Pagal sergamumą COVID-19 Šilutės rajonas užima 7 vietą Lietuvoje

Lietuvoje 100 tūkst. gyventojų tenka per 483 susirgimo COVID-19 atvejus, Šilutės rajonas išsiskiria geru rezultatu: čia 100 tūkst. gyventojų tenka vos per 70 susirgimų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriui vadovaujanti Roma Jovaišaitė pastebėjo, kad Šilutės rajonas, palyginus kitų savivaldybių sergamumo COVID-19 duomenis, Lietuvoje yra 7-oje vietoje, tai geras rezultatas. Ir atokvėpio sulaukta. Esą kai anksčiau per dieną būdavo nustatoma dešimtys užsikrėtimo ir susirgimo atvejų, teko dirbti ir savaitgaliais, dabar situacija nepalyginamai ramesnė.

Per pastarąsias  14 d. Šilutės rajone nustatyti 26 nauji susirgimo COVID-19 atvejai, naujausi vienos savaitės rezultatai – 8 nauji atvejai. Balandžio 13 d. COVID-19 nustatytas keturiems asmenims, iš jų du gyvena Šilutės rajone, o dirba įmonėje Klaipėdos rajone. Vienas asmuo, anot R. Jovaišaitės, sakė buvęs tik parduotuvėse, tad užsikrėtimo vietos nežinąs arba… nenori sakyti. Jis dirba didelėje įmonėje, kur sergančiųjų nėra. Susirgimas COVID-19 nustatytas ir vienai pedagogei, jos darbovietėje sergančiųjų nebuvo, tačiau moteris lankėsi Santaros klinikose, Vilniuje, gal ten bus užsikrėtusi, tad teko izoliuotis visai pradinukų klasei. Balandžio 10 d.  COVID-19 nustatytas iš Prancūzijos sugrįžusiam asmeniui.

Kaip saugotis ir kaip elgtis užsikrėtus?

R. Jovaišaitė, paprašyta akcentuoti, kokių klaidų daro gyventojai, kad susirgimų vis esama, akcentavo, jog labai svarbu nebendrauti šeimomis, kai broliai lanko tėvus, seseris ir kt. t. Būtina laikytis reikalavimų ir susirgus: įsikurti atskirame kambaryje, į kitas namo ar buto patalpas eiti su veido kauke, dezinfekuoti durų rankenas, nesilankyti virtuvėje, kur dažnai būna kiti šeimos nariai. Juk 72 valandas iki COVID-19 susirgimo simptomų pasireiškimo asmuo jau platina užkratą.

„Mano nuomone, į užsienį dabar nereikėtų vykti. Visur pasaulyje situacija sudėtinga, tad nežinai, kaip baigsis kelionė, ar pavyks sugrįžti į namus. Ten užsikrėtus, susirgus, teks izoliuotis, į lėktuvą susirgusio nepriims…“ – patarė R. Jovaišaitė.

Šilutės rajono savivaldybėje tris kartus per savaitę aptariami su COVID-19 susiję reikalai, juose dalyvaujanti R. Jovaišaitė bendradarbiavimą su Savivaldybe, Visuomenės sveikatos biuru, Savivaldybės vyr. specialiste-savivaldybės gydytoja Gintare Tamašauskiene pavadino dalykiškais, geranoriškais ir naudingais. Ir pridūrė, kad tuomet, kai per dieną rajone būdavo nustatyta po 20 naujų susirgimo COVID-19 atvejų, Visuomenės sveikatos biuro specialistai, G. Tamašauskienė gelbėję ir R. Jovaišaitės vadovaujamai įstaigai, nes vieniems krūvis buvęs labai sunkus.

Ką sakyti tiems, kurie nesutinka skiepytis nuo COVID-19?

R. Jovaišaitė atsakė, kad nesiskiepyti yra blogai, nes kol kas tik skiepai yra galimybė atlaisvinti suvaržytą verslą, atidaryti kultūros ir kitų įstaigų duris, įgyti kolektyvinį imunitetą ir sugrįžti į įprastą gyvenimą.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite