Pagal sergamumą COVID-19 Šilutės rajonas užima 7 vietą Lietuvoje

Lietuvoje 100 tūkst. gyventojų tenka per 483 susirgimo COVID-19 atvejus, Šilutės rajonas išsiskiria geru rezultatu: čia 100 tūkst. gyventojų tenka vos per 70 susirgimų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriui vadovaujanti Roma Jovaišaitė pastebėjo, kad Šilutės rajonas, palyginus kitų savivaldybių sergamumo COVID-19 duomenis, Lietuvoje yra 7-oje vietoje, tai geras rezultatas. Ir atokvėpio sulaukta. Esą kai anksčiau per dieną būdavo nustatoma dešimtys užsikrėtimo ir susirgimo atvejų, teko dirbti ir savaitgaliais, dabar situacija nepalyginamai ramesnė.

Per pastarąsias  14 d. Šilutės rajone nustatyti 26 nauji susirgimo COVID-19 atvejai, naujausi vienos savaitės rezultatai – 8 nauji atvejai. Balandžio 13 d. COVID-19 nustatytas keturiems asmenims, iš jų du gyvena Šilutės rajone, o dirba įmonėje Klaipėdos rajone. Vienas asmuo, anot R. Jovaišaitės, sakė buvęs tik parduotuvėse, tad užsikrėtimo vietos nežinąs arba… nenori sakyti. Jis dirba didelėje įmonėje, kur sergančiųjų nėra. Susirgimas COVID-19 nustatytas ir vienai pedagogei, jos darbovietėje sergančiųjų nebuvo, tačiau moteris lankėsi Santaros klinikose, Vilniuje, gal ten bus užsikrėtusi, tad teko izoliuotis visai pradinukų klasei. Balandžio 10 d.  COVID-19 nustatytas iš Prancūzijos sugrįžusiam asmeniui.

Kaip saugotis ir kaip elgtis užsikrėtus?

R. Jovaišaitė, paprašyta akcentuoti, kokių klaidų daro gyventojai, kad susirgimų vis esama, akcentavo, jog labai svarbu nebendrauti šeimomis, kai broliai lanko tėvus, seseris ir kt. t. Būtina laikytis reikalavimų ir susirgus: įsikurti atskirame kambaryje, į kitas namo ar buto patalpas eiti su veido kauke, dezinfekuoti durų rankenas, nesilankyti virtuvėje, kur dažnai būna kiti šeimos nariai. Juk 72 valandas iki COVID-19 susirgimo simptomų pasireiškimo asmuo jau platina užkratą.

„Mano nuomone, į užsienį dabar nereikėtų vykti. Visur pasaulyje situacija sudėtinga, tad nežinai, kaip baigsis kelionė, ar pavyks sugrįžti į namus. Ten užsikrėtus, susirgus, teks izoliuotis, į lėktuvą susirgusio nepriims…“ – patarė R. Jovaišaitė.

Šilutės rajono savivaldybėje tris kartus per savaitę aptariami su COVID-19 susiję reikalai, juose dalyvaujanti R. Jovaišaitė bendradarbiavimą su Savivaldybe, Visuomenės sveikatos biuru, Savivaldybės vyr. specialiste-savivaldybės gydytoja Gintare Tamašauskiene pavadino dalykiškais, geranoriškais ir naudingais. Ir pridūrė, kad tuomet, kai per dieną rajone būdavo nustatyta po 20 naujų susirgimo COVID-19 atvejų, Visuomenės sveikatos biuro specialistai, G. Tamašauskienė gelbėję ir R. Jovaišaitės vadovaujamai įstaigai, nes vieniems krūvis buvęs labai sunkus.

Ką sakyti tiems, kurie nesutinka skiepytis nuo COVID-19?

R. Jovaišaitė atsakė, kad nesiskiepyti yra blogai, nes kol kas tik skiepai yra galimybė atlaisvinti suvaržytą verslą, atidaryti kultūros ir kitų įstaigų duris, įgyti kolektyvinį imunitetą ir sugrįžti į įprastą gyvenimą.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotary diena prie Minijos

Šilutės Rotary klubas antrą kartą organizavo Rotary dieną. Pirma Rotary diena Pamario krašte buvo skirta Šilutės klubo 25-mečiui ir Rotary organizacijos Lietuvos apygardos penkmečiui 2019 metais. Dėl pandemijos suvaržymų pernai tokia šventė neįvyko. Šįkart rotarietiška šventė šurmuliavo lietuviškąja Venecija vadinamame Minijos (Mingės) kaime, svetingosios Monikos Dobrovolskytės vadovaujamuose svečių namuose. Karštą šeštadienio popietę pabendrauti ir drauge pasiilsėti susirinko beveik 100 rotariečių ir jų šeimų narių. Be šilutiškių, gausiausiai atvyko bendraminčių iš Tauragės, jie šiam tikslui net išsinuomojo didelį autobusą. Taip pat

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Taip pat skaitykite