Opozicijos lyderį išprašė iš Etikos komisijos pirmininkų

Daugiau nei dvi valandas trukusiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje pylėsi kritika, pagrindinis dialogas, kaip čia įprasta, vyko tarp mero Virginijaus Komskio ir opozicijos lyderio, darbiečio Edgaro Kuturio, kurie žarstė pastabas vienas kitam. Įsiterpdavo ir Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė. Vyriausybės atstovė kritikavo netinkamai parengtus sprendimų projektus.

Aršiausios diskusijos Tarbos posėdyje kilo tarp mero V. Komskio ir Tarybos nario E. Kuturio.

Piktinosi pašalinimu
Užbėgdami įvykiams už akių paminėsime, kad laukiamiausias klausimas buvo svarstomas posėdžio pabaigoje. Bendrojo ir juridinio skyriaus vyriausiosios specialistės Adelijos Truškauskienės parengtas sprendimo projektas vadinosi taip: „Dėl Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko pašalinimo iš užimamų pareigų“. Būtent žodis „pašalinti“ ir užkliuvo Vyriausybės atstovei I. Ričkuvienei.
Sprendimo projektą pradėjus taisyti posėdžio metu, Tarybos nariai pastebėjo, kad jame yra dar vienas klaidingas punktas. Patvirtinus pirminį sprendimo projekto variantą, Etikos komisijos pirmininkas E. Kuturys būtų šalinamas iš užimamų pareigų, kurių užimti nebegalėtų visą likusią šios Tarybos kadenciją. Klaidingi punktai buvo ištaisyti, svarstytas projektas su pakeitimais.
„Įdomu, ar jūs skaitėte Etikos komisijos nuostatus, kur yra parašyta, kad Etikos komisijos pirmininkas yra atstatydinamas, o ne nušalinamas ar pašalinamas. Ten tokių žodžių nėra. Yra parašyta „atstatydinamas“, – posėdyje sprendimo projektu piktinosi buvęs Etikos komisijos pirmininkas E. Kuturys.
Apskundė kolegos
Sprendimui atstatydinti iš Etikos komisijos pirmininkų E. Kuturį pritarė 12 Tarybos narių, tiek balsų pakako, kad E. Kuturys netektų minėtųjų pareigų. Komisijoje iki šiol buvo: pirmininkas E. Kuturys, pavaduotoja, Tarybos narė Ligita Kazlauskienė, Pagėgių seniūnaitis Stasys Zakaras, Tarybos narė Kristina Dvarvytienė, Pagėgių A. Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas.
Minėtieji nariai rugpjūčio 24 d. Pagėgių savivaldybės merui V. Komskiui ir Tarybai pateikė skundą, kuriame prašo Tarybą svarstyti E. Kuturio tinkamumą eiti Etikos komisijos pirmininko pareigas. Skundas argumentuojamas tuo, kad šis politikas viešai kritikavo Etikos komisijos narius, išreiškė viešą nepagarbą jiems. Skunde nurodyta ir daugiau abejonių dėl Etikos komisijos posėdžiuose priimtų sprendimų, dėl pirmininko E. Kuturio pozicijos bei galimo Etikos komisijos nuostatų nepaisymo.
Etikos komisija svarsto ir vertina Tarybos narių abejotinus viešus pasisakymus, abejotinus jų veiksmus, elgesį, visa kita, kas prieštarauja etikos normoms, nesuderinama su Tarybos nario vardu, pareigomis, veikla ir t. t. Dažniausiai pasitaiko, kad Tarybos narys nevykdo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo – balsuoja už finansinę paramą įstaigai, kurioje dirba pats ar artimi giminaičiai, nenusišalina, diskutuoja, balsuoja už sprendimą, susijusį su jo verslu, darboviete ir pan.
Visiškai nesigilino
„Na, nekaip atrodo šis vaizdelis“, – nesibaigiančią kritiką ir Tarybos nario E. Kuturio ir mero V. Komskio ginčus apibūdino Tarybos narys Edvinas Kriščiūnas, pridurdamas, kad vadovaudamiesi vien principais niekas nieko nelaimės. Politikas sakė pasigendantis Vyriausybės atstovės įsikišimo į šį konfliktą. Jis pastebėjo, kad Savivaldybė turi gausybę specialistų, bet sprendimo projektas parengtas su daugybe netikslumų, kuriuos pastebėjo vienas E. Kuturys. E. Kriščiūnas nesigilino į politikų asmeniškumus ir įsiplieskusį konfliktą, tik pasiūlė baigti „kandžiotis“, užkasti karo kirvį ir pradėti konstruktyviai dirbti. Ar bus jo žodžiai išgirsti?
Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje I. Ričkuvienė politikus patikino neprivalanti Tarybai teikti išankstinių pastabų. Ji pridūrė, kad pateiktus sprendimo projektus kiek galėdama stengiasi peržiūrėti iš anksto. Vyriausybės atstovė teisinosi, kad du jos bendradarbiai šiuo metu nedirbą, tad jai vienai tenką prižiūrėti keturių savivaldybių Tarybas, todėl ji fiziškai negalinti peržiūrėti visų sprendimų projektų.
„Pamačiusi šį sprendimą dėl E. Kuturio, visiškai nesigilinau, padėjau į šoną. Priimsiu sprendimą, kai šis sprendimas bus priimtas, jį išnagrinėsiu ir tik tada pasakysiu, ar jis yra teisėtas, ar ne. Kitokiu požiūriu, o ypač politiniu, Vyriausybės atstovas sprendimų projektų nevertina“, – posėdyje aiškino I. Ričkuvienė.
Posėdžio pradžioje prisiekė ir darbą 5-ojo šaukimo Taryboje pradėjo naujas Tarybos narys – Ričardas Mažutis, Rambyno girininkijoje girininkas. Jis pakeitė į Tarybą išrinktą Alvidą Einikį, kuriam pavesta eiti Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite