Pagalba senjorams ir neįgaliesiems

Lietuvoje vis daugiau garbaus amžiaus gyventojų. Apie tai, kaip padėti jiems, padaryti gyvenimo kokybę geresne kalbėta Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro surengtoje konferencijoje „Socialinių ir sveikatos paslaugų pasiūla neįgaliems ir senyvo amžiaus žmonėms“.

Konferencijoje dalyvavo 46 Šilutės rajono socialines paslaugas teikiantys darbuotojai, visuomeninės sveikatos priežiūros specialistai ir bendruomenės nariai.

Seminare dalyvavo 46 Šilutės rajono socialines paslaugas teikiantys darbuotojai, visuomeninės sveikatos priežiūros specialistai, bendruomenės nariai. Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė pristatė pranešėjas – apie mūsų rajone teikiamų paslaugų infrastruktūrą kalbėjusią savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoją Audrą Barauskienę ir Higienos instituto specialistę Vaidą Aguonytę, supažindinusią su apklausos „65 metų amžiaus ir vyresnių asmenų sveikatos netolygumai Šilutės rajono savivaldybėje ir Lietuvoje“ rezultatais.
Pasak A. Aguonytės, Higienos institutas atliko tyrimą, kurio tikslai buvo nustatyti ir įvertinti sergamumo, ligotumo 2003-2012 m. ir mirtingumo 2002-2011 m. netolygumus tarp 65 ir vyresnio amžiaus asmenų, įvertinti ambulatorinių sveikatos paslaugų prieinamumo netolygumus šio amžiaus grupėje ir nustatyti, kokie demografiniai, socialiniai bei ekonominiai veiksniai daro įtaką subjektyviam savo sveikatos vertinimui. Tyrimo metu atlikta anoniminė anketinė apklausa. Surinktos 1786 tinkamos analizei anketos, iš jų 50 Šilutės rajone.
Apibendrinus surinktą informaciją nustatyta, kad tarp 65 m. ir vyresnių asmenų ligų vyrauja infekcinės ligos, tuo tarpu ligotumą ir mirtingumą lemia lėtinės neinfekcinės ligos. Padėtis pagerėtų sumažinus tabako rūkymą, žalingą alkoholio vartojimą, nepakankamą fizinį aktyvumą, sveikatai nepalankią mitybą.
Dauguma (69 proc.) apklaustų 65 m. ir vyresnių asmenų ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą vertina palankiai.

Higienos instituto specialistė Vaidą Aguonytė supažindino seminaro dalyvius su apklausos „65 metų amžiaus ir vyresnių asmenų sveikatos netolygumai Šilutės rajono savivaldybėje ir Lietuvoje“ rezultatais.

Respondentai, kurie gyvena kaime, turi pradinį išsilavinimą, gauna mažesnes pajamas dažniau nei kiti susiduria su ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo kliūtimis, atsirandančiomis dėl didelio atstumo iki gydymo įstaigos, kelionę apsunkinančios sveikatos būklės bei didelių kelionės išlaidų. Finansinių sunkumų dėl diagnostikos procedūrų dažniau patiria gaunantieji mažesnes pajamas, nedirbantys bei žemesnį išsilavinimą įgiję apklausos dalyviai.
Vyresnio amžiaus asmenys nėra visiškai patenkinti savo sveikata – dauguma respondentų dalis (67,9 proc.) ją vertino vidutiniškai. Blogiau savo sveikatą vertinti yra linkę kaimo gyventojai, moterys, vyresni respondentai, mažiau išsilavinę, nedirbantys, gaunantys mažesnes pajamas, turintys mažiau patogumų.
Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Audra Barauskienė supažindino su mūsų rajone teikiamomis socialinės paramos paslaugomis. Jas teikia ne tik Socialinės paramos skyrius, kuris daugiausiai šelpia išmokomis, bet ir socialiniai partneriai, įstaigos. Rajone socialinę paramą įvairiu pavidalu teikia Šilutės senelių globos namai, O. Jogienės šeimyna „Vaikiškos svajonės“, Šilutės socialinių paslaugų centras. Dalis paslaugų perkama iš VšĮ Šilutės ligoninės palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus, VšĮ Jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamento, Macikų globos namų, Psichoterapijos reabilitacinio centro VšĮ „Gabrielius“, VšĮ senjorų globos namų „Senjorų Eldoradas“, Viliaus Gaigalaičio globos namų, Padvarių socialinės globos namų, Tremtinių specialieji globos namų, Adakavo pensionato ir kitų įstaigų.

Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė (kairėje) ir Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Audra Barauskienė rengiasi pranešimui.

Dalis šių įstaigų veikia ne mūsų rajone. Kituose miestuose teikiamomis paslaugomis naudojamasi dėl įvairių priežasčių – dėl negalėjimo tam tikro pobūdžio paslaugos teikti mūsų rajone, siekiant neišardyti globojamų vaikų šeimynų ar tiesiog pritrūkus vietos Šilutės rajono įstaigose.

Vaidotas VILKAS

Hits: 75

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite