„Nereikia jaunam bijoti to užsienio…“

Tikra lietuvybės puoselėtoja vadinama Stoniškių ir Šilgalių mokyklose dirbanti lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Daugalienė. Vienu gražiu sumanymu ši pedagogė nustebino ir gausiai subūrė Šilgalių kaimo bendruomenę – Vasario 16-osios proga parke šalia mokyklos augančius medžius susirinkusieji papuošė simboliniais inkilėliais, nudažytais geltona, raudona ir žalia spalvomis. Šventės tikslas – pakviesti emigravusius „paukštelius“ į gimtinės inkilėlius – Tėvynės, namų, šeimos ir meilės simbolį.

Šįkart mokytoja Jūratė DAUGALIENĖ dalijasi savo mintimis apie emigraciją, kuri palietė ir jos šeimą.
Dažnai girdime klausimą, ar viską esame padarę, kad emigravę Lietuvos žmonės sugrįžtų į gimtinę, kad sugrįžę jaustųsi laukiami, reikalingi?
„Ar viską padarėme? – pakartojo klausimą Jūratė Daugalienė ir atsakė. – Nereikia kažką nuveikti, pats žmogus turi spręsti, ką jam daryti. Tai tas žmogus turi savęs paklausti, ar man reikia būti Lietuvoje, ar man reikia būti užsienyje. Nereikia jaunam bijoti to užsienio, nes ten jis semiasi tam tikros patirties. Manau, tas, kuris myli Lietuvą ir kuriam yra svarbu čia gyventi, jis bet kokiu atveju sugrįš ir parsineš patirties, kuria galės čia dalytis su kitais, kurią galės skleisti.
O ar čia būtina stengtis, verstis per galvą, kad jie sugrįžtų? Aš apie tai negalvoju.
Mano dukra Ieva yra užsienyje. Ji ten labai aktyviai gyvena: ir mokosi, ir dirba. Aš dėl to nesisieloju. Daug bendraujame, juk dabar yra įvairių būdų pasikalbėti. Aš jaučiu, kaip ji tobulėja, kaip keičiasi ir turtėja visomis prasmėmis. Turiu mintyse ne tai, kad pinigų užsidirba. Keičiasi jos požiūris, supratimas ir tai net aš galiu perimti ir skleisti čia savo mokiniams, kolegoms, vaikų tėvams ir visai bendruomenei. Atstumas netrukdo išgirsti, sužinoti, suprasti ir pritaikyti savo gyvenime.
Sakote, jie išvažiavo, savo vaikų nemoko lietuvių kalbos, vaikams parenka nelietuviškus vardus? Mums dėl to neturėtų sopėti širdies. Aš manau, kad žmogus, jeigu yra stiprus, jis bet kur ir bet kada bus su Lietuva. Ir jis bet kokiu atveju skleis lietuvybę, neš naudą Lietuvai.
Mano dukra Ieva Danijoje gyvena ypač aktyviai, yra labai užimta. Ji mokosi gimnazijoje, gaus gimnazijos baigimo dokumentą, lanko aukštesniąją muzikos mokyklą, savaitgaliais dirba ir dar vertėjauja, kai vietos komuna prašo pagalbos – vertėjauja dėl socialinės paramos, bendraujant su medikais, kai reikia lietuviams susikalbėti su danais“.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite