Orai. Nauja savaitė prasidėjo snygiu

Stasės Skutulienės nuotr.

Pirmadienis Šilutės krašte apniukęs, snyguriuoja, medžiai boluoja šlapiu sniegu. Nešąla, todėl tokia žiema labiau panaši į rudenį.

Tiesa, juk dar nesibaigė lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, todėl neskubėkime tikėtis tikros žiemos. Tačiau sinoptikai jau skelbia, kad į Lietuvą ateina žiema ir bus šalčių.

Pirmadienį Lietuvoje daug kur smarkiai, o Aukštaitijoje vietomis labai smarkiai snigs. Rytinėje šalies pusėje kai kur bus šlapio sniego apdraba.

Tokį reiškinį jau teko matyti: šlapias sniegas krinta ir limpa, taip ant šakų, elektros laidų auga šlapio sniego kūgeliai, jie sunkūs, tad kyla pavojus, kad ne visur ir ne viskas tokį svorį gali išlaikyti.

Be to, pirmadienį stiprės šiaurės vėjas. Antroje dienos pusėje vakariniuose rajonuose vėjo gūsiai vietomis gali siekti 15 m/s. Sningant ir papūtus stipresniam vėjui pustys, o kai kur kils ir silpnos pūgos. Iki vidurdienio temperatūra svyruos apie nulį, tik arčiau jūros pasieks 3 laipsnius šilumos. Vakarop pradės šalti. Daugelyje vietovių formuosis plikledis.

Antradienį, paskutinę lapkričio dieną, orai irgi lems sudėtingas sąlygas. Naktį snigs, šiaurės vakarų vėjo gūsiai daugelyje vietovių sieks 15-20 m/s, todėl pustys, vietomis bus pūga. Temperatūra pažemės iki 5 laipsnių šalčio ir bus slidu.

Dieną orai po truputį rims. Vėjas pasidarys ne toks gūsingas. Daug kur papustys, pasnigs, tačiau sniegas jau nebus toks gausus. Aukščiausia temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Trečiadienio, gruodžio 1-osios, naktį truputį pasnigs tik kai kuriose vietovėse. Vėjas dar labiau nurims, bet oras šals. Iki ryto temperatūra pažemės iki 4-9, vietomis iki 11, pajūryje 1-3 laipsnių šalčio. Dieną naujas ciklonas sugrąžins sniegą. Kai kur kils pūgos, nes papūs gūsingesnis pietinių krypčių vėjas. Bus nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Ketvirtadienį, gruodžio 2 d., sniegą jau mėgins pakeisti šlapdriba, ar net lietus. Gūsingas vakaris vėjas atneš truputį šiltesnius orus.

Parengta pagal Orai.lt inf.

Tokie orai prognozuojami Lietuvoje, o štai šilumamėgių lietuvaičių rojuje Ispanijoje taip pat baigėsi vasara…

Ispanija, Alakantės miestas

Gismeteo.lt praneša, kad 2021 m. lapkričio 23-osios rytą Ispanijos Alikantės miestą Valensijoje užklupo didžiulė kruša. Prieš krušą per labai trumpą laiką iškrito didelis kiekis lietaus.

AEMET duomenimis, Alikantės meteorologijos stotis vos per 25 minutes užfiksavo 46 mm lietaus.

Alikantės-Elx oro uoste mažiau nei per valandą užfiksuota 58 mm lietaus. Iš jų 47,5 mm per 30 minučių ir 39,6 mm per 20 minučių.

 

Miesto gyventojai įamžino storą sluoksnį krušos, kuri uždengė miesto gatves.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite