Žydinčios pievos pagėgiškiai neišvydo. Pagėgių savivaldybė pareiškė pretenzijas UAB „Kalibrus“

žydinti pieva

Štai tokia ta Pagėgių „žydinti pieva“.

Per pastaruosius keletą metų Pagėgių savivaldybėje įgyvendintas ne vienas projektas. Vietos gyventojai ir miesto svečiai pastebi gražėjantį miestą, apylinkes, asfaltuojamas gatves, rūpestingai prižiūrimas viešąsias erdves. Šiemet per Pagėgius sruvenančio Benininkų upelio pakrantės turėjo virsti žydinčia pieva, deja…

2020 metų rudenį buvo pasirašytas dar vienas užbaigto didelio projekto darbų priėmimo aktas. Įgyvendintas projektas „Teritorijos Benininkų upelio atkarpoje, esančioje Pagėgių savivaldybėje, Pagėgiuose, Kraštovaizdžio tvarkymo projektas“. Darbų konkursą laimėjo uždaroji akcinė bendrovė „Kalibrus“.

Pagal projektą buvo numatyta sutvarkyti teritoriją, kuri apima Benininkų upelį ir jo pakrantes Pagėgių mieste. Projektas skirtas kraštovaizdžio formavimui ir ekologinės būklės gerinimui gamtinio karkaso teritorijoje.

Tvarkomo minėtojo upelio pakrantėse turėjo būti pašalinti invaziniai augalai, įdirbtas žemės paviršius ir užsėtas žolių mišiniu. O tose teritorijos dalyse, kur buvo pašalinti krūmai ir kiti augalai, žemės paviršius privalėjo būti įdirbtas ir užsėtas žolių bei laukinių ir kultūrinių skirtingu laiku žydinčių margaspalvių gėlių sėklų mišiniu.

Anot Savivaldybės pranešimo, techninėse specifikacijose nurodyta, kad gėlių asortimentui sudaryti į mišinį dedant laukinių bei kultūrinių skirtingu laiku žydinčių margaspalvių gėlių sėklų. Tokioje vejoje margaspalviai žiedai pražysta ankstyvą pavasarį ir žydi iki vėlyvo rudens. Vejoje gali būti net 70 rūšių gėlių. Tai daugiausia laukinės gėlės ir kiti žydintys augalai.

Pasak projektą kuravusio Pagėgių savivaldybės strateginio planavimo ir investicijų skyriaus specialisto Petro Kuzmarskio, anksčiau ši neprižiūrėta teritorija buvo virtusi kemsynu. Reikėjo įdėti daug darbo parengiant projektą ir paverčiant apleistą vietą sutvarkyta teritorija. Pagal projektą šioje vietoje turėtų žaliuoti medžiai ir žydėti pieva, kuri turi būti nušienaujama vieną kartą metuose. Tačiau dėl prastai atliktų darbų (menkai įdirbtos žemės) tą padaryti šiuo metu yra sudėtinga.

Šią vasarą pagėgiškiai ir miesto svečiai žydinčios pievos taip ir neišvydo, o dalis pasodintų medžių neprigijo.

Šių metų rugsėjo mėnesį net du raštai apie pastebėtus trūkumus buvo nusiųsti darbus atlikusiai UAB „Kalibrus“ (direktorius Kęstas Komskis).

Pasirašydama rangos sutartį (Nr.A3-159 „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijoje“) bendrovė raštiškai įsipareigojo per 5 metų garantinį laikotarpį neatlygintinai pašalinti trūkumus arba atlyginti užsakovui patirtas išlaidas šalinant defektus (Pagėgių savivaldybei).

Šių metų rugsėjo 23 dienos Pagėgių savivaldybės siųstame rašte buvo nurodyta medžių atsodinimo darbus atlikti iki š.m. spalio 15 dienos.

„Mūsų reikalaujami darbai iki šiol neatlikti. Trūkumai pasimatė šiemet, todėl iš projekto vykdytojų išsireikalausime, kad viskas būtų taip, kaip buvo numatyta projekte. Pinigai sumokėti ir darbai turi būti atlikti kokybiškai. Jei kažkas nepavyko, tam ir yra garantinis laikotarpis. Tai mūsų visų turtas ir tai ką sukuriame bendromis jėgomis turime saugoti bei prižiūrėti“, – sakė Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius.

pamarys.eu pagal Pagėgių savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite