Pagėgių krašto jaunieji šauliai – už Tėvynę

Savaitgalį Pagėgių 9-osios kuopos jaunieji šauliai kartu su vadu Algirdu Saročka Sakalinės kaime, Tauragės rajone, dalyvavo pratybose su kariais ir savanoriais. Rugpjūtį čia, Lietuvos kariuomenės Didžiojo Kunigaikščio Kęstučio batalione, Pagėgių krašto jaunieji šauliai dalyvavo sukarintoje poilsio stovykloje, į kurią buvo atvykę ir ukrainiečių.

Jaunieji šauliai prieš dažasvydžio mūšį. Vido Stafo nuotr.

Padėka
„Pamario“ laikraščio redakcija gavo tokią Pagėgių 9-os kuopos jaunųjų šaulių padėką: „Šių metų rugpjūčio mėnesį LDK Kęstučio batalione vykusios poilsinės ir sukarintos stovyklos pritraukė įvairaus amžiaus vaikų, jaunųjų šaulių bei svečių iš Ukrainos. Stovyklautojai dalyvavo naktiniame žygyje, vyko į Šaltojo karo muziejų, rungėsi dažasvydžio rungtyje, tobulino rikiuotės įgūdžius, susitiko su karo policija, išbandė jėgas kliūčių ruože, įvairiose sporto rungtyse bei „Vilko take“. Už prasmingai praleistą laiką, įgytą patirtį ir smagias akimirkas nuoširdžiai dėkojame merui Virginijui Komskiui, mero pavaduotojui Vytautui Stanišauskui, savivaldybės administracijai ir kuopos vadui Algirdui Saročkai. Taip pat dėkojame Vilkyškių Johaneso Bobrovskio vidurinės mokyklos bendruomenei, suteikusiai mums transportą.“
„Mes jus mylime…“
Pagėgių krašto jaunųjų šaulių kuopos vadas Algirdas Saročka, prisimindamas stovyklavimą kartu su ukrainiečiais, telefonu „Pamariui“ pasakojo, kad toji vienos savaitės stovykla visus labai suartino, o svečiai iš Ukrainos išvykdami sakė: „Mes jus mylime…“ Iš Ukrainos sulaukta įvairaus amžiaus vaikų ir jaunuolių. Kartu su Pagėgių krašto jaunaisiais šauliais ukrainiečiai tobulino šaudymo įgūdžius, važinėjosi šarvuočiais, bendrauta anglų ir rusų kalbomis.
Buvo surengta ekskursija į Plateliuose esančią raketinę bazę, aplankytas karinių uniformų muziejus. Buvę ir liūdnų akimirkų. Jei kuris ukrainietis sulaukdavo skambučio iš namų su bloga žinia apie nukentėjusius artimuosius, bėgdavo iš patalpos į lauką ir slėpdavo ašaras… Jaunieji šauliai, kariai ir savanoriai žino, kas vyksta Ukrainoje, tad supratingumo ir užuojautos nepritrūko, o vaikams ir jaunimui tai – sutelkianti ir pamokanti skaudi patirtis. Tai tarsi priartėjimas prie su karu susijusių nelaimių, skausmo ir liūdesio.
Pagėgių 9-osios kuopos vadas Algirdas Saročka jau 15 metų vadovauja jauniesiems šauliams ir priklauso Šaulių sąjungos Tauragės kuopai. Šauliai irgi rengia pratybas, tobulina šaudymo ir kitokius krašto gynimo įgūdžius. Vis dėlto daugiausia laiko šis žmogus skiria 64 jauniesiems šauliams iš Pagėgių, Vilkyškių, Žukų, Mociškių ir kitų vietovių.
Praėjusį savaitgalį į Tauragės rajone surengtą stovyklą pas karius vyko beveik 30 jaunųjų šaulių. Ir šįkart transportą skyrė Vilkyškių Johaneso Bobrovskio vidurinė mokykla, vadas A. Saročka į automobilį susodino 6 vaikinus ir merginas, kitus vaikus pavėžėjo tėvai. A. Saročka džiaugiasi jaunųjų šaulių rimtu požiūriu į mokslą, noru išmokti elgtis su ginklu ir tobulinti šiuos įgūdžius, ištvermę žygiuose su kuprinėmis bei kliūčių ruožuose, pratybų vietose, sporto rungtyse.
Į jaunuosius šaulius priimama nuo dvylikos metų, tad sulaukę 17-18 metų vaikinai ir merginos savo išmanumu, ištverme menkai atsilieka nuo tikrųjų karių. Įpareigoja vilkima uniforma – jie tai supranta. Tarkim, vyksta pratybos, po jų – 3-4 valandos miego, aliarmo signalas, kuprinės ant pečių ir į žygį: teks eiti kelis kilometrus į Žukus, tam skirta tik dvi valandos laiko. Iš Žukų laukia žygis pėsčiomis į Vilkyškius. Taip ugdoma ištvermė, kantrybė, tvirtybė.
Lietuvoje iš viso yra per 700 jaunųjų šaulių. Jie aktyviai dalyvauja valstybės šventėse, minint valstybės datas, kituose renginiuose. Uniformuotas jaunimas patraukia daugelio dėmesį. Taip pat ir jų rimtis, susikaupimas – juk jie tik per žingsnį nuo tikrų karių.
Vadas negali patikėti
Vado A. Saročkos pasiteiravome, kaip jis vertina žinią, kad Lietuvos mokyklų moksleiviai buvo vežami į sukarintas stovyklas Rusijoje. „Negali būti, sunku patikėti. Mūsų vaikus veža ten? Juk sukarintų stovyklų yra ir Lietuvos kariuomenės daliniuose Klaipėdoje, Vilniuje, Alytuje, Tauragėje, Panevėžyje ir kitur. Pratybos derinamos su poilsiu. Jaunimas susipažįsta su ginklais, mokosi šaudyti, rikiuotės, eisenos, elgesio su ginklu ir viso kito, kas tinka ir reikalinga. Dažnai tokia pažintis jauną žmogų patraukia ir jis pasirenka karišką profesiją“, – ilgai stebėjosi ir, rodos, šia žinia taip ir nepatikėjo ilgametis Pagėgių krašto jaunųjų šaulių vadas.
Ko tikėtis iš jaunųjų šaulių?
A. Saročka nedvejodamas atsakė, kad: „Jie gintų Tėvynę, stotų ten, kur ir pavojus, nesitrauktų, nesislėptų. Paklauskite kurio aštuoniolikmečio, ištvėrusio jaunojo šaulio ugdymo visas pratybas, žygių sunkumus, tikrai išgirsite atsakymą, kad jis – už Tėvynę“.

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

  • gerai

    Malačiai ir vadas, ir jaunimas. Va kaip reikia daryt, o ne kur į Rusiją gabent jaunus. Man keista, kad tie „gabentojai“ net neįvertinami. Žmogus turi mylėt savo TĖVYNĘ, tik tą žmogų nuo mažumės reikia to mokyt. Pagyrimas pagegiškiams.

  • oje

    Randasi tokiu vadų kaip Saročka, tai ir gerai jaunimui. Čia viskas priklauso nuo vado.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite