Orai: savaitė bus žvarboka ir net su keliolika laipsnių šalčio

Pirmadienį, kovo 7 d., rytinėje Lietuvos pusėje bus debesuota, protarpiais pasnigs. Pūs vidutinio stiprumo šiaurės vakarų, šiaurės vėjas. Aukščiausia temperatūra čia tesieks 1-3 laipsnius šilumos. Vakariniuose rajonuose vyraus debesuoti su pragiedruliais, sausesni orai. Trumpalaikiai ir negausūs mišrūs krituliai čia numatomi tik vietomis. Šilumos irgi bus truputį daugiau – iki 4-5 laipsnių. Tačiau šiaurės vėjas šioje šalies pusėje bus smarkokas ir gana žvarbus.

Antradienį, kovo 8 d., bus debesuoti orai, sulauksime kritulių. Naktį pasnigs tik vietomis ir negausiai, o dieną kritulių zona apims beveik visą kraštą. Vyraus nedidelis, kai kur vidutinio intensyvumo sniegas. Vėjas naktį dar laikysis šiaurinių krypčių, vidutinio stiprumo, dieną bus jau silpnesnis, besikeičiančios krypties. Temperatūra naktį nukris iki 2-7, rytiniuose rajonuose kai kur iki 9 laipsnių šalčio. Debesuotą dieną temperatūra svyruos tarp 2 laipsnių šalčio kraštiniuose rytiniuose rajonuose ir 3 laipsnių šilumos Žemaitijoje, pajūryje gali sušilti iki 5 laipsnių.

Trečiadienio, kovo 9 d., naktis dar bus gana debesuota, pasnyguriuos tik vietomis nakties pradžioje. Vėjas pasisuks iš rytų ir aprims. Temperatūra naktį pažemės iki 1-6 laipsnių šalčio, rytiniame šalies pakraštyje pragiedrėjus gali atšalti iki 7-10 laipsnių šalčio. Trečiadienio dieną oras sausės ir giedrės, kritulių jau nenumatoma. Vėjas laikysis rytinių krypčių, nestiprus. Nors švies saulė, bet tebus nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį, kovo 10 d., bus giedra ir sausa. Vėjo beveik nesijaus. Žvaigždėtą naktį daug kur bus 5-10, vietomis – iki 13 laipsnių šalčio. Dieną, vis dar dvelkiant rytų vėjui, laikysis vėsus oras, temperatūra nedaug nutols nuo 0 laipsnių.

Penktadienį, šventinę Kovo 11-ąją,  išsilaikys saulėti ir sausi orai. Vėjas jau vyraus pietinių krypčių, nestiprus ir švelnus. Temperatūra naktį dar nukris iki 3-8, kai kur – iki 10 laipsnių šalčio, o dieną saulėkaitoje jau pajausime malonesnę šilumą, nors pavėsyje termometrai rodys 1-6 laipsnius virš nulio.

Savaitgalį turėtų vyrauti sausi ir daugiau saulėti orai. Naktys prognozuojamos jau ne tokios šaltos, o dienomis pajausime tikrą pavasarį.

meteo.lt inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prieš 93 metus – Didysis potvynis Kaune ir Vilniuje

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba nuolat skelbia ne tik orų prognozes, apžvalgas, bet ir primena įdomių istorijų. Šilutės krašte potvynis – nebe naujiena, bet prieš 93 metus vanduo sėmė ir Kauną, Vilnių. Meteo.lt primena, kad prieš 93 metus, 1931 m. balandžio viduryje, Kaune, kaip ir Vilniuje, vyko didelis potvynis.  Nors jį prognozavo VDU profesorius hidrologas Steponas Kolupaila, tačiau potvyniui nebuvo pasiruošta. Potvynis prasidėjo dar 1931 m. balandžio 13 d. vakarą, ledams pajudėjus, vanduo ėmė kilti, o labiausiai jis kilo balandžio 14-osios naktį.

Nauja virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“

LIMIS svetainėje paskelbta LEM virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“. Lietuvos etnografijos muziejaus religinių knygų rinkinyje saugomos lietuvininkų, evangelikų liuteronų religinės knygos, atspausdintos XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje lietuvių kalba, gotišku šriftu įvairiose Mažosios Lietuvos ir kitose Vokietijos imperijos spaustuvėse. Tai – Biblijos, giesmynai, Mišių knygos, maldaknygės. Muziejininkai šias knygas įgijo iš vietinių gyventojų Šilutės, Klaipėdos rajonų apylinkėse, taip pat pirko iš kolekcionierių. Lietuvininkų religinių knygų rinkinys Lietuvos etnografijos muziejuje atskleidžia, kad Mažojoje Lietuvoje labiausiai paplito surinkimų

Kovas pasaulyje ir Europoje – šiltesnis nei įprasta

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba apžvelgia kovo mėnesio orus pasaulyje ir Europoje. 2024 m. kovo mėn. vidutinė oro temperatūra (14,14 °C) pasaulyje buvo 0,73 laipsnio aukštesnė už 1991-2020 m. vidurkį (arba net 1,68 laipsnio aukštesnė nei priešindustriniu laikotarpiu). Kovas buvo pats šilčiausias per visą tokių stebėjimų istoriją (tai jau dešimtas toks mėnuo iš eilės). Iki 2024 metų šilčiausiu laikytas 2016 m. kovas (+0,63° anomalija). Didele dalimi šilumos rekordą nulėmė anomaliai šilta tropinio Atlanto vandenyno dalis bei El Niño reiškinys Ramiajame vandenyne, tačiau

Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę

Meteo.lt skelbia praėjusio sekmadienio-pirmadienio, balandžio 14-15 d., maksimalaus vėjo greičio per sekundę duomenis, kurie buvo užfiksuoti dešimties metrų aukštyje. Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę. Nuo sekmadienio dienos iki pirmadienio ryto stipriausi vėjo gūsiai buvo registruoti: Klaipėdos uoste – iki 23 m/s; Šilutėje – iki 23 m/s; Šventojoje, Ventės rage ir Laukuvoje – iki 22 m/s; Klaipėdos meteorologijos stotyje (24 m aukštyje) – iki 22 m/s. Primename vėjo apibrėžimus: pavojingas vėjas ≥15 m/s (≥54 km/h); stichinis vėjas ≥28

Taip pat skaitykite