Opozicijos neprileidžia prie savivaldos

Šilutės r. savivaldybės tarybos opozicija surengė pirmąją po rinkimų spaudos konferenciją. Ta proga viešai kaltino valdančiąją daugumą, kad toji neįsileidžia opozicijos atstovų į savivaldos struktūrų valdymo organus. Konferencijos rengėjai tvirtino su niekuo nenorį pyktis ir esą pasirengę visapusiškai bendradarbiauti su visais Tarybos nariais tvarkant bendruomenei aktualius rajono reikalus.

Opozicijos spaudos konferenciją surengė (iš kairės) Tarybos narys Jonas Jatautas, opozicijos pirmininko pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis, opozicijos pirmininkas Algirdas Gečas, jo pavaduotoja Sandra Tamašauskienė.

Šilutės rajono opoziciją sudaro 8 Tarybos nariai, priklausantys Lietuvos laisvės sąjungai, Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams ir Lietuvos liberalų sąjūdžiui. Spaudos konferencijoje dalyvavo opozicijos vadovas Algirdas Gečas, jo pavaduotojai Sandra Tamašauskienė ir Raimundas Ambrozaitis, Tarybos narys Jonas Jatautas.
Kreipdamiesi į Šilutės karšto bendruomenę, Tarybą bei žiniasklaidą, spaudos konferencijos organizatoriai tvirtino, kad dabartinė Savivaldybės tarybos dauguma tęsia politiką, kurį ne telkia, o skaldo Tarybą, vadinasi, ir mūsų krašto bendruomenę.
Savo teiginius jie grindė tuo, kad Tarybos posėdyje nebuvo atsižvelgta į prašymą turėti opozicijos atstovą Šilutės ligoninės ir Šilutės PSPC stebėtojų tarybose. Opozicijos atstovai taip pat nebuvo įleisti į naujai steigiamą asociaciją „Žuvėjų kraštas“, kuri turėtų pakeisti neskaidria veikla pagarsėjusią VšĮ „Pasienio žuvys“. Nepageidautini jie jaučiasi ir asociacijoje „Lamatos žemė“, kuri jungia kaimo bendruomenes ir Europos Sąjungos lėšomis padeda įgyvendinti vietos bendruomenių projektus. Atsižvelgdami į tai, kad Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pats tiesiogiai vadovauja asociacijai „Lamatos žemė“, opozicija įžvelgia galimą interesų konfliktą ir tikina, kad tokia praktika yra ydinga.
Kreipimesi raginama telktis ir neleisti atskiroms politinėms ir verslo grupuotėms atimti teisę turėti realią vietos savivaldą.
Spaudos konferencijos organizatoriai priekaištavo, kad valdančioji dauguma kol kas nėra pateikusi rajono raidos programos, tai gali sutrukdyti pasinaudoti ES finansine parama. Jie tvirtino, kad patys tokios programos metmenis jau turi, tačiau kol kas neskuba viešinti, kol to nepadarys valdantieji. Bendruomenės interesams jie pasirengę atstovauti naudodamiesi turimais Tarybos narių įgaliojimais, nesibaimindami valdančios daugumos trukdymų. Tuo pat metu opozicija tvirtino esanti nusiteikusi pozityviai ir pasirengusi baigti politinius vaidus.
Kalbėjusieji pasiūlė merui numatyti laiko reguliariems susitikimams su opozicija. Tokių susitikimų metu būtų aptariami svarbiausi reikalai, derinamos nuomonės. Opozicija taip pat pageidauja sau kabineto Savivaldybėje, esą jos nariai neturį kur susirinkti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip atrasti kokybišką sausą maistą šunims?

Šiuolaikinėje rinkoje gausu įvairių rūšių sauso šunų maisto. Tai sudaro pagrindą dvejoti, kaip rasti tą tinkamą. Tiesa, yra šeimininkų, kurie sauso maisto net neduoda savo augintiniams, tačiau anot specialistų, šuo turi gauti bent šiek tiek sauso maisto davinio. Kas tinka vienam, nereiškia, kad tiks kitam Reikia pripažinti faktą, kad šunys, kaip ir  žmonės yra skirtingi, todėl renkantis maistą, kiekvienas turi savo savitą skonį. Sausas maistas mylimiems šunims gali būti pagamintas iš įvairių maisto produktų: nuo elnienos iki daržovių, todėl atrasti

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų, kurios sudarytų 50 proc. viso statinio statybos medžiagų. Tai nurodyta Aplinkos ministerijos darbo grupės dėl organinių ir medienos statybos medžiagų visuomeninių pastatų statybai pateiktoje ataskaitoje. Joje taip pat pažymėta galimybė tokius pastatus statyti aukštesnius, nei kad dabar numato teisės aktai. Balandžio mėnesį suformuotos darbo grupės ataskaitoje pateiktas veiksmų planas tikslui pasiekti – statyti statinius iš atsinaujinančių išteklių (organinių, medinių) konstrukcijų, kurios sudarytų 50 proc. statybinių medžiagų. Nors šiuo

Lietuvos paštas planuoja dvigubai išplėsti paštomatų tinklą

Lietuvos paštas paskelbė viešąjį konkursą, kuriuo planuoja įsigyti iki 280 naujų paštomatų. Įgyvendinant paštomatų plėtrą, ateinančiais metais bus įrengta 80 naujų LP EXPRESS paštomatų, o likusią įrangą planuojama įsigyti iki 2025 metų. „Jau kelis metus stebime tendenciją, kai siunčiamų daiktų kiekis auga, o laiškų – mažėja. Pandemijos laikotarpiu visuomenės apsipirkimo bei siuntimo įpročiai dar sparčiau keitėsi – stipriai augo siuntų segmentas. Klientai ypač pamėgo paštomatus kaip greitą, patogų ir aplinkai draugiškesnį siuntimo būdą. Prognozuojame, kad tokie siuntimo įpročiai išliks ir

Ligonių kasos vaiko sveikatos pažymėjimais ragina pasirūpinti iš anksto

Nors iki naujų mokslo metų pradžios dar geras mėnuo, ligonių kasos jau dabar primena tėvams apie būtinybę atlikti profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Vizito pas šeimos gydytojus raginama neatidėlioti, nes rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti pasitikrinti atėjusiųjų eilės. Kasmet profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis sudariusiose gydymo įstaigose mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės – jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos

Taip pat skaitykite