Opozicijos neprileidžia prie savivaldos

Šilutės r. savivaldybės tarybos opozicija surengė pirmąją po rinkimų spaudos konferenciją. Ta proga viešai kaltino valdančiąją daugumą, kad toji neįsileidžia opozicijos atstovų į savivaldos struktūrų valdymo organus. Konferencijos rengėjai tvirtino su niekuo nenorį pyktis ir esą pasirengę visapusiškai bendradarbiauti su visais Tarybos nariais tvarkant bendruomenei aktualius rajono reikalus.

Opozicijos spaudos konferenciją surengė (iš kairės) Tarybos narys Jonas Jatautas, opozicijos pirmininko pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis, opozicijos pirmininkas Algirdas Gečas, jo pavaduotoja Sandra Tamašauskienė.

Šilutės rajono opoziciją sudaro 8 Tarybos nariai, priklausantys Lietuvos laisvės sąjungai, Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams ir Lietuvos liberalų sąjūdžiui. Spaudos konferencijoje dalyvavo opozicijos vadovas Algirdas Gečas, jo pavaduotojai Sandra Tamašauskienė ir Raimundas Ambrozaitis, Tarybos narys Jonas Jatautas.
Kreipdamiesi į Šilutės karšto bendruomenę, Tarybą bei žiniasklaidą, spaudos konferencijos organizatoriai tvirtino, kad dabartinė Savivaldybės tarybos dauguma tęsia politiką, kurį ne telkia, o skaldo Tarybą, vadinasi, ir mūsų krašto bendruomenę.
Savo teiginius jie grindė tuo, kad Tarybos posėdyje nebuvo atsižvelgta į prašymą turėti opozicijos atstovą Šilutės ligoninės ir Šilutės PSPC stebėtojų tarybose. Opozicijos atstovai taip pat nebuvo įleisti į naujai steigiamą asociaciją „Žuvėjų kraštas“, kuri turėtų pakeisti neskaidria veikla pagarsėjusią VšĮ „Pasienio žuvys“. Nepageidautini jie jaučiasi ir asociacijoje „Lamatos žemė“, kuri jungia kaimo bendruomenes ir Europos Sąjungos lėšomis padeda įgyvendinti vietos bendruomenių projektus. Atsižvelgdami į tai, kad Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pats tiesiogiai vadovauja asociacijai „Lamatos žemė“, opozicija įžvelgia galimą interesų konfliktą ir tikina, kad tokia praktika yra ydinga.
Kreipimesi raginama telktis ir neleisti atskiroms politinėms ir verslo grupuotėms atimti teisę turėti realią vietos savivaldą.
Spaudos konferencijos organizatoriai priekaištavo, kad valdančioji dauguma kol kas nėra pateikusi rajono raidos programos, tai gali sutrukdyti pasinaudoti ES finansine parama. Jie tvirtino, kad patys tokios programos metmenis jau turi, tačiau kol kas neskuba viešinti, kol to nepadarys valdantieji. Bendruomenės interesams jie pasirengę atstovauti naudodamiesi turimais Tarybos narių įgaliojimais, nesibaimindami valdančios daugumos trukdymų. Tuo pat metu opozicija tvirtino esanti nusiteikusi pozityviai ir pasirengusi baigti politinius vaidus.
Kalbėjusieji pasiūlė merui numatyti laiko reguliariems susitikimams su opozicija. Tokių susitikimų metu būtų aptariami svarbiausi reikalai, derinamos nuomonės. Opozicija taip pat pageidauja sau kabineto Savivaldybėje, esą jos nariai neturį kur susirinkti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite