Pagėgių valdžia pakito simboliškai

Liepos 30 d. vykusiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje užbaigta formuoti vadovų komandą – paskirtas administracijos direktoriaus pavaduotojas. Direktorei Dainorai Butvydienei pasiūlius, meras Virginijus Komskis Tarybai teikė Alvido Einikio kandidatūrą. Tapęs administracijos direktoriaus pavaduotoju, A. Einikis palieka Tarybos nario pareigas. Vėl keičiasi Tarybos sudėtis. Pagėgių savivaldybė jau turi visus 4 vadovus.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju paskirtas A. Einikis.

Savivaldos rinkimai Pagėgių krašte vyko be sukrėtimų ir didelių staigmenų. Partija Tvarka ir teisingumas iš 21 mandato laimėjo 13, tad turi daugumą. Ir ankstesnę kadenciją meru buvęs Virginijus Komskis pirmą kartą surengtuose tiesioginiuose mero rinkimuose pergalę šventė jau po pirmojo rinkimų turo. Tad Pagėgiuose neteko rengti net antrojo tiesioginių mero rinkimų turo. Verta priminti, kad Šilutės rajone dėl šiurkščių rinkimų įstatymo pažeidimų buvo panaikinti kovo 1 d. ir po dviejų savaičių vykusių mero rinkimų antrojo turo rezultatai, todėl birželio 21 d. vyko pakartotiniai rinkimai, po dviejų savaičių – antrasis tiesioginių mero rinkimų turas.
Pagėgių savivaldybės valdžia, kuri baigta formuoti, pakito simboliškai. Meras V. Komskis – vėl meras, administracijos direktoriaus pareigos vėl patikėtos Dainorai Butvydienei, jos pavaduotojo kėdė – vėl Alvidui Einikiui, tik vietoj buvusio mero pavaduotojo Vytauto Stanišausko dabar šias pareigas eina Sigitas Stonys. Visus keturis valdžios postus užima partijos Tvarka ir teisingumas nariai.
Pasikeitimai
Daugiausia rinkėjų balsų gavusios partijos Tvarka ir teisingumas kandidatų į Tarybą sąraše pokyčiai prasidėjo išsyk po kovo 1 d. įvykusių rinkimų. Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis, gavęs 403 pirmumo balsus, iš kandidatų sąrašo 17 vietos pakilo į 7, tačiau išrinktas Tarybos nario mandato atsisakė. Seniūnas yra Savivaldybės administracijos stuktūrinio padalinio vadovas ir šios pareigos nesuderinamos su Tarybos nario pareigomis. Tiesiog galima rinktis – per 300 eurų Tarybos nario veiklai skirtąją sumą arba seniūno pareigos su didesne alga. Analogiška situacija ir su Stoniškių seniūnu Ričardu Barkevičiumi: gavo 325 pirmumo balsus, iš 16 vietos sąraše pakilo į 10 ir buvo išrinktas į Tarybą. Abu seniūnus Taryboje pakeitė šios partijos sąraše buvusios Kristina Dvarvytienė ir Renutė Ona Andrijauskienė.
Per rinkimus Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju buvęs Alvidas Einikis gavo 384 pirmumo balsus ir kandidatų į Tarybą sąraše iš 7 vietos krito į 8. Kadangi A. Einikis išeina dirbti į Savivaldybės administraciją, jis negali būti Tarybos nariu. Pagal partijos Tvarka ir teisingumas sąraše rinkėjų nulemtą eilę A. Einikį turėtų pakeisti Ričardas Mažutis.
Apie direktoriaus pavaduotoją
A. Einikiui gegužę sukako 64 metai, yra baigęs tuometinę Žemės ūkio akademiją, gavęs ekonomisto diplomą. Buvo išrinktas 2011-2015 metų kadencijos Pagėgių savivaldybės tarybos nariu, tačiau irgi pasirinko darbą Savivaldybės administracijoje ir atsisakė Tarybos nario mandato. Žmona Dalija Irena Einikienė irgi dirba Savivaldybės administracijoje. Vyriausiosios rinkimų komisijos paviešintoje deklaracijoje nurodyta, kad A. Einikis turi 48 117 Lt vertės deklaruotino turto, 29 500 Lt piniginių lėšų, yra gavęs 59 747 Lt pajamų ir sumokėjęs 8962 Lt mokesčių. Turi sūnų Dainių. Mėgsta žvejoti.
Tokia rinkėjų valia
Šilutės rajone visi asmenys, kandidatavę į rajono merus, kandidatų sąrašuose liko arba iškilo į pirmąją vietą bei visi gavo rajono Tarybos narių mandatus. Pagėgių krašte situacija kitokia. Mero postą laimėjęs V. Komskis gavo 2655 balsus, 51,62 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų.
Iš 7 kandatų į merus pagal rinkėjų pasitikėjimą antras liko Darbo partijos atstovas Edgaras Kuturys, gavęs 1043 balsus ir išrinktas Tarybos nariu. Beje, darbiečiai gavo 4 Tarybos narių mandatus – dvigubai daugiau negu turėjo pasibaigusią kadenciją. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas į merus Petras Ubartas pelnė 312 balsų, šios partijos sąraše iš 1 vietos atsidūrė antoje – abu su Remigijumi Kelneriu vėl yra Tarybos nariai.
Dar 4 kandidatus į merus Pagėgių krašto rinkėjai tiesiog atstūmė. Socialdemokratas Alvydas Petras Dumbliauskas su 272 balsais nepateko net į Tarybą, joje šiai partijai atstovaus tik 1 narys – Eugenijus Dargužas. Nepasisekė ir LR liberalų sąjūdžio kandidatui į merus Vladimirui Gorodeckiui – 189 balsai, sąraše iš 1 vietos krito į trečią ir į Tarybą neišrinktas. Liberalų sąjūdis Taryboje turi 1 atstovą. Politinės partijos „Lietuvos sąrašas“ kandidatas į merus Donatas Jančaras gavo 256 balsus, bendraminčių sąraše išsaugojo turėtą 1 vietą, tačiau Taryboje negavo nė vieno mandato. Be atstovo Taryboje liko ir Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Jų atstovas į merus Kęstutis Gedminas gavo 188 balsus, partijos kandidatų sąraše iš 1 vietos krito į 2, taip pat rinkimus pralaimėjo.
Atlyginimai
Šią kadenciją Pagėgių savivaldybės tarybos nariai kas mėnesį gali gauti po 301,75 euro (1041,88 Lt) su šias pareigas einant susidarančioms nustatytoms išlaidoms padengti. Merams ir mero pavaduotojams atlyginimai didėja, nes taip nusprendė Seimas. Mero V. Komskio atlyginimas – 2349 eurai (8110 Lt), mero pavaduotojo S. Stonio – 1957 eurai (6758 Lt). Administracijos direktorės D. Butvydienės ir jos pavaduotojo A. Einikio atlyginimus nustatė Taryba. Prie 1265 eurų (4370 Lt) atlyginimo D. Butvydienei Taryba paskyrė 30 proc. algos dydžio mėnesio priedą, tad visas atlyginimas sudarys 5681 Lt, A. Einikis gaus 1135 eurų atlyginimą, su taip pat 30 proc. algos dydžio priedu – 5096 Lt. Iš paskelbtų vadovų atlyginimų bus išskaičiuojama iki 25 proc. mokesčių.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 47

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite