Opozicijos kaltinimai administracijos direktoriaus pavaduotojui

Opozicija sušaukė spaudos konferenciją, kurioje pareikalavo administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio ir jo sugyventinės Jūratės Balčytienės pasitraukimo iš Paičių melioracijos statinių naudotojų asociacijos bei V. Pozingio atstatydinimo iš administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų.

Po pateiktų kaltinimų Virgilijus Pozingis dar negalėjo pasakyti, kokių veiksmų planuoja imtis, nes VTEK sprendimą galima apskųsti per mėnesį.

Po pateiktų kaltinimų Virgilijus Pozingis dar negalėjo pasakyti, kokių veiksmų planuoja imtis, nes VTEK sprendimą galima apskųsti per mėnesį.

VTEK sprendimas
Sausio 6 dieną Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (toliau VTEK) nusprendė, kad Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, kuomet nenusišalino nuo interesų konfliktą keliančio savivaldybės sprendimo projekto derinimo. Tyrimo metu paaiškėjo, kad tarnautojas derino Šilutės rajono savivaldybės tarybai teiktą klausimą dėl partnerystės su Paičių melioracijos statinių naudotojų asociacija teikiant paraišką melioracijos statinių rekonstrukcijos projekto įgyvendinimui ir galimam jo kofinansavimui ateityje.
V. Pozingis yra minėtos asociacijos narys. Esant tokiai valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens pareigų priešpriešai, Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas suteikia viršenybę pareigai vengti interesų konflikto. Matydamas, jog turi derinti klausimą, susijusį su narystės ryšiais jį saistančia asociacija, V. Pozingis turėjo apie tai informuoti savo tiesioginį vadovą – Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorių – ir nusišalinti nuo bet kokių tolimesnių su minėtu klausimu susijusių veiksmų.
Tyrimą Komisija atliko Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario ir Kontrolės komiteto pirmininko Zigmanto Jauniaus pranešimo pagrindu.
Spaudos konferencija

Iš kairės: Šilutės rajono tarybos opozicijos nariai Vidmantas Gečas, Raimundas Ambrozaitis, Algirdas Gečas, Sandra Tamašauskienė ir Zigmantas Jaunius surengė spaudos konferenciją, kurioje pranešė apie siekį atstatydinti administracijos direktoriaus pavaduotoją Virgilijų Pozingį.

Iš kairės: Šilutės rajono tarybos opozicijos nariai Vidmantas Gečas, Raimundas Ambrozaitis, Algirdas Gečas, Sandra Tamašauskienė ir Zigmantas Jaunius surengė spaudos konferenciją, kurioje pranešė apie siekį atstatydinti administracijos direktoriaus pavaduotoją Virgilijų Pozingį.

Atsižvelgdama į šį VTEK sprendimą, Šilutės rajono tarybos opozicija surengė spaudos konferenciją, kurioje pareiškė, kad dėl padarytų pažeidimų V. Pozingis negali toliau eiti einamų pareigų. Opozicija pakvietė Šilutės rajono savivaldybės tarybą ir merą Vytautą Laurinaitį parodyti politinę valią ir, ryžtingai įvertinus neteisėtus V. Pozingio veiksmus, atstatydinti jį iš einamų pareigų, kaip praradusį Šilutės rajono savivaldybės tarybos politinį pasitikėjimą. Spaudos konferencijos organizatoriai pareiškė abejonę, ar Šilutės rajono savivaldybės tarybos valdančiajai daugumai, kurią sudaro Lietuvos socialdemokratų partijos, Tvarkos ir teisingumo partijos bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir visuomeninio komiteto „Už žmonių valdžią“ frakcijos, užteks politinės valios ir nuoširdaus noro išspręsti susidariusią teisinę situaciją. Mat Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai tik pradėjus tyrimą dėl galimo V. Pozingio veiksmų neteisėtumo, Šilutės rajono savivaldybės meras V. Laurinaitis savo įsakymu paskyrė V. Pozingį vadovauti darbo grupei dėl VšĮ Šilutės ligoninės ir VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro reorganizavimo. Opozicijos įsitikinimu viešus ir privačius interesus atvirai supainiojusiam valstybės tarnautojui negalėtų būti pavestos jokios atsakingos pareigos. Kita vertus, aukščiau paminėtas mero sprendimas galimai rodo, kad šiuo metu Šilutės rajono savivaldybėje susidariusi valdžios dauguma veikia bendrai ir galbūt dengia nešvarius valdančiosios koalicijos partnerių darbus. Pareiškimo autoriai pakvietė valdančiąją daugumą ir merą Vytautą Laurinaitį visai mūsų krašto bendruomenei parodyti, kad jie nesitaiksto ir nesitaikstys su tokia neigiama valdžios atstovų praktika dabar ir ateityje.
Ar bus toleruojami nusižengimai?
Paklausti, ką opozicijos atstovai norėtų matyti administracijos direktoriaus pavaduotojo poste vietoje Virgilijaus Pozingio, šie tikslaus atsakymo neturėjo. Pasak Savivaldybės tarybos opozicijos pirmininko Algirdo Gečo, tai valdančiosios daugumos prerogatyva, o jį papildęs Raimundas Ambrozaitis tvirtino, kad šiame poste norėtų matyti Šilutės krašto labui dirbantį žmogų. Komentuodama pareiškimą, Savivaldybės tarybos opozicijos pirmininko pavaduotoja Sandra Tamašauskienė tvirtino, kad opozicija nėra nusistačiusi prieš Paičių melioracijos statinių naudotojų asociaciją, tačiau Virgilijus Pozingis ir jo sugyventinė Jūratė Balčytienė šios asociacijos nariais būti neturėtų.
Opozicijos atstovas Zigmantas Jaunius paviešino dar vieną dokumentą, kuriuo opozicija kreipiasi į VTEK dėl Virgilijaus Pozingio ir Vlado Kainovaičio dalyvavimo svarstant Tarybos posėdyje klausimą dėl VšĮ Šilutės ligoninės ir VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro reorganizavimo. Pasak Z. Jauniaus, gali būti, kad ir čia kilo interesų konfliktas, nes V. Kainovaičio sutuoktinė ir V. Pozingio sugyventinė dirba reorganizuojamose įstaigose.
Spaudos konferencijos organizatoriai informavo kviečiantys Tarybą įvertinti VTEK priimtą sprendimą. Jeigu valdančioji dauguma neparodys valios spręsdama šią problemą, tai būsiąs signalas bendruomenei, jog valdančioji dauguma toleruoja nusižengimus. Pradėti tiesioginę interpeliaciją opozicija negali, nes joje tėra 8 nariai, o interpeliacijos pateikimui reikia surinkti 9 parašus.
Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, paklaustas, ką mano apie VTEK sprendimą, pasakė, kad jo apskundimui turįs mėnesį laiko. Jis teigė, kol kas neapsisprendęs, kokių veiksmų imsis. Virgilijų Pozingį labiausiai stebino, kad į šiuos reikalus painiojama jo sugyventinė.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • molis

    kas tie kaltinimai kaip nuo zasies vanduo apsikeičia kedes ir vel toliau sedi tose pačiose vietuose

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite