Pagėgių savivaldybės meru vėl išrinktas Virginijus Komskis

Išankstiniais duomenimis, kovo 1 d. tiesioginiuose mero rinkimuose Pagėgių savivaldybėje daugiau nei pusės balsavusiųjų palaikymo sulaukė ir mero postą išsaugojo Virginijus Komskis. Jį palaikė 51,62 proc. balsavime dalyvavusių rinkėjų. Ženklia pirmumo balsų persvara pirmavo partija Tvarka ir teisingumas, kurios atstovai gavo 13 Tarybos mandatų iš 20-ies.

Virginijus Komskis užtikrinta balsų persvara įveikė konkurentus į mero postą.

 

Pakilo sąraše
Negalutiniais LR vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, už V. Komskio kandidatūrą į merus balsavo 2655 šios savivaldybės gyventojai. Tai net 1612 balsų daugiau negu gavo antroje vietoje likęs Darbo partijos atstovas Edgaras Kuturys, už kurį savo balsus atidavė 1043 rinkėjai. Daugiausiai balsų už V. Komskį buvo atiduota Pagėgių miesto (1116), Stoniškių (648) ir Rambyno (592) rinkimų apylinkėse. Trečias tiesioginiuose mero rinkimuose liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Petras Ubartas (312 balsų).
Pagėgių savivaldybės mero pareigas ir toliau eisiantis V. Komskis po pasibaigusių rinkimų džiaugėsi teigiamais rezultatais: „Rinkimų rezultatai yra tikrai geri, jais tikrai džiaugiamės ir dėkojame mus palaikiusiems žmonėms. Ir toliau dirbsime rinkėjų labui, nuosekliai vykdysime suplanuotus darbus ir įgyvendinsime duotus pažadus. Labai smagu, kad žmonės balsavo užtikrintai ir apsisprendę, todėl nereikėjo antrojo rinkimų turo. Taip pat norėčiau padėkoti visai komandai, be kurios įdėto darbo nebūtų pavykę pasiekti tokių gerų rezultatų“.
Mandatus į Pagėgių savivaldybės tarybą gaus daugiausiai rinkėjų pirmumo balsų gavę partijų atstovai. Nustebino 13 mandatų gavusios partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Vygandas Kerpė, gavęs 277 pirmumo balsus ir iš 41 sąrašo pozicijos šoktelėjęs į 13 vietą ir tokiu būdu pelnęs Tarybos nario mandatą.
Tarybos nario mandatu turėtų džiaugtis ir Ligita Kazlauskienė, kuri, gavusi 302 pirmumo balsus, iš 33 vietos po rinkimų pakilo į 11 ir taip pat gauvo Tarybos nario mandatą.

Pasak Pagėgių savivaldybės rinkimų komisijos Nr. 29 pirmininkės Palmiros Kinderienės, rinkimų metu buvo gautas tik vienas skundas dėl politinės reklamos skleidimo reikalavimų nesilaikymo.

Matyti ir naujų veidaų
Teisę būti Pagėgių savivaldybės tarybos nariais rinkimuose gavo šie kandidatai– partijos Tvarka ir teisingumas atstovai: Kęstutis Komskis, Remigijus Špečkauskas, Sigitas Stonys, Vytautas Stanišauskas, Viltė Miškinienė, Darius Jurkšaitis, Alvidas Einikis, Mečislovas Ramanauskas, Ričardas Bartkevičius, Ligita Kazlauskienė, Angelė Jonikienė, Vygandas Kerpė; Darbo partijai atstovaus iki šiol Taryboje buvę E. Kuturys, Algis Grublys ir naujai mandatus gavę Vida Gečienė ir Edvinas Krisčiūnas. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai Taryboje ir toliau atstovaus Remigijus Kelneris ir Petras Ubartas. Lietuvos socialdemokratų partija gavo vieną Tarybos nario mandatą, kuris atiteko Eugenijui Dargužui, nauja Lietuvos liberalų sąjūdžio atstovė Gražina Jankauskienė.
Rinkimuose dalyvavusios partijos „Lietuvos sąrašas“ ir Tėvynės sąjunga – krikščionys demokratai vietų į Pagėgių savivaldybės tarybą nelaimėjo.
Iš visų Pagėgių savivaldybėje registruotų 8447 rinkėjų, savo balsus tiesioginiuose merų rinkimuose atidavė 60,89 proc., o Tarybos narių rinkimuose – 60,92 proc. Skaičiuojant rinkėjų balsus buvo užfiksuota ir negaliojančių biuletenių. Tiesioginiuose mero rinkimuose – 228, Tarybos narių rinkimuose – 407 biuleteniai.
Tik vienas skundas
Vasario 25-28 d. buvo galima balsuoti iš anksto, paštu bei namuose. Tuo pasinaudojo 870 Pagėgių apygardos rinkėjų. 178 dalyvavo išankstiniame balsavime, 70 balsavo paštu, 622 namuose. Ketvirtadienį apsilankę išankstiniame balsavime pakalbinome keletą rinkėjų. Pagėgiškė Irena Pocienė sakė, jog balsavo iš anksto, norėdama sekmadienį praleisti namuose. Balsuoti atėjusi pagėgiškė Sandra Krakienė sakė, jog kovo 1 d. turi suplanavusi išvyką, tad savo balsą atiduoti atvyko anksčiau, mat vykstančiuose rinkimuose ji balsuoja nuolatos.
Pasak Pagėgių savivaldybės rinkimų komisijos Nr. 29 pirmininkės Palmiros Kinderienės, rinkimai praėjo sklandžiai, mat balsuoti rinkėjai ėjo tolygiai ir spūsčių nesusidarė, rinkėjai neturėjo daug klausimų dėl balsavimo tvarkos, tad rūpesčių komisijai nekilo. P. Kinderienės teigimu, rinkimų metu buvo užfiksuotas tik vienas skundas dėl pernelyg arti Pagėgių rinkimų apylinkės stovėjusio mikroautobuso su vienos partijos politine reklama. Dėl šio, per išankstinius rinkimus užfiksuoto pažeidimo vienas asmuo buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn dėl politinės reklamos skleidimo reikalavimų nesilaikymo. Pažeidimas užfiksuotas pirmąją išankstinio balsavimo dieną.

Simonas SKUTULAS

Hits: 57

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Taip pat skaitykite