Pagėgių savivaldybės meru vėl išrinktas Virginijus Komskis

Išankstiniais duomenimis, kovo 1 d. tiesioginiuose mero rinkimuose Pagėgių savivaldybėje daugiau nei pusės balsavusiųjų palaikymo sulaukė ir mero postą išsaugojo Virginijus Komskis. Jį palaikė 51,62 proc. balsavime dalyvavusių rinkėjų. Ženklia pirmumo balsų persvara pirmavo partija Tvarka ir teisingumas, kurios atstovai gavo 13 Tarybos mandatų iš 20-ies.

Virginijus Komskis užtikrinta balsų persvara įveikė konkurentus į mero postą.

 

Pakilo sąraše
Negalutiniais LR vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, už V. Komskio kandidatūrą į merus balsavo 2655 šios savivaldybės gyventojai. Tai net 1612 balsų daugiau negu gavo antroje vietoje likęs Darbo partijos atstovas Edgaras Kuturys, už kurį savo balsus atidavė 1043 rinkėjai. Daugiausiai balsų už V. Komskį buvo atiduota Pagėgių miesto (1116), Stoniškių (648) ir Rambyno (592) rinkimų apylinkėse. Trečias tiesioginiuose mero rinkimuose liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Petras Ubartas (312 balsų).
Pagėgių savivaldybės mero pareigas ir toliau eisiantis V. Komskis po pasibaigusių rinkimų džiaugėsi teigiamais rezultatais: „Rinkimų rezultatai yra tikrai geri, jais tikrai džiaugiamės ir dėkojame mus palaikiusiems žmonėms. Ir toliau dirbsime rinkėjų labui, nuosekliai vykdysime suplanuotus darbus ir įgyvendinsime duotus pažadus. Labai smagu, kad žmonės balsavo užtikrintai ir apsisprendę, todėl nereikėjo antrojo rinkimų turo. Taip pat norėčiau padėkoti visai komandai, be kurios įdėto darbo nebūtų pavykę pasiekti tokių gerų rezultatų“.
Mandatus į Pagėgių savivaldybės tarybą gaus daugiausiai rinkėjų pirmumo balsų gavę partijų atstovai. Nustebino 13 mandatų gavusios partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Vygandas Kerpė, gavęs 277 pirmumo balsus ir iš 41 sąrašo pozicijos šoktelėjęs į 13 vietą ir tokiu būdu pelnęs Tarybos nario mandatą.
Tarybos nario mandatu turėtų džiaugtis ir Ligita Kazlauskienė, kuri, gavusi 302 pirmumo balsus, iš 33 vietos po rinkimų pakilo į 11 ir taip pat gauvo Tarybos nario mandatą.

Pasak Pagėgių savivaldybės rinkimų komisijos Nr. 29 pirmininkės Palmiros Kinderienės, rinkimų metu buvo gautas tik vienas skundas dėl politinės reklamos skleidimo reikalavimų nesilaikymo.

Matyti ir naujų veidaų
Teisę būti Pagėgių savivaldybės tarybos nariais rinkimuose gavo šie kandidatai– partijos Tvarka ir teisingumas atstovai: Kęstutis Komskis, Remigijus Špečkauskas, Sigitas Stonys, Vytautas Stanišauskas, Viltė Miškinienė, Darius Jurkšaitis, Alvidas Einikis, Mečislovas Ramanauskas, Ričardas Bartkevičius, Ligita Kazlauskienė, Angelė Jonikienė, Vygandas Kerpė; Darbo partijai atstovaus iki šiol Taryboje buvę E. Kuturys, Algis Grublys ir naujai mandatus gavę Vida Gečienė ir Edvinas Krisčiūnas. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai Taryboje ir toliau atstovaus Remigijus Kelneris ir Petras Ubartas. Lietuvos socialdemokratų partija gavo vieną Tarybos nario mandatą, kuris atiteko Eugenijui Dargužui, nauja Lietuvos liberalų sąjūdžio atstovė Gražina Jankauskienė.
Rinkimuose dalyvavusios partijos „Lietuvos sąrašas“ ir Tėvynės sąjunga – krikščionys demokratai vietų į Pagėgių savivaldybės tarybą nelaimėjo.
Iš visų Pagėgių savivaldybėje registruotų 8447 rinkėjų, savo balsus tiesioginiuose merų rinkimuose atidavė 60,89 proc., o Tarybos narių rinkimuose – 60,92 proc. Skaičiuojant rinkėjų balsus buvo užfiksuota ir negaliojančių biuletenių. Tiesioginiuose mero rinkimuose – 228, Tarybos narių rinkimuose – 407 biuleteniai.
Tik vienas skundas
Vasario 25-28 d. buvo galima balsuoti iš anksto, paštu bei namuose. Tuo pasinaudojo 870 Pagėgių apygardos rinkėjų. 178 dalyvavo išankstiniame balsavime, 70 balsavo paštu, 622 namuose. Ketvirtadienį apsilankę išankstiniame balsavime pakalbinome keletą rinkėjų. Pagėgiškė Irena Pocienė sakė, jog balsavo iš anksto, norėdama sekmadienį praleisti namuose. Balsuoti atėjusi pagėgiškė Sandra Krakienė sakė, jog kovo 1 d. turi suplanavusi išvyką, tad savo balsą atiduoti atvyko anksčiau, mat vykstančiuose rinkimuose ji balsuoja nuolatos.
Pasak Pagėgių savivaldybės rinkimų komisijos Nr. 29 pirmininkės Palmiros Kinderienės, rinkimai praėjo sklandžiai, mat balsuoti rinkėjai ėjo tolygiai ir spūsčių nesusidarė, rinkėjai neturėjo daug klausimų dėl balsavimo tvarkos, tad rūpesčių komisijai nekilo. P. Kinderienės teigimu, rinkimų metu buvo užfiksuotas tik vienas skundas dėl pernelyg arti Pagėgių rinkimų apylinkės stovėjusio mikroautobuso su vienos partijos politine reklama. Dėl šio, per išankstinius rinkimus užfiksuoto pažeidimo vienas asmuo buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn dėl politinės reklamos skleidimo reikalavimų nesilaikymo. Pažeidimas užfiksuotas pirmąją išankstinio balsavimo dieną.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite