Orai. Nauja savaitė prasidėjo snygiu

Stasės Skutulienės nuotr.

Pirmadienis Šilutės krašte apniukęs, snyguriuoja, medžiai boluoja šlapiu sniegu. Nešąla, todėl tokia žiema labiau panaši į rudenį.

Tiesa, juk dar nesibaigė lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, todėl neskubėkime tikėtis tikros žiemos. Tačiau sinoptikai jau skelbia, kad į Lietuvą ateina žiema ir bus šalčių.

Pirmadienį Lietuvoje daug kur smarkiai, o Aukštaitijoje vietomis labai smarkiai snigs. Rytinėje šalies pusėje kai kur bus šlapio sniego apdraba.

Tokį reiškinį jau teko matyti: šlapias sniegas krinta ir limpa, taip ant šakų, elektros laidų auga šlapio sniego kūgeliai, jie sunkūs, tad kyla pavojus, kad ne visur ir ne viskas tokį svorį gali išlaikyti.

Be to, pirmadienį stiprės šiaurės vėjas. Antroje dienos pusėje vakariniuose rajonuose vėjo gūsiai vietomis gali siekti 15 m/s. Sningant ir papūtus stipresniam vėjui pustys, o kai kur kils ir silpnos pūgos. Iki vidurdienio temperatūra svyruos apie nulį, tik arčiau jūros pasieks 3 laipsnius šilumos. Vakarop pradės šalti. Daugelyje vietovių formuosis plikledis.

Antradienį, paskutinę lapkričio dieną, orai irgi lems sudėtingas sąlygas. Naktį snigs, šiaurės vakarų vėjo gūsiai daugelyje vietovių sieks 15-20 m/s, todėl pustys, vietomis bus pūga. Temperatūra pažemės iki 5 laipsnių šalčio ir bus slidu.

Dieną orai po truputį rims. Vėjas pasidarys ne toks gūsingas. Daug kur papustys, pasnigs, tačiau sniegas jau nebus toks gausus. Aukščiausia temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Trečiadienio, gruodžio 1-osios, naktį truputį pasnigs tik kai kuriose vietovėse. Vėjas dar labiau nurims, bet oras šals. Iki ryto temperatūra pažemės iki 4-9, vietomis iki 11, pajūryje 1-3 laipsnių šalčio. Dieną naujas ciklonas sugrąžins sniegą. Kai kur kils pūgos, nes papūs gūsingesnis pietinių krypčių vėjas. Bus nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Ketvirtadienį, gruodžio 2 d., sniegą jau mėgins pakeisti šlapdriba, ar net lietus. Gūsingas vakaris vėjas atneš truputį šiltesnius orus.

Parengta pagal Orai.lt inf.

Tokie orai prognozuojami Lietuvoje, o štai šilumamėgių lietuvaičių rojuje Ispanijoje taip pat baigėsi vasara…

Ispanija, Alakantės miestas

Gismeteo.lt praneša, kad 2021 m. lapkričio 23-osios rytą Ispanijos Alikantės miestą Valensijoje užklupo didžiulė kruša. Prieš krušą per labai trumpą laiką iškrito didelis kiekis lietaus.

AEMET duomenimis, Alikantės meteorologijos stotis vos per 25 minutes užfiksavo 46 mm lietaus.

Alikantės-Elx oro uoste mažiau nei per valandą užfiksuota 58 mm lietaus. Iš jų 47,5 mm per 30 minučių ir 39,6 mm per 20 minučių.

 

Miesto gyventojai įamžino storą sluoksnį krušos, kuri uždengė miesto gatves.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prieš 93 metus – Didysis potvynis Kaune ir Vilniuje

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba nuolat skelbia ne tik orų prognozes, apžvalgas, bet ir primena įdomių istorijų. Šilutės krašte potvynis – nebe naujiena, bet prieš 93 metus vanduo sėmė ir Kauną, Vilnių. Meteo.lt primena, kad prieš 93 metus, 1931 m. balandžio viduryje, Kaune, kaip ir Vilniuje, vyko didelis potvynis.  Nors jį prognozavo VDU profesorius hidrologas Steponas Kolupaila, tačiau potvyniui nebuvo pasiruošta. Potvynis prasidėjo dar 1931 m. balandžio 13 d. vakarą, ledams pajudėjus, vanduo ėmė kilti, o labiausiai jis kilo balandžio 14-osios naktį.

Nauja virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“

LIMIS svetainėje paskelbta LEM virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“. Lietuvos etnografijos muziejaus religinių knygų rinkinyje saugomos lietuvininkų, evangelikų liuteronų religinės knygos, atspausdintos XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje lietuvių kalba, gotišku šriftu įvairiose Mažosios Lietuvos ir kitose Vokietijos imperijos spaustuvėse. Tai – Biblijos, giesmynai, Mišių knygos, maldaknygės. Muziejininkai šias knygas įgijo iš vietinių gyventojų Šilutės, Klaipėdos rajonų apylinkėse, taip pat pirko iš kolekcionierių. Lietuvininkų religinių knygų rinkinys Lietuvos etnografijos muziejuje atskleidžia, kad Mažojoje Lietuvoje labiausiai paplito surinkimų

Kovas pasaulyje ir Europoje – šiltesnis nei įprasta

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba apžvelgia kovo mėnesio orus pasaulyje ir Europoje. 2024 m. kovo mėn. vidutinė oro temperatūra (14,14 °C) pasaulyje buvo 0,73 laipsnio aukštesnė už 1991-2020 m. vidurkį (arba net 1,68 laipsnio aukštesnė nei priešindustriniu laikotarpiu). Kovas buvo pats šilčiausias per visą tokių stebėjimų istoriją (tai jau dešimtas toks mėnuo iš eilės). Iki 2024 metų šilčiausiu laikytas 2016 m. kovas (+0,63° anomalija). Didele dalimi šilumos rekordą nulėmė anomaliai šilta tropinio Atlanto vandenyno dalis bei El Niño reiškinys Ramiajame vandenyne, tačiau

Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę

Meteo.lt skelbia praėjusio sekmadienio-pirmadienio, balandžio 14-15 d., maksimalaus vėjo greičio per sekundę duomenis, kurie buvo užfiksuoti dešimties metrų aukštyje. Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę. Nuo sekmadienio dienos iki pirmadienio ryto stipriausi vėjo gūsiai buvo registruoti: Klaipėdos uoste – iki 23 m/s; Šilutėje – iki 23 m/s; Šventojoje, Ventės rage ir Laukuvoje – iki 22 m/s; Klaipėdos meteorologijos stotyje (24 m aukštyje) – iki 22 m/s. Primename vėjo apibrėžimus: pavojingas vėjas ≥15 m/s (≥54 km/h); stichinis vėjas ≥28

Taip pat skaitykite