„Nereikia jaunam bijoti to užsienio…“

Tikra lietuvybės puoselėtoja vadinama Stoniškių ir Šilgalių mokyklose dirbanti lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Daugalienė. Vienu gražiu sumanymu ši pedagogė nustebino ir gausiai subūrė Šilgalių kaimo bendruomenę – Vasario 16-osios proga parke šalia mokyklos augančius medžius susirinkusieji papuošė simboliniais inkilėliais, nudažytais geltona, raudona ir žalia spalvomis. Šventės tikslas – pakviesti emigravusius „paukštelius“ į gimtinės inkilėlius – Tėvynės, namų, šeimos ir meilės simbolį.

Šįkart mokytoja Jūratė DAUGALIENĖ dalijasi savo mintimis apie emigraciją, kuri palietė ir jos šeimą.
Dažnai girdime klausimą, ar viską esame padarę, kad emigravę Lietuvos žmonės sugrįžtų į gimtinę, kad sugrįžę jaustųsi laukiami, reikalingi?
„Ar viską padarėme? – pakartojo klausimą Jūratė Daugalienė ir atsakė. – Nereikia kažką nuveikti, pats žmogus turi spręsti, ką jam daryti. Tai tas žmogus turi savęs paklausti, ar man reikia būti Lietuvoje, ar man reikia būti užsienyje. Nereikia jaunam bijoti to užsienio, nes ten jis semiasi tam tikros patirties. Manau, tas, kuris myli Lietuvą ir kuriam yra svarbu čia gyventi, jis bet kokiu atveju sugrįš ir parsineš patirties, kuria galės čia dalytis su kitais, kurią galės skleisti.
O ar čia būtina stengtis, verstis per galvą, kad jie sugrįžtų? Aš apie tai negalvoju.
Mano dukra Ieva yra užsienyje. Ji ten labai aktyviai gyvena: ir mokosi, ir dirba. Aš dėl to nesisieloju. Daug bendraujame, juk dabar yra įvairių būdų pasikalbėti. Aš jaučiu, kaip ji tobulėja, kaip keičiasi ir turtėja visomis prasmėmis. Turiu mintyse ne tai, kad pinigų užsidirba. Keičiasi jos požiūris, supratimas ir tai net aš galiu perimti ir skleisti čia savo mokiniams, kolegoms, vaikų tėvams ir visai bendruomenei. Atstumas netrukdo išgirsti, sužinoti, suprasti ir pritaikyti savo gyvenime.
Sakote, jie išvažiavo, savo vaikų nemoko lietuvių kalbos, vaikams parenka nelietuviškus vardus? Mums dėl to neturėtų sopėti širdies. Aš manau, kad žmogus, jeigu yra stiprus, jis bet kur ir bet kada bus su Lietuva. Ir jis bet kokiu atveju skleis lietuvybę, neš naudą Lietuvai.
Mano dukra Ieva Danijoje gyvena ypač aktyviai, yra labai užimta. Ji mokosi gimnazijoje, gaus gimnazijos baigimo dokumentą, lanko aukštesniąją muzikos mokyklą, savaitgaliais dirba ir dar vertėjauja, kai vietos komuna prašo pagalbos – vertėjauja dėl socialinės paramos, bendraujant su medikais, kai reikia lietuviams susikalbėti su danais“.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite