektas (estakados) yra tęsiamas“, – sakė A. Skardžius.

Vaidotas VILKAS

Hits: 40

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite