Pagėgių krašte partijos dar mąsto ir svarsto

Kitąmet, kovo 1 d., Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų rinkimai. Spalio 1 d. prasidėjo šių rinkimų kampanija. Pirmą kartą merai bus renkami tiesiogiai. „Pamarys“ pasidomėjo, kaip šiems rinkimams ruošiasi Pagėgių krašto politinės partijos.

Pagėgių savivaldybės taryboje yra 21 narys. Tiek pat vietos politikų sudarys ir kitos kadencijos Tarybą. Šiuo metu pagėgiškių Taryboje yra 13 partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovų, juos remia dar du socialdemokratai. Oponuoja dažniausiai du Darbo partijos atstovai ir koalicija „Pagėgių kraštui, Pagėgių ateičiai, Pagėgių žmonėms“, kurioje yra du Valstiečių sąjungos nariai, vienas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir vienas Liberalų sąjūdžio atstovas. Tad 15 Tarybos narių dauguma turi 6 neretai jai oponuojančius kolegas. Visi Pagėgių savivaldybės vadovai – partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai.
Jau turi kandidatūrą
Darbo partijos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Algis Grublys telefonu sakė, kad skyriuje yra 140 narių, dar dešimt ruošiamasi priimti, jau žinoma, kas kandidatuos tiesioginiuose mero rinkimuose. Tai bus dabartinis Pagėgių savivaldybės tarybos narys Edgaras Kuturys.
Dar svarsto, dar mąsto
126 narius turinčio Socialdemokratų partijos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Alvydas Petras Dumbliauskas apie kandidatą į merus kalbėjo: „Ir turime, ir ne… Šiuo metu galutinio patvirtinimo nėra, bet tam ruošiamės, sprendimas bus. Tinkamų kandidatų į mero postą, be abejo, turime. Rinkimams jau ruošiamės. Apsispręsime visi susirinkę, tada ir taps viskas aišku. Galbūt jau šią savaitę“.
Koalicijoje
Šiuo metu valstiečių, konservatorių ir Liberalų sąjūdžio 4 atstovų koalicijoje „Pagėgių kraštui, Pagėgių ateičiai, Pagėgių žmonėms“ nuotaikos yra skirtingos. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Romualdas Jarusevičius patikino, kad skyrius į rinkimus eis savarankiškai, bus ir kandidatų į Tarybos narius sąrašas, ir kandidatas į mero postą. Skyrius turi 40 narių. Kol kas tariamasi, galutinių sprendimų nėra.
Valstiečių sąjungos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Petras Ubartas sakė, kad skyrius vienija 24 šios partijos narius, kandidatūros į mero postą nėra ir, ko gero, nebūsią, nes dabartinis Pagėgių savivaldybės tarybos narys Remigijus Kelneris noro kandidatuoti nerodo. Ko gero, valstiečiai palaikys jiems priimtiną kitų iškeltą kandidatūrą į merus.
Liberalų sąjūdžio Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Vladimiras Gorodeckis kalbėjo taip: „Skyriuje yra 16 narių. Rinkimuose dalyvausime atskirai. Gal pačiam derėtų būti kandidatu į merus, bet nenoriu. Bus matyti, kaip viskas susiklostys. Dar tarsimės ir su partijos vadovybe“.
Gausiausiame būryje
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Pagėgių skyriui vadovauja Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, tačiau su juo telefonu susisiekti nepavyko. Iš Pagėgių savivaldybės mero, partijos „Tvarka ir teisingumas“ Pagėgių skyriaus pirmininko pavaduotojo Virginijaus Komskio sužinojome, kad skyrius turi per 300 narių, kandidatūra į mero postą bus žinoma spalio viduryje.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 31

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite