Nevažiuokite į Rusnę be reikalo

stop-02Jau skelbėme, kad pirmadienio rytą ant krašto kelio Šilutė – Rusnė, kur yra beveik 400 metrų ilgio potvynio apsemiama atkarpa, ant važiuojamosios kelio dalies tyvuliavo 12 cm vandens. Tiek vandens automobiliai dar įveikdavo patys. Nuo trečiadienio pervažiuoti apsemtą kelio atkarpą padeda kelininkai.

vezikas-02-aktuaLengvuosius automobilius tralu per užlietą kelią veža ir vienas Rusnės seniūnijos traktorius. Rusnės seniūnę Dalią Drobnienę telefonu kalbinome kaip tik atvykusią, anot jos pačios, „pakeisti traktorininką“.

„Negi seniūnė pati keis traktorininką?..“ – nusistebime. Ši ne iš kelmo spirta moteriškė atrėžia: „Jeigu reiks, tai ir pakeisiu!..“ Tikriausiai, bet kol kas dar neprireikė, seniūnė atveža traktoriaus vairuotojus. Eugenijus Paulauskas ir Rimantas Saldukas pasikeisdami dirba nuo 6.00 iki 22 val.

Ar nesušąla pusdienį sėdėdami nelabai jau sandarioje „belaruso“ kabinoje? Telefono ragelyje girdisi šalia seniūnės sėdinčio vyro balsas, kad nesą šalta. Va, tik vakar, kai žvarbus vakaris ūbavo, šiek tiek pastirę.

Dar ratus suka du „Klaipėdos regionų kelių“ Šilutės padalinio traktoriai. Suka nesustodami, o rytais dar ir automobilių eilės susidaro.

Ir kur tie rusniškiai taip važiuoja? Seniūnė paaiškina: „Iš ryto, nuo 6.30 rusniškiai važiuoja į darbus. Vakarais nuo 16 iki vėlumos grįžta. Šiandien kelių pasiteiravau. Vienas sakė automobiliui buvo detalę užsakęs, reikia atsiimti. Kitas prieš dvi savaites pas gydytoją buvo užsiregistravęs – atėjo eilė. Žodžiu, gyvenimas nesustoja… Nors nėra didelio džiaugsmo vairuotojams kabarotis ant apledijusių tralų. Ne visiems iš karto ir pavyksta užvažiuoti. Kai kurių automobiliai labai žemi, tiems dar sudėtingiau“.

Iš šalies žvelgiantys kartais papostringauja, kad nėra ten ko į tą salą brautis per potvynį. Tuo labiau iš salos. Juk vietoje parduotuvių yra ne viena. Restoranas, vaistinė… Gal norinčiųjų sumažėtų, jei už perkėlimą tektų mokėti?

Salos seniūnei ir rusniškiams taip neatrodo. Šiuolaikinio gyvenimo tempas veja, ir tos skubos potvyniais nebesustabdysi.

Petro Skutulo fotopasakojimas
veza-02
eile-02-aktualeds parplauke-02 anttralo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite