Pagėgių krašto jaunieji šauliai – už Tėvynę

Savaitgalį Pagėgių 9-osios kuopos jaunieji šauliai kartu su vadu Algirdu Saročka Sakalinės kaime, Tauragės rajone, dalyvavo pratybose su kariais ir savanoriais. Rugpjūtį čia, Lietuvos kariuomenės Didžiojo Kunigaikščio Kęstučio batalione, Pagėgių krašto jaunieji šauliai dalyvavo sukarintoje poilsio stovykloje, į kurią buvo atvykę ir ukrainiečių.

Jaunieji šauliai prieš dažasvydžio mūšį. Vido Stafo nuotr.

Padėka
„Pamario“ laikraščio redakcija gavo tokią Pagėgių 9-os kuopos jaunųjų šaulių padėką: „Šių metų rugpjūčio mėnesį LDK Kęstučio batalione vykusios poilsinės ir sukarintos stovyklos pritraukė įvairaus amžiaus vaikų, jaunųjų šaulių bei svečių iš Ukrainos. Stovyklautojai dalyvavo naktiniame žygyje, vyko į Šaltojo karo muziejų, rungėsi dažasvydžio rungtyje, tobulino rikiuotės įgūdžius, susitiko su karo policija, išbandė jėgas kliūčių ruože, įvairiose sporto rungtyse bei „Vilko take“. Už prasmingai praleistą laiką, įgytą patirtį ir smagias akimirkas nuoširdžiai dėkojame merui Virginijui Komskiui, mero pavaduotojui Vytautui Stanišauskui, savivaldybės administracijai ir kuopos vadui Algirdui Saročkai. Taip pat dėkojame Vilkyškių Johaneso Bobrovskio vidurinės mokyklos bendruomenei, suteikusiai mums transportą.“
„Mes jus mylime…“
Pagėgių krašto jaunųjų šaulių kuopos vadas Algirdas Saročka, prisimindamas stovyklavimą kartu su ukrainiečiais, telefonu „Pamariui“ pasakojo, kad toji vienos savaitės stovykla visus labai suartino, o svečiai iš Ukrainos išvykdami sakė: „Mes jus mylime…“ Iš Ukrainos sulaukta įvairaus amžiaus vaikų ir jaunuolių. Kartu su Pagėgių krašto jaunaisiais šauliais ukrainiečiai tobulino šaudymo įgūdžius, važinėjosi šarvuočiais, bendrauta anglų ir rusų kalbomis.
Buvo surengta ekskursija į Plateliuose esančią raketinę bazę, aplankytas karinių uniformų muziejus. Buvę ir liūdnų akimirkų. Jei kuris ukrainietis sulaukdavo skambučio iš namų su bloga žinia apie nukentėjusius artimuosius, bėgdavo iš patalpos į lauką ir slėpdavo ašaras… Jaunieji šauliai, kariai ir savanoriai žino, kas vyksta Ukrainoje, tad supratingumo ir užuojautos nepritrūko, o vaikams ir jaunimui tai – sutelkianti ir pamokanti skaudi patirtis. Tai tarsi priartėjimas prie su karu susijusių nelaimių, skausmo ir liūdesio.
Pagėgių 9-osios kuopos vadas Algirdas Saročka jau 15 metų vadovauja jauniesiems šauliams ir priklauso Šaulių sąjungos Tauragės kuopai. Šauliai irgi rengia pratybas, tobulina šaudymo ir kitokius krašto gynimo įgūdžius. Vis dėlto daugiausia laiko šis žmogus skiria 64 jauniesiems šauliams iš Pagėgių, Vilkyškių, Žukų, Mociškių ir kitų vietovių.
Praėjusį savaitgalį į Tauragės rajone surengtą stovyklą pas karius vyko beveik 30 jaunųjų šaulių. Ir šįkart transportą skyrė Vilkyškių Johaneso Bobrovskio vidurinė mokykla, vadas A. Saročka į automobilį susodino 6 vaikinus ir merginas, kitus vaikus pavėžėjo tėvai. A. Saročka džiaugiasi jaunųjų šaulių rimtu požiūriu į mokslą, noru išmokti elgtis su ginklu ir tobulinti šiuos įgūdžius, ištvermę žygiuose su kuprinėmis bei kliūčių ruožuose, pratybų vietose, sporto rungtyse.
Į jaunuosius šaulius priimama nuo dvylikos metų, tad sulaukę 17-18 metų vaikinai ir merginos savo išmanumu, ištverme menkai atsilieka nuo tikrųjų karių. Įpareigoja vilkima uniforma – jie tai supranta. Tarkim, vyksta pratybos, po jų – 3-4 valandos miego, aliarmo signalas, kuprinės ant pečių ir į žygį: teks eiti kelis kilometrus į Žukus, tam skirta tik dvi valandos laiko. Iš Žukų laukia žygis pėsčiomis į Vilkyškius. Taip ugdoma ištvermė, kantrybė, tvirtybė.
Lietuvoje iš viso yra per 700 jaunųjų šaulių. Jie aktyviai dalyvauja valstybės šventėse, minint valstybės datas, kituose renginiuose. Uniformuotas jaunimas patraukia daugelio dėmesį. Taip pat ir jų rimtis, susikaupimas – juk jie tik per žingsnį nuo tikrų karių.
Vadas negali patikėti
Vado A. Saročkos pasiteiravome, kaip jis vertina žinią, kad Lietuvos mokyklų moksleiviai buvo vežami į sukarintas stovyklas Rusijoje. „Negali būti, sunku patikėti. Mūsų vaikus veža ten? Juk sukarintų stovyklų yra ir Lietuvos kariuomenės daliniuose Klaipėdoje, Vilniuje, Alytuje, Tauragėje, Panevėžyje ir kitur. Pratybos derinamos su poilsiu. Jaunimas susipažįsta su ginklais, mokosi šaudyti, rikiuotės, eisenos, elgesio su ginklu ir viso kito, kas tinka ir reikalinga. Dažnai tokia pažintis jauną žmogų patraukia ir jis pasirenka karišką profesiją“, – ilgai stebėjosi ir, rodos, šia žinia taip ir nepatikėjo ilgametis Pagėgių krašto jaunųjų šaulių vadas.
Ko tikėtis iš jaunųjų šaulių?
A. Saročka nedvejodamas atsakė, kad: „Jie gintų Tėvynę, stotų ten, kur ir pavojus, nesitrauktų, nesislėptų. Paklauskite kurio aštuoniolikmečio, ištvėrusio jaunojo šaulio ugdymo visas pratybas, žygių sunkumus, tikrai išgirsite atsakymą, kad jis – už Tėvynę“.

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

  • gerai

    Malačiai ir vadas, ir jaunimas. Va kaip reikia daryt, o ne kur į Rusiją gabent jaunus. Man keista, kad tie “gabentojai” net neįvertinami. Žmogus turi mylėt savo TĖVYNĘ, tik tą žmogų nuo mažumės reikia to mokyt. Pagyrimas pagegiškiams.

  • oje

    Randasi tokiu vadų kaip Saročka, tai ir gerai jaunimui. Čia viskas priklauso nuo vado.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite