Orai: savaitgalis šalčių neatneš

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį orai taps vis malonesni. Pateikta ir spalio mėnesio orų apžvalga, kurioje paminėta ir Šilutė.

Stasės Skutulienės nuotr.

Lapkričio 11 d., penktadienio, naktį didesnėje šalies dalyje palis, vyraus nedidelis lietus. Kai kur rūkas. Vėjas pietvakarių, vakarų, 7-12 m/s, pajūryje iki 14 m/s. Žemiausia temperatūra 6-11 laipsnių šilumos. Dieną daug kur nedidelis lietus, dulksna. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8-13 m/s, vakariniuose rajonuose vietomis gūsiai 15-17 m/s. Aukščiausia temperatūra 9-13 laipsnių šilumos.

Lapkričio 12 d., šeštadienį, vietomis truputį palis. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8-13 m/s, vietomis gūsiai 15 m/s. Temperatūra naktį 7-12, dieną 11-15 laipsnių šilumos. Tad šeštadienio diena bus gerokai šiltesnė už kitas.

Lapkričio 13 d., sekmadienį, kai kur trumpas, nedidelis lietus, dulksna. Naktį vietomis rūkas. Vėjas naktį vakarų, šiaurės vakarų, dieną šiaurinių krypčių, 5-10 m/s. Temperatūra naktį 6-11, dieną – 9-14  laipsnių šilumos.

Lapkričio 14 d., pirmadienį, be žymesnio lietaus. Naktį ir rytą vietomis rūkas. Vėjas naktį besikeičiančios krypties, silpnas, dieną pietryčių, 3-8 m/s. Temperatūra naktį 1-6, dieną –  4-9 laipsniai šilumos.

Lapkričio 15 d., antradienį, naktį be žymesnio lietaus, dieną vietomis nedideli krituliai. Vėjas naktį besikeičiančios krypties, 2-7 m/s, dieną šiaurės, šiaurės rytų, 6-11 m/s. Temperatūra naktį 0-5, dieną – 2-7 laipsniai šilumos.

Koks buvo spalis?

Spalio mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 9,8°C. Žemiausia mėnesio vidutinė temperatūra buvo Rytų pusėje, siekė  8,2-9 laipsnius šilumos. Aukščiausia oro temperatūra buvo pakilusi iki 15,8-19,2 laipsnio šilumos, žemiausia nukritus iki 3-3,1 laipsnio  šalčio.

Išsiskyrė spalio 8 d., kai Šilutėje buvo 19,2°C. O spalio 20 d. Utenoje užfiksuota -3°C.

Spalio 1-2 d., 7-15 d., 19-24 d. ir 30 bei 31 d. ore ar prie dirvos paviršiaus ryto valandomis fiksuotos šalnos – oro temperatūra standartiniame 1,5 m aukštyje krito iki -2°C, prie dirvos paviršiaus – iki +7°C.

Daug kur šalies centriniuose ir vakariniuose rajonuose spalio 10-19 d., o Vilkaviškio ir Šilutės apylinkėse – spalio 31 d. vidutinei paros oro temperatūrai nukritus žemiau 10°C, baigėsi aktyviosios augalų vegetacijos sezonas. Tai įvyko vidutiniškai 1-3 savaitėmis vėliau.

Spalio mėnesį daugiau kritulių teko Rytų Lietuvai. Per mėnesį daugiausiai kritulių iškrito Tauragnuose (99,5 mm) ir Zarasuose (92,5 mm), o mažiausiai – Šiauliuose (9,1 mm). Spalio 2-4 ir 25 d. buvo registruotas 21 pavojingo lietaus atvejis, gausiausias lietus registruotas 3 d. Zarasuose – 34 mm/12 val.

Spalio mėnesį ilgiausiai Saulė švietė Nidoje – 131,7 val., trumpiausiai – Utenoje 72,2 val.

Didžiausias vėjo greitis siekė 15-21 m/s.

Vidutinis vandens lygis Pietryčių Lietuvos upėse buvo 3-16 cm, vidurio ir Vakarų Lietuvoje – 4-59 cm žemesni lyginant su vidutiniais daugiamečiu spalio mėnesio vandens lygiu.  Mažiau vandens šį spalį plukdė ir didžiosios šalies upės: Nemune vandens lygis svyravo 19-41 cm, Neryje – 14-35 cm žemiau daugiamečio vidurkio.

pamarys.eu pagal meteo.lt inf.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Skulptūra primena: prietaisų gausa namuose nerodo nei galios, nei išminties

Džiaugdamiesi technologijų privalumais turime būti atsakingi už tai, kaip ir kiek vartojame, o taip pat ir kokiu būdu su turimais prietaisais atsisveikiname. Susimąstyti apie tai kviečia neseniai sumontuota skulptūra Vilniaus centre šalia Neries įsikūrusio prekybos centro pašonėje. Ši gausiai lankoma sostinės vieta – Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) kartu su žinomu skulptoriumi Martynu Gaubu projekto nauja stotelė. Pasaulinei aplinkos apsaugos dienai sukurta skulptūra #ape_tit vaizduoja ant elektronikos prietaisų krūvos įsitaisiusią žmogbeždžionę su karūna. Kūrinio idėją padiktavo vartotojų elgsenos tyrimai „Skulptūra norime

ECCO batai: stiliaus, patogumo ir kokybės derinys

Ieškant patogios avalynės ECCO prekės ženklas neabejotinai laikomas vienu iš šios kategorijos lyderių. ECCO garsėja kaip išskirtinės avalynės gamintoja, kuri pirmenybę teikia patogumui, stiliui ir ilgaamžiškumui. Todėl ECCO tapo išrankių vartotojų visame pasaulyje pasirinkimu. Kuo ypatingi ECCO prekės ženklo batai? Visų pirma, šis prekės ženklas daug dėmesio skiria patogumui. ECCO kuria batus, daug dėmesio skirdami detalėms, naudodami aukštos kokybės medžiagas ir novatoriškas technologijas. Tai užtikrina puikų prigludimą ir komfortą. Įmonė garsėja savo įsipareigojimu anatominiam dizainui – kuria batus, kurie atitinka

Trys TOP idėjos vasaros stiliui

Vasara atneša malonumą, saulę ir galimybę eksperimentuoti su savo drabužių stiliumi. Tai puiki proga išleisti į laisvę savo kūrybiškumą ir atrasti naujas mados tendencijas. Jei ieškote šviežių idėjų, kaip atnaujinti savo vasaros garderobą, pateikiame tris TOP idėjas, kurios padės jums išsiskirti ir nuostabiai pasirodyti šią vasarą. 1. Žaismingas maxi suknelių stilius Maxi suknelės yra neatsiejama vasaros garderobo dalis, suteikianti švelnumo ir elegancijos. Šią vasarą žaismingas maxi suknelių stilius tampa itin populiarus. Drąsiai rinkitės drabužį su ryškiais spalvotais raštais ar net

Higienos institutas informuoja: prasidėjo maudymosi sezonas

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras (HI SSC) informuoja, kad birželio 1 d. Lietuvoje prasidėjo maudymosi sezonas, kuris tęsis iki rugsėjo 15 d. Tiria kas dvi savaites Ne anksčiau kaip 10 dienų iki maudymosi sezono pradžios turi būti atliekami ir reguliariai kas dvi savaites kartojami maudyklų vandens kokybės tyrimai (birželio, liepos, rugpjūčio mėnesiais, iki rugsėjo 15 d.). Savivaldybių institucijos gali koreguoti tiek maudymosi sezono pradžią, tiek pabaigą, atsižvelgdamos į besimaudančiųjų skaičių. Nustačius, kad vanduo neatitinka higienos normos reikalavimų, turi būti atliekami

Taip pat skaitykite