Nuo sausio 1 d. antibiotikai kompensuojami 100 proc.

Antibiotikai, esantys B sąraše, kuriame esantys vaistiniai preparatai buvo kompensuojami tik vaikams ir socialiai remtiniems asmenims kompensuojant 50 procentų bazinės (valstybės kompensuojamosios) kainos, perkeliami į A sąrašą ir nuo 2024 m. sausio 1 d. tokių vaistinių preparatų bazinė kaina visiems pacientams pagal nurodytas skyrimo sąlygas bus kompensuojama 100 procentų.

„Siekiant pagerinti sveikatos paslaugų prieinamumą parengtos Antimikrobinių vaistinių preparatų vartojimo rekomendacijos bei  sudarytos galimybės kompensuojamuosius antibiotikus skirti platesniam pacientų, kuriems šie vaistai būtini, ratui. Vaistai bus kompensuojami ne tik vaikams, pensinio amžiaus asmenims ir neįgaliesiems – antibiotikai bus kompensuojami visiems pacientams, kuriems šie vaistai būtini. Taip bus užtikrinamas visų pacientų lygiateisiškumas į vienodą sveikatos apsaugą“, – sako sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.

Nuo kitų metų pradžios bus kompensuojami visi antibiotikai, skirti ūminėms viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms, ūminio bronchito, ausies infekcinėms ligoms, bakterijų sukeltų ligų, endokardito, odos ir paodžio audinių infekcinių ligų gydymui ir t. t.

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu iš kompensuojamųjų vaistų B sąrašo į A sąrašą bus perkelti šie preparatai: Amoxicillinum, Amoxicillinum et Acidum clavulanicum, Azitromycinum, Benzylpenicillinum, Cefadroxilum, Clarithromycinum, Doxycyclinum, Erythromycinum, Metronidazolum, Nitrofurantoinum, Phenoxymethylpenicillinum, Sultamicillinum, Sulfadiazidum argentum, Sulfamethoxazolum et Trimethoprinum, Nystatinum. Šiam sprendimui įgyvendinti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo bus skirta apie 2 mln. Eurų.

Antibiotikų perkėlimas ir rekomendacijų paruošimas buvo patikėtas ekspertų darbo grupei, kuriai vadovavo prof. dr. Romaldas Mačiulaitis. Šią darbo grupę sudarė laboratorinės medicinos gydytojai, gydytojai mikrobiologai, šeimos gydytojai, gydytojai nefrologai, infekcinių ligų gydytojai, gydytojai gastroenterologai ir SAM specialistai.

Antimikrobinių vaistinių preparatų vartojimo rekomendacijos yra skirtos Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigų, teikiančių pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas, šeimos gydytojams ir gydytojams specialistams, kurie savo praktikoje išrašo antimikrobinius vaistinius preparatus.

Šiuo metu į A sąrašą įrašyti vaistai įvairioms ligoms (pavyzdžiui, onkologinei ligai, tuberkuliozei, cukriniam diabetui, epilepsijai, astmai, šizofrenijai, išsėtinei sklerozei, kraujo krešėjimo sutrikimams) gydyti. Jie gali būti skiriami visiems apdraustiesiems, sergantiems šiame sąraše nurodytomis ligomis, atsižvelgiant į numatytas skyrimo sąlygas. Visų į šį sąrašą įrašytų vaistų bazinės kainos yra kompensuojamos 100 procentų.

Į B sąrašą įrašyti vaistai skiriami tam tikrų socialinių grupių asmenims (pavyzdžiui, vaikams, pensininkams, neįgaliesiems ir kt.), kurių finansinės galimybės įsigyti vienų ar kitų vaistų yra mažesnės nei kitų apdraustųjų, atsižvelgiant į vaistų registruotas indikacijas. Šio sąrašo vaistų, skirtų vaikams ir neįgaliesiems, bazinės kainos kompensuojamos 100 proc., o vaistų, skirtų pensininkams ir sumažėjusio 30-40 proc. darbingumo neįgaliesiems gydyti, – 50 procentų.

SAM Komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Automobilio pirkimas: kaip VIN patikra padeda išvengti prastų sandorių?

automobilio

Pirkdami naudotą automobilį galime susidurti su daugybe nežinomųjų, ypač susijusių su automobilio istorija ir būkle. Todėl prieš dedant parašą ant naudoto automobilio pirkimo-pardavimo sutarties ypač svarbu įvertinti realią automobilio būklę. Vienas iš pagrindinių įrankių, padedančių tą padaryti, yra VIN patikra. Kas yra VIN? VIN (angl. Vehicle Identification Number) yra unikalus, iš 17 simbolių sudarytas transporto priemonės identifikavimo numeris, kuris suteikiamas kiekvienam automobiliui dar jo gamybos metu. VIN kodas transporto priemonei yra kaip asmens kodas žmogui. Tačiau jei asmens kode galima

Kaip BB kremas gali supaprastinti jūsų rytinę rutiną

Daugeliui rytinė rutina yra lenktynės su laiku. Ruošiantis darbui, sprendžiant šeimos reikalus ar tiesiog tvarkant asmenines užduotis, svarbi kiekviena minutė. BB kremo įtraukimas į kasdienį grožio režimą gali supaprastinti makiažo procesą, sutaupyti laiko ir užtikrinti, kad išeisite puikios išvaizdos. Šiame straipsnyje aptariama, kaip BB kremas gali pakeisti situaciją keliaujantiems ar minimalistinį grožį mėgstantiems žmonėms. „Viskas viename“ stebuklas BB kremas, sutrumpintai vadinamas „grožio balzamu“ arba „balzamu nuo dėmių“, yra kur kas daugiau nei tik makiažo pagrindas. Tai universalus, daugiafunkcis produktas, kuris

Lietuviškuose elektroniniuose receptuose išrašytus vaistus jau galima įsigyti ir Latvijoje, Lenkijoje

Lietuvos gyventojai elektroniniuose receptuose išrašytus receptinius vaistinius preparatus jau gali įsigyti ir užsienyje – pirmiausiai kaimyninėse Latvijoje ir Lenkijoje, o visai netrukus ir kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Registrų centras, bendradarbiaudamas su Sveikatos apsaugos ministerija, įgyvendino Lietuvos nacionalinio E. sveikatos kontaktų centro informacinės sistemos (LNKC IS) sukūrimo ir įdiegimo projektą. LNKC veikia bendroje Europos Sąjungos sveikatos duomenų apsikeitimo infrastruktūroje, kuri užtikrina ES gyventojų tarpvalstybinį el. receptų ir pacientų suvestinių apsikeitimą. Sukurtas funkcionalumas leidžia Lietuvai keistis el. recepto duomenimis visoje ES,

Taip pat skaitykite