Opozicijos neprileidžia prie savivaldos

Šilutės r. savivaldybės tarybos opozicija surengė pirmąją po rinkimų spaudos konferenciją. Ta proga viešai kaltino valdančiąją daugumą, kad toji neįsileidžia opozicijos atstovų į savivaldos struktūrų valdymo organus. Konferencijos rengėjai tvirtino su niekuo nenorį pyktis ir esą pasirengę visapusiškai bendradarbiauti su visais Tarybos nariais tvarkant bendruomenei aktualius rajono reikalus.

Opozicijos spaudos konferenciją surengė (iš kairės) Tarybos narys Jonas Jatautas, opozicijos pirmininko pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis, opozicijos pirmininkas Algirdas Gečas, jo pavaduotoja Sandra Tamašauskienė.

Šilutės rajono opoziciją sudaro 8 Tarybos nariai, priklausantys Lietuvos laisvės sąjungai, Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams ir Lietuvos liberalų sąjūdžiui. Spaudos konferencijoje dalyvavo opozicijos vadovas Algirdas Gečas, jo pavaduotojai Sandra Tamašauskienė ir Raimundas Ambrozaitis, Tarybos narys Jonas Jatautas.
Kreipdamiesi į Šilutės karšto bendruomenę, Tarybą bei žiniasklaidą, spaudos konferencijos organizatoriai tvirtino, kad dabartinė Savivaldybės tarybos dauguma tęsia politiką, kurį ne telkia, o skaldo Tarybą, vadinasi, ir mūsų krašto bendruomenę.
Savo teiginius jie grindė tuo, kad Tarybos posėdyje nebuvo atsižvelgta į prašymą turėti opozicijos atstovą Šilutės ligoninės ir Šilutės PSPC stebėtojų tarybose. Opozicijos atstovai taip pat nebuvo įleisti į naujai steigiamą asociaciją „Žuvėjų kraštas“, kuri turėtų pakeisti neskaidria veikla pagarsėjusią VšĮ „Pasienio žuvys“. Nepageidautini jie jaučiasi ir asociacijoje „Lamatos žemė“, kuri jungia kaimo bendruomenes ir Europos Sąjungos lėšomis padeda įgyvendinti vietos bendruomenių projektus. Atsižvelgdami į tai, kad Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pats tiesiogiai vadovauja asociacijai „Lamatos žemė“, opozicija įžvelgia galimą interesų konfliktą ir tikina, kad tokia praktika yra ydinga.
Kreipimesi raginama telktis ir neleisti atskiroms politinėms ir verslo grupuotėms atimti teisę turėti realią vietos savivaldą.
Spaudos konferencijos organizatoriai priekaištavo, kad valdančioji dauguma kol kas nėra pateikusi rajono raidos programos, tai gali sutrukdyti pasinaudoti ES finansine parama. Jie tvirtino, kad patys tokios programos metmenis jau turi, tačiau kol kas neskuba viešinti, kol to nepadarys valdantieji. Bendruomenės interesams jie pasirengę atstovauti naudodamiesi turimais Tarybos narių įgaliojimais, nesibaimindami valdančios daugumos trukdymų. Tuo pat metu opozicija tvirtino esanti nusiteikusi pozityviai ir pasirengusi baigti politinius vaidus.
Kalbėjusieji pasiūlė merui numatyti laiko reguliariems susitikimams su opozicija. Tokių susitikimų metu būtų aptariami svarbiausi reikalai, derinamos nuomonės. Opozicija taip pat pageidauja sau kabineto Savivaldybėje, esą jos nariai neturį kur susirinkti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite