Pagėgių valdžia pakito simboliškai

Liepos 30 d. vykusiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje užbaigta formuoti vadovų komandą – paskirtas administracijos direktoriaus pavaduotojas. Direktorei Dainorai Butvydienei pasiūlius, meras Virginijus Komskis Tarybai teikė Alvido Einikio kandidatūrą. Tapęs administracijos direktoriaus pavaduotoju, A. Einikis palieka Tarybos nario pareigas. Vėl keičiasi Tarybos sudėtis. Pagėgių savivaldybė jau turi visus 4 vadovus.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju paskirtas A. Einikis.

Savivaldos rinkimai Pagėgių krašte vyko be sukrėtimų ir didelių staigmenų. Partija Tvarka ir teisingumas iš 21 mandato laimėjo 13, tad turi daugumą. Ir ankstesnę kadenciją meru buvęs Virginijus Komskis pirmą kartą surengtuose tiesioginiuose mero rinkimuose pergalę šventė jau po pirmojo rinkimų turo. Tad Pagėgiuose neteko rengti net antrojo tiesioginių mero rinkimų turo. Verta priminti, kad Šilutės rajone dėl šiurkščių rinkimų įstatymo pažeidimų buvo panaikinti kovo 1 d. ir po dviejų savaičių vykusių mero rinkimų antrojo turo rezultatai, todėl birželio 21 d. vyko pakartotiniai rinkimai, po dviejų savaičių – antrasis tiesioginių mero rinkimų turas.
Pagėgių savivaldybės valdžia, kuri baigta formuoti, pakito simboliškai. Meras V. Komskis – vėl meras, administracijos direktoriaus pareigos vėl patikėtos Dainorai Butvydienei, jos pavaduotojo kėdė – vėl Alvidui Einikiui, tik vietoj buvusio mero pavaduotojo Vytauto Stanišausko dabar šias pareigas eina Sigitas Stonys. Visus keturis valdžios postus užima partijos Tvarka ir teisingumas nariai.
Pasikeitimai
Daugiausia rinkėjų balsų gavusios partijos Tvarka ir teisingumas kandidatų į Tarybą sąraše pokyčiai prasidėjo išsyk po kovo 1 d. įvykusių rinkimų. Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis, gavęs 403 pirmumo balsus, iš kandidatų sąrašo 17 vietos pakilo į 7, tačiau išrinktas Tarybos nario mandato atsisakė. Seniūnas yra Savivaldybės administracijos stuktūrinio padalinio vadovas ir šios pareigos nesuderinamos su Tarybos nario pareigomis. Tiesiog galima rinktis – per 300 eurų Tarybos nario veiklai skirtąją sumą arba seniūno pareigos su didesne alga. Analogiška situacija ir su Stoniškių seniūnu Ričardu Barkevičiumi: gavo 325 pirmumo balsus, iš 16 vietos sąraše pakilo į 10 ir buvo išrinktas į Tarybą. Abu seniūnus Taryboje pakeitė šios partijos sąraše buvusios Kristina Dvarvytienė ir Renutė Ona Andrijauskienė.
Per rinkimus Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju buvęs Alvidas Einikis gavo 384 pirmumo balsus ir kandidatų į Tarybą sąraše iš 7 vietos krito į 8. Kadangi A. Einikis išeina dirbti į Savivaldybės administraciją, jis negali būti Tarybos nariu. Pagal partijos Tvarka ir teisingumas sąraše rinkėjų nulemtą eilę A. Einikį turėtų pakeisti Ričardas Mažutis.
Apie direktoriaus pavaduotoją
A. Einikiui gegužę sukako 64 metai, yra baigęs tuometinę Žemės ūkio akademiją, gavęs ekonomisto diplomą. Buvo išrinktas 2011-2015 metų kadencijos Pagėgių savivaldybės tarybos nariu, tačiau irgi pasirinko darbą Savivaldybės administracijoje ir atsisakė Tarybos nario mandato. Žmona Dalija Irena Einikienė irgi dirba Savivaldybės administracijoje. Vyriausiosios rinkimų komisijos paviešintoje deklaracijoje nurodyta, kad A. Einikis turi 48 117 Lt vertės deklaruotino turto, 29 500 Lt piniginių lėšų, yra gavęs 59 747 Lt pajamų ir sumokėjęs 8962 Lt mokesčių. Turi sūnų Dainių. Mėgsta žvejoti.
Tokia rinkėjų valia
Šilutės rajone visi asmenys, kandidatavę į rajono merus, kandidatų sąrašuose liko arba iškilo į pirmąją vietą bei visi gavo rajono Tarybos narių mandatus. Pagėgių krašte situacija kitokia. Mero postą laimėjęs V. Komskis gavo 2655 balsus, 51,62 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų.
Iš 7 kandatų į merus pagal rinkėjų pasitikėjimą antras liko Darbo partijos atstovas Edgaras Kuturys, gavęs 1043 balsus ir išrinktas Tarybos nariu. Beje, darbiečiai gavo 4 Tarybos narių mandatus – dvigubai daugiau negu turėjo pasibaigusią kadenciją. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas į merus Petras Ubartas pelnė 312 balsų, šios partijos sąraše iš 1 vietos atsidūrė antoje – abu su Remigijumi Kelneriu vėl yra Tarybos nariai.
Dar 4 kandidatus į merus Pagėgių krašto rinkėjai tiesiog atstūmė. Socialdemokratas Alvydas Petras Dumbliauskas su 272 balsais nepateko net į Tarybą, joje šiai partijai atstovaus tik 1 narys – Eugenijus Dargužas. Nepasisekė ir LR liberalų sąjūdžio kandidatui į merus Vladimirui Gorodeckiui – 189 balsai, sąraše iš 1 vietos krito į trečią ir į Tarybą neišrinktas. Liberalų sąjūdis Taryboje turi 1 atstovą. Politinės partijos „Lietuvos sąrašas“ kandidatas į merus Donatas Jančaras gavo 256 balsus, bendraminčių sąraše išsaugojo turėtą 1 vietą, tačiau Taryboje negavo nė vieno mandato. Be atstovo Taryboje liko ir Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Jų atstovas į merus Kęstutis Gedminas gavo 188 balsus, partijos kandidatų sąraše iš 1 vietos krito į 2, taip pat rinkimus pralaimėjo.
Atlyginimai
Šią kadenciją Pagėgių savivaldybės tarybos nariai kas mėnesį gali gauti po 301,75 euro (1041,88 Lt) su šias pareigas einant susidarančioms nustatytoms išlaidoms padengti. Merams ir mero pavaduotojams atlyginimai didėja, nes taip nusprendė Seimas. Mero V. Komskio atlyginimas – 2349 eurai (8110 Lt), mero pavaduotojo S. Stonio – 1957 eurai (6758 Lt). Administracijos direktorės D. Butvydienės ir jos pavaduotojo A. Einikio atlyginimus nustatė Taryba. Prie 1265 eurų (4370 Lt) atlyginimo D. Butvydienei Taryba paskyrė 30 proc. algos dydžio mėnesio priedą, tad visas atlyginimas sudarys 5681 Lt, A. Einikis gaus 1135 eurų atlyginimą, su taip pat 30 proc. algos dydžio priedu – 5096 Lt. Iš paskelbtų vadovų atlyginimų bus išskaičiuojama iki 25 proc. mokesčių.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

Taip pat skaitykite