Pagėgių krašte partijos dar mąsto ir svarsto

Kitąmet, kovo 1 d., Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų rinkimai. Spalio 1 d. prasidėjo šių rinkimų kampanija. Pirmą kartą merai bus renkami tiesiogiai. „Pamarys“ pasidomėjo, kaip šiems rinkimams ruošiasi Pagėgių krašto politinės partijos.

Pagėgių savivaldybės taryboje yra 21 narys. Tiek pat vietos politikų sudarys ir kitos kadencijos Tarybą. Šiuo metu pagėgiškių Taryboje yra 13 partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovų, juos remia dar du socialdemokratai. Oponuoja dažniausiai du Darbo partijos atstovai ir koalicija „Pagėgių kraštui, Pagėgių ateičiai, Pagėgių žmonėms“, kurioje yra du Valstiečių sąjungos nariai, vienas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir vienas Liberalų sąjūdžio atstovas. Tad 15 Tarybos narių dauguma turi 6 neretai jai oponuojančius kolegas. Visi Pagėgių savivaldybės vadovai – partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai.
Jau turi kandidatūrą
Darbo partijos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Algis Grublys telefonu sakė, kad skyriuje yra 140 narių, dar dešimt ruošiamasi priimti, jau žinoma, kas kandidatuos tiesioginiuose mero rinkimuose. Tai bus dabartinis Pagėgių savivaldybės tarybos narys Edgaras Kuturys.
Dar svarsto, dar mąsto
126 narius turinčio Socialdemokratų partijos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Alvydas Petras Dumbliauskas apie kandidatą į merus kalbėjo: „Ir turime, ir ne… Šiuo metu galutinio patvirtinimo nėra, bet tam ruošiamės, sprendimas bus. Tinkamų kandidatų į mero postą, be abejo, turime. Rinkimams jau ruošiamės. Apsispręsime visi susirinkę, tada ir taps viskas aišku. Galbūt jau šią savaitę“.
Koalicijoje
Šiuo metu valstiečių, konservatorių ir Liberalų sąjūdžio 4 atstovų koalicijoje „Pagėgių kraštui, Pagėgių ateičiai, Pagėgių žmonėms“ nuotaikos yra skirtingos. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Romualdas Jarusevičius patikino, kad skyrius į rinkimus eis savarankiškai, bus ir kandidatų į Tarybos narius sąrašas, ir kandidatas į mero postą. Skyrius turi 40 narių. Kol kas tariamasi, galutinių sprendimų nėra.
Valstiečių sąjungos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Petras Ubartas sakė, kad skyrius vienija 24 šios partijos narius, kandidatūros į mero postą nėra ir, ko gero, nebūsią, nes dabartinis Pagėgių savivaldybės tarybos narys Remigijus Kelneris noro kandidatuoti nerodo. Ko gero, valstiečiai palaikys jiems priimtiną kitų iškeltą kandidatūrą į merus.
Liberalų sąjūdžio Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Vladimiras Gorodeckis kalbėjo taip: „Skyriuje yra 16 narių. Rinkimuose dalyvausime atskirai. Gal pačiam derėtų būti kandidatu į merus, bet nenoriu. Bus matyti, kaip viskas susiklostys. Dar tarsimės ir su partijos vadovybe“.
Gausiausiame būryje
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Pagėgių skyriui vadovauja Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, tačiau su juo telefonu susisiekti nepavyko. Iš Pagėgių savivaldybės mero, partijos „Tvarka ir teisingumas“ Pagėgių skyriaus pirmininko pavaduotojo Virginijaus Komskio sužinojome, kad skyrius turi per 300 narių, kandidatūra į mero postą bus žinoma spalio viduryje.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite