Opozicijos lyderį išprašė iš Etikos komisijos pirmininkų

Daugiau nei dvi valandas trukusiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje pylėsi kritika, pagrindinis dialogas, kaip čia įprasta, vyko tarp mero Virginijaus Komskio ir opozicijos lyderio, darbiečio Edgaro Kuturio, kurie žarstė pastabas vienas kitam. Įsiterpdavo ir Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė. Vyriausybės atstovė kritikavo netinkamai parengtus sprendimų projektus.

Aršiausios diskusijos Tarbos posėdyje kilo tarp mero V. Komskio ir Tarybos nario E. Kuturio.

Piktinosi pašalinimu
Užbėgdami įvykiams už akių paminėsime, kad laukiamiausias klausimas buvo svarstomas posėdžio pabaigoje. Bendrojo ir juridinio skyriaus vyriausiosios specialistės Adelijos Truškauskienės parengtas sprendimo projektas vadinosi taip: „Dėl Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko pašalinimo iš užimamų pareigų“. Būtent žodis „pašalinti“ ir užkliuvo Vyriausybės atstovei I. Ričkuvienei.
Sprendimo projektą pradėjus taisyti posėdžio metu, Tarybos nariai pastebėjo, kad jame yra dar vienas klaidingas punktas. Patvirtinus pirminį sprendimo projekto variantą, Etikos komisijos pirmininkas E. Kuturys būtų šalinamas iš užimamų pareigų, kurių užimti nebegalėtų visą likusią šios Tarybos kadenciją. Klaidingi punktai buvo ištaisyti, svarstytas projektas su pakeitimais.
„Įdomu, ar jūs skaitėte Etikos komisijos nuostatus, kur yra parašyta, kad Etikos komisijos pirmininkas yra atstatydinamas, o ne nušalinamas ar pašalinamas. Ten tokių žodžių nėra. Yra parašyta „atstatydinamas“, – posėdyje sprendimo projektu piktinosi buvęs Etikos komisijos pirmininkas E. Kuturys.
Apskundė kolegos
Sprendimui atstatydinti iš Etikos komisijos pirmininkų E. Kuturį pritarė 12 Tarybos narių, tiek balsų pakako, kad E. Kuturys netektų minėtųjų pareigų. Komisijoje iki šiol buvo: pirmininkas E. Kuturys, pavaduotoja, Tarybos narė Ligita Kazlauskienė, Pagėgių seniūnaitis Stasys Zakaras, Tarybos narė Kristina Dvarvytienė, Pagėgių A. Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas.
Minėtieji nariai rugpjūčio 24 d. Pagėgių savivaldybės merui V. Komskiui ir Tarybai pateikė skundą, kuriame prašo Tarybą svarstyti E. Kuturio tinkamumą eiti Etikos komisijos pirmininko pareigas. Skundas argumentuojamas tuo, kad šis politikas viešai kritikavo Etikos komisijos narius, išreiškė viešą nepagarbą jiems. Skunde nurodyta ir daugiau abejonių dėl Etikos komisijos posėdžiuose priimtų sprendimų, dėl pirmininko E. Kuturio pozicijos bei galimo Etikos komisijos nuostatų nepaisymo.
Etikos komisija svarsto ir vertina Tarybos narių abejotinus viešus pasisakymus, abejotinus jų veiksmus, elgesį, visa kita, kas prieštarauja etikos normoms, nesuderinama su Tarybos nario vardu, pareigomis, veikla ir t. t. Dažniausiai pasitaiko, kad Tarybos narys nevykdo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo – balsuoja už finansinę paramą įstaigai, kurioje dirba pats ar artimi giminaičiai, nenusišalina, diskutuoja, balsuoja už sprendimą, susijusį su jo verslu, darboviete ir pan.
Visiškai nesigilino
„Na, nekaip atrodo šis vaizdelis“, – nesibaigiančią kritiką ir Tarybos nario E. Kuturio ir mero V. Komskio ginčus apibūdino Tarybos narys Edvinas Kriščiūnas, pridurdamas, kad vadovaudamiesi vien principais niekas nieko nelaimės. Politikas sakė pasigendantis Vyriausybės atstovės įsikišimo į šį konfliktą. Jis pastebėjo, kad Savivaldybė turi gausybę specialistų, bet sprendimo projektas parengtas su daugybe netikslumų, kuriuos pastebėjo vienas E. Kuturys. E. Kriščiūnas nesigilino į politikų asmeniškumus ir įsiplieskusį konfliktą, tik pasiūlė baigti „kandžiotis“, užkasti karo kirvį ir pradėti konstruktyviai dirbti. Ar bus jo žodžiai išgirsti?
Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje I. Ričkuvienė politikus patikino neprivalanti Tarybai teikti išankstinių pastabų. Ji pridūrė, kad pateiktus sprendimo projektus kiek galėdama stengiasi peržiūrėti iš anksto. Vyriausybės atstovė teisinosi, kad du jos bendradarbiai šiuo metu nedirbą, tad jai vienai tenką prižiūrėti keturių savivaldybių Tarybas, todėl ji fiziškai negalinti peržiūrėti visų sprendimų projektų.
„Pamačiusi šį sprendimą dėl E. Kuturio, visiškai nesigilinau, padėjau į šoną. Priimsiu sprendimą, kai šis sprendimas bus priimtas, jį išnagrinėsiu ir tik tada pasakysiu, ar jis yra teisėtas, ar ne. Kitokiu požiūriu, o ypač politiniu, Vyriausybės atstovas sprendimų projektų nevertina“, – posėdyje aiškino I. Ričkuvienė.
Posėdžio pradžioje prisiekė ir darbą 5-ojo šaukimo Taryboje pradėjo naujas Tarybos narys – Ričardas Mažutis, Rambyno girininkijoje girininkas. Jis pakeitė į Tarybą išrinktą Alvidą Einikį, kuriam pavesta eiti Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite