Žydinčios pievos pagėgiškiai neišvydo. Pagėgių savivaldybė pareiškė pretenzijas UAB „Kalibrus“

žydinti pieva

Štai tokia ta Pagėgių „žydinti pieva“.

Per pastaruosius keletą metų Pagėgių savivaldybėje įgyvendintas ne vienas projektas. Vietos gyventojai ir miesto svečiai pastebi gražėjantį miestą, apylinkes, asfaltuojamas gatves, rūpestingai prižiūrimas viešąsias erdves. Šiemet per Pagėgius sruvenančio Benininkų upelio pakrantės turėjo virsti žydinčia pieva, deja…

2020 metų rudenį buvo pasirašytas dar vienas užbaigto didelio projekto darbų priėmimo aktas. Įgyvendintas projektas „Teritorijos Benininkų upelio atkarpoje, esančioje Pagėgių savivaldybėje, Pagėgiuose, Kraštovaizdžio tvarkymo projektas“. Darbų konkursą laimėjo uždaroji akcinė bendrovė „Kalibrus“.

Pagal projektą buvo numatyta sutvarkyti teritoriją, kuri apima Benininkų upelį ir jo pakrantes Pagėgių mieste. Projektas skirtas kraštovaizdžio formavimui ir ekologinės būklės gerinimui gamtinio karkaso teritorijoje.

Tvarkomo minėtojo upelio pakrantėse turėjo būti pašalinti invaziniai augalai, įdirbtas žemės paviršius ir užsėtas žolių mišiniu. O tose teritorijos dalyse, kur buvo pašalinti krūmai ir kiti augalai, žemės paviršius privalėjo būti įdirbtas ir užsėtas žolių bei laukinių ir kultūrinių skirtingu laiku žydinčių margaspalvių gėlių sėklų mišiniu.

Anot Savivaldybės pranešimo, techninėse specifikacijose nurodyta, kad gėlių asortimentui sudaryti į mišinį dedant laukinių bei kultūrinių skirtingu laiku žydinčių margaspalvių gėlių sėklų. Tokioje vejoje margaspalviai žiedai pražysta ankstyvą pavasarį ir žydi iki vėlyvo rudens. Vejoje gali būti net 70 rūšių gėlių. Tai daugiausia laukinės gėlės ir kiti žydintys augalai.

Pasak projektą kuravusio Pagėgių savivaldybės strateginio planavimo ir investicijų skyriaus specialisto Petro Kuzmarskio, anksčiau ši neprižiūrėta teritorija buvo virtusi kemsynu. Reikėjo įdėti daug darbo parengiant projektą ir paverčiant apleistą vietą sutvarkyta teritorija. Pagal projektą šioje vietoje turėtų žaliuoti medžiai ir žydėti pieva, kuri turi būti nušienaujama vieną kartą metuose. Tačiau dėl prastai atliktų darbų (menkai įdirbtos žemės) tą padaryti šiuo metu yra sudėtinga.

Šią vasarą pagėgiškiai ir miesto svečiai žydinčios pievos taip ir neišvydo, o dalis pasodintų medžių neprigijo.

Šių metų rugsėjo mėnesį net du raštai apie pastebėtus trūkumus buvo nusiųsti darbus atlikusiai UAB „Kalibrus“ (direktorius Kęstas Komskis).

Pasirašydama rangos sutartį (Nr.A3-159 „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijoje“) bendrovė raštiškai įsipareigojo per 5 metų garantinį laikotarpį neatlygintinai pašalinti trūkumus arba atlyginti užsakovui patirtas išlaidas šalinant defektus (Pagėgių savivaldybei).

Šių metų rugsėjo 23 dienos Pagėgių savivaldybės siųstame rašte buvo nurodyta medžių atsodinimo darbus atlikti iki š.m. spalio 15 dienos.

„Mūsų reikalaujami darbai iki šiol neatlikti. Trūkumai pasimatė šiemet, todėl iš projekto vykdytojų išsireikalausime, kad viskas būtų taip, kaip buvo numatyta projekte. Pinigai sumokėti ir darbai turi būti atlikti kokybiškai. Jei kažkas nepavyko, tam ir yra garantinis laikotarpis. Tai mūsų visų turtas ir tai ką sukuriame bendromis jėgomis turime saugoti bei prižiūrėti“, – sakė Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius.

pamarys.eu pagal Pagėgių savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite