Opozicija nori išvyti „iškylautojus“ iš postų

Gegužės pirmosios įvykių Šilutės uoste atgarsiai sulaukė Šilutės r. tarybos opozicijos įvertinimo. Spaudos konferencijoje išplatintame 12-os Tarybos narių pasirašytame pareiškime reikalaujama, kad Saulius Stankevičius, Juozas Sauspreškis, Darijus Pundžius, Algimantas Čeponis ir Tomas Budrikis atsistatydintų iš einamų pareigų. Spaudos konferencijos pabaigoje į mažąją Savivaldybės posėdžių salę užėjęs S. Stankevičius pažadėjo kitą savaitę pats surengti spaudos konferenciją ir išsakyti savo poziciją dėl gegužės 1 d. incidento Šilutės uoste.

Iš kairės: spaudos konferenciją surengę Tarybos opozicijos atstovai E. Vitkauskas, D. Žebelienė, A. Jakas ir A. Gečas teigė, kad gegužės 1 d. Šilutės uoste įvykusiame konflikte dalyvavę asmenys turėtų netekti užimamų postų.

 

Spaudos konferenciją surengę Tarybos opozicijos atstovai Edvardas Vitkauskas, Daiva Žebelienė, Tarybos mažumos lyderis Arvydas Jakas ir jo pavaduotojas Algirdas Gečas prisipažino, kad visą informaciją gavę iš žiniasklaidos, todėl gali remtis tik tomis viešomis publikacijomis. Šilutės r. savivaldybės tarybos mažuma viešai pranešė smerkianti Savivaldybės tarybos nario ir Darbo partijos Šilutės skyriaus lyderio Sauliaus Stankevičiaus, įsivėlusio į šių metų gegužės 1-osios nakties rezonansinius įvykius Šilutės prieplaukoje, elgesį. Opozicijos žiniomis, šiame konflikte, be jo, dalyvavę ir Tarybos Darbo partijos frakcijos nariai Juozas Sauspreškis, Darijus Pundžius, Algimantas Čeponis bei Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Budrikis ir dar keli su šia partija susiję asmenys.
Spaudos konferencijos organizatoriai pabrėžė, kad Tarybos nariai bei Savivaldybės administracijos vadovas galbūt pažeidė viešąją tvarką ir chuliganiškais veiksmais galėję padaryti ir nusikalstamą veiką. Be to, jie pasišalinę iš įvykio vietos, nelaukdami pagalbos tarnybų, policijos pareigūnų ir nesuteikė pagalbos nukentėjusiam piliečiui. Dėl šio konflikto pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuris ir nustatys kiekvieno incidento dalyvio veiksmus ir suformuluos kaltinimus.
Pareiškime, kurį perskaitė ir išplatino opozicija, teigiama: „Mes, Šilutės rajono savivaldybės tarybos mažumos (opozicijos) nariai, atsakingai įvertinę situaciją, kai Šilutės rajono savivaldybės tarybos Darbo partijos frakcijos nariai ir jos deleguotas politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas, savivaldybės administracijos direktorius savo veiksmais pažemino savivaldybės tarybos ir savivaldybės administracijos vardą, neatliko savo pareigų ir pažeidė gyventojų teises bei viešuosius interesus, pareiškiame, kad minėti politikai privalo atsistatydinti iš dabar jų einamų pareigų: Saulius Stankevičius – iš Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojo, Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotojo, Juozas Sauspreškis – iš Socialinių reikalų komiteto pirmininko, Etikos komisijos pirmininko ir komisijos nario, Darijus Pundžius – iš Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininko, Antikorupcijos komisijos pirmininko, Algimantas Čeponis – iš Administracinės komisijos pirmininko, Tomas Budrikis – iš Savivaldybės administracijos direktoriaus.“
Spaudos konferencija baigėsi aukščiau minėtuoju pareiškimu. Tarybos narė Daiva Žebelienė pridūrė, kad, jos nuomone, įvertinti įvykius uoste ir pareikšti savo nuomonę turėtų visų partijų atstovai. A. Jakas pridėjo, jog tikėjosi sulaukti informacijos iš pačios Darbo partijos. Anot E. Vitkausko, politikų veiksmai pastatė į nepatogią padėtį visą Šilutę, o administracijos direktorius Tomas Budrikis pirmasis turėjo pasirūpinti, kad būtų užtikrinta viešoji tvarka ir suteikti visą galimą paramą policijai. Administracijos direktoriui galioja valstybės tarnybos etikos principai ir, jeigu taip būtų atsitikę, sakykim, kurios nors mokyklos direktoriui, jo karjeros likimas būtų labai neaiškus. Opozicija neatmetė galimybės reikšti nepasitikėjimą visai valdančiajai daugumai.
Paskutinėmis spaudos konferencijos minutėmis į salę įėjo Saulius Stankevičius. „Aš šiai dienai nesu nei apklaustas, nei kaltinamas“, – pareiškė jis. Dėl rezonansinio įvykio uoste S. Stankevičius pažadėjo rengti spaudos konferenciją kitą savaitę.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • šilutiškė

    Su šiuo fain įvykiu galima sieti ir gen. prokuroro istoriją, kai partrenkė automobiliu moteriškę. Seimo narys J. Sabatauskas per televiziją teigė, kad ir ir šalims susitaikius, būna kaltojo prisipažinimas, kad padarė blogai, o tokia dėmė prokuroro reputacijai jau neleidžia jam likti šiame poste. Tai ir mūsų ereliai, pabėgę iš įvykio vietos, pasielgė netinkamai, to niekas nepaneigs, o bandymas įrodyti, kad tas žmogus du kartus pats įkrito į ledinį vandenį, nors buvo blaivus… Ponai, nejuokinkite mūsų. Esate bailiai, chuliganai. Į etiką nusivalėte kojas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Nuo sausio  brangiau mokėsime už komunalinių atliekų tvarkymą?

Šią savaitę Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose vietos politikai svarsto, ar didinti mokesčius už komunalinių atliekų tvarkymą. Tikslas – patvirtinti naujus Šilutės r. savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus dėl pasikeitusių įkainių. UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro 2020 m. spalio 28 d. valdybos sprendimu nuo 2021 m. sausio 1 d. Šilutės rajono savivaldybei nustatytas 44,13 Eur/t su PVM „vartų mokestis“. Pagal atliktus skaičiavimus Šilutės rajono savivaldybės „vartų mokestis“ už komunalinių

Taip pat skaitykite