Pagėgių valdžia pakito simboliškai

Liepos 30 d. vykusiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje užbaigta formuoti vadovų komandą – paskirtas administracijos direktoriaus pavaduotojas. Direktorei Dainorai Butvydienei pasiūlius, meras Virginijus Komskis Tarybai teikė Alvido Einikio kandidatūrą. Tapęs administracijos direktoriaus pavaduotoju, A. Einikis palieka Tarybos nario pareigas. Vėl keičiasi Tarybos sudėtis. Pagėgių savivaldybė jau turi visus 4 vadovus.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju paskirtas A. Einikis.

Savivaldos rinkimai Pagėgių krašte vyko be sukrėtimų ir didelių staigmenų. Partija Tvarka ir teisingumas iš 21 mandato laimėjo 13, tad turi daugumą. Ir ankstesnę kadenciją meru buvęs Virginijus Komskis pirmą kartą surengtuose tiesioginiuose mero rinkimuose pergalę šventė jau po pirmojo rinkimų turo. Tad Pagėgiuose neteko rengti net antrojo tiesioginių mero rinkimų turo. Verta priminti, kad Šilutės rajone dėl šiurkščių rinkimų įstatymo pažeidimų buvo panaikinti kovo 1 d. ir po dviejų savaičių vykusių mero rinkimų antrojo turo rezultatai, todėl birželio 21 d. vyko pakartotiniai rinkimai, po dviejų savaičių – antrasis tiesioginių mero rinkimų turas.
Pagėgių savivaldybės valdžia, kuri baigta formuoti, pakito simboliškai. Meras V. Komskis – vėl meras, administracijos direktoriaus pareigos vėl patikėtos Dainorai Butvydienei, jos pavaduotojo kėdė – vėl Alvidui Einikiui, tik vietoj buvusio mero pavaduotojo Vytauto Stanišausko dabar šias pareigas eina Sigitas Stonys. Visus keturis valdžios postus užima partijos Tvarka ir teisingumas nariai.
Pasikeitimai
Daugiausia rinkėjų balsų gavusios partijos Tvarka ir teisingumas kandidatų į Tarybą sąraše pokyčiai prasidėjo išsyk po kovo 1 d. įvykusių rinkimų. Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis, gavęs 403 pirmumo balsus, iš kandidatų sąrašo 17 vietos pakilo į 7, tačiau išrinktas Tarybos nario mandato atsisakė. Seniūnas yra Savivaldybės administracijos stuktūrinio padalinio vadovas ir šios pareigos nesuderinamos su Tarybos nario pareigomis. Tiesiog galima rinktis – per 300 eurų Tarybos nario veiklai skirtąją sumą arba seniūno pareigos su didesne alga. Analogiška situacija ir su Stoniškių seniūnu Ričardu Barkevičiumi: gavo 325 pirmumo balsus, iš 16 vietos sąraše pakilo į 10 ir buvo išrinktas į Tarybą. Abu seniūnus Taryboje pakeitė šios partijos sąraše buvusios Kristina Dvarvytienė ir Renutė Ona Andrijauskienė.
Per rinkimus Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju buvęs Alvidas Einikis gavo 384 pirmumo balsus ir kandidatų į Tarybą sąraše iš 7 vietos krito į 8. Kadangi A. Einikis išeina dirbti į Savivaldybės administraciją, jis negali būti Tarybos nariu. Pagal partijos Tvarka ir teisingumas sąraše rinkėjų nulemtą eilę A. Einikį turėtų pakeisti Ričardas Mažutis.
Apie direktoriaus pavaduotoją
A. Einikiui gegužę sukako 64 metai, yra baigęs tuometinę Žemės ūkio akademiją, gavęs ekonomisto diplomą. Buvo išrinktas 2011-2015 metų kadencijos Pagėgių savivaldybės tarybos nariu, tačiau irgi pasirinko darbą Savivaldybės administracijoje ir atsisakė Tarybos nario mandato. Žmona Dalija Irena Einikienė irgi dirba Savivaldybės administracijoje. Vyriausiosios rinkimų komisijos paviešintoje deklaracijoje nurodyta, kad A. Einikis turi 48 117 Lt vertės deklaruotino turto, 29 500 Lt piniginių lėšų, yra gavęs 59 747 Lt pajamų ir sumokėjęs 8962 Lt mokesčių. Turi sūnų Dainių. Mėgsta žvejoti.
Tokia rinkėjų valia
Šilutės rajone visi asmenys, kandidatavę į rajono merus, kandidatų sąrašuose liko arba iškilo į pirmąją vietą bei visi gavo rajono Tarybos narių mandatus. Pagėgių krašte situacija kitokia. Mero postą laimėjęs V. Komskis gavo 2655 balsus, 51,62 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų.
Iš 7 kandatų į merus pagal rinkėjų pasitikėjimą antras liko Darbo partijos atstovas Edgaras Kuturys, gavęs 1043 balsus ir išrinktas Tarybos nariu. Beje, darbiečiai gavo 4 Tarybos narių mandatus – dvigubai daugiau negu turėjo pasibaigusią kadenciją. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas į merus Petras Ubartas pelnė 312 balsų, šios partijos sąraše iš 1 vietos atsidūrė antoje – abu su Remigijumi Kelneriu vėl yra Tarybos nariai.
Dar 4 kandidatus į merus Pagėgių krašto rinkėjai tiesiog atstūmė. Socialdemokratas Alvydas Petras Dumbliauskas su 272 balsais nepateko net į Tarybą, joje šiai partijai atstovaus tik 1 narys – Eugenijus Dargužas. Nepasisekė ir LR liberalų sąjūdžio kandidatui į merus Vladimirui Gorodeckiui – 189 balsai, sąraše iš 1 vietos krito į trečią ir į Tarybą neišrinktas. Liberalų sąjūdis Taryboje turi 1 atstovą. Politinės partijos „Lietuvos sąrašas“ kandidatas į merus Donatas Jančaras gavo 256 balsus, bendraminčių sąraše išsaugojo turėtą 1 vietą, tačiau Taryboje negavo nė vieno mandato. Be atstovo Taryboje liko ir Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Jų atstovas į merus Kęstutis Gedminas gavo 188 balsus, partijos kandidatų sąraše iš 1 vietos krito į 2, taip pat rinkimus pralaimėjo.
Atlyginimai
Šią kadenciją Pagėgių savivaldybės tarybos nariai kas mėnesį gali gauti po 301,75 euro (1041,88 Lt) su šias pareigas einant susidarančioms nustatytoms išlaidoms padengti. Merams ir mero pavaduotojams atlyginimai didėja, nes taip nusprendė Seimas. Mero V. Komskio atlyginimas – 2349 eurai (8110 Lt), mero pavaduotojo S. Stonio – 1957 eurai (6758 Lt). Administracijos direktorės D. Butvydienės ir jos pavaduotojo A. Einikio atlyginimus nustatė Taryba. Prie 1265 eurų (4370 Lt) atlyginimo D. Butvydienei Taryba paskyrė 30 proc. algos dydžio mėnesio priedą, tad visas atlyginimas sudarys 5681 Lt, A. Einikis gaus 1135 eurų atlyginimą, su taip pat 30 proc. algos dydžio priedu – 5096 Lt. Iš paskelbtų vadovų atlyginimų bus išskaičiuojama iki 25 proc. mokesčių.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Taip pat skaitykite