Pagerbti jubiliejinės dainų šventės „Čia – mano namai“ dalyviai

Trečiadienį pagerbti jubiliejinėje Dainų šventėje „Čia – mano namai“ Šilutės kraštui atstovavusių kolektyvų vadovai, organizacinis komitetas, kiti šventės dalyviai ir organizatoriai, visi palaikiusieji. Šilutės rajono savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje nuskambėjo padėkos žodžiai, prisimintos džiugios šventės akimirkos. Dainų šventėje „Čia – mano namai“ šilutiškių dalyvių delegacija buvo viena iš gausiausių.

Po pagerbimo Savivaldybėje.

„Dainų šventė pirmiausia mus sužavėjo savo pavadinimu „Čia – mano namai“, – pasveikino susirinkusius Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė. Ji lyg iš bedugnės kraitės sėmė ir dovanojo gausybę šiltų žodžių bei sudėliojo pagrindinius šventės akcentus.
Šioje jubiliejinėje Dainų šventėje Šilutės rajono savivaldybės delegacija buvo viena iš gausiausių – dalyvavo 20 kolektyvų (553 dalyviai). Nors nemažai šilutiškių šventę stebėjo ir prie televizijos ekranų, bet dar kartą buvo pasidžiaugta, kad Šilutė – etnografinio Mažosios Lietuvos regiono sostinė išskirtinai atskleidė krašto savitumą. Dainų šventės kūrybinėje grupėje kūrė ir mūsų krašto meno vadovai: choreografės Rita Kurpeikytė ir Loreta Černeckienė, Šilutės meno mokyklos orkestro „Pamarys“ vadovas Gražvydas Raila ir kolektyvo „Pamarietė“ vadovė Judrė Railienė, kurie į pagerbimo šventę atvyko jau su Dainų šventės pagarbos ženklais, gautais iš LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų.
Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, dalyvavęs Dainų šventės eisenoje ir pajautęs jos dvasią, girdėjęs žiūrovų šūksnius: „Šilutė“, pasidžiaugė, kad šventėje dalyvavo itin daug šilutiškių. Meras įsitikinęs, kad taip yra todėl, kad mūsų krašte yra daug profesionalių meno vadovų ir labai daug žmonių, turinčių menininko gyslelę. Už nuveiktą didžiulį kasdieninį darbą meras dėkojo visiems: Kultūros skyriaus vadovei Vilmai Griškevičienei ir jos komandai, kolektyvų vadovams ir nariams. Palinkėjo, kad prie dainų šventės prisidėtų ir turiningų vasaros atostogų įspūdžiai.
Dainų šventės dalyvius pasveikino vicemerai Algirdas Gečas ir Algirdas Balčytis, prie sveikintojų būrio prisijungė ir laikinai administracijos direktoriaus pareigas einantis Sigitas Šeputis, pradžiugindamas ir puikia naujiena – 13-ai vaikų ir jaunimo kolektyvų bus apmokėtos kelionės išlaidos į Palangą. Kultūros ministro Šarūno Biručio bei Dainų šventės direktoriaus Sauliaus Liausos įpareigojimu įteiktos padėkos ir specialūs medaliai kolektyvų vadovams, švietimo ir kultūros delegacijų koordinatoriams, Savivaldybės merui. Kolektyvų vadovams įteiktos dainų šventės 90-mečio proga išleistos knygos „Lietuvos dainų šventės tradicija“. Padėkota ir tautodailininkams, organizaciniam komitetui – visiems, prisidėjusiems ir palaikiusiems.
Kultūros skyriaus vedėja V. Griškevičienė su džiaugsmu pasakojo, kad ypač šiltai šilutiškiai buvo sutikti Vilniaus „Minties“ gimnazijoje, kur jau ne vienerius metus apgyvendinami dainų šventės dalyviai. Šiltai sutikti ir viltingai, kad sugrįš po 4 metų, išlydėti.
„Dainų šventės jausmas yra nenusakomas žodžiais. Tai reikia patirti, išgyventi. Kas gali nupasakoti jausmą, kai kepinant karščiui dainų šventės eiseną sausakimšose Vilniaus gatvėse sveikina įvairiausio amžiaus žmonės: ploja neįgaliųjų vežimėlyje sėdintys garbaus amžiaus senoliai, skuba vandeniu atgaivinti miestelėnai, kai kurie, atsiklausę eisenos dalyvių, vandenį šliūkšteli tiesiog iš balkonų. Gaivino ne tik vanduo, bet ir nuo žiūrovų sklindančios emocijos“, – įspūdžiais po pagerbimo ceremonijos dalinosi Šilutės meno mokyklos fortepijono klasės mokytoja, dainų kūrėja ir atlikėja Žydrė Adomaitienė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite