Opozicija nori išvyti „iškylautojus“ iš postų

Gegužės pirmosios įvykių Šilutės uoste atgarsiai sulaukė Šilutės r. tarybos opozicijos įvertinimo. Spaudos konferencijoje išplatintame 12-os Tarybos narių pasirašytame pareiškime reikalaujama, kad Saulius Stankevičius, Juozas Sauspreškis, Darijus Pundžius, Algimantas Čeponis ir Tomas Budrikis atsistatydintų iš einamų pareigų. Spaudos konferencijos pabaigoje į mažąją Savivaldybės posėdžių salę užėjęs S. Stankevičius pažadėjo kitą savaitę pats surengti spaudos konferenciją ir išsakyti savo poziciją dėl gegužės 1 d. incidento Šilutės uoste.

Iš kairės: spaudos konferenciją surengę Tarybos opozicijos atstovai E. Vitkauskas, D. Žebelienė, A. Jakas ir A. Gečas teigė, kad gegužės 1 d. Šilutės uoste įvykusiame konflikte dalyvavę asmenys turėtų netekti užimamų postų.

 

Spaudos konferenciją surengę Tarybos opozicijos atstovai Edvardas Vitkauskas, Daiva Žebelienė, Tarybos mažumos lyderis Arvydas Jakas ir jo pavaduotojas Algirdas Gečas prisipažino, kad visą informaciją gavę iš žiniasklaidos, todėl gali remtis tik tomis viešomis publikacijomis. Šilutės r. savivaldybės tarybos mažuma viešai pranešė smerkianti Savivaldybės tarybos nario ir Darbo partijos Šilutės skyriaus lyderio Sauliaus Stankevičiaus, įsivėlusio į šių metų gegužės 1-osios nakties rezonansinius įvykius Šilutės prieplaukoje, elgesį. Opozicijos žiniomis, šiame konflikte, be jo, dalyvavę ir Tarybos Darbo partijos frakcijos nariai Juozas Sauspreškis, Darijus Pundžius, Algimantas Čeponis bei Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Budrikis ir dar keli su šia partija susiję asmenys.
Spaudos konferencijos organizatoriai pabrėžė, kad Tarybos nariai bei Savivaldybės administracijos vadovas galbūt pažeidė viešąją tvarką ir chuliganiškais veiksmais galėję padaryti ir nusikalstamą veiką. Be to, jie pasišalinę iš įvykio vietos, nelaukdami pagalbos tarnybų, policijos pareigūnų ir nesuteikė pagalbos nukentėjusiam piliečiui. Dėl šio konflikto pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuris ir nustatys kiekvieno incidento dalyvio veiksmus ir suformuluos kaltinimus.
Pareiškime, kurį perskaitė ir išplatino opozicija, teigiama: „Mes, Šilutės rajono savivaldybės tarybos mažumos (opozicijos) nariai, atsakingai įvertinę situaciją, kai Šilutės rajono savivaldybės tarybos Darbo partijos frakcijos nariai ir jos deleguotas politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas, savivaldybės administracijos direktorius savo veiksmais pažemino savivaldybės tarybos ir savivaldybės administracijos vardą, neatliko savo pareigų ir pažeidė gyventojų teises bei viešuosius interesus, pareiškiame, kad minėti politikai privalo atsistatydinti iš dabar jų einamų pareigų: Saulius Stankevičius – iš Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojo, Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotojo, Juozas Sauspreškis – iš Socialinių reikalų komiteto pirmininko, Etikos komisijos pirmininko ir komisijos nario, Darijus Pundžius – iš Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininko, Antikorupcijos komisijos pirmininko, Algimantas Čeponis – iš Administracinės komisijos pirmininko, Tomas Budrikis – iš Savivaldybės administracijos direktoriaus.“
Spaudos konferencija baigėsi aukščiau minėtuoju pareiškimu. Tarybos narė Daiva Žebelienė pridūrė, kad, jos nuomone, įvertinti įvykius uoste ir pareikšti savo nuomonę turėtų visų partijų atstovai. A. Jakas pridėjo, jog tikėjosi sulaukti informacijos iš pačios Darbo partijos. Anot E. Vitkausko, politikų veiksmai pastatė į nepatogią padėtį visą Šilutę, o administracijos direktorius Tomas Budrikis pirmasis turėjo pasirūpinti, kad būtų užtikrinta viešoji tvarka ir suteikti visą galimą paramą policijai. Administracijos direktoriui galioja valstybės tarnybos etikos principai ir, jeigu taip būtų atsitikę, sakykim, kurios nors mokyklos direktoriui, jo karjeros likimas būtų labai neaiškus. Opozicija neatmetė galimybės reikšti nepasitikėjimą visai valdančiajai daugumai.
Paskutinėmis spaudos konferencijos minutėmis į salę įėjo Saulius Stankevičius. „Aš šiai dienai nesu nei apklaustas, nei kaltinamas“, – pareiškė jis. Dėl rezonansinio įvykio uoste S. Stankevičius pažadėjo rengti spaudos konferenciją kitą savaitę.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • šilutiškė

    Su šiuo fain įvykiu galima sieti ir gen. prokuroro istoriją, kai partrenkė automobiliu moteriškę. Seimo narys J. Sabatauskas per televiziją teigė, kad ir ir šalims susitaikius, būna kaltojo prisipažinimas, kad padarė blogai, o tokia dėmė prokuroro reputacijai jau neleidžia jam likti šiame poste. Tai ir mūsų ereliai, pabėgę iš įvykio vietos, pasielgė netinkamai, to niekas nepaneigs, o bandymas įrodyti, kad tas žmogus du kartus pats įkrito į ledinį vandenį, nors buvo blaivus… Ponai, nejuokinkite mūsų. Esate bailiai, chuliganai. Į etiką nusivalėte kojas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite