Orai. Nauja savaitė prasidėjo snygiu

Stasės Skutulienės nuotr.

Pirmadienis Šilutės krašte apniukęs, snyguriuoja, medžiai boluoja šlapiu sniegu. Nešąla, todėl tokia žiema labiau panaši į rudenį.

Tiesa, juk dar nesibaigė lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, todėl neskubėkime tikėtis tikros žiemos. Tačiau sinoptikai jau skelbia, kad į Lietuvą ateina žiema ir bus šalčių.

Pirmadienį Lietuvoje daug kur smarkiai, o Aukštaitijoje vietomis labai smarkiai snigs. Rytinėje šalies pusėje kai kur bus šlapio sniego apdraba.

Tokį reiškinį jau teko matyti: šlapias sniegas krinta ir limpa, taip ant šakų, elektros laidų auga šlapio sniego kūgeliai, jie sunkūs, tad kyla pavojus, kad ne visur ir ne viskas tokį svorį gali išlaikyti.

Be to, pirmadienį stiprės šiaurės vėjas. Antroje dienos pusėje vakariniuose rajonuose vėjo gūsiai vietomis gali siekti 15 m/s. Sningant ir papūtus stipresniam vėjui pustys, o kai kur kils ir silpnos pūgos. Iki vidurdienio temperatūra svyruos apie nulį, tik arčiau jūros pasieks 3 laipsnius šilumos. Vakarop pradės šalti. Daugelyje vietovių formuosis plikledis.

Antradienį, paskutinę lapkričio dieną, orai irgi lems sudėtingas sąlygas. Naktį snigs, šiaurės vakarų vėjo gūsiai daugelyje vietovių sieks 15-20 m/s, todėl pustys, vietomis bus pūga. Temperatūra pažemės iki 5 laipsnių šalčio ir bus slidu.

Dieną orai po truputį rims. Vėjas pasidarys ne toks gūsingas. Daug kur papustys, pasnigs, tačiau sniegas jau nebus toks gausus. Aukščiausia temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Trečiadienio, gruodžio 1-osios, naktį truputį pasnigs tik kai kuriose vietovėse. Vėjas dar labiau nurims, bet oras šals. Iki ryto temperatūra pažemės iki 4-9, vietomis iki 11, pajūryje 1-3 laipsnių šalčio. Dieną naujas ciklonas sugrąžins sniegą. Kai kur kils pūgos, nes papūs gūsingesnis pietinių krypčių vėjas. Bus nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Ketvirtadienį, gruodžio 2 d., sniegą jau mėgins pakeisti šlapdriba, ar net lietus. Gūsingas vakaris vėjas atneš truputį šiltesnius orus.

Parengta pagal Orai.lt inf.

Tokie orai prognozuojami Lietuvoje, o štai šilumamėgių lietuvaičių rojuje Ispanijoje taip pat baigėsi vasara…

Ispanija, Alakantės miestas

Gismeteo.lt praneša, kad 2021 m. lapkričio 23-osios rytą Ispanijos Alikantės miestą Valensijoje užklupo didžiulė kruša. Prieš krušą per labai trumpą laiką iškrito didelis kiekis lietaus.

AEMET duomenimis, Alikantės meteorologijos stotis vos per 25 minutes užfiksavo 46 mm lietaus.

Alikantės-Elx oro uoste mažiau nei per valandą užfiksuota 58 mm lietaus. Iš jų 47,5 mm per 30 minučių ir 39,6 mm per 20 minučių.

 

Miesto gyventojai įamžino storą sluoksnį krušos, kuri uždengė miesto gatves.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite