Pagal sergamumą COVID-19 Šilutės rajonas užima 7 vietą Lietuvoje

Lietuvoje 100 tūkst. gyventojų tenka per 483 susirgimo COVID-19 atvejus, Šilutės rajonas išsiskiria geru rezultatu: čia 100 tūkst. gyventojų tenka vos per 70 susirgimų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriui vadovaujanti Roma Jovaišaitė pastebėjo, kad Šilutės rajonas, palyginus kitų savivaldybių sergamumo COVID-19 duomenis, Lietuvoje yra 7-oje vietoje, tai geras rezultatas. Ir atokvėpio sulaukta. Esą kai anksčiau per dieną būdavo nustatoma dešimtys užsikrėtimo ir susirgimo atvejų, teko dirbti ir savaitgaliais, dabar situacija nepalyginamai ramesnė.

Per pastarąsias  14 d. Šilutės rajone nustatyti 26 nauji susirgimo COVID-19 atvejai, naujausi vienos savaitės rezultatai – 8 nauji atvejai. Balandžio 13 d. COVID-19 nustatytas keturiems asmenims, iš jų du gyvena Šilutės rajone, o dirba įmonėje Klaipėdos rajone. Vienas asmuo, anot R. Jovaišaitės, sakė buvęs tik parduotuvėse, tad užsikrėtimo vietos nežinąs arba… nenori sakyti. Jis dirba didelėje įmonėje, kur sergančiųjų nėra. Susirgimas COVID-19 nustatytas ir vienai pedagogei, jos darbovietėje sergančiųjų nebuvo, tačiau moteris lankėsi Santaros klinikose, Vilniuje, gal ten bus užsikrėtusi, tad teko izoliuotis visai pradinukų klasei. Balandžio 10 d.  COVID-19 nustatytas iš Prancūzijos sugrįžusiam asmeniui.

Kaip saugotis ir kaip elgtis užsikrėtus?

R. Jovaišaitė, paprašyta akcentuoti, kokių klaidų daro gyventojai, kad susirgimų vis esama, akcentavo, jog labai svarbu nebendrauti šeimomis, kai broliai lanko tėvus, seseris ir kt. t. Būtina laikytis reikalavimų ir susirgus: įsikurti atskirame kambaryje, į kitas namo ar buto patalpas eiti su veido kauke, dezinfekuoti durų rankenas, nesilankyti virtuvėje, kur dažnai būna kiti šeimos nariai. Juk 72 valandas iki COVID-19 susirgimo simptomų pasireiškimo asmuo jau platina užkratą.

„Mano nuomone, į užsienį dabar nereikėtų vykti. Visur pasaulyje situacija sudėtinga, tad nežinai, kaip baigsis kelionė, ar pavyks sugrįžti į namus. Ten užsikrėtus, susirgus, teks izoliuotis, į lėktuvą susirgusio nepriims…“ – patarė R. Jovaišaitė.

Šilutės rajono savivaldybėje tris kartus per savaitę aptariami su COVID-19 susiję reikalai, juose dalyvaujanti R. Jovaišaitė bendradarbiavimą su Savivaldybe, Visuomenės sveikatos biuru, Savivaldybės vyr. specialiste-savivaldybės gydytoja Gintare Tamašauskiene pavadino dalykiškais, geranoriškais ir naudingais. Ir pridūrė, kad tuomet, kai per dieną rajone būdavo nustatyta po 20 naujų susirgimo COVID-19 atvejų, Visuomenės sveikatos biuro specialistai, G. Tamašauskienė gelbėję ir R. Jovaišaitės vadovaujamai įstaigai, nes vieniems krūvis buvęs labai sunkus.

Ką sakyti tiems, kurie nesutinka skiepytis nuo COVID-19?

R. Jovaišaitė atsakė, kad nesiskiepyti yra blogai, nes kol kas tik skiepai yra galimybė atlaisvinti suvaržytą verslą, atidaryti kultūros ir kitų įstaigų duris, įgyti kolektyvinį imunitetą ir sugrįžti į įprastą gyvenimą.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Pamarys“ Palangoje laimėjo antrą vietą

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ Palangoje įvykusiame XXIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate B kategorijoje laimėjo antrą vietą. Šioje kategorijoje varžėsi Vilniaus Karoliniškių, Kauno 1-os, Šiaulių „Dainavos“, Jurbarko „Šventės“, Tauragės „Tauro“ Pasvalio rajono „T Brass“, Grigiškių, Platelių meno ir muzikos mokyklų orkestrai. Daugelis „Pamario“ orkestrų jaunųjų muzikantų pirmą kartą turėjo galimybę koncertuoti Palangos koncertų salėje. Visą dieną vykęs renginys, sukvietęs į vieną vietą 26  geriausius Lietuvos orkestrus, jauniesiems „Pamario“ pūtikams buvo neįkainuojama galimybė pasiklausyti kitų orkestrų, pasidalinti

Sukčiai vis išradingesni, sukčiavimas vis tobulesnis. Kaip saugotis?

Tauragės apskrities VPK praneša, kad į Šilutės rajono policiją kovo 19 d. pagalbos kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs vyras, gim. 1997 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą žemės ūkio techniką – sėjamąją, į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 450 eurų.   Pateikiame Lietuvos policijos informaciją apie vis tobulėjantį sukčiavimą ir patarimus gyventojams. Prieš keletą metų populiarus buvo telefoninis sukčiavimas, kurio pagrindinis instrumentas buvo įtaigus telefoninis pokalbis, dabar sukčiai uzurpavo elektroninę erdvę. Būtent dėl jų daugėjimo, didėja ir

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Taip pat skaitykite