Nevažiuokite į Rusnę be reikalo

stop-02Jau skelbėme, kad pirmadienio rytą ant krašto kelio Šilutė – Rusnė, kur yra beveik 400 metrų ilgio potvynio apsemiama atkarpa, ant važiuojamosios kelio dalies tyvuliavo 12 cm vandens. Tiek vandens automobiliai dar įveikdavo patys. Nuo trečiadienio pervažiuoti apsemtą kelio atkarpą padeda kelininkai.

vezikas-02-aktuaLengvuosius automobilius tralu per užlietą kelią veža ir vienas Rusnės seniūnijos traktorius. Rusnės seniūnę Dalią Drobnienę telefonu kalbinome kaip tik atvykusią, anot jos pačios, „pakeisti traktorininką“.

„Negi seniūnė pati keis traktorininką?..“ – nusistebime. Ši ne iš kelmo spirta moteriškė atrėžia: „Jeigu reiks, tai ir pakeisiu!..“ Tikriausiai, bet kol kas dar neprireikė, seniūnė atveža traktoriaus vairuotojus. Eugenijus Paulauskas ir Rimantas Saldukas pasikeisdami dirba nuo 6.00 iki 22 val.

Ar nesušąla pusdienį sėdėdami nelabai jau sandarioje „belaruso“ kabinoje? Telefono ragelyje girdisi šalia seniūnės sėdinčio vyro balsas, kad nesą šalta. Va, tik vakar, kai žvarbus vakaris ūbavo, šiek tiek pastirę.

Dar ratus suka du „Klaipėdos regionų kelių“ Šilutės padalinio traktoriai. Suka nesustodami, o rytais dar ir automobilių eilės susidaro.

Ir kur tie rusniškiai taip važiuoja? Seniūnė paaiškina: „Iš ryto, nuo 6.30 rusniškiai važiuoja į darbus. Vakarais nuo 16 iki vėlumos grįžta. Šiandien kelių pasiteiravau. Vienas sakė automobiliui buvo detalę užsakęs, reikia atsiimti. Kitas prieš dvi savaites pas gydytoją buvo užsiregistravęs – atėjo eilė. Žodžiu, gyvenimas nesustoja… Nors nėra didelio džiaugsmo vairuotojams kabarotis ant apledijusių tralų. Ne visiems iš karto ir pavyksta užvažiuoti. Kai kurių automobiliai labai žemi, tiems dar sudėtingiau“.

Iš šalies žvelgiantys kartais papostringauja, kad nėra ten ko į tą salą brautis per potvynį. Tuo labiau iš salos. Juk vietoje parduotuvių yra ne viena. Restoranas, vaistinė… Gal norinčiųjų sumažėtų, jei už perkėlimą tektų mokėti?

Salos seniūnei ir rusniškiams taip neatrodo. Šiuolaikinio gyvenimo tempas veja, ir tos skubos potvyniais nebesustabdysi.

Petro Skutulo fotopasakojimas
veza-02
eile-02-aktualeds parplauke-02 anttralo

Hits: 384

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite