Pagėgių savivaldybės meru vėl išrinktas Virginijus Komskis

Išankstiniais duomenimis, kovo 1 d. tiesioginiuose mero rinkimuose Pagėgių savivaldybėje daugiau nei pusės balsavusiųjų palaikymo sulaukė ir mero postą išsaugojo Virginijus Komskis. Jį palaikė 51,62 proc. balsavime dalyvavusių rinkėjų. Ženklia pirmumo balsų persvara pirmavo partija Tvarka ir teisingumas, kurios atstovai gavo 13 Tarybos mandatų iš 20-ies.

Virginijus Komskis užtikrinta balsų persvara įveikė konkurentus į mero postą.

 

Pakilo sąraše
Negalutiniais LR vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, už V. Komskio kandidatūrą į merus balsavo 2655 šios savivaldybės gyventojai. Tai net 1612 balsų daugiau negu gavo antroje vietoje likęs Darbo partijos atstovas Edgaras Kuturys, už kurį savo balsus atidavė 1043 rinkėjai. Daugiausiai balsų už V. Komskį buvo atiduota Pagėgių miesto (1116), Stoniškių (648) ir Rambyno (592) rinkimų apylinkėse. Trečias tiesioginiuose mero rinkimuose liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Petras Ubartas (312 balsų).
Pagėgių savivaldybės mero pareigas ir toliau eisiantis V. Komskis po pasibaigusių rinkimų džiaugėsi teigiamais rezultatais: „Rinkimų rezultatai yra tikrai geri, jais tikrai džiaugiamės ir dėkojame mus palaikiusiems žmonėms. Ir toliau dirbsime rinkėjų labui, nuosekliai vykdysime suplanuotus darbus ir įgyvendinsime duotus pažadus. Labai smagu, kad žmonės balsavo užtikrintai ir apsisprendę, todėl nereikėjo antrojo rinkimų turo. Taip pat norėčiau padėkoti visai komandai, be kurios įdėto darbo nebūtų pavykę pasiekti tokių gerų rezultatų“.
Mandatus į Pagėgių savivaldybės tarybą gaus daugiausiai rinkėjų pirmumo balsų gavę partijų atstovai. Nustebino 13 mandatų gavusios partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Vygandas Kerpė, gavęs 277 pirmumo balsus ir iš 41 sąrašo pozicijos šoktelėjęs į 13 vietą ir tokiu būdu pelnęs Tarybos nario mandatą.
Tarybos nario mandatu turėtų džiaugtis ir Ligita Kazlauskienė, kuri, gavusi 302 pirmumo balsus, iš 33 vietos po rinkimų pakilo į 11 ir taip pat gauvo Tarybos nario mandatą.

Pasak Pagėgių savivaldybės rinkimų komisijos Nr. 29 pirmininkės Palmiros Kinderienės, rinkimų metu buvo gautas tik vienas skundas dėl politinės reklamos skleidimo reikalavimų nesilaikymo.

Matyti ir naujų veidaų
Teisę būti Pagėgių savivaldybės tarybos nariais rinkimuose gavo šie kandidatai– partijos Tvarka ir teisingumas atstovai: Kęstutis Komskis, Remigijus Špečkauskas, Sigitas Stonys, Vytautas Stanišauskas, Viltė Miškinienė, Darius Jurkšaitis, Alvidas Einikis, Mečislovas Ramanauskas, Ričardas Bartkevičius, Ligita Kazlauskienė, Angelė Jonikienė, Vygandas Kerpė; Darbo partijai atstovaus iki šiol Taryboje buvę E. Kuturys, Algis Grublys ir naujai mandatus gavę Vida Gečienė ir Edvinas Krisčiūnas. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai Taryboje ir toliau atstovaus Remigijus Kelneris ir Petras Ubartas. Lietuvos socialdemokratų partija gavo vieną Tarybos nario mandatą, kuris atiteko Eugenijui Dargužui, nauja Lietuvos liberalų sąjūdžio atstovė Gražina Jankauskienė.
Rinkimuose dalyvavusios partijos „Lietuvos sąrašas“ ir Tėvynės sąjunga – krikščionys demokratai vietų į Pagėgių savivaldybės tarybą nelaimėjo.
Iš visų Pagėgių savivaldybėje registruotų 8447 rinkėjų, savo balsus tiesioginiuose merų rinkimuose atidavė 60,89 proc., o Tarybos narių rinkimuose – 60,92 proc. Skaičiuojant rinkėjų balsus buvo užfiksuota ir negaliojančių biuletenių. Tiesioginiuose mero rinkimuose – 228, Tarybos narių rinkimuose – 407 biuleteniai.
Tik vienas skundas
Vasario 25-28 d. buvo galima balsuoti iš anksto, paštu bei namuose. Tuo pasinaudojo 870 Pagėgių apygardos rinkėjų. 178 dalyvavo išankstiniame balsavime, 70 balsavo paštu, 622 namuose. Ketvirtadienį apsilankę išankstiniame balsavime pakalbinome keletą rinkėjų. Pagėgiškė Irena Pocienė sakė, jog balsavo iš anksto, norėdama sekmadienį praleisti namuose. Balsuoti atėjusi pagėgiškė Sandra Krakienė sakė, jog kovo 1 d. turi suplanavusi išvyką, tad savo balsą atiduoti atvyko anksčiau, mat vykstančiuose rinkimuose ji balsuoja nuolatos.
Pasak Pagėgių savivaldybės rinkimų komisijos Nr. 29 pirmininkės Palmiros Kinderienės, rinkimai praėjo sklandžiai, mat balsuoti rinkėjai ėjo tolygiai ir spūsčių nesusidarė, rinkėjai neturėjo daug klausimų dėl balsavimo tvarkos, tad rūpesčių komisijai nekilo. P. Kinderienės teigimu, rinkimų metu buvo užfiksuotas tik vienas skundas dėl pernelyg arti Pagėgių rinkimų apylinkės stovėjusio mikroautobuso su vienos partijos politine reklama. Dėl šio, per išankstinius rinkimus užfiksuoto pažeidimo vienas asmuo buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn dėl politinės reklamos skleidimo reikalavimų nesilaikymo. Pažeidimas užfiksuotas pirmąją išankstinio balsavimo dieną.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

Taip pat skaitykite