Pagėgių krašto jaunieji šauliai – už Tėvynę

Savaitgalį Pagėgių 9-osios kuopos jaunieji šauliai kartu su vadu Algirdu Saročka Sakalinės kaime, Tauragės rajone, dalyvavo pratybose su kariais ir savanoriais. Rugpjūtį čia, Lietuvos kariuomenės Didžiojo Kunigaikščio Kęstučio batalione, Pagėgių krašto jaunieji šauliai dalyvavo sukarintoje poilsio stovykloje, į kurią buvo atvykę ir ukrainiečių.

Jaunieji šauliai prieš dažasvydžio mūšį. Vido Stafo nuotr.

Padėka
„Pamario“ laikraščio redakcija gavo tokią Pagėgių 9-os kuopos jaunųjų šaulių padėką: „Šių metų rugpjūčio mėnesį LDK Kęstučio batalione vykusios poilsinės ir sukarintos stovyklos pritraukė įvairaus amžiaus vaikų, jaunųjų šaulių bei svečių iš Ukrainos. Stovyklautojai dalyvavo naktiniame žygyje, vyko į Šaltojo karo muziejų, rungėsi dažasvydžio rungtyje, tobulino rikiuotės įgūdžius, susitiko su karo policija, išbandė jėgas kliūčių ruože, įvairiose sporto rungtyse bei „Vilko take“. Už prasmingai praleistą laiką, įgytą patirtį ir smagias akimirkas nuoširdžiai dėkojame merui Virginijui Komskiui, mero pavaduotojui Vytautui Stanišauskui, savivaldybės administracijai ir kuopos vadui Algirdui Saročkai. Taip pat dėkojame Vilkyškių Johaneso Bobrovskio vidurinės mokyklos bendruomenei, suteikusiai mums transportą.“
„Mes jus mylime…“
Pagėgių krašto jaunųjų šaulių kuopos vadas Algirdas Saročka, prisimindamas stovyklavimą kartu su ukrainiečiais, telefonu „Pamariui“ pasakojo, kad toji vienos savaitės stovykla visus labai suartino, o svečiai iš Ukrainos išvykdami sakė: „Mes jus mylime…“ Iš Ukrainos sulaukta įvairaus amžiaus vaikų ir jaunuolių. Kartu su Pagėgių krašto jaunaisiais šauliais ukrainiečiai tobulino šaudymo įgūdžius, važinėjosi šarvuočiais, bendrauta anglų ir rusų kalbomis.
Buvo surengta ekskursija į Plateliuose esančią raketinę bazę, aplankytas karinių uniformų muziejus. Buvę ir liūdnų akimirkų. Jei kuris ukrainietis sulaukdavo skambučio iš namų su bloga žinia apie nukentėjusius artimuosius, bėgdavo iš patalpos į lauką ir slėpdavo ašaras… Jaunieji šauliai, kariai ir savanoriai žino, kas vyksta Ukrainoje, tad supratingumo ir užuojautos nepritrūko, o vaikams ir jaunimui tai – sutelkianti ir pamokanti skaudi patirtis. Tai tarsi priartėjimas prie su karu susijusių nelaimių, skausmo ir liūdesio.
Pagėgių 9-osios kuopos vadas Algirdas Saročka jau 15 metų vadovauja jauniesiems šauliams ir priklauso Šaulių sąjungos Tauragės kuopai. Šauliai irgi rengia pratybas, tobulina šaudymo ir kitokius krašto gynimo įgūdžius. Vis dėlto daugiausia laiko šis žmogus skiria 64 jauniesiems šauliams iš Pagėgių, Vilkyškių, Žukų, Mociškių ir kitų vietovių.
Praėjusį savaitgalį į Tauragės rajone surengtą stovyklą pas karius vyko beveik 30 jaunųjų šaulių. Ir šįkart transportą skyrė Vilkyškių Johaneso Bobrovskio vidurinė mokykla, vadas A. Saročka į automobilį susodino 6 vaikinus ir merginas, kitus vaikus pavėžėjo tėvai. A. Saročka džiaugiasi jaunųjų šaulių rimtu požiūriu į mokslą, noru išmokti elgtis su ginklu ir tobulinti šiuos įgūdžius, ištvermę žygiuose su kuprinėmis bei kliūčių ruožuose, pratybų vietose, sporto rungtyse.
Į jaunuosius šaulius priimama nuo dvylikos metų, tad sulaukę 17-18 metų vaikinai ir merginos savo išmanumu, ištverme menkai atsilieka nuo tikrųjų karių. Įpareigoja vilkima uniforma – jie tai supranta. Tarkim, vyksta pratybos, po jų – 3-4 valandos miego, aliarmo signalas, kuprinės ant pečių ir į žygį: teks eiti kelis kilometrus į Žukus, tam skirta tik dvi valandos laiko. Iš Žukų laukia žygis pėsčiomis į Vilkyškius. Taip ugdoma ištvermė, kantrybė, tvirtybė.
Lietuvoje iš viso yra per 700 jaunųjų šaulių. Jie aktyviai dalyvauja valstybės šventėse, minint valstybės datas, kituose renginiuose. Uniformuotas jaunimas patraukia daugelio dėmesį. Taip pat ir jų rimtis, susikaupimas – juk jie tik per žingsnį nuo tikrų karių.
Vadas negali patikėti
Vado A. Saročkos pasiteiravome, kaip jis vertina žinią, kad Lietuvos mokyklų moksleiviai buvo vežami į sukarintas stovyklas Rusijoje. „Negali būti, sunku patikėti. Mūsų vaikus veža ten? Juk sukarintų stovyklų yra ir Lietuvos kariuomenės daliniuose Klaipėdoje, Vilniuje, Alytuje, Tauragėje, Panevėžyje ir kitur. Pratybos derinamos su poilsiu. Jaunimas susipažįsta su ginklais, mokosi šaudyti, rikiuotės, eisenos, elgesio su ginklu ir viso kito, kas tinka ir reikalinga. Dažnai tokia pažintis jauną žmogų patraukia ir jis pasirenka karišką profesiją“, – ilgai stebėjosi ir, rodos, šia žinia taip ir nepatikėjo ilgametis Pagėgių krašto jaunųjų šaulių vadas.
Ko tikėtis iš jaunųjų šaulių?
A. Saročka nedvejodamas atsakė, kad: „Jie gintų Tėvynę, stotų ten, kur ir pavojus, nesitrauktų, nesislėptų. Paklauskite kurio aštuoniolikmečio, ištvėrusio jaunojo šaulio ugdymo visas pratybas, žygių sunkumus, tikrai išgirsite atsakymą, kad jis – už Tėvynę“.

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

  • gerai

    Malačiai ir vadas, ir jaunimas. Va kaip reikia daryt, o ne kur į Rusiją gabent jaunus. Man keista, kad tie “gabentojai” net neįvertinami. Žmogus turi mylėt savo TĖVYNĘ, tik tą žmogų nuo mažumės reikia to mokyt. Pagyrimas pagegiškiams.

  • oje

    Randasi tokiu vadų kaip Saročka, tai ir gerai jaunimui. Čia viskas priklauso nuo vado.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite