„Nereikia jaunam bijoti to užsienio…“

Tikra lietuvybės puoselėtoja vadinama Stoniškių ir Šilgalių mokyklose dirbanti lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Daugalienė. Vienu gražiu sumanymu ši pedagogė nustebino ir gausiai subūrė Šilgalių kaimo bendruomenę – Vasario 16-osios proga parke šalia mokyklos augančius medžius susirinkusieji papuošė simboliniais inkilėliais, nudažytais geltona, raudona ir žalia spalvomis. Šventės tikslas – pakviesti emigravusius „paukštelius“ į gimtinės inkilėlius – Tėvynės, namų, šeimos ir meilės simbolį.

Šįkart mokytoja Jūratė DAUGALIENĖ dalijasi savo mintimis apie emigraciją, kuri palietė ir jos šeimą.
Dažnai girdime klausimą, ar viską esame padarę, kad emigravę Lietuvos žmonės sugrįžtų į gimtinę, kad sugrįžę jaustųsi laukiami, reikalingi?
„Ar viską padarėme? – pakartojo klausimą Jūratė Daugalienė ir atsakė. – Nereikia kažką nuveikti, pats žmogus turi spręsti, ką jam daryti. Tai tas žmogus turi savęs paklausti, ar man reikia būti Lietuvoje, ar man reikia būti užsienyje. Nereikia jaunam bijoti to užsienio, nes ten jis semiasi tam tikros patirties. Manau, tas, kuris myli Lietuvą ir kuriam yra svarbu čia gyventi, jis bet kokiu atveju sugrįš ir parsineš patirties, kuria galės čia dalytis su kitais, kurią galės skleisti.
O ar čia būtina stengtis, verstis per galvą, kad jie sugrįžtų? Aš apie tai negalvoju.
Mano dukra Ieva yra užsienyje. Ji ten labai aktyviai gyvena: ir mokosi, ir dirba. Aš dėl to nesisieloju. Daug bendraujame, juk dabar yra įvairių būdų pasikalbėti. Aš jaučiu, kaip ji tobulėja, kaip keičiasi ir turtėja visomis prasmėmis. Turiu mintyse ne tai, kad pinigų užsidirba. Keičiasi jos požiūris, supratimas ir tai net aš galiu perimti ir skleisti čia savo mokiniams, kolegoms, vaikų tėvams ir visai bendruomenei. Atstumas netrukdo išgirsti, sužinoti, suprasti ir pritaikyti savo gyvenime.
Sakote, jie išvažiavo, savo vaikų nemoko lietuvių kalbos, vaikams parenka nelietuviškus vardus? Mums dėl to neturėtų sopėti širdies. Aš manau, kad žmogus, jeigu yra stiprus, jis bet kur ir bet kada bus su Lietuva. Ir jis bet kokiu atveju skleis lietuvybę, neš naudą Lietuvai.
Mano dukra Ieva Danijoje gyvena ypač aktyviai, yra labai užimta. Ji mokosi gimnazijoje, gaus gimnazijos baigimo dokumentą, lanko aukštesniąją muzikos mokyklą, savaitgaliais dirba ir dar vertėjauja, kai vietos komuna prašo pagalbos – vertėjauja dėl socialinės paramos, bendraujant su medikais, kai reikia lietuviams susikalbėti su danais“.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Darbas sau – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Kalbamės su verslininku Dariumi

Darbas gyvenime užima labai svarbią vietą, kadangi kasdien bent jau 8 valandas, o kartais ir daugiau praleidžiame atlikdami tam tikrus procesus. Natūralu, jog norisi rasti tokį darbą, kuris ne tik finansiškai, tačiau ir moraliai patenkintų lūkesčius. Apie tai kalbamės su sąskaita123.lt idėjos generatoriumi Dariumi, kuris kasdien susiduria su dirbti sau pradedančiais žmonėmis. Kodėl lietuviai vis dažniau renkasi darbą sau? Žinoma, kiekvienas žmogus atsakytų vis kitaip ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau mano aplinkoje dažniausiai darbą sau sąlygojo noras dirbti laisvesnėmis

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

Taip pat skaitykite