Pagerbė „Tilžės akto“ signatarų atminimą

Sausio 15 d., kai minima Klaipėdos diena – Klaipėdos krašto prijungimo prie prie Lietuvos 91-osios metinės, – į Bitėnų kaimo kapines šalia Rambyno kalno rinkosi suaugusieji, vaikai ir jaunimas. Ant „Tilžės akto“ signatarų kapų padėta gėlių, uždegta žvakelių.

Sausio 15 d. pagėgiškiai Bitėnų kapinėse pagerbė iškilių lietuvybės puoselėtojų atminimą.
Autorės nuotr.

Praėjusius metus Pagėgių krašto žmonės paskyrė ypatingai datai – Mažosios Lietuvos prijungimo prie Lietuvos 90-mečiui. Dar buvo Tarmių metai, o štai sausį Lietuva įžengė į „Metų“ poemos autoriaus Kristijono Donelaičio metus.
Sausio 15-oji vėl priminė, kad Pagėgių kraštas yra Mažosios Lietuvos dalis, kad prieš 91 metus dalis Mažosios Lietuvos – Klaipėdos kraštas – buvo prijungta prie Lietuvos. Tądien pagėgiškiai vyko į Bitėnų kapines, kad gėle ar žvakele pagerbtų čia amžinojo poilsio atgulusių „Tilžės akto“ signatarų atminimą. Vadinamąjį „Tilžės aktą“, t. y. Mažosios Lietuvos Tautinės Tarybos aktą, 1918 m. lapkričio 30 d., be kitų garbingų „Prūsų Lietuvos“ vyrų, pasirašė ir Martynas Jankus, Jonas Vanagaitis, Valteris Didžys. Trys pastarieji lietuvybės puoselėtojai amžinojo poilsio vietą rado Bitėnų kapinėse, netoli Vydūno kapo.
Čia sausio 15-os popietę su gėlėmis, žvakelėmis ėjo Pagėgių krašto kultūros darbuotojai, Bitėnų kaimo gyventojai, pasieniečiai, kitų įstaigų ir organizacijų atstovai, atvyko mokytojų ir mokinių, jaunimo, dalyvavo Lietuvos gražinimo draugijos Pagėgių skyriaus narių ir kitų. Atvykusieji stabtelėjo ir prie „Tilžės akto“ trijų signatarų, ir prie kitų garsių veikėjų, jų artimųjų kapų. Ceremonija buvo kukli, tačiau pagarbi, nuoširdi ir be ilgų kalbų iškilminga.
Po to visi rinkosi Rambyno regioninio parko lankytojų centre – pristatytas naujas „Rambyno“ žurnalo numeris, pasikalbėta, padainuota ir pasitarta. Apie tai – kitame „Pamario“ numeryje.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite