Žydinčios pievos pagėgiškiai neišvydo. Pagėgių savivaldybė pareiškė pretenzijas UAB „Kalibrus“

žydinti pieva

Štai tokia ta Pagėgių „žydinti pieva“.

Per pastaruosius keletą metų Pagėgių savivaldybėje įgyvendintas ne vienas projektas. Vietos gyventojai ir miesto svečiai pastebi gražėjantį miestą, apylinkes, asfaltuojamas gatves, rūpestingai prižiūrimas viešąsias erdves. Šiemet per Pagėgius sruvenančio Benininkų upelio pakrantės turėjo virsti žydinčia pieva, deja…

2020 metų rudenį buvo pasirašytas dar vienas užbaigto didelio projekto darbų priėmimo aktas. Įgyvendintas projektas „Teritorijos Benininkų upelio atkarpoje, esančioje Pagėgių savivaldybėje, Pagėgiuose, Kraštovaizdžio tvarkymo projektas“. Darbų konkursą laimėjo uždaroji akcinė bendrovė „Kalibrus“.

Pagal projektą buvo numatyta sutvarkyti teritoriją, kuri apima Benininkų upelį ir jo pakrantes Pagėgių mieste. Projektas skirtas kraštovaizdžio formavimui ir ekologinės būklės gerinimui gamtinio karkaso teritorijoje.

Tvarkomo minėtojo upelio pakrantėse turėjo būti pašalinti invaziniai augalai, įdirbtas žemės paviršius ir užsėtas žolių mišiniu. O tose teritorijos dalyse, kur buvo pašalinti krūmai ir kiti augalai, žemės paviršius privalėjo būti įdirbtas ir užsėtas žolių bei laukinių ir kultūrinių skirtingu laiku žydinčių margaspalvių gėlių sėklų mišiniu.

Anot Savivaldybės pranešimo, techninėse specifikacijose nurodyta, kad gėlių asortimentui sudaryti į mišinį dedant laukinių bei kultūrinių skirtingu laiku žydinčių margaspalvių gėlių sėklų. Tokioje vejoje margaspalviai žiedai pražysta ankstyvą pavasarį ir žydi iki vėlyvo rudens. Vejoje gali būti net 70 rūšių gėlių. Tai daugiausia laukinės gėlės ir kiti žydintys augalai.

Pasak projektą kuravusio Pagėgių savivaldybės strateginio planavimo ir investicijų skyriaus specialisto Petro Kuzmarskio, anksčiau ši neprižiūrėta teritorija buvo virtusi kemsynu. Reikėjo įdėti daug darbo parengiant projektą ir paverčiant apleistą vietą sutvarkyta teritorija. Pagal projektą šioje vietoje turėtų žaliuoti medžiai ir žydėti pieva, kuri turi būti nušienaujama vieną kartą metuose. Tačiau dėl prastai atliktų darbų (menkai įdirbtos žemės) tą padaryti šiuo metu yra sudėtinga.

Šią vasarą pagėgiškiai ir miesto svečiai žydinčios pievos taip ir neišvydo, o dalis pasodintų medžių neprigijo.

Šių metų rugsėjo mėnesį net du raštai apie pastebėtus trūkumus buvo nusiųsti darbus atlikusiai UAB „Kalibrus“ (direktorius Kęstas Komskis).

Pasirašydama rangos sutartį (Nr.A3-159 „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijoje“) bendrovė raštiškai įsipareigojo per 5 metų garantinį laikotarpį neatlygintinai pašalinti trūkumus arba atlyginti užsakovui patirtas išlaidas šalinant defektus (Pagėgių savivaldybei).

Šių metų rugsėjo 23 dienos Pagėgių savivaldybės siųstame rašte buvo nurodyta medžių atsodinimo darbus atlikti iki š.m. spalio 15 dienos.

„Mūsų reikalaujami darbai iki šiol neatlikti. Trūkumai pasimatė šiemet, todėl iš projekto vykdytojų išsireikalausime, kad viskas būtų taip, kaip buvo numatyta projekte. Pinigai sumokėti ir darbai turi būti atlikti kokybiškai. Jei kažkas nepavyko, tam ir yra garantinis laikotarpis. Tai mūsų visų turtas ir tai ką sukuriame bendromis jėgomis turime saugoti bei prižiūrėti“, – sakė Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius.

pamarys.eu pagal Pagėgių savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite