Pagėgių savivaldybės meru vėl išrinktas Virginijus Komskis

Išankstiniais duomenimis, kovo 1 d. tiesioginiuose mero rinkimuose Pagėgių savivaldybėje daugiau nei pusės balsavusiųjų palaikymo sulaukė ir mero postą išsaugojo Virginijus Komskis. Jį palaikė 51,62 proc. balsavime dalyvavusių rinkėjų. Ženklia pirmumo balsų persvara pirmavo partija Tvarka ir teisingumas, kurios atstovai gavo 13 Tarybos mandatų iš 20-ies.

Virginijus Komskis užtikrinta balsų persvara įveikė konkurentus į mero postą.

 

Pakilo sąraše
Negalutiniais LR vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, už V. Komskio kandidatūrą į merus balsavo 2655 šios savivaldybės gyventojai. Tai net 1612 balsų daugiau negu gavo antroje vietoje likęs Darbo partijos atstovas Edgaras Kuturys, už kurį savo balsus atidavė 1043 rinkėjai. Daugiausiai balsų už V. Komskį buvo atiduota Pagėgių miesto (1116), Stoniškių (648) ir Rambyno (592) rinkimų apylinkėse. Trečias tiesioginiuose mero rinkimuose liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Petras Ubartas (312 balsų).
Pagėgių savivaldybės mero pareigas ir toliau eisiantis V. Komskis po pasibaigusių rinkimų džiaugėsi teigiamais rezultatais: „Rinkimų rezultatai yra tikrai geri, jais tikrai džiaugiamės ir dėkojame mus palaikiusiems žmonėms. Ir toliau dirbsime rinkėjų labui, nuosekliai vykdysime suplanuotus darbus ir įgyvendinsime duotus pažadus. Labai smagu, kad žmonės balsavo užtikrintai ir apsisprendę, todėl nereikėjo antrojo rinkimų turo. Taip pat norėčiau padėkoti visai komandai, be kurios įdėto darbo nebūtų pavykę pasiekti tokių gerų rezultatų“.
Mandatus į Pagėgių savivaldybės tarybą gaus daugiausiai rinkėjų pirmumo balsų gavę partijų atstovai. Nustebino 13 mandatų gavusios partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Vygandas Kerpė, gavęs 277 pirmumo balsus ir iš 41 sąrašo pozicijos šoktelėjęs į 13 vietą ir tokiu būdu pelnęs Tarybos nario mandatą.
Tarybos nario mandatu turėtų džiaugtis ir Ligita Kazlauskienė, kuri, gavusi 302 pirmumo balsus, iš 33 vietos po rinkimų pakilo į 11 ir taip pat gauvo Tarybos nario mandatą.

Pasak Pagėgių savivaldybės rinkimų komisijos Nr. 29 pirmininkės Palmiros Kinderienės, rinkimų metu buvo gautas tik vienas skundas dėl politinės reklamos skleidimo reikalavimų nesilaikymo.

Matyti ir naujų veidaų
Teisę būti Pagėgių savivaldybės tarybos nariais rinkimuose gavo šie kandidatai– partijos Tvarka ir teisingumas atstovai: Kęstutis Komskis, Remigijus Špečkauskas, Sigitas Stonys, Vytautas Stanišauskas, Viltė Miškinienė, Darius Jurkšaitis, Alvidas Einikis, Mečislovas Ramanauskas, Ričardas Bartkevičius, Ligita Kazlauskienė, Angelė Jonikienė, Vygandas Kerpė; Darbo partijai atstovaus iki šiol Taryboje buvę E. Kuturys, Algis Grublys ir naujai mandatus gavę Vida Gečienė ir Edvinas Krisčiūnas. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai Taryboje ir toliau atstovaus Remigijus Kelneris ir Petras Ubartas. Lietuvos socialdemokratų partija gavo vieną Tarybos nario mandatą, kuris atiteko Eugenijui Dargužui, nauja Lietuvos liberalų sąjūdžio atstovė Gražina Jankauskienė.
Rinkimuose dalyvavusios partijos „Lietuvos sąrašas“ ir Tėvynės sąjunga – krikščionys demokratai vietų į Pagėgių savivaldybės tarybą nelaimėjo.
Iš visų Pagėgių savivaldybėje registruotų 8447 rinkėjų, savo balsus tiesioginiuose merų rinkimuose atidavė 60,89 proc., o Tarybos narių rinkimuose – 60,92 proc. Skaičiuojant rinkėjų balsus buvo užfiksuota ir negaliojančių biuletenių. Tiesioginiuose mero rinkimuose – 228, Tarybos narių rinkimuose – 407 biuleteniai.
Tik vienas skundas
Vasario 25-28 d. buvo galima balsuoti iš anksto, paštu bei namuose. Tuo pasinaudojo 870 Pagėgių apygardos rinkėjų. 178 dalyvavo išankstiniame balsavime, 70 balsavo paštu, 622 namuose. Ketvirtadienį apsilankę išankstiniame balsavime pakalbinome keletą rinkėjų. Pagėgiškė Irena Pocienė sakė, jog balsavo iš anksto, norėdama sekmadienį praleisti namuose. Balsuoti atėjusi pagėgiškė Sandra Krakienė sakė, jog kovo 1 d. turi suplanavusi išvyką, tad savo balsą atiduoti atvyko anksčiau, mat vykstančiuose rinkimuose ji balsuoja nuolatos.
Pasak Pagėgių savivaldybės rinkimų komisijos Nr. 29 pirmininkės Palmiros Kinderienės, rinkimai praėjo sklandžiai, mat balsuoti rinkėjai ėjo tolygiai ir spūsčių nesusidarė, rinkėjai neturėjo daug klausimų dėl balsavimo tvarkos, tad rūpesčių komisijai nekilo. P. Kinderienės teigimu, rinkimų metu buvo užfiksuotas tik vienas skundas dėl pernelyg arti Pagėgių rinkimų apylinkės stovėjusio mikroautobuso su vienos partijos politine reklama. Dėl šio, per išankstinius rinkimus užfiksuoto pažeidimo vienas asmuo buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn dėl politinės reklamos skleidimo reikalavimų nesilaikymo. Pažeidimas užfiksuotas pirmąją išankstinio balsavimo dieną.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Pamarys“ Palangoje laimėjo antrą vietą

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ Palangoje įvykusiame XXIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate B kategorijoje laimėjo antrą vietą. Šioje kategorijoje varžėsi Vilniaus Karoliniškių, Kauno 1-os, Šiaulių „Dainavos“, Jurbarko „Šventės“, Tauragės „Tauro“ Pasvalio rajono „T Brass“, Grigiškių, Platelių meno ir muzikos mokyklų orkestrai. Daugelis „Pamario“ orkestrų jaunųjų muzikantų pirmą kartą turėjo galimybę koncertuoti Palangos koncertų salėje. Visą dieną vykęs renginys, sukvietęs į vieną vietą 26  geriausius Lietuvos orkestrus, jauniesiems „Pamario“ pūtikams buvo neįkainuojama galimybė pasiklausyti kitų orkestrų, pasidalinti

Sukčiai vis išradingesni, sukčiavimas vis tobulesnis. Kaip saugotis?

Tauragės apskrities VPK praneša, kad į Šilutės rajono policiją kovo 19 d. pagalbos kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs vyras, gim. 1997 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą žemės ūkio techniką – sėjamąją, į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 450 eurų.   Pateikiame Lietuvos policijos informaciją apie vis tobulėjantį sukčiavimą ir patarimus gyventojams. Prieš keletą metų populiarus buvo telefoninis sukčiavimas, kurio pagrindinis instrumentas buvo įtaigus telefoninis pokalbis, dabar sukčiai uzurpavo elektroninę erdvę. Būtent dėl jų daugėjimo, didėja ir

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Taip pat skaitykite