Pagėgių policijos kolektyvas sulaukė ir pagyrimų

Tauragės aps. VPK Pagėgių policijos komisariatas ketvirtadienį pateikė bendruomenei praėjusių metų veiklos ataskaitą. Į Pagėgių kultūros centrą susirinko Savivaldybės vadovų, Tarybos narių, įstaigų, organizacijų atstovų ir policijos komisariato darbuotojų, sulaukta būrelio svečių.

Renatas Šimkus (centre) – geriausias 2014 m. Pagėgių policijos komisariato pareigūnas.

Ataskaita
Praėjusiais metais Pagėgių PK užregistravo 1455 įvykius. Nuo praėjusios gegužės pagėgiškiai turi visą parą patruliuojantį ekipažą, o kartais budi net du patrulių ekipažai. Užimti visi patrulių etatai. Iš 6 komisariate įdarbintų pareigūnų net keturi yra Pagėgių krašto gyventojai. Ataskaitą pateikęs Pagėgių policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas akcentavo, kad dominuoja viešosios tvarkos pažeidimai ir eismo įvykiai. Palyginus su 2013 m., nusikalstamų veikų sumažėjo 57, ištyrimo rezultatai yra geresni net už Lietuvos vidurkį.
Daugiausia rūpesčių buvo Pagėgiuose, mažiausiai policijos dėmesio prireikė Natkiškių seniūnijoje. Buvo trys sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai, vienas iš jų ištirtas, kito tyrimas artėja prie pabaigos. Didžiausių rūpesčių būta dėl vagysčių, kurios sudarė 50,7 proc. nusikalstamų veikų. Jų buvo 111, ištirta 48 (43,2 proc.), šalyje vidutiniškai pernai išaiškinta 26,4 proc. vagysčių. Gauta 160 pareiškimų dėl smurto artimoje aplinkoje, pradėti 32 ikiteisminiai tyrimai, priimta 100 nutarimų nepradėti tyrimo. Smurto artimoje aplinkoje atvejai dažnai susiję su girtavimu.

Pagėgių policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas ir bendruomenės pareigūnė Rima Buinauskienė, pagerbta už geriausius 2014 m. sporto laimėjimus.

Užfiksuota 663 administraciniai teisės pažeidimai, irgi dažnai susiję su alkoholiu. Net 53 protokolai surašyti už gyvūnų laikymo taisyklių nepaisymą, 2013 m. tokių buvo tik 16. Net 43 asmenys į policiją kreipėsi be pagrindo, buvo 23 melagingi iškvietimai.
Veikia 20 saugios kaimynystės grupių: Pagėgių seniūnijoje – 8, Stoniškių ir Vilkyškių – po 4, Lumpėnų – 3, Natkiškių – 1. Pernai įkurtos dvi tokios grupės. Į vieną susibūrė visi Pagėgių Pušyno gatvės gyventojai. Yra 20 policijos rėmėjų, į šią veiklą įtraukta ir jaunimo.
Policija kartu su Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru, kuris aptarnauja Pagėgių kraštą, ženklino dviračius, minėjo dieną be automobilio, rengė akciją, kad vaikai saugiai pasiektų mokyklą ir iš jos sugrįžtų į namus, ir t. t. Projektas „Savanoriai – žmonių saugumui“ davė dvigubą naudą – pora jaunų savanorių panoro dirbti policijoje, vienas jau eina pareigas, yra besimokančių Policijos mokykloje. Kol kas Pagėgių PK nėra nepilnamečių reikalų pareigūno, areštinės. Pagėgiuose nėra prokuratūros, teismo, advokatų.
Pernai buvo sulaikyti 74 neblaivūs vairuotojai, 40 vairavo neturėdami tokios teisės. Iš viso buvo užfiksuota 1625 Kelių eismo taisyklių pažeidimai, 2013 m. šie duomenys buvo mažesni. Net 114 dviratininkų buvo neblaivūs, 129 automobilių vairuotojai nebuvo pasirūpinę civiliniu draudimu. Avarijoje žuvo 1 žmogus.
Glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Pagėgių policiją sieja su krašto įstaigomis, organizacijomis, bažnyčia.
Svečių pastebėjimai ir apdovanojimai
Tauragės VPK viršininko pavaduotojas Vygandas Mylimas pagyrė pagėgiškius, kurie apskrityje pirmauja pagal ištiriamų nusikaltimų rezultatus, nors sunkiau sekėsi tirti vagystes. Mažėja avarijų, gerėja prevencinė veikla, net gyvūnų laikymo taisyklių pažeidėjai sulaukė didelio dėmesio. Svečias atvežė padėkų raštų: už glaudų bendradarbiavimą su policija bei aktyvią veiklą jos įteiktos Pagėgių krašto jaunųjų šaulių vadui Algirdui Saročkai, Šilgalių mokyklos vadovui Vygantui Jurkutaičiui, Pagėgių bendruomenei, Pagėgių Birutės g. 5 gyventojų saugios kaimynystės grupei. Už aktyvią veiklą ir pilietinę iniciatyvą padėka įteikta Pagėgių vaikų globos namų direktorei Elenai Pūtienei, taip pat asmeninę iniciatyvą rodančiam Pagėgių seniūnui Dainiui Maciukevičiui.

Padėkos įteiktos Pagėgių krašto jaunųjų šaulių vadui Algirdui Saročkai (dešinėje) ir Pagėgių seniūnui Dainiui Maciukevičiui. Autorės nuotr.

Pagerbti du Pagėgių policijos komisariato kolektyvo nariai. Stikliniai ženklai su išgraviruotais įrašais įteikti geriausiu 2014 m. darbuotoju paskelbtam Renatui Šimkui ir bendruomenės pareigūnei Rimai Buinauskienei už sporto laimėjimus.
Lietuvos policijos generalinio komisaro patarėjas Darius Grebliauskas pasidžiaugė salėje matąs daug žmonių, pagyrė, kad suburta daug saugios kaimynystės grupių. Svečias priminė, kad didėja pasitikėjimas policija, tačiau ji turi būti operatyvi, aktyvi, mandagi, dėmesinga nukentėjusiems asmenims.
Kalbėjo ir kiti susitikimo svečiai, aktyvūs buvo Pagėgių savivaldybės tarybos nariai, bendruomenės atstovai. Šiek tiek pakvipo artėjančiais rinkimais…

Stasė SKUTULIENĖ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5 komentarai

 • Pagėgiškis

  Nu susirinkusių policijos ataskaitiniame susirinkime tikrai daug(kaip tarybiniais laikais suvaryti). Už ką apdovanojo šimkų neturiu žalio supratimo. Buinauskienės pagerbimui pritariu,ir linkiu jai sėkmės darbe. Šiaip, jeigu man būtų suteikta vertinti komisariato veiklą teisė, vertinčiau teigiamai. SĖKMĖS, JUMS , Pareigūnai.

 • ona

  Šaunuoliai.Darbas sunkus ,nedėkingas.Gerą žodį retai kas pasako.Sekmės.Būkit sveiki.

 • Paėgiškiui

  Tas Šimkus – geras pareigūnas. Už tai ir pagerbtas. O tamstele, ko gero, net žalio supratimo neturi, koks yra policijos darbas. Girti, apsiseiliję, kruvini piliečiai – jų kasdienybė, o kai anie praveria burnas, plųstasi, spjaudosi… Patampytum tokius, suprastum. O avarijos keliuose, kai tenka sustabdyti girtus, ginkluotus, vagis… Ar tai nėra pavojinga? Kas turi pirmas pamatyti avarijoje sudarkytą kūną, kraujo klanus?

 • ...

  Puikus vadovas, rezultatai tik gerėja, sėkmės 🙂

 • as

  Stoniskiai , labai idomu uz kokius nuopelnus apdovanojo pona Simku ,,,,,,,,,,nes jo darbe nematome rezultatu ,,,,,,,,vaiksto vagis ir kandys ,kaip ir vaikscioja ,,,,,,,,,,,tad nezinome koke cia pakysa ,,,,,,,,,,,,sekmes

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite