Opozicijos kaltinimai administracijos direktoriaus pavaduotojui

Opozicija sušaukė spaudos konferenciją, kurioje pareikalavo administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio ir jo sugyventinės Jūratės Balčytienės pasitraukimo iš Paičių melioracijos statinių naudotojų asociacijos bei V. Pozingio atstatydinimo iš administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų.

Po pateiktų kaltinimų Virgilijus Pozingis dar negalėjo pasakyti, kokių veiksmų planuoja imtis, nes VTEK sprendimą galima apskųsti per mėnesį.

Po pateiktų kaltinimų Virgilijus Pozingis dar negalėjo pasakyti, kokių veiksmų planuoja imtis, nes VTEK sprendimą galima apskųsti per mėnesį.

VTEK sprendimas
Sausio 6 dieną Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (toliau VTEK) nusprendė, kad Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, kuomet nenusišalino nuo interesų konfliktą keliančio savivaldybės sprendimo projekto derinimo. Tyrimo metu paaiškėjo, kad tarnautojas derino Šilutės rajono savivaldybės tarybai teiktą klausimą dėl partnerystės su Paičių melioracijos statinių naudotojų asociacija teikiant paraišką melioracijos statinių rekonstrukcijos projekto įgyvendinimui ir galimam jo kofinansavimui ateityje.
V. Pozingis yra minėtos asociacijos narys. Esant tokiai valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens pareigų priešpriešai, Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas suteikia viršenybę pareigai vengti interesų konflikto. Matydamas, jog turi derinti klausimą, susijusį su narystės ryšiais jį saistančia asociacija, V. Pozingis turėjo apie tai informuoti savo tiesioginį vadovą – Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorių – ir nusišalinti nuo bet kokių tolimesnių su minėtu klausimu susijusių veiksmų.
Tyrimą Komisija atliko Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario ir Kontrolės komiteto pirmininko Zigmanto Jauniaus pranešimo pagrindu.
Spaudos konferencija

Iš kairės: Šilutės rajono tarybos opozicijos nariai Vidmantas Gečas, Raimundas Ambrozaitis, Algirdas Gečas, Sandra Tamašauskienė ir Zigmantas Jaunius surengė spaudos konferenciją, kurioje pranešė apie siekį atstatydinti administracijos direktoriaus pavaduotoją Virgilijų Pozingį.

Iš kairės: Šilutės rajono tarybos opozicijos nariai Vidmantas Gečas, Raimundas Ambrozaitis, Algirdas Gečas, Sandra Tamašauskienė ir Zigmantas Jaunius surengė spaudos konferenciją, kurioje pranešė apie siekį atstatydinti administracijos direktoriaus pavaduotoją Virgilijų Pozingį.

Atsižvelgdama į šį VTEK sprendimą, Šilutės rajono tarybos opozicija surengė spaudos konferenciją, kurioje pareiškė, kad dėl padarytų pažeidimų V. Pozingis negali toliau eiti einamų pareigų. Opozicija pakvietė Šilutės rajono savivaldybės tarybą ir merą Vytautą Laurinaitį parodyti politinę valią ir, ryžtingai įvertinus neteisėtus V. Pozingio veiksmus, atstatydinti jį iš einamų pareigų, kaip praradusį Šilutės rajono savivaldybės tarybos politinį pasitikėjimą. Spaudos konferencijos organizatoriai pareiškė abejonę, ar Šilutės rajono savivaldybės tarybos valdančiajai daugumai, kurią sudaro Lietuvos socialdemokratų partijos, Tvarkos ir teisingumo partijos bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir visuomeninio komiteto „Už žmonių valdžią“ frakcijos, užteks politinės valios ir nuoširdaus noro išspręsti susidariusią teisinę situaciją. Mat Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai tik pradėjus tyrimą dėl galimo V. Pozingio veiksmų neteisėtumo, Šilutės rajono savivaldybės meras V. Laurinaitis savo įsakymu paskyrė V. Pozingį vadovauti darbo grupei dėl VšĮ Šilutės ligoninės ir VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro reorganizavimo. Opozicijos įsitikinimu viešus ir privačius interesus atvirai supainiojusiam valstybės tarnautojui negalėtų būti pavestos jokios atsakingos pareigos. Kita vertus, aukščiau paminėtas mero sprendimas galimai rodo, kad šiuo metu Šilutės rajono savivaldybėje susidariusi valdžios dauguma veikia bendrai ir galbūt dengia nešvarius valdančiosios koalicijos partnerių darbus. Pareiškimo autoriai pakvietė valdančiąją daugumą ir merą Vytautą Laurinaitį visai mūsų krašto bendruomenei parodyti, kad jie nesitaiksto ir nesitaikstys su tokia neigiama valdžios atstovų praktika dabar ir ateityje.
Ar bus toleruojami nusižengimai?
Paklausti, ką opozicijos atstovai norėtų matyti administracijos direktoriaus pavaduotojo poste vietoje Virgilijaus Pozingio, šie tikslaus atsakymo neturėjo. Pasak Savivaldybės tarybos opozicijos pirmininko Algirdo Gečo, tai valdančiosios daugumos prerogatyva, o jį papildęs Raimundas Ambrozaitis tvirtino, kad šiame poste norėtų matyti Šilutės krašto labui dirbantį žmogų. Komentuodama pareiškimą, Savivaldybės tarybos opozicijos pirmininko pavaduotoja Sandra Tamašauskienė tvirtino, kad opozicija nėra nusistačiusi prieš Paičių melioracijos statinių naudotojų asociaciją, tačiau Virgilijus Pozingis ir jo sugyventinė Jūratė Balčytienė šios asociacijos nariais būti neturėtų.
Opozicijos atstovas Zigmantas Jaunius paviešino dar vieną dokumentą, kuriuo opozicija kreipiasi į VTEK dėl Virgilijaus Pozingio ir Vlado Kainovaičio dalyvavimo svarstant Tarybos posėdyje klausimą dėl VšĮ Šilutės ligoninės ir VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro reorganizavimo. Pasak Z. Jauniaus, gali būti, kad ir čia kilo interesų konfliktas, nes V. Kainovaičio sutuoktinė ir V. Pozingio sugyventinė dirba reorganizuojamose įstaigose.
Spaudos konferencijos organizatoriai informavo kviečiantys Tarybą įvertinti VTEK priimtą sprendimą. Jeigu valdančioji dauguma neparodys valios spręsdama šią problemą, tai būsiąs signalas bendruomenei, jog valdančioji dauguma toleruoja nusižengimus. Pradėti tiesioginę interpeliaciją opozicija negali, nes joje tėra 8 nariai, o interpeliacijos pateikimui reikia surinkti 9 parašus.
Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, paklaustas, ką mano apie VTEK sprendimą, pasakė, kad jo apskundimui turįs mėnesį laiko. Jis teigė, kol kas neapsisprendęs, kokių veiksmų imsis. Virgilijų Pozingį labiausiai stebino, kad į šiuos reikalus painiojama jo sugyventinė.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • molis

    kas tie kaltinimai kaip nuo zasies vanduo apsikeičia kedes ir vel toliau sedi tose pačiose vietuose

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite