Opozicijos neprileidžia prie savivaldos

Šilutės r. savivaldybės tarybos opozicija surengė pirmąją po rinkimų spaudos konferenciją. Ta proga viešai kaltino valdančiąją daugumą, kad toji neįsileidžia opozicijos atstovų į savivaldos struktūrų valdymo organus. Konferencijos rengėjai tvirtino su niekuo nenorį pyktis ir esą pasirengę visapusiškai bendradarbiauti su visais Tarybos nariais tvarkant bendruomenei aktualius rajono reikalus.

Opozicijos spaudos konferenciją surengė (iš kairės) Tarybos narys Jonas Jatautas, opozicijos pirmininko pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis, opozicijos pirmininkas Algirdas Gečas, jo pavaduotoja Sandra Tamašauskienė.

Šilutės rajono opoziciją sudaro 8 Tarybos nariai, priklausantys Lietuvos laisvės sąjungai, Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams ir Lietuvos liberalų sąjūdžiui. Spaudos konferencijoje dalyvavo opozicijos vadovas Algirdas Gečas, jo pavaduotojai Sandra Tamašauskienė ir Raimundas Ambrozaitis, Tarybos narys Jonas Jatautas.
Kreipdamiesi į Šilutės karšto bendruomenę, Tarybą bei žiniasklaidą, spaudos konferencijos organizatoriai tvirtino, kad dabartinė Savivaldybės tarybos dauguma tęsia politiką, kurį ne telkia, o skaldo Tarybą, vadinasi, ir mūsų krašto bendruomenę.
Savo teiginius jie grindė tuo, kad Tarybos posėdyje nebuvo atsižvelgta į prašymą turėti opozicijos atstovą Šilutės ligoninės ir Šilutės PSPC stebėtojų tarybose. Opozicijos atstovai taip pat nebuvo įleisti į naujai steigiamą asociaciją „Žuvėjų kraštas“, kuri turėtų pakeisti neskaidria veikla pagarsėjusią VšĮ „Pasienio žuvys“. Nepageidautini jie jaučiasi ir asociacijoje „Lamatos žemė“, kuri jungia kaimo bendruomenes ir Europos Sąjungos lėšomis padeda įgyvendinti vietos bendruomenių projektus. Atsižvelgdami į tai, kad Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pats tiesiogiai vadovauja asociacijai „Lamatos žemė“, opozicija įžvelgia galimą interesų konfliktą ir tikina, kad tokia praktika yra ydinga.
Kreipimesi raginama telktis ir neleisti atskiroms politinėms ir verslo grupuotėms atimti teisę turėti realią vietos savivaldą.
Spaudos konferencijos organizatoriai priekaištavo, kad valdančioji dauguma kol kas nėra pateikusi rajono raidos programos, tai gali sutrukdyti pasinaudoti ES finansine parama. Jie tvirtino, kad patys tokios programos metmenis jau turi, tačiau kol kas neskuba viešinti, kol to nepadarys valdantieji. Bendruomenės interesams jie pasirengę atstovauti naudodamiesi turimais Tarybos narių įgaliojimais, nesibaimindami valdančios daugumos trukdymų. Tuo pat metu opozicija tvirtino esanti nusiteikusi pozityviai ir pasirengusi baigti politinius vaidus.
Kalbėjusieji pasiūlė merui numatyti laiko reguliariems susitikimams su opozicija. Tokių susitikimų metu būtų aptariami svarbiausi reikalai, derinamos nuomonės. Opozicija taip pat pageidauja sau kabineto Savivaldybėje, esą jos nariai neturį kur susirinkti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite