Nevažiuokite į Rusnę be reikalo

stop-02Jau skelbėme, kad pirmadienio rytą ant krašto kelio Šilutė – Rusnė, kur yra beveik 400 metrų ilgio potvynio apsemiama atkarpa, ant važiuojamosios kelio dalies tyvuliavo 12 cm vandens. Tiek vandens automobiliai dar įveikdavo patys. Nuo trečiadienio pervažiuoti apsemtą kelio atkarpą padeda kelininkai.

vezikas-02-aktuaLengvuosius automobilius tralu per užlietą kelią veža ir vienas Rusnės seniūnijos traktorius. Rusnės seniūnę Dalią Drobnienę telefonu kalbinome kaip tik atvykusią, anot jos pačios, „pakeisti traktorininką“.

„Negi seniūnė pati keis traktorininką?..“ – nusistebime. Ši ne iš kelmo spirta moteriškė atrėžia: „Jeigu reiks, tai ir pakeisiu!..“ Tikriausiai, bet kol kas dar neprireikė, seniūnė atveža traktoriaus vairuotojus. Eugenijus Paulauskas ir Rimantas Saldukas pasikeisdami dirba nuo 6.00 iki 22 val.

Ar nesušąla pusdienį sėdėdami nelabai jau sandarioje „belaruso“ kabinoje? Telefono ragelyje girdisi šalia seniūnės sėdinčio vyro balsas, kad nesą šalta. Va, tik vakar, kai žvarbus vakaris ūbavo, šiek tiek pastirę.

Dar ratus suka du „Klaipėdos regionų kelių“ Šilutės padalinio traktoriai. Suka nesustodami, o rytais dar ir automobilių eilės susidaro.

Ir kur tie rusniškiai taip važiuoja? Seniūnė paaiškina: „Iš ryto, nuo 6.30 rusniškiai važiuoja į darbus. Vakarais nuo 16 iki vėlumos grįžta. Šiandien kelių pasiteiravau. Vienas sakė automobiliui buvo detalę užsakęs, reikia atsiimti. Kitas prieš dvi savaites pas gydytoją buvo užsiregistravęs – atėjo eilė. Žodžiu, gyvenimas nesustoja… Nors nėra didelio džiaugsmo vairuotojams kabarotis ant apledijusių tralų. Ne visiems iš karto ir pavyksta užvažiuoti. Kai kurių automobiliai labai žemi, tiems dar sudėtingiau“.

Iš šalies žvelgiantys kartais papostringauja, kad nėra ten ko į tą salą brautis per potvynį. Tuo labiau iš salos. Juk vietoje parduotuvių yra ne viena. Restoranas, vaistinė… Gal norinčiųjų sumažėtų, jei už perkėlimą tektų mokėti?

Salos seniūnei ir rusniškiams taip neatrodo. Šiuolaikinio gyvenimo tempas veja, ir tos skubos potvyniais nebesustabdysi.

Petro Skutulo fotopasakojimas
veza-02
eile-02-aktualeds parplauke-02 anttralo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite