Pajamų deklaravimo naujovės

Kaip ir kasmet, prasidedant gyventojų turto ir pajamų deklaravimui, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Šilutės skyriuje surengta jau tradicine tapusi spaudos konferencija, kurios metu supažindinta su pagrindinėmis šių metų naujovėmis.

Su šių metų turto ir pajamų deklaravimo naujovėmis supažindino VMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė (dešinėje) ir šio poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė.

Su šių metų turto ir pajamų deklaravimo naujovėmis supažindino VMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė (dešinėje) ir šio poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė.

Deklaruoti padės ir specialios programėlės
Su deklaravimo naujovėmis supažindino VMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė ir šio poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė.
Šilutės rajone metines pajamų deklaracijas už 2014 metus pateikė beveik 14,6 tūkstančio mūsų rajono gyventojų. Iš jų 98,4 procento tai padarė elektroniniu būdu. Lietuvoje savo turtą ir pajamas kasmet deklaruoja apie 2 milijonai gyventojų. Šiemet tai padaryti jie turi iki gegužės 2 dienos.
Pajamas deklaruoti turi tie gyventojai, kurie vykdė individualią veiklą ar gavo pajamų, nuo kurių būtina susimokėti mokesčius. Gyventojai privalės deklaruoti ir didesnes nei 2500 eurų vertės dovanas. Taip pat deklaruoti pajamas turi gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl einamų pareigų bei susigrąžinti mokesčius arba pasinaudoti mokesčių lengvatomis norintys žmonės.
„Deklaravimo procesas nuolat tobulinamas. Tikslas – kad gyventojui būtų kuo patogiau ir paprasčiau užpildyti pajamų deklaracijas internetu ir jas pasiųsti. Naudojant specialias programėles deklaracijas galima pildyti išmaniuose telefonuose arba planšetiniuose kompiuteriuose, kuriose veikia iOS arba Android operacinės sistemos. Gyventojai, neturintys galimybių savarankiškai elektroniniu būdu deklaruoti pajamų, tai gali padaryti mokesčių inspekcijos padaliniuose, kur jiems gali talkinti specialistai. Suformuota apie 1,8 milijono preliminarių deklaracijų. Nemažai daliai gyventojų nieko daryti nereikės, tik patikrinti duomenis ir nuspausti mygtuką „siųsti“, – sakė VMI Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė.
Naujovės
Detaliau su šių metų pajamų deklaravimo naujovėmis supažindino VMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Šilutės poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė. Ji atkreipė dėmesį, kad deklaruota permoka bus grąžinta tik tada, kai bus pateiktos arba patikslintos visos privalomos mokesčių deklaracijos ar dokumentai. Pasirodo, esama nemažai tokių piliečių, kurie privalo pateikti pajamų deklaracijas, tačiau to nedaro. Tokie žmonės neretai būna išvykę iš Lietuvos, todėl mokesčių inspekcijos darbuotojams susisiekti su jais sudėtinga.
Į pažymas yra perkelti nekilnojamojo turto sandorių duomenys. Iki šiol buvo įkeliama tik nekilnojamojo turto pardavimo kaina, tačiau nebuvo nurodoma įsigijimo kaina. Dabar šie duomenys sinchronizuojami su Nekilnojamojo turto registro duomenimis. Taip pat pateikiami VĮ Regitra duomenys apie transporto priemonių, neišlaikytų 3 metus, perleidimo pajamas. Anot D. Tribičienės, daugeliui žmonių tai nėra aktualu, nes vargu ar daug atsiras tokių, kurie pasinaudoję automobiliu dar sugebės parduoti jį brangiau negu pirko ir gauti pajamų.
Gautos palūkanos už suteiktas paskolas įmonėms arba gyventojams apmokestinamos 15 proc. pajamų mokesčio tarifu nuo pirmo euro. Kai palūkanos už suteiktą paskolą gaunamos iš kito nuolatinio Lietuvos gyventojo, pajamų mokestį išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą turi palūkanas išmokėjęs gyventojas. Gautos palūkanos pagal indėlių sutartis, sudarytas iki 2014 metų sausio 1 dienos, neapmokestinamos, jeigu bendra suma neviršija 3000 eurų. Privaloma informuoti apie po 2011 m. sausio 1 d. gautų pajamų ir įsigyto turto (įskaitant pasiskolintas pinigines lėšas) įsigijimo šaltinius, išskyrus kai šie šaltiniai buvo deklaruoti paties mokėtojo. Daugiau informacijos mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę telefono numeriu 1882 į mokesčių informacijos centrą arba Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainėje www.vmi.lt.

Vaidotas VILKAS

Hits: 67

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite