Pagėgių krašte partijos dar mąsto ir svarsto

Kitąmet, kovo 1 d., Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų rinkimai. Spalio 1 d. prasidėjo šių rinkimų kampanija. Pirmą kartą merai bus renkami tiesiogiai. „Pamarys“ pasidomėjo, kaip šiems rinkimams ruošiasi Pagėgių krašto politinės partijos.

Pagėgių savivaldybės taryboje yra 21 narys. Tiek pat vietos politikų sudarys ir kitos kadencijos Tarybą. Šiuo metu pagėgiškių Taryboje yra 13 partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovų, juos remia dar du socialdemokratai. Oponuoja dažniausiai du Darbo partijos atstovai ir koalicija „Pagėgių kraštui, Pagėgių ateičiai, Pagėgių žmonėms“, kurioje yra du Valstiečių sąjungos nariai, vienas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir vienas Liberalų sąjūdžio atstovas. Tad 15 Tarybos narių dauguma turi 6 neretai jai oponuojančius kolegas. Visi Pagėgių savivaldybės vadovai – partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai.
Jau turi kandidatūrą
Darbo partijos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Algis Grublys telefonu sakė, kad skyriuje yra 140 narių, dar dešimt ruošiamasi priimti, jau žinoma, kas kandidatuos tiesioginiuose mero rinkimuose. Tai bus dabartinis Pagėgių savivaldybės tarybos narys Edgaras Kuturys.
Dar svarsto, dar mąsto
126 narius turinčio Socialdemokratų partijos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Alvydas Petras Dumbliauskas apie kandidatą į merus kalbėjo: „Ir turime, ir ne… Šiuo metu galutinio patvirtinimo nėra, bet tam ruošiamės, sprendimas bus. Tinkamų kandidatų į mero postą, be abejo, turime. Rinkimams jau ruošiamės. Apsispręsime visi susirinkę, tada ir taps viskas aišku. Galbūt jau šią savaitę“.
Koalicijoje
Šiuo metu valstiečių, konservatorių ir Liberalų sąjūdžio 4 atstovų koalicijoje „Pagėgių kraštui, Pagėgių ateičiai, Pagėgių žmonėms“ nuotaikos yra skirtingos. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Romualdas Jarusevičius patikino, kad skyrius į rinkimus eis savarankiškai, bus ir kandidatų į Tarybos narius sąrašas, ir kandidatas į mero postą. Skyrius turi 40 narių. Kol kas tariamasi, galutinių sprendimų nėra.
Valstiečių sąjungos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Petras Ubartas sakė, kad skyrius vienija 24 šios partijos narius, kandidatūros į mero postą nėra ir, ko gero, nebūsią, nes dabartinis Pagėgių savivaldybės tarybos narys Remigijus Kelneris noro kandidatuoti nerodo. Ko gero, valstiečiai palaikys jiems priimtiną kitų iškeltą kandidatūrą į merus.
Liberalų sąjūdžio Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Vladimiras Gorodeckis kalbėjo taip: „Skyriuje yra 16 narių. Rinkimuose dalyvausime atskirai. Gal pačiam derėtų būti kandidatu į merus, bet nenoriu. Bus matyti, kaip viskas susiklostys. Dar tarsimės ir su partijos vadovybe“.
Gausiausiame būryje
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Pagėgių skyriui vadovauja Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, tačiau su juo telefonu susisiekti nepavyko. Iš Pagėgių savivaldybės mero, partijos „Tvarka ir teisingumas“ Pagėgių skyriaus pirmininko pavaduotojo Virginijaus Komskio sužinojome, kad skyrius turi per 300 narių, kandidatūra į mero postą bus žinoma spalio viduryje.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite