Nevažiuokite į Rusnę be reikalo

stop-02Jau skelbėme, kad pirmadienio rytą ant krašto kelio Šilutė – Rusnė, kur yra beveik 400 metrų ilgio potvynio apsemiama atkarpa, ant važiuojamosios kelio dalies tyvuliavo 12 cm vandens. Tiek vandens automobiliai dar įveikdavo patys. Nuo trečiadienio pervažiuoti apsemtą kelio atkarpą padeda kelininkai.

vezikas-02-aktuaLengvuosius automobilius tralu per užlietą kelią veža ir vienas Rusnės seniūnijos traktorius. Rusnės seniūnę Dalią Drobnienę telefonu kalbinome kaip tik atvykusią, anot jos pačios, „pakeisti traktorininką“.

„Negi seniūnė pati keis traktorininką?..“ – nusistebime. Ši ne iš kelmo spirta moteriškė atrėžia: „Jeigu reiks, tai ir pakeisiu!..“ Tikriausiai, bet kol kas dar neprireikė, seniūnė atveža traktoriaus vairuotojus. Eugenijus Paulauskas ir Rimantas Saldukas pasikeisdami dirba nuo 6.00 iki 22 val.

Ar nesušąla pusdienį sėdėdami nelabai jau sandarioje „belaruso“ kabinoje? Telefono ragelyje girdisi šalia seniūnės sėdinčio vyro balsas, kad nesą šalta. Va, tik vakar, kai žvarbus vakaris ūbavo, šiek tiek pastirę.

Dar ratus suka du „Klaipėdos regionų kelių“ Šilutės padalinio traktoriai. Suka nesustodami, o rytais dar ir automobilių eilės susidaro.

Ir kur tie rusniškiai taip važiuoja? Seniūnė paaiškina: „Iš ryto, nuo 6.30 rusniškiai važiuoja į darbus. Vakarais nuo 16 iki vėlumos grįžta. Šiandien kelių pasiteiravau. Vienas sakė automobiliui buvo detalę užsakęs, reikia atsiimti. Kitas prieš dvi savaites pas gydytoją buvo užsiregistravęs – atėjo eilė. Žodžiu, gyvenimas nesustoja… Nors nėra didelio džiaugsmo vairuotojams kabarotis ant apledijusių tralų. Ne visiems iš karto ir pavyksta užvažiuoti. Kai kurių automobiliai labai žemi, tiems dar sudėtingiau“.

Iš šalies žvelgiantys kartais papostringauja, kad nėra ten ko į tą salą brautis per potvynį. Tuo labiau iš salos. Juk vietoje parduotuvių yra ne viena. Restoranas, vaistinė… Gal norinčiųjų sumažėtų, jei už perkėlimą tektų mokėti?

Salos seniūnei ir rusniškiams taip neatrodo. Šiuolaikinio gyvenimo tempas veja, ir tos skubos potvyniais nebesustabdysi.

Petro Skutulo fotopasakojimas
veza-02
eile-02-aktualeds parplauke-02 anttralo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite