Opozicijos neprileidžia prie savivaldos

Šilutės r. savivaldybės tarybos opozicija surengė pirmąją po rinkimų spaudos konferenciją. Ta proga viešai kaltino valdančiąją daugumą, kad toji neįsileidžia opozicijos atstovų į savivaldos struktūrų valdymo organus. Konferencijos rengėjai tvirtino su niekuo nenorį pyktis ir esą pasirengę visapusiškai bendradarbiauti su visais Tarybos nariais tvarkant bendruomenei aktualius rajono reikalus.

Opozicijos spaudos konferenciją surengė (iš kairės) Tarybos narys Jonas Jatautas, opozicijos pirmininko pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis, opozicijos pirmininkas Algirdas Gečas, jo pavaduotoja Sandra Tamašauskienė.

Šilutės rajono opoziciją sudaro 8 Tarybos nariai, priklausantys Lietuvos laisvės sąjungai, Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams ir Lietuvos liberalų sąjūdžiui. Spaudos konferencijoje dalyvavo opozicijos vadovas Algirdas Gečas, jo pavaduotojai Sandra Tamašauskienė ir Raimundas Ambrozaitis, Tarybos narys Jonas Jatautas.
Kreipdamiesi į Šilutės karšto bendruomenę, Tarybą bei žiniasklaidą, spaudos konferencijos organizatoriai tvirtino, kad dabartinė Savivaldybės tarybos dauguma tęsia politiką, kurį ne telkia, o skaldo Tarybą, vadinasi, ir mūsų krašto bendruomenę.
Savo teiginius jie grindė tuo, kad Tarybos posėdyje nebuvo atsižvelgta į prašymą turėti opozicijos atstovą Šilutės ligoninės ir Šilutės PSPC stebėtojų tarybose. Opozicijos atstovai taip pat nebuvo įleisti į naujai steigiamą asociaciją „Žuvėjų kraštas“, kuri turėtų pakeisti neskaidria veikla pagarsėjusią VšĮ „Pasienio žuvys“. Nepageidautini jie jaučiasi ir asociacijoje „Lamatos žemė“, kuri jungia kaimo bendruomenes ir Europos Sąjungos lėšomis padeda įgyvendinti vietos bendruomenių projektus. Atsižvelgdami į tai, kad Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pats tiesiogiai vadovauja asociacijai „Lamatos žemė“, opozicija įžvelgia galimą interesų konfliktą ir tikina, kad tokia praktika yra ydinga.
Kreipimesi raginama telktis ir neleisti atskiroms politinėms ir verslo grupuotėms atimti teisę turėti realią vietos savivaldą.
Spaudos konferencijos organizatoriai priekaištavo, kad valdančioji dauguma kol kas nėra pateikusi rajono raidos programos, tai gali sutrukdyti pasinaudoti ES finansine parama. Jie tvirtino, kad patys tokios programos metmenis jau turi, tačiau kol kas neskuba viešinti, kol to nepadarys valdantieji. Bendruomenės interesams jie pasirengę atstovauti naudodamiesi turimais Tarybos narių įgaliojimais, nesibaimindami valdančios daugumos trukdymų. Tuo pat metu opozicija tvirtino esanti nusiteikusi pozityviai ir pasirengusi baigti politinius vaidus.
Kalbėjusieji pasiūlė merui numatyti laiko reguliariems susitikimams su opozicija. Tokių susitikimų metu būtų aptariami svarbiausi reikalai, derinamos nuomonės. Opozicija taip pat pageidauja sau kabineto Savivaldybėje, esą jos nariai neturį kur susirinkti.

Vaidotas VILKAS

Hits: 34

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite