Pagėgių krašte partijos dar mąsto ir svarsto

Kitąmet, kovo 1 d., Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų rinkimai. Spalio 1 d. prasidėjo šių rinkimų kampanija. Pirmą kartą merai bus renkami tiesiogiai. „Pamarys“ pasidomėjo, kaip šiems rinkimams ruošiasi Pagėgių krašto politinės partijos.

Pagėgių savivaldybės taryboje yra 21 narys. Tiek pat vietos politikų sudarys ir kitos kadencijos Tarybą. Šiuo metu pagėgiškių Taryboje yra 13 partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovų, juos remia dar du socialdemokratai. Oponuoja dažniausiai du Darbo partijos atstovai ir koalicija „Pagėgių kraštui, Pagėgių ateičiai, Pagėgių žmonėms“, kurioje yra du Valstiečių sąjungos nariai, vienas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir vienas Liberalų sąjūdžio atstovas. Tad 15 Tarybos narių dauguma turi 6 neretai jai oponuojančius kolegas. Visi Pagėgių savivaldybės vadovai – partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai.
Jau turi kandidatūrą
Darbo partijos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Algis Grublys telefonu sakė, kad skyriuje yra 140 narių, dar dešimt ruošiamasi priimti, jau žinoma, kas kandidatuos tiesioginiuose mero rinkimuose. Tai bus dabartinis Pagėgių savivaldybės tarybos narys Edgaras Kuturys.
Dar svarsto, dar mąsto
126 narius turinčio Socialdemokratų partijos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Alvydas Petras Dumbliauskas apie kandidatą į merus kalbėjo: „Ir turime, ir ne… Šiuo metu galutinio patvirtinimo nėra, bet tam ruošiamės, sprendimas bus. Tinkamų kandidatų į mero postą, be abejo, turime. Rinkimams jau ruošiamės. Apsispręsime visi susirinkę, tada ir taps viskas aišku. Galbūt jau šią savaitę“.
Koalicijoje
Šiuo metu valstiečių, konservatorių ir Liberalų sąjūdžio 4 atstovų koalicijoje „Pagėgių kraštui, Pagėgių ateičiai, Pagėgių žmonėms“ nuotaikos yra skirtingos. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Romualdas Jarusevičius patikino, kad skyrius į rinkimus eis savarankiškai, bus ir kandidatų į Tarybos narius sąrašas, ir kandidatas į mero postą. Skyrius turi 40 narių. Kol kas tariamasi, galutinių sprendimų nėra.
Valstiečių sąjungos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Petras Ubartas sakė, kad skyrius vienija 24 šios partijos narius, kandidatūros į mero postą nėra ir, ko gero, nebūsią, nes dabartinis Pagėgių savivaldybės tarybos narys Remigijus Kelneris noro kandidatuoti nerodo. Ko gero, valstiečiai palaikys jiems priimtiną kitų iškeltą kandidatūrą į merus.
Liberalų sąjūdžio Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Vladimiras Gorodeckis kalbėjo taip: „Skyriuje yra 16 narių. Rinkimuose dalyvausime atskirai. Gal pačiam derėtų būti kandidatu į merus, bet nenoriu. Bus matyti, kaip viskas susiklostys. Dar tarsimės ir su partijos vadovybe“.
Gausiausiame būryje
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Pagėgių skyriui vadovauja Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, tačiau su juo telefonu susisiekti nepavyko. Iš Pagėgių savivaldybės mero, partijos „Tvarka ir teisingumas“ Pagėgių skyriaus pirmininko pavaduotojo Virginijaus Komskio sužinojome, kad skyrius turi per 300 narių, kandidatūra į mero postą bus žinoma spalio viduryje.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite