Opozicijos lyderį išprašė iš Etikos komisijos pirmininkų

Daugiau nei dvi valandas trukusiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje pylėsi kritika, pagrindinis dialogas, kaip čia įprasta, vyko tarp mero Virginijaus Komskio ir opozicijos lyderio, darbiečio Edgaro Kuturio, kurie žarstė pastabas vienas kitam. Įsiterpdavo ir Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė. Vyriausybės atstovė kritikavo netinkamai parengtus sprendimų projektus.

Aršiausios diskusijos Tarbos posėdyje kilo tarp mero V. Komskio ir Tarybos nario E. Kuturio.

Piktinosi pašalinimu
Užbėgdami įvykiams už akių paminėsime, kad laukiamiausias klausimas buvo svarstomas posėdžio pabaigoje. Bendrojo ir juridinio skyriaus vyriausiosios specialistės Adelijos Truškauskienės parengtas sprendimo projektas vadinosi taip: „Dėl Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko pašalinimo iš užimamų pareigų“. Būtent žodis „pašalinti“ ir užkliuvo Vyriausybės atstovei I. Ričkuvienei.
Sprendimo projektą pradėjus taisyti posėdžio metu, Tarybos nariai pastebėjo, kad jame yra dar vienas klaidingas punktas. Patvirtinus pirminį sprendimo projekto variantą, Etikos komisijos pirmininkas E. Kuturys būtų šalinamas iš užimamų pareigų, kurių užimti nebegalėtų visą likusią šios Tarybos kadenciją. Klaidingi punktai buvo ištaisyti, svarstytas projektas su pakeitimais.
„Įdomu, ar jūs skaitėte Etikos komisijos nuostatus, kur yra parašyta, kad Etikos komisijos pirmininkas yra atstatydinamas, o ne nušalinamas ar pašalinamas. Ten tokių žodžių nėra. Yra parašyta „atstatydinamas“, – posėdyje sprendimo projektu piktinosi buvęs Etikos komisijos pirmininkas E. Kuturys.
Apskundė kolegos
Sprendimui atstatydinti iš Etikos komisijos pirmininkų E. Kuturį pritarė 12 Tarybos narių, tiek balsų pakako, kad E. Kuturys netektų minėtųjų pareigų. Komisijoje iki šiol buvo: pirmininkas E. Kuturys, pavaduotoja, Tarybos narė Ligita Kazlauskienė, Pagėgių seniūnaitis Stasys Zakaras, Tarybos narė Kristina Dvarvytienė, Pagėgių A. Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas.
Minėtieji nariai rugpjūčio 24 d. Pagėgių savivaldybės merui V. Komskiui ir Tarybai pateikė skundą, kuriame prašo Tarybą svarstyti E. Kuturio tinkamumą eiti Etikos komisijos pirmininko pareigas. Skundas argumentuojamas tuo, kad šis politikas viešai kritikavo Etikos komisijos narius, išreiškė viešą nepagarbą jiems. Skunde nurodyta ir daugiau abejonių dėl Etikos komisijos posėdžiuose priimtų sprendimų, dėl pirmininko E. Kuturio pozicijos bei galimo Etikos komisijos nuostatų nepaisymo.
Etikos komisija svarsto ir vertina Tarybos narių abejotinus viešus pasisakymus, abejotinus jų veiksmus, elgesį, visa kita, kas prieštarauja etikos normoms, nesuderinama su Tarybos nario vardu, pareigomis, veikla ir t. t. Dažniausiai pasitaiko, kad Tarybos narys nevykdo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo – balsuoja už finansinę paramą įstaigai, kurioje dirba pats ar artimi giminaičiai, nenusišalina, diskutuoja, balsuoja už sprendimą, susijusį su jo verslu, darboviete ir pan.
Visiškai nesigilino
„Na, nekaip atrodo šis vaizdelis“, – nesibaigiančią kritiką ir Tarybos nario E. Kuturio ir mero V. Komskio ginčus apibūdino Tarybos narys Edvinas Kriščiūnas, pridurdamas, kad vadovaudamiesi vien principais niekas nieko nelaimės. Politikas sakė pasigendantis Vyriausybės atstovės įsikišimo į šį konfliktą. Jis pastebėjo, kad Savivaldybė turi gausybę specialistų, bet sprendimo projektas parengtas su daugybe netikslumų, kuriuos pastebėjo vienas E. Kuturys. E. Kriščiūnas nesigilino į politikų asmeniškumus ir įsiplieskusį konfliktą, tik pasiūlė baigti „kandžiotis“, užkasti karo kirvį ir pradėti konstruktyviai dirbti. Ar bus jo žodžiai išgirsti?
Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje I. Ričkuvienė politikus patikino neprivalanti Tarybai teikti išankstinių pastabų. Ji pridūrė, kad pateiktus sprendimo projektus kiek galėdama stengiasi peržiūrėti iš anksto. Vyriausybės atstovė teisinosi, kad du jos bendradarbiai šiuo metu nedirbą, tad jai vienai tenką prižiūrėti keturių savivaldybių Tarybas, todėl ji fiziškai negalinti peržiūrėti visų sprendimų projektų.
„Pamačiusi šį sprendimą dėl E. Kuturio, visiškai nesigilinau, padėjau į šoną. Priimsiu sprendimą, kai šis sprendimas bus priimtas, jį išnagrinėsiu ir tik tada pasakysiu, ar jis yra teisėtas, ar ne. Kitokiu požiūriu, o ypač politiniu, Vyriausybės atstovas sprendimų projektų nevertina“, – posėdyje aiškino I. Ričkuvienė.
Posėdžio pradžioje prisiekė ir darbą 5-ojo šaukimo Taryboje pradėjo naujas Tarybos narys – Ričardas Mažutis, Rambyno girininkijoje girininkas. Jis pakeitė į Tarybą išrinktą Alvidą Einikį, kuriam pavesta eiti Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Simonas SKUTULAS

Hits: 27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite