Opozicijos lyderį išprašė iš Etikos komisijos pirmininkų

Daugiau nei dvi valandas trukusiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje pylėsi kritika, pagrindinis dialogas, kaip čia įprasta, vyko tarp mero Virginijaus Komskio ir opozicijos lyderio, darbiečio Edgaro Kuturio, kurie žarstė pastabas vienas kitam. Įsiterpdavo ir Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė. Vyriausybės atstovė kritikavo netinkamai parengtus sprendimų projektus.

Aršiausios diskusijos Tarbos posėdyje kilo tarp mero V. Komskio ir Tarybos nario E. Kuturio.

Piktinosi pašalinimu
Užbėgdami įvykiams už akių paminėsime, kad laukiamiausias klausimas buvo svarstomas posėdžio pabaigoje. Bendrojo ir juridinio skyriaus vyriausiosios specialistės Adelijos Truškauskienės parengtas sprendimo projektas vadinosi taip: „Dėl Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko pašalinimo iš užimamų pareigų“. Būtent žodis „pašalinti“ ir užkliuvo Vyriausybės atstovei I. Ričkuvienei.
Sprendimo projektą pradėjus taisyti posėdžio metu, Tarybos nariai pastebėjo, kad jame yra dar vienas klaidingas punktas. Patvirtinus pirminį sprendimo projekto variantą, Etikos komisijos pirmininkas E. Kuturys būtų šalinamas iš užimamų pareigų, kurių užimti nebegalėtų visą likusią šios Tarybos kadenciją. Klaidingi punktai buvo ištaisyti, svarstytas projektas su pakeitimais.
„Įdomu, ar jūs skaitėte Etikos komisijos nuostatus, kur yra parašyta, kad Etikos komisijos pirmininkas yra atstatydinamas, o ne nušalinamas ar pašalinamas. Ten tokių žodžių nėra. Yra parašyta „atstatydinamas“, – posėdyje sprendimo projektu piktinosi buvęs Etikos komisijos pirmininkas E. Kuturys.
Apskundė kolegos
Sprendimui atstatydinti iš Etikos komisijos pirmininkų E. Kuturį pritarė 12 Tarybos narių, tiek balsų pakako, kad E. Kuturys netektų minėtųjų pareigų. Komisijoje iki šiol buvo: pirmininkas E. Kuturys, pavaduotoja, Tarybos narė Ligita Kazlauskienė, Pagėgių seniūnaitis Stasys Zakaras, Tarybos narė Kristina Dvarvytienė, Pagėgių A. Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas.
Minėtieji nariai rugpjūčio 24 d. Pagėgių savivaldybės merui V. Komskiui ir Tarybai pateikė skundą, kuriame prašo Tarybą svarstyti E. Kuturio tinkamumą eiti Etikos komisijos pirmininko pareigas. Skundas argumentuojamas tuo, kad šis politikas viešai kritikavo Etikos komisijos narius, išreiškė viešą nepagarbą jiems. Skunde nurodyta ir daugiau abejonių dėl Etikos komisijos posėdžiuose priimtų sprendimų, dėl pirmininko E. Kuturio pozicijos bei galimo Etikos komisijos nuostatų nepaisymo.
Etikos komisija svarsto ir vertina Tarybos narių abejotinus viešus pasisakymus, abejotinus jų veiksmus, elgesį, visa kita, kas prieštarauja etikos normoms, nesuderinama su Tarybos nario vardu, pareigomis, veikla ir t. t. Dažniausiai pasitaiko, kad Tarybos narys nevykdo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo – balsuoja už finansinę paramą įstaigai, kurioje dirba pats ar artimi giminaičiai, nenusišalina, diskutuoja, balsuoja už sprendimą, susijusį su jo verslu, darboviete ir pan.
Visiškai nesigilino
„Na, nekaip atrodo šis vaizdelis“, – nesibaigiančią kritiką ir Tarybos nario E. Kuturio ir mero V. Komskio ginčus apibūdino Tarybos narys Edvinas Kriščiūnas, pridurdamas, kad vadovaudamiesi vien principais niekas nieko nelaimės. Politikas sakė pasigendantis Vyriausybės atstovės įsikišimo į šį konfliktą. Jis pastebėjo, kad Savivaldybė turi gausybę specialistų, bet sprendimo projektas parengtas su daugybe netikslumų, kuriuos pastebėjo vienas E. Kuturys. E. Kriščiūnas nesigilino į politikų asmeniškumus ir įsiplieskusį konfliktą, tik pasiūlė baigti „kandžiotis“, užkasti karo kirvį ir pradėti konstruktyviai dirbti. Ar bus jo žodžiai išgirsti?
Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje I. Ričkuvienė politikus patikino neprivalanti Tarybai teikti išankstinių pastabų. Ji pridūrė, kad pateiktus sprendimo projektus kiek galėdama stengiasi peržiūrėti iš anksto. Vyriausybės atstovė teisinosi, kad du jos bendradarbiai šiuo metu nedirbą, tad jai vienai tenką prižiūrėti keturių savivaldybių Tarybas, todėl ji fiziškai negalinti peržiūrėti visų sprendimų projektų.
„Pamačiusi šį sprendimą dėl E. Kuturio, visiškai nesigilinau, padėjau į šoną. Priimsiu sprendimą, kai šis sprendimas bus priimtas, jį išnagrinėsiu ir tik tada pasakysiu, ar jis yra teisėtas, ar ne. Kitokiu požiūriu, o ypač politiniu, Vyriausybės atstovas sprendimų projektų nevertina“, – posėdyje aiškino I. Ričkuvienė.
Posėdžio pradžioje prisiekė ir darbą 5-ojo šaukimo Taryboje pradėjo naujas Tarybos narys – Ričardas Mažutis, Rambyno girininkijoje girininkas. Jis pakeitė į Tarybą išrinktą Alvidą Einikį, kuriam pavesta eiti Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite