Orai: savaitgalis šalčių neatneš

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį orai taps vis malonesni. Pateikta ir spalio mėnesio orų apžvalga, kurioje paminėta ir Šilutė.

Stasės Skutulienės nuotr.

Lapkričio 11 d., penktadienio, naktį didesnėje šalies dalyje palis, vyraus nedidelis lietus. Kai kur rūkas. Vėjas pietvakarių, vakarų, 7-12 m/s, pajūryje iki 14 m/s. Žemiausia temperatūra 6-11 laipsnių šilumos. Dieną daug kur nedidelis lietus, dulksna. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8-13 m/s, vakariniuose rajonuose vietomis gūsiai 15-17 m/s. Aukščiausia temperatūra 9-13 laipsnių šilumos.

Lapkričio 12 d., šeštadienį, vietomis truputį palis. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8-13 m/s, vietomis gūsiai 15 m/s. Temperatūra naktį 7-12, dieną 11-15 laipsnių šilumos. Tad šeštadienio diena bus gerokai šiltesnė už kitas.

Lapkričio 13 d., sekmadienį, kai kur trumpas, nedidelis lietus, dulksna. Naktį vietomis rūkas. Vėjas naktį vakarų, šiaurės vakarų, dieną šiaurinių krypčių, 5-10 m/s. Temperatūra naktį 6-11, dieną – 9-14  laipsnių šilumos.

Lapkričio 14 d., pirmadienį, be žymesnio lietaus. Naktį ir rytą vietomis rūkas. Vėjas naktį besikeičiančios krypties, silpnas, dieną pietryčių, 3-8 m/s. Temperatūra naktį 1-6, dieną –  4-9 laipsniai šilumos.

Lapkričio 15 d., antradienį, naktį be žymesnio lietaus, dieną vietomis nedideli krituliai. Vėjas naktį besikeičiančios krypties, 2-7 m/s, dieną šiaurės, šiaurės rytų, 6-11 m/s. Temperatūra naktį 0-5, dieną – 2-7 laipsniai šilumos.

Koks buvo spalis?

Spalio mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 9,8°C. Žemiausia mėnesio vidutinė temperatūra buvo Rytų pusėje, siekė  8,2-9 laipsnius šilumos. Aukščiausia oro temperatūra buvo pakilusi iki 15,8-19,2 laipsnio šilumos, žemiausia nukritus iki 3-3,1 laipsnio  šalčio.

Išsiskyrė spalio 8 d., kai Šilutėje buvo 19,2°C. O spalio 20 d. Utenoje užfiksuota -3°C.

Spalio 1-2 d., 7-15 d., 19-24 d. ir 30 bei 31 d. ore ar prie dirvos paviršiaus ryto valandomis fiksuotos šalnos – oro temperatūra standartiniame 1,5 m aukštyje krito iki -2°C, prie dirvos paviršiaus – iki +7°C.

Daug kur šalies centriniuose ir vakariniuose rajonuose spalio 10-19 d., o Vilkaviškio ir Šilutės apylinkėse – spalio 31 d. vidutinei paros oro temperatūrai nukritus žemiau 10°C, baigėsi aktyviosios augalų vegetacijos sezonas. Tai įvyko vidutiniškai 1-3 savaitėmis vėliau.

Spalio mėnesį daugiau kritulių teko Rytų Lietuvai. Per mėnesį daugiausiai kritulių iškrito Tauragnuose (99,5 mm) ir Zarasuose (92,5 mm), o mažiausiai – Šiauliuose (9,1 mm). Spalio 2-4 ir 25 d. buvo registruotas 21 pavojingo lietaus atvejis, gausiausias lietus registruotas 3 d. Zarasuose – 34 mm/12 val.

Spalio mėnesį ilgiausiai Saulė švietė Nidoje – 131,7 val., trumpiausiai – Utenoje 72,2 val.

Didžiausias vėjo greitis siekė 15-21 m/s.

Vidutinis vandens lygis Pietryčių Lietuvos upėse buvo 3-16 cm, vidurio ir Vakarų Lietuvoje – 4-59 cm žemesni lyginant su vidutiniais daugiamečiu spalio mėnesio vandens lygiu.  Mažiau vandens šį spalį plukdė ir didžiosios šalies upės: Nemune vandens lygis svyravo 19-41 cm, Neryje – 14-35 cm žemiau daugiamečio vidurkio.

pamarys.eu pagal meteo.lt inf.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti patikimą vielos gaminių gamintoją?

Plieninė viela yra labai svarbi daugeliui pramoninių ir komercinių įrenginių. Ši universali viela yra ypač patvari ir atspari korozijai, todėl įvairiose rinkose vertinama kaip patikima  ir ilgalaikė. Nors labai svarbu pasirinkti tinkamą medžiagą, negalima pamiršti ir gamintojo. Čia aptarsime, kokios aplinkybės yra svarbiausios lyginant vielos gamintojus, kad būtumėte tikri, jog už savo investicijas gausite geriausią kokybę.   Vielos gaminiai – kaip pasirinkti geriausią gamintoją savo poreikiams?  Rinkdamiesi vielos gamintoją atsižvelkite į šiuos veiksnius: Paslaugos ir įranga. Profesionalus vielos gamintojas pasiūlys

Vydūno viešojoje bibliotekoje – akcija „Skaitmeninės savaitės 2024“

Nenutrūkstamas žinių siekis vienija šalis, tautas ir skirtingas kartas. Tuo įsitikinta 2024 m. gegužės 13–31 d. visoje Europoje organizuotos kasmetinės skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcijos – iniciatyvos „Skaitmeninės savaitės 2024“ metu. Akcijos koordinatorė Lietuvoje – asociacija „Langas į ateitį“. Akcijos metu visi norintieji praleisti laiką smagioje draugijoje bei pagilinti žinias informacinių technologijų panaudos srityje dalyvavo tiesioginių transliacijų internetu „Skaitmeninis imunitetas: kaip sustiprinti PIN kodų apsaugą ir atsparumą sukčiams“ ir „Nebūk be ryšio“ peržiūrose. Jos vyko Pagėgių sav. Vydūno

Rusnėje – triguba šventė

Rusnės bendruomenė „Rusnės sala“ turi kuo džiaugtis ir moka švęsti. O gegužę švęsti progos buvo net trys. Gegužės 18 dieną Rusnės bendruomenė paminėjo savo veiklos 20-metį, estakados 5 metų jubiliejų ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės įkūrimo 33-iąsias metines. „Rusnės salos“ bendruomenės pirmininkas Saulius Bukantas paviešintame įraše ir džiaugiasi, ir daug dėkoja: „Dėkojame visiems svečiams už parodytą dėmesį salos žmonės, dėkojame tiems, nuo kurių priklausė, ar prieš penkerius metus pastatyta estakada čia iš viso bus“.

Draudimo rinka praėjusiais metais išaugo penktadaliu

Lietuvos banko duomenimis, 2023 m. šalies draudimo rinka tiek pagal įmokas, tiek pagal išmokas išaugo beveik penktadaliu. Privalomojo transporto priemonių, turto, kasko ir medicininių išlaidų draudimo įmokų apimtis padidėjo reikšmingai, investicinio gyvybės draudimo – nuosaikiai. „Spartų ne gyvybės draudimo rinkos augimą iš esmės lėmė infliacija – draudimo rinka į ekonomikos tendencijas reaguoja su vėlavimu, todėl, nors apskritai infliacija mažėjo, draudimo rinkoje jos poveikis vis dar buvo didelis – tiek vertinant įmokas, tiek išmokas. Praėjusiais metais stebėjome dviejų didelių įmonių susiliejimą,

Taip pat skaitykite