Opozicijos kaltinimai administracijos direktoriaus pavaduotojui

Opozicija sušaukė spaudos konferenciją, kurioje pareikalavo administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio ir jo sugyventinės Jūratės Balčytienės pasitraukimo iš Paičių melioracijos statinių naudotojų asociacijos bei V. Pozingio atstatydinimo iš administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų.

Po pateiktų kaltinimų Virgilijus Pozingis dar negalėjo pasakyti, kokių veiksmų planuoja imtis, nes VTEK sprendimą galima apskųsti per mėnesį.

Po pateiktų kaltinimų Virgilijus Pozingis dar negalėjo pasakyti, kokių veiksmų planuoja imtis, nes VTEK sprendimą galima apskųsti per mėnesį.

VTEK sprendimas
Sausio 6 dieną Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (toliau VTEK) nusprendė, kad Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, kuomet nenusišalino nuo interesų konfliktą keliančio savivaldybės sprendimo projekto derinimo. Tyrimo metu paaiškėjo, kad tarnautojas derino Šilutės rajono savivaldybės tarybai teiktą klausimą dėl partnerystės su Paičių melioracijos statinių naudotojų asociacija teikiant paraišką melioracijos statinių rekonstrukcijos projekto įgyvendinimui ir galimam jo kofinansavimui ateityje.
V. Pozingis yra minėtos asociacijos narys. Esant tokiai valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens pareigų priešpriešai, Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas suteikia viršenybę pareigai vengti interesų konflikto. Matydamas, jog turi derinti klausimą, susijusį su narystės ryšiais jį saistančia asociacija, V. Pozingis turėjo apie tai informuoti savo tiesioginį vadovą – Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorių – ir nusišalinti nuo bet kokių tolimesnių su minėtu klausimu susijusių veiksmų.
Tyrimą Komisija atliko Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario ir Kontrolės komiteto pirmininko Zigmanto Jauniaus pranešimo pagrindu.
Spaudos konferencija

Iš kairės: Šilutės rajono tarybos opozicijos nariai Vidmantas Gečas, Raimundas Ambrozaitis, Algirdas Gečas, Sandra Tamašauskienė ir Zigmantas Jaunius surengė spaudos konferenciją, kurioje pranešė apie siekį atstatydinti administracijos direktoriaus pavaduotoją Virgilijų Pozingį.

Iš kairės: Šilutės rajono tarybos opozicijos nariai Vidmantas Gečas, Raimundas Ambrozaitis, Algirdas Gečas, Sandra Tamašauskienė ir Zigmantas Jaunius surengė spaudos konferenciją, kurioje pranešė apie siekį atstatydinti administracijos direktoriaus pavaduotoją Virgilijų Pozingį.

Atsižvelgdama į šį VTEK sprendimą, Šilutės rajono tarybos opozicija surengė spaudos konferenciją, kurioje pareiškė, kad dėl padarytų pažeidimų V. Pozingis negali toliau eiti einamų pareigų. Opozicija pakvietė Šilutės rajono savivaldybės tarybą ir merą Vytautą Laurinaitį parodyti politinę valią ir, ryžtingai įvertinus neteisėtus V. Pozingio veiksmus, atstatydinti jį iš einamų pareigų, kaip praradusį Šilutės rajono savivaldybės tarybos politinį pasitikėjimą. Spaudos konferencijos organizatoriai pareiškė abejonę, ar Šilutės rajono savivaldybės tarybos valdančiajai daugumai, kurią sudaro Lietuvos socialdemokratų partijos, Tvarkos ir teisingumo partijos bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir visuomeninio komiteto „Už žmonių valdžią“ frakcijos, užteks politinės valios ir nuoširdaus noro išspręsti susidariusią teisinę situaciją. Mat Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai tik pradėjus tyrimą dėl galimo V. Pozingio veiksmų neteisėtumo, Šilutės rajono savivaldybės meras V. Laurinaitis savo įsakymu paskyrė V. Pozingį vadovauti darbo grupei dėl VšĮ Šilutės ligoninės ir VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro reorganizavimo. Opozicijos įsitikinimu viešus ir privačius interesus atvirai supainiojusiam valstybės tarnautojui negalėtų būti pavestos jokios atsakingos pareigos. Kita vertus, aukščiau paminėtas mero sprendimas galimai rodo, kad šiuo metu Šilutės rajono savivaldybėje susidariusi valdžios dauguma veikia bendrai ir galbūt dengia nešvarius valdančiosios koalicijos partnerių darbus. Pareiškimo autoriai pakvietė valdančiąją daugumą ir merą Vytautą Laurinaitį visai mūsų krašto bendruomenei parodyti, kad jie nesitaiksto ir nesitaikstys su tokia neigiama valdžios atstovų praktika dabar ir ateityje.
Ar bus toleruojami nusižengimai?
Paklausti, ką opozicijos atstovai norėtų matyti administracijos direktoriaus pavaduotojo poste vietoje Virgilijaus Pozingio, šie tikslaus atsakymo neturėjo. Pasak Savivaldybės tarybos opozicijos pirmininko Algirdo Gečo, tai valdančiosios daugumos prerogatyva, o jį papildęs Raimundas Ambrozaitis tvirtino, kad šiame poste norėtų matyti Šilutės krašto labui dirbantį žmogų. Komentuodama pareiškimą, Savivaldybės tarybos opozicijos pirmininko pavaduotoja Sandra Tamašauskienė tvirtino, kad opozicija nėra nusistačiusi prieš Paičių melioracijos statinių naudotojų asociaciją, tačiau Virgilijus Pozingis ir jo sugyventinė Jūratė Balčytienė šios asociacijos nariais būti neturėtų.
Opozicijos atstovas Zigmantas Jaunius paviešino dar vieną dokumentą, kuriuo opozicija kreipiasi į VTEK dėl Virgilijaus Pozingio ir Vlado Kainovaičio dalyvavimo svarstant Tarybos posėdyje klausimą dėl VšĮ Šilutės ligoninės ir VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro reorganizavimo. Pasak Z. Jauniaus, gali būti, kad ir čia kilo interesų konfliktas, nes V. Kainovaičio sutuoktinė ir V. Pozingio sugyventinė dirba reorganizuojamose įstaigose.
Spaudos konferencijos organizatoriai informavo kviečiantys Tarybą įvertinti VTEK priimtą sprendimą. Jeigu valdančioji dauguma neparodys valios spręsdama šią problemą, tai būsiąs signalas bendruomenei, jog valdančioji dauguma toleruoja nusižengimus. Pradėti tiesioginę interpeliaciją opozicija negali, nes joje tėra 8 nariai, o interpeliacijos pateikimui reikia surinkti 9 parašus.
Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, paklaustas, ką mano apie VTEK sprendimą, pasakė, kad jo apskundimui turįs mėnesį laiko. Jis teigė, kol kas neapsisprendęs, kokių veiksmų imsis. Virgilijų Pozingį labiausiai stebino, kad į šiuos reikalus painiojama jo sugyventinė.

Vaidotas VILKAS

Hits: 131

Vienas komentaras

  • molis

    kas tie kaltinimai kaip nuo zasies vanduo apsikeičia kedes ir vel toliau sedi tose pačiose vietuose

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite