Nuo pirmadienio mokiniai mokysis nuotoliniu būdu

Šalyje plintant koronaviruso infekcijai (COVID-19) sustabdytas visų švietimo įstaigų – darželių, mokyklų, universitetų – darbas. Kol moksleiviai džiaugiasi paankstintomis pavasario atostogomis, mokyklų vadovai ieško būdų, kaip tęsti mokymąsi. Viena iš galimybių – mokymasis nuotoliniu būdu.

Atostogos – ruošai

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė „Pamarį“ informavo, kad šiuo metu Šilutės r. švietimo įstaigose ugydmo procesas nevyksta. Iki kovo 27-osios moksleiviai išleisti šv. Velykų atostogų. Per šį laikotarpį pedagogai ruošiasi nuotoliniam mokymui, kurį planuojama pradėti jau šį pirmadienį,  kovo 30 d.

„Mokyklos per šį atostogų laikotarpį renka duomenis iš mokinių, kokias galimybes jie turi, planuoja, kaip bus vykdomas šis procesas. Mokykla turi būti parengusi vieningą sistemą, kad nebūtų taip, kad kiekvienas mokytojas užduotis siųs atskiroje platformoje.  Parengtas priemonių planas“, – sakė „Pamariui“ D. Butvydienė.

Tėvai informuojami apie tolesnį darbą, kokios mokymuisi pasirinktos platformos. Renkama informacija, kiek mokinių neturi kompiuterių ar galimybių prisijungti.   „Aiškinamasi, o vėliau bus svarstoma, ką daryti. Galbūt mokyklos dalins savo kompiuterius, planšetes. Jei reikės interneto ryšio, bandysime pirkti modemų, kad visi mokiniai turėtų galimybę mokytis iš namų“, – kalbėjo D. Butvydienė.

Žinoma, kad dalis pamokų medžiagos bus talpinama TAMO dienynuose, pasitelkdami vaizdo programas mokiniai galės stebėti mokytojų pateiktą informaciją.

Anot D. Butvydienės, problemos pasimatys pradėjus taikyti nuotolinį mokymą.

Tėvams linki sąmoningumo

Karantino metu dalis tėvų nedirba ir užsiima vaikų priežiūra, o kiti priversti ir toliau dirbti. Ta dalis tėvų privalo ieškoti auklės, o nuo kovo 30-osios ir korepetitoriaus. Tokių tėvų nuogąstavimų išklauso ir Švietimo skyriaus specialistai.  „Net neprasidėjus nuotoliniam ugdymo procesui, ateina laiškai, kad tėvams ant pečių užkraunamas ugdymo procesas. Tėvai turėtų būti tolerantiškesni ir bent sulaukti tokio ugdymo proceso pradžios… Žinoma, tėvams tikrai reikės daugiau su vaikais padirbėti“, – patikino Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja. D. Butvydienė prašo tėvų būti tolerantiškesniais. Ši situacija, anot jos, visiems ekstremali ir kiekvienas pagal galimybes ir norą turi padėti vaikams. Nors pamokos vyks nuotoliniu būdu – bendraujant su pedagogais, tačiau mokiniai turės mokytis ir savarankiškai.

Mokyklos ruošiasi

Kaip sekasi Šilutės r. mokyklos ruoštis nuotoliniam mokymuisi?

Šilutės M. Jankaus pagrindinė mokykla.

Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius informavo, kad šiam etapui ruošiasi visa mokyklos bendruomenė. Taip pat neslėpė, kad nėra lengva pasiruošti mokyti ir mokytis per atstumą.

„Viskas sudėtingiau: palaikyti ryšį, surengti konferenciją, surinkti vaikų nuomones,  išsiaiškinti jų poreikius. Visa tai vyksta, dirbame net daugiau negu įprastu būdu. Jau galutinai apsisprendėme, kurią platformą rinktis nuotoliniam mokymui“, – sakė Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos vadovas.

Mokiniai su mokytojais bendraus elektroniniais laiškais, telefonu, informacija juos pasieks ir per TAMO dienyną. Pasak A. Astasevičiaus, yra daug programėlių, kuriomis tiek vaikai, tiek mokytojai kasdien naudojasi, todėl ir šios bus panaudotos ryšiui palaikyti. Taip pat pamokas vaikai galės matyti ir vaizdu, jos bus transliuojamos per ZOOM programą.

M. Jankaus pagrindinės mokyklos bendruomenė taip pat renka informaciją apie vaikų pasiruošimą mokymuisi nuotoliniu būdu. „Žinome, kurie neturi įrankių, tačiau skaičiai kasdien kinta. Vieni įsigija, dėl kitų, kurie iš daugiavaikių šeimų, sprendžiama“, – sakė A. Astasevičius.

Jam antrino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laima Aušrienė: „Ruošiamės. Daug nurodymų, tačiau turiu viltį, kad viskas bus gerai. Svarbiausia, kad būtume sveiki ir geros nuotaikos. Sąlygos sudarytos, tik reikia norėti dirbti. Žinoma, daugelis – pikti, tačiau reikia žiūrėti pozityviai ir tikėtis, kad bus geriau“.

Trūksta kompiuterių

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Rima Poškienė patikino, kad nuotolinio ugdymo procesui pasiruošta, tačiau neslėpė nerimo dėl ateities.

„Nerimo yra, bet jau galimybę prisijunti visi mūsų vaikai turi. Tik kaip sistema veiks, kai viskas susijungs? Mes esame kaimiškoji mokykla, vaikai gyvena tokiu atstumu, kad ne visada būna geras ryšys. Manau, pirma savaitė parodys visus trūkumus, tuomet mėginsime juos šalinti“, – sakė R. Poškienė.

Dalis „Saulės“ gimnazijos pedagogų pamokas mokiniams rengs ir pasitelkdami vaizdo skambučius. Tokios pamokos bus skirtos vyresniems mokiniams, kurie mokosi mažesnėse grupėse. Jiems tai nėra naujiena, mat vaizdo pamokos vykdavo ir anksčiau, pavyzdžiui, susirgus mokytojui.  Pagrindinė problema, anot gimnazijos direktorės pavaduotojos, trūksta kompiuterių. Labiausiai jų reikia šeimoms, kurios augina tris ar daugiau vaikų. „Šiuo metu sprendžiama, ar reikia papildomų kompiuterių. Yra apie 20 tokių šeimų. Galėsime panaudoti ir dalį mokyklos rezervo“, – sakė R. Poškienė, patikinusi, kad nuo pirmadienio šioje gimnazijoje pamokos nuotoliniu būdu vyks pagal tvarkaraštį.

Žemaičių Naumiestyje

Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorė Vilma Bartušienė sakė, kad mokslas nuotoliniu būdu yra iššūkis ir administracijai, ir mokytojams, ir mokiniams „Tačiau jau aišku, kaip ir kokiu būdu dirbsime. Deriname techninius dalykus, kaip aprūpinti mokinius, užtikrinti interneto prieigą. Taip pat ir mokytojams stengiamės užtikrinti patogias darbo sąlygas. Mums žinoma 15 mokinių, kurie neturi namuose kompiuterio, o 5 neturi interneto prieigos. Ieškosime galimybių, kaip padėti ir toms šeimoms. Darysime taip, kad visi mokiniai būtų pasirengę dirbti nuotoliniu būdu“, – kalbėjo direktorė.

Vydūno gimnazijoje

Šilutės Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė patikino, kad visi gimnazijos pedagogai yra susipažinę su įvairiomis nuotolinio mokymosi galimybėmis. „Mokytojai daug skaito, gilinasi, kaip reikia vykdyti tai pasitelkus įvairių priemonių. Iki šiol mes tokios patirties neturėjome. Nebent vieną ar kitą vaizdo konferenciją… Pedagogai, kuriems nebūtinos vaizdo pamokos, gali naudotis ir elektroniniu paštu, TAMO dienyno galimybėmis ir kitomis. Apsvarstėme, kad vaikams bus nusiųstos užduotys ir nustatytas terminas, per kiek jas reikia atlikti“, – kalbėjo M. Stirbienė.

Viktorija SKUTULIENĖ

Ir po atostogų mokyklos ir gimnazijos liks tuščios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite