Pajamų deklaravimo naujovės

Kaip ir kasmet, prasidedant gyventojų turto ir pajamų deklaravimui, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Šilutės skyriuje surengta jau tradicine tapusi spaudos konferencija, kurios metu supažindinta su pagrindinėmis šių metų naujovėmis.

Su šių metų turto ir pajamų deklaravimo naujovėmis supažindino VMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė (dešinėje) ir šio poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė.

Su šių metų turto ir pajamų deklaravimo naujovėmis supažindino VMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė (dešinėje) ir šio poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė.

Deklaruoti padės ir specialios programėlės
Su deklaravimo naujovėmis supažindino VMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė ir šio poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė.
Šilutės rajone metines pajamų deklaracijas už 2014 metus pateikė beveik 14,6 tūkstančio mūsų rajono gyventojų. Iš jų 98,4 procento tai padarė elektroniniu būdu. Lietuvoje savo turtą ir pajamas kasmet deklaruoja apie 2 milijonai gyventojų. Šiemet tai padaryti jie turi iki gegužės 2 dienos.
Pajamas deklaruoti turi tie gyventojai, kurie vykdė individualią veiklą ar gavo pajamų, nuo kurių būtina susimokėti mokesčius. Gyventojai privalės deklaruoti ir didesnes nei 2500 eurų vertės dovanas. Taip pat deklaruoti pajamas turi gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl einamų pareigų bei susigrąžinti mokesčius arba pasinaudoti mokesčių lengvatomis norintys žmonės.
„Deklaravimo procesas nuolat tobulinamas. Tikslas – kad gyventojui būtų kuo patogiau ir paprasčiau užpildyti pajamų deklaracijas internetu ir jas pasiųsti. Naudojant specialias programėles deklaracijas galima pildyti išmaniuose telefonuose arba planšetiniuose kompiuteriuose, kuriose veikia iOS arba Android operacinės sistemos. Gyventojai, neturintys galimybių savarankiškai elektroniniu būdu deklaruoti pajamų, tai gali padaryti mokesčių inspekcijos padaliniuose, kur jiems gali talkinti specialistai. Suformuota apie 1,8 milijono preliminarių deklaracijų. Nemažai daliai gyventojų nieko daryti nereikės, tik patikrinti duomenis ir nuspausti mygtuką „siųsti“, – sakė VMI Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė.
Naujovės
Detaliau su šių metų pajamų deklaravimo naujovėmis supažindino VMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Šilutės poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė. Ji atkreipė dėmesį, kad deklaruota permoka bus grąžinta tik tada, kai bus pateiktos arba patikslintos visos privalomos mokesčių deklaracijos ar dokumentai. Pasirodo, esama nemažai tokių piliečių, kurie privalo pateikti pajamų deklaracijas, tačiau to nedaro. Tokie žmonės neretai būna išvykę iš Lietuvos, todėl mokesčių inspekcijos darbuotojams susisiekti su jais sudėtinga.
Į pažymas yra perkelti nekilnojamojo turto sandorių duomenys. Iki šiol buvo įkeliama tik nekilnojamojo turto pardavimo kaina, tačiau nebuvo nurodoma įsigijimo kaina. Dabar šie duomenys sinchronizuojami su Nekilnojamojo turto registro duomenimis. Taip pat pateikiami VĮ Regitra duomenys apie transporto priemonių, neišlaikytų 3 metus, perleidimo pajamas. Anot D. Tribičienės, daugeliui žmonių tai nėra aktualu, nes vargu ar daug atsiras tokių, kurie pasinaudoję automobiliu dar sugebės parduoti jį brangiau negu pirko ir gauti pajamų.
Gautos palūkanos už suteiktas paskolas įmonėms arba gyventojams apmokestinamos 15 proc. pajamų mokesčio tarifu nuo pirmo euro. Kai palūkanos už suteiktą paskolą gaunamos iš kito nuolatinio Lietuvos gyventojo, pajamų mokestį išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą turi palūkanas išmokėjęs gyventojas. Gautos palūkanos pagal indėlių sutartis, sudarytas iki 2014 metų sausio 1 dienos, neapmokestinamos, jeigu bendra suma neviršija 3000 eurų. Privaloma informuoti apie po 2011 m. sausio 1 d. gautų pajamų ir įsigyto turto (įskaitant pasiskolintas pinigines lėšas) įsigijimo šaltinius, išskyrus kai šie šaltiniai buvo deklaruoti paties mokėtojo. Daugiau informacijos mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę telefono numeriu 1882 į mokesčių informacijos centrą arba Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainėje www.vmi.lt.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite