Pajamų deklaravimo naujovės

Kaip ir kasmet, prasidedant gyventojų turto ir pajamų deklaravimui, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Šilutės skyriuje surengta jau tradicine tapusi spaudos konferencija, kurios metu supažindinta su pagrindinėmis šių metų naujovėmis.

Su šių metų turto ir pajamų deklaravimo naujovėmis supažindino VMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė (dešinėje) ir šio poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė.

Su šių metų turto ir pajamų deklaravimo naujovėmis supažindino VMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė (dešinėje) ir šio poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė.

Deklaruoti padės ir specialios programėlės
Su deklaravimo naujovėmis supažindino VMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė ir šio poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė.
Šilutės rajone metines pajamų deklaracijas už 2014 metus pateikė beveik 14,6 tūkstančio mūsų rajono gyventojų. Iš jų 98,4 procento tai padarė elektroniniu būdu. Lietuvoje savo turtą ir pajamas kasmet deklaruoja apie 2 milijonai gyventojų. Šiemet tai padaryti jie turi iki gegužės 2 dienos.
Pajamas deklaruoti turi tie gyventojai, kurie vykdė individualią veiklą ar gavo pajamų, nuo kurių būtina susimokėti mokesčius. Gyventojai privalės deklaruoti ir didesnes nei 2500 eurų vertės dovanas. Taip pat deklaruoti pajamas turi gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl einamų pareigų bei susigrąžinti mokesčius arba pasinaudoti mokesčių lengvatomis norintys žmonės.
„Deklaravimo procesas nuolat tobulinamas. Tikslas – kad gyventojui būtų kuo patogiau ir paprasčiau užpildyti pajamų deklaracijas internetu ir jas pasiųsti. Naudojant specialias programėles deklaracijas galima pildyti išmaniuose telefonuose arba planšetiniuose kompiuteriuose, kuriose veikia iOS arba Android operacinės sistemos. Gyventojai, neturintys galimybių savarankiškai elektroniniu būdu deklaruoti pajamų, tai gali padaryti mokesčių inspekcijos padaliniuose, kur jiems gali talkinti specialistai. Suformuota apie 1,8 milijono preliminarių deklaracijų. Nemažai daliai gyventojų nieko daryti nereikės, tik patikrinti duomenis ir nuspausti mygtuką „siųsti“, – sakė VMI Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė.
Naujovės
Detaliau su šių metų pajamų deklaravimo naujovėmis supažindino VMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Šilutės poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė. Ji atkreipė dėmesį, kad deklaruota permoka bus grąžinta tik tada, kai bus pateiktos arba patikslintos visos privalomos mokesčių deklaracijos ar dokumentai. Pasirodo, esama nemažai tokių piliečių, kurie privalo pateikti pajamų deklaracijas, tačiau to nedaro. Tokie žmonės neretai būna išvykę iš Lietuvos, todėl mokesčių inspekcijos darbuotojams susisiekti su jais sudėtinga.
Į pažymas yra perkelti nekilnojamojo turto sandorių duomenys. Iki šiol buvo įkeliama tik nekilnojamojo turto pardavimo kaina, tačiau nebuvo nurodoma įsigijimo kaina. Dabar šie duomenys sinchronizuojami su Nekilnojamojo turto registro duomenimis. Taip pat pateikiami VĮ Regitra duomenys apie transporto priemonių, neišlaikytų 3 metus, perleidimo pajamas. Anot D. Tribičienės, daugeliui žmonių tai nėra aktualu, nes vargu ar daug atsiras tokių, kurie pasinaudoję automobiliu dar sugebės parduoti jį brangiau negu pirko ir gauti pajamų.
Gautos palūkanos už suteiktas paskolas įmonėms arba gyventojams apmokestinamos 15 proc. pajamų mokesčio tarifu nuo pirmo euro. Kai palūkanos už suteiktą paskolą gaunamos iš kito nuolatinio Lietuvos gyventojo, pajamų mokestį išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą turi palūkanas išmokėjęs gyventojas. Gautos palūkanos pagal indėlių sutartis, sudarytas iki 2014 metų sausio 1 dienos, neapmokestinamos, jeigu bendra suma neviršija 3000 eurų. Privaloma informuoti apie po 2011 m. sausio 1 d. gautų pajamų ir įsigyto turto (įskaitant pasiskolintas pinigines lėšas) įsigijimo šaltinius, išskyrus kai šie šaltiniai buvo deklaruoti paties mokėtojo. Daugiau informacijos mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę telefono numeriu 1882 į mokesčių informacijos centrą arba Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainėje www.vmi.lt.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite