Pagal sergamumą COVID-19 Šilutės rajonas užima 7 vietą Lietuvoje

Lietuvoje 100 tūkst. gyventojų tenka per 483 susirgimo COVID-19 atvejus, Šilutės rajonas išsiskiria geru rezultatu: čia 100 tūkst. gyventojų tenka vos per 70 susirgimų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriui vadovaujanti Roma Jovaišaitė pastebėjo, kad Šilutės rajonas, palyginus kitų savivaldybių sergamumo COVID-19 duomenis, Lietuvoje yra 7-oje vietoje, tai geras rezultatas. Ir atokvėpio sulaukta. Esą kai anksčiau per dieną būdavo nustatoma dešimtys užsikrėtimo ir susirgimo atvejų, teko dirbti ir savaitgaliais, dabar situacija nepalyginamai ramesnė.

Per pastarąsias  14 d. Šilutės rajone nustatyti 26 nauji susirgimo COVID-19 atvejai, naujausi vienos savaitės rezultatai – 8 nauji atvejai. Balandžio 13 d. COVID-19 nustatytas keturiems asmenims, iš jų du gyvena Šilutės rajone, o dirba įmonėje Klaipėdos rajone. Vienas asmuo, anot R. Jovaišaitės, sakė buvęs tik parduotuvėse, tad užsikrėtimo vietos nežinąs arba… nenori sakyti. Jis dirba didelėje įmonėje, kur sergančiųjų nėra. Susirgimas COVID-19 nustatytas ir vienai pedagogei, jos darbovietėje sergančiųjų nebuvo, tačiau moteris lankėsi Santaros klinikose, Vilniuje, gal ten bus užsikrėtusi, tad teko izoliuotis visai pradinukų klasei. Balandžio 10 d.  COVID-19 nustatytas iš Prancūzijos sugrįžusiam asmeniui.

Kaip saugotis ir kaip elgtis užsikrėtus?

R. Jovaišaitė, paprašyta akcentuoti, kokių klaidų daro gyventojai, kad susirgimų vis esama, akcentavo, jog labai svarbu nebendrauti šeimomis, kai broliai lanko tėvus, seseris ir kt. t. Būtina laikytis reikalavimų ir susirgus: įsikurti atskirame kambaryje, į kitas namo ar buto patalpas eiti su veido kauke, dezinfekuoti durų rankenas, nesilankyti virtuvėje, kur dažnai būna kiti šeimos nariai. Juk 72 valandas iki COVID-19 susirgimo simptomų pasireiškimo asmuo jau platina užkratą.

„Mano nuomone, į užsienį dabar nereikėtų vykti. Visur pasaulyje situacija sudėtinga, tad nežinai, kaip baigsis kelionė, ar pavyks sugrįžti į namus. Ten užsikrėtus, susirgus, teks izoliuotis, į lėktuvą susirgusio nepriims…“ – patarė R. Jovaišaitė.

Šilutės rajono savivaldybėje tris kartus per savaitę aptariami su COVID-19 susiję reikalai, juose dalyvaujanti R. Jovaišaitė bendradarbiavimą su Savivaldybe, Visuomenės sveikatos biuru, Savivaldybės vyr. specialiste-savivaldybės gydytoja Gintare Tamašauskiene pavadino dalykiškais, geranoriškais ir naudingais. Ir pridūrė, kad tuomet, kai per dieną rajone būdavo nustatyta po 20 naujų susirgimo COVID-19 atvejų, Visuomenės sveikatos biuro specialistai, G. Tamašauskienė gelbėję ir R. Jovaišaitės vadovaujamai įstaigai, nes vieniems krūvis buvęs labai sunkus.

Ką sakyti tiems, kurie nesutinka skiepytis nuo COVID-19?

R. Jovaišaitė atsakė, kad nesiskiepyti yra blogai, nes kol kas tik skiepai yra galimybė atlaisvinti suvaržytą verslą, atidaryti kultūros ir kitų įstaigų duris, įgyti kolektyvinį imunitetą ir sugrįžti į įprastą gyvenimą.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite