Pagėgių krašte partijos dar mąsto ir svarsto

Kitąmet, kovo 1 d., Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų rinkimai. Spalio 1 d. prasidėjo šių rinkimų kampanija. Pirmą kartą merai bus renkami tiesiogiai. „Pamarys“ pasidomėjo, kaip šiems rinkimams ruošiasi Pagėgių krašto politinės partijos.

Pagėgių savivaldybės taryboje yra 21 narys. Tiek pat vietos politikų sudarys ir kitos kadencijos Tarybą. Šiuo metu pagėgiškių Taryboje yra 13 partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovų, juos remia dar du socialdemokratai. Oponuoja dažniausiai du Darbo partijos atstovai ir koalicija „Pagėgių kraštui, Pagėgių ateičiai, Pagėgių žmonėms“, kurioje yra du Valstiečių sąjungos nariai, vienas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir vienas Liberalų sąjūdžio atstovas. Tad 15 Tarybos narių dauguma turi 6 neretai jai oponuojančius kolegas. Visi Pagėgių savivaldybės vadovai – partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai.
Jau turi kandidatūrą
Darbo partijos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Algis Grublys telefonu sakė, kad skyriuje yra 140 narių, dar dešimt ruošiamasi priimti, jau žinoma, kas kandidatuos tiesioginiuose mero rinkimuose. Tai bus dabartinis Pagėgių savivaldybės tarybos narys Edgaras Kuturys.
Dar svarsto, dar mąsto
126 narius turinčio Socialdemokratų partijos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Alvydas Petras Dumbliauskas apie kandidatą į merus kalbėjo: „Ir turime, ir ne… Šiuo metu galutinio patvirtinimo nėra, bet tam ruošiamės, sprendimas bus. Tinkamų kandidatų į mero postą, be abejo, turime. Rinkimams jau ruošiamės. Apsispręsime visi susirinkę, tada ir taps viskas aišku. Galbūt jau šią savaitę“.
Koalicijoje
Šiuo metu valstiečių, konservatorių ir Liberalų sąjūdžio 4 atstovų koalicijoje „Pagėgių kraštui, Pagėgių ateičiai, Pagėgių žmonėms“ nuotaikos yra skirtingos. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Romualdas Jarusevičius patikino, kad skyrius į rinkimus eis savarankiškai, bus ir kandidatų į Tarybos narius sąrašas, ir kandidatas į mero postą. Skyrius turi 40 narių. Kol kas tariamasi, galutinių sprendimų nėra.
Valstiečių sąjungos Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Petras Ubartas sakė, kad skyrius vienija 24 šios partijos narius, kandidatūros į mero postą nėra ir, ko gero, nebūsią, nes dabartinis Pagėgių savivaldybės tarybos narys Remigijus Kelneris noro kandidatuoti nerodo. Ko gero, valstiečiai palaikys jiems priimtiną kitų iškeltą kandidatūrą į merus.
Liberalų sąjūdžio Pagėgių skyriaus pirmininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Vladimiras Gorodeckis kalbėjo taip: „Skyriuje yra 16 narių. Rinkimuose dalyvausime atskirai. Gal pačiam derėtų būti kandidatu į merus, bet nenoriu. Bus matyti, kaip viskas susiklostys. Dar tarsimės ir su partijos vadovybe“.
Gausiausiame būryje
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Pagėgių skyriui vadovauja Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, tačiau su juo telefonu susisiekti nepavyko. Iš Pagėgių savivaldybės mero, partijos „Tvarka ir teisingumas“ Pagėgių skyriaus pirmininko pavaduotojo Virginijaus Komskio sužinojome, kad skyrius turi per 300 narių, kandidatūra į mero postą bus žinoma spalio viduryje.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite