Pagėgių krašto jaunieji šauliai – už Tėvynę

Savaitgalį Pagėgių 9-osios kuopos jaunieji šauliai kartu su vadu Algirdu Saročka Sakalinės kaime, Tauragės rajone, dalyvavo pratybose su kariais ir savanoriais. Rugpjūtį čia, Lietuvos kariuomenės Didžiojo Kunigaikščio Kęstučio batalione, Pagėgių krašto jaunieji šauliai dalyvavo sukarintoje poilsio stovykloje, į kurią buvo atvykę ir ukrainiečių.

Jaunieji šauliai prieš dažasvydžio mūšį. Vido Stafo nuotr.

Padėka
„Pamario“ laikraščio redakcija gavo tokią Pagėgių 9-os kuopos jaunųjų šaulių padėką: „Šių metų rugpjūčio mėnesį LDK Kęstučio batalione vykusios poilsinės ir sukarintos stovyklos pritraukė įvairaus amžiaus vaikų, jaunųjų šaulių bei svečių iš Ukrainos. Stovyklautojai dalyvavo naktiniame žygyje, vyko į Šaltojo karo muziejų, rungėsi dažasvydžio rungtyje, tobulino rikiuotės įgūdžius, susitiko su karo policija, išbandė jėgas kliūčių ruože, įvairiose sporto rungtyse bei „Vilko take“. Už prasmingai praleistą laiką, įgytą patirtį ir smagias akimirkas nuoširdžiai dėkojame merui Virginijui Komskiui, mero pavaduotojui Vytautui Stanišauskui, savivaldybės administracijai ir kuopos vadui Algirdui Saročkai. Taip pat dėkojame Vilkyškių Johaneso Bobrovskio vidurinės mokyklos bendruomenei, suteikusiai mums transportą.“
„Mes jus mylime…“
Pagėgių krašto jaunųjų šaulių kuopos vadas Algirdas Saročka, prisimindamas stovyklavimą kartu su ukrainiečiais, telefonu „Pamariui“ pasakojo, kad toji vienos savaitės stovykla visus labai suartino, o svečiai iš Ukrainos išvykdami sakė: „Mes jus mylime…“ Iš Ukrainos sulaukta įvairaus amžiaus vaikų ir jaunuolių. Kartu su Pagėgių krašto jaunaisiais šauliais ukrainiečiai tobulino šaudymo įgūdžius, važinėjosi šarvuočiais, bendrauta anglų ir rusų kalbomis.
Buvo surengta ekskursija į Plateliuose esančią raketinę bazę, aplankytas karinių uniformų muziejus. Buvę ir liūdnų akimirkų. Jei kuris ukrainietis sulaukdavo skambučio iš namų su bloga žinia apie nukentėjusius artimuosius, bėgdavo iš patalpos į lauką ir slėpdavo ašaras… Jaunieji šauliai, kariai ir savanoriai žino, kas vyksta Ukrainoje, tad supratingumo ir užuojautos nepritrūko, o vaikams ir jaunimui tai – sutelkianti ir pamokanti skaudi patirtis. Tai tarsi priartėjimas prie su karu susijusių nelaimių, skausmo ir liūdesio.
Pagėgių 9-osios kuopos vadas Algirdas Saročka jau 15 metų vadovauja jauniesiems šauliams ir priklauso Šaulių sąjungos Tauragės kuopai. Šauliai irgi rengia pratybas, tobulina šaudymo ir kitokius krašto gynimo įgūdžius. Vis dėlto daugiausia laiko šis žmogus skiria 64 jauniesiems šauliams iš Pagėgių, Vilkyškių, Žukų, Mociškių ir kitų vietovių.
Praėjusį savaitgalį į Tauragės rajone surengtą stovyklą pas karius vyko beveik 30 jaunųjų šaulių. Ir šįkart transportą skyrė Vilkyškių Johaneso Bobrovskio vidurinė mokykla, vadas A. Saročka į automobilį susodino 6 vaikinus ir merginas, kitus vaikus pavėžėjo tėvai. A. Saročka džiaugiasi jaunųjų šaulių rimtu požiūriu į mokslą, noru išmokti elgtis su ginklu ir tobulinti šiuos įgūdžius, ištvermę žygiuose su kuprinėmis bei kliūčių ruožuose, pratybų vietose, sporto rungtyse.
Į jaunuosius šaulius priimama nuo dvylikos metų, tad sulaukę 17-18 metų vaikinai ir merginos savo išmanumu, ištverme menkai atsilieka nuo tikrųjų karių. Įpareigoja vilkima uniforma – jie tai supranta. Tarkim, vyksta pratybos, po jų – 3-4 valandos miego, aliarmo signalas, kuprinės ant pečių ir į žygį: teks eiti kelis kilometrus į Žukus, tam skirta tik dvi valandos laiko. Iš Žukų laukia žygis pėsčiomis į Vilkyškius. Taip ugdoma ištvermė, kantrybė, tvirtybė.
Lietuvoje iš viso yra per 700 jaunųjų šaulių. Jie aktyviai dalyvauja valstybės šventėse, minint valstybės datas, kituose renginiuose. Uniformuotas jaunimas patraukia daugelio dėmesį. Taip pat ir jų rimtis, susikaupimas – juk jie tik per žingsnį nuo tikrų karių.
Vadas negali patikėti
Vado A. Saročkos pasiteiravome, kaip jis vertina žinią, kad Lietuvos mokyklų moksleiviai buvo vežami į sukarintas stovyklas Rusijoje. „Negali būti, sunku patikėti. Mūsų vaikus veža ten? Juk sukarintų stovyklų yra ir Lietuvos kariuomenės daliniuose Klaipėdoje, Vilniuje, Alytuje, Tauragėje, Panevėžyje ir kitur. Pratybos derinamos su poilsiu. Jaunimas susipažįsta su ginklais, mokosi šaudyti, rikiuotės, eisenos, elgesio su ginklu ir viso kito, kas tinka ir reikalinga. Dažnai tokia pažintis jauną žmogų patraukia ir jis pasirenka karišką profesiją“, – ilgai stebėjosi ir, rodos, šia žinia taip ir nepatikėjo ilgametis Pagėgių krašto jaunųjų šaulių vadas.
Ko tikėtis iš jaunųjų šaulių?
A. Saročka nedvejodamas atsakė, kad: „Jie gintų Tėvynę, stotų ten, kur ir pavojus, nesitrauktų, nesislėptų. Paklauskite kurio aštuoniolikmečio, ištvėrusio jaunojo šaulio ugdymo visas pratybas, žygių sunkumus, tikrai išgirsite atsakymą, kad jis – už Tėvynę“.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 76

2 komentarai

  • gerai

    Malačiai ir vadas, ir jaunimas. Va kaip reikia daryt, o ne kur į Rusiją gabent jaunus. Man keista, kad tie “gabentojai” net neįvertinami. Žmogus turi mylėt savo TĖVYNĘ, tik tą žmogų nuo mažumės reikia to mokyt. Pagyrimas pagegiškiams.

  • oje

    Randasi tokiu vadų kaip Saročka, tai ir gerai jaunimui. Čia viskas priklauso nuo vado.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite