Pagėgių savivaldybės meru vėl išrinktas Virginijus Komskis

Išankstiniais duomenimis, kovo 1 d. tiesioginiuose mero rinkimuose Pagėgių savivaldybėje daugiau nei pusės balsavusiųjų palaikymo sulaukė ir mero postą išsaugojo Virginijus Komskis. Jį palaikė 51,62 proc. balsavime dalyvavusių rinkėjų. Ženklia pirmumo balsų persvara pirmavo partija Tvarka ir teisingumas, kurios atstovai gavo 13 Tarybos mandatų iš 20-ies.

Virginijus Komskis užtikrinta balsų persvara įveikė konkurentus į mero postą.

 

Pakilo sąraše
Negalutiniais LR vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, už V. Komskio kandidatūrą į merus balsavo 2655 šios savivaldybės gyventojai. Tai net 1612 balsų daugiau negu gavo antroje vietoje likęs Darbo partijos atstovas Edgaras Kuturys, už kurį savo balsus atidavė 1043 rinkėjai. Daugiausiai balsų už V. Komskį buvo atiduota Pagėgių miesto (1116), Stoniškių (648) ir Rambyno (592) rinkimų apylinkėse. Trečias tiesioginiuose mero rinkimuose liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Petras Ubartas (312 balsų).
Pagėgių savivaldybės mero pareigas ir toliau eisiantis V. Komskis po pasibaigusių rinkimų džiaugėsi teigiamais rezultatais: „Rinkimų rezultatai yra tikrai geri, jais tikrai džiaugiamės ir dėkojame mus palaikiusiems žmonėms. Ir toliau dirbsime rinkėjų labui, nuosekliai vykdysime suplanuotus darbus ir įgyvendinsime duotus pažadus. Labai smagu, kad žmonės balsavo užtikrintai ir apsisprendę, todėl nereikėjo antrojo rinkimų turo. Taip pat norėčiau padėkoti visai komandai, be kurios įdėto darbo nebūtų pavykę pasiekti tokių gerų rezultatų“.
Mandatus į Pagėgių savivaldybės tarybą gaus daugiausiai rinkėjų pirmumo balsų gavę partijų atstovai. Nustebino 13 mandatų gavusios partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Vygandas Kerpė, gavęs 277 pirmumo balsus ir iš 41 sąrašo pozicijos šoktelėjęs į 13 vietą ir tokiu būdu pelnęs Tarybos nario mandatą.
Tarybos nario mandatu turėtų džiaugtis ir Ligita Kazlauskienė, kuri, gavusi 302 pirmumo balsus, iš 33 vietos po rinkimų pakilo į 11 ir taip pat gauvo Tarybos nario mandatą.

Pasak Pagėgių savivaldybės rinkimų komisijos Nr. 29 pirmininkės Palmiros Kinderienės, rinkimų metu buvo gautas tik vienas skundas dėl politinės reklamos skleidimo reikalavimų nesilaikymo.

Matyti ir naujų veidaų
Teisę būti Pagėgių savivaldybės tarybos nariais rinkimuose gavo šie kandidatai– partijos Tvarka ir teisingumas atstovai: Kęstutis Komskis, Remigijus Špečkauskas, Sigitas Stonys, Vytautas Stanišauskas, Viltė Miškinienė, Darius Jurkšaitis, Alvidas Einikis, Mečislovas Ramanauskas, Ričardas Bartkevičius, Ligita Kazlauskienė, Angelė Jonikienė, Vygandas Kerpė; Darbo partijai atstovaus iki šiol Taryboje buvę E. Kuturys, Algis Grublys ir naujai mandatus gavę Vida Gečienė ir Edvinas Krisčiūnas. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai Taryboje ir toliau atstovaus Remigijus Kelneris ir Petras Ubartas. Lietuvos socialdemokratų partija gavo vieną Tarybos nario mandatą, kuris atiteko Eugenijui Dargužui, nauja Lietuvos liberalų sąjūdžio atstovė Gražina Jankauskienė.
Rinkimuose dalyvavusios partijos „Lietuvos sąrašas“ ir Tėvynės sąjunga – krikščionys demokratai vietų į Pagėgių savivaldybės tarybą nelaimėjo.
Iš visų Pagėgių savivaldybėje registruotų 8447 rinkėjų, savo balsus tiesioginiuose merų rinkimuose atidavė 60,89 proc., o Tarybos narių rinkimuose – 60,92 proc. Skaičiuojant rinkėjų balsus buvo užfiksuota ir negaliojančių biuletenių. Tiesioginiuose mero rinkimuose – 228, Tarybos narių rinkimuose – 407 biuleteniai.
Tik vienas skundas
Vasario 25-28 d. buvo galima balsuoti iš anksto, paštu bei namuose. Tuo pasinaudojo 870 Pagėgių apygardos rinkėjų. 178 dalyvavo išankstiniame balsavime, 70 balsavo paštu, 622 namuose. Ketvirtadienį apsilankę išankstiniame balsavime pakalbinome keletą rinkėjų. Pagėgiškė Irena Pocienė sakė, jog balsavo iš anksto, norėdama sekmadienį praleisti namuose. Balsuoti atėjusi pagėgiškė Sandra Krakienė sakė, jog kovo 1 d. turi suplanavusi išvyką, tad savo balsą atiduoti atvyko anksčiau, mat vykstančiuose rinkimuose ji balsuoja nuolatos.
Pasak Pagėgių savivaldybės rinkimų komisijos Nr. 29 pirmininkės Palmiros Kinderienės, rinkimai praėjo sklandžiai, mat balsuoti rinkėjai ėjo tolygiai ir spūsčių nesusidarė, rinkėjai neturėjo daug klausimų dėl balsavimo tvarkos, tad rūpesčių komisijai nekilo. P. Kinderienės teigimu, rinkimų metu buvo užfiksuotas tik vienas skundas dėl pernelyg arti Pagėgių rinkimų apylinkės stovėjusio mikroautobuso su vienos partijos politine reklama. Dėl šio, per išankstinius rinkimus užfiksuoto pažeidimo vienas asmuo buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn dėl politinės reklamos skleidimo reikalavimų nesilaikymo. Pažeidimas užfiksuotas pirmąją išankstinio balsavimo dieną.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Taip pat skaitykite