Pajamų deklaravimo naujovės

Kaip ir kasmet, prasidedant gyventojų turto ir pajamų deklaravimui, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Šilutės skyriuje surengta jau tradicine tapusi spaudos konferencija, kurios metu supažindinta su pagrindinėmis šių metų naujovėmis.

Su šių metų turto ir pajamų deklaravimo naujovėmis supažindino VMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė (dešinėje) ir šio poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė.

Su šių metų turto ir pajamų deklaravimo naujovėmis supažindino VMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė (dešinėje) ir šio poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė.

Deklaruoti padės ir specialios programėlės
Su deklaravimo naujovėmis supažindino VMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė ir šio poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė.
Šilutės rajone metines pajamų deklaracijas už 2014 metus pateikė beveik 14,6 tūkstančio mūsų rajono gyventojų. Iš jų 98,4 procento tai padarė elektroniniu būdu. Lietuvoje savo turtą ir pajamas kasmet deklaruoja apie 2 milijonai gyventojų. Šiemet tai padaryti jie turi iki gegužės 2 dienos.
Pajamas deklaruoti turi tie gyventojai, kurie vykdė individualią veiklą ar gavo pajamų, nuo kurių būtina susimokėti mokesčius. Gyventojai privalės deklaruoti ir didesnes nei 2500 eurų vertės dovanas. Taip pat deklaruoti pajamas turi gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl einamų pareigų bei susigrąžinti mokesčius arba pasinaudoti mokesčių lengvatomis norintys žmonės.
„Deklaravimo procesas nuolat tobulinamas. Tikslas – kad gyventojui būtų kuo patogiau ir paprasčiau užpildyti pajamų deklaracijas internetu ir jas pasiųsti. Naudojant specialias programėles deklaracijas galima pildyti išmaniuose telefonuose arba planšetiniuose kompiuteriuose, kuriose veikia iOS arba Android operacinės sistemos. Gyventojai, neturintys galimybių savarankiškai elektroniniu būdu deklaruoti pajamų, tai gali padaryti mokesčių inspekcijos padaliniuose, kur jiems gali talkinti specialistai. Suformuota apie 1,8 milijono preliminarių deklaracijų. Nemažai daliai gyventojų nieko daryti nereikės, tik patikrinti duomenis ir nuspausti mygtuką „siųsti“, – sakė VMI Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė.
Naujovės
Detaliau su šių metų pajamų deklaravimo naujovėmis supažindino VMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Šilutės poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė. Ji atkreipė dėmesį, kad deklaruota permoka bus grąžinta tik tada, kai bus pateiktos arba patikslintos visos privalomos mokesčių deklaracijos ar dokumentai. Pasirodo, esama nemažai tokių piliečių, kurie privalo pateikti pajamų deklaracijas, tačiau to nedaro. Tokie žmonės neretai būna išvykę iš Lietuvos, todėl mokesčių inspekcijos darbuotojams susisiekti su jais sudėtinga.
Į pažymas yra perkelti nekilnojamojo turto sandorių duomenys. Iki šiol buvo įkeliama tik nekilnojamojo turto pardavimo kaina, tačiau nebuvo nurodoma įsigijimo kaina. Dabar šie duomenys sinchronizuojami su Nekilnojamojo turto registro duomenimis. Taip pat pateikiami VĮ Regitra duomenys apie transporto priemonių, neišlaikytų 3 metus, perleidimo pajamas. Anot D. Tribičienės, daugeliui žmonių tai nėra aktualu, nes vargu ar daug atsiras tokių, kurie pasinaudoję automobiliu dar sugebės parduoti jį brangiau negu pirko ir gauti pajamų.
Gautos palūkanos už suteiktas paskolas įmonėms arba gyventojams apmokestinamos 15 proc. pajamų mokesčio tarifu nuo pirmo euro. Kai palūkanos už suteiktą paskolą gaunamos iš kito nuolatinio Lietuvos gyventojo, pajamų mokestį išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą turi palūkanas išmokėjęs gyventojas. Gautos palūkanos pagal indėlių sutartis, sudarytas iki 2014 metų sausio 1 dienos, neapmokestinamos, jeigu bendra suma neviršija 3000 eurų. Privaloma informuoti apie po 2011 m. sausio 1 d. gautų pajamų ir įsigyto turto (įskaitant pasiskolintas pinigines lėšas) įsigijimo šaltinius, išskyrus kai šie šaltiniai buvo deklaruoti paties mokėtojo. Daugiau informacijos mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę telefono numeriu 1882 į mokesčių informacijos centrą arba Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainėje www.vmi.lt.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite