Nepriklausomybės atkūrimo diena

1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą, kuriame rašoma, kad atkuriamas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė.

Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Stanišauskas (pirmas iš dešinės) su jaunaisiais šauliais, šventės organizatoriais ir dalyviais.

Šventinę dieną iš ryto Pagėgių kultūros centro fojė skambėjo Meno ir sporto mokyklos gitarisčių atliekami kūriniai apie Lietuvą, laisvę. Parodą ,,Margučių kalendorius“ Kristijono Donelaičio ,,Metuose“ pristatė tautodailės tradicijų puoselėtoja, krašto kultūros paveldo skleidėja, viena iš muziejaus ,,Buities ir margučių palėpė“ įkūrėjų, ,,Margučių kalendoriaus“ sudarytoja, ,,Aukso vainiko“ ir kitų daugkartinių apdovanojimų laureatė Angelė Rauktienė. Šventės dalyviai susidomėję klausėsi pasakojimo, pateikė tautodailininkei įvairių klausimų.
Šventė tęsėsi mažojoje salėje, kur visi dar kartelį galėjo apžiūrėti parodą ,,O širdyje gražiausios spalvos trys“, skirtą Vasario 16-ajai. Padėkos prizais, kuriuos įsteigė Socialinių paslaugų centras (riešinės) ir pagėgiškė Valentina Zdanevičienė (sagės), apdovanoti visi parodos dalyviai.
Po to šventė persikėlė prie Pagėgių savivaldybės pastato. Sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas, Pagėgių seniūnijos seniūnas Dainius Maciukevičius iškėlė Trispalvę, šventės proga susirinkusius pagėgiškius pasveikino Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Stanišauskas. Skambėjo posmai, dainos, visi susirinkusieji galėjo dalyvauti mini viktorinoje ,,Lietuva mūsų atmintyje“. Teisingai atsakiusiems įteiktos atminimo dovanėlės.
Dėkojame Pagėgių šaulių kuopai ir vadui Algirdui Saročkai už dalyvavimą parodoje ,,O širdyje gražiausios spalvos trys“ bei šventės iškilmių dalyje prie Savivaldybės pastato. Ačiū visiems, prisidėjusiems organizuojant šią šventę bei atvykusiems kartu pasidžiaugti visų mūsų Kovo 11-ąja.

Rasa Armonienė
Renginių organizatorė

Tautodailininkė Angelė Rauktienė (pirma iš kairės) Kovo 11-ąją pagėgiškiams parodė margučių kolekciją – geriausią taikomosios dailės kūrinį Lietuvos praėjusių metų tautodailės konkurse, kuriame pelnė „Aukso vainiką“ – tik aštuntą kartą mūsų šalyje teiktą apdovanojimą. Šalia A. Rauktienės – folkloro kolektyvo „Kamana“ vadovė Aksavera Mikšienė ir tautodailininkės vyras irgi menininkas Vytautas Rauktys.

Lietuvos vėliavą prie Pagėgių savivaldybės pastato kelia Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius, šalia – iškilmių vedėjos Svetlana Jašinskienė ir Rasa Armonienė, Pagėgių kultūros centro darbuotojos.
Valdo Armono nuotr.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 20 21 22 23 24 25 26 27 28 30 31 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Vienas komentaras

  • stebi

    Graži programa. Daug jaunimo. Margučiai ponios Rauktienės – pasaka. Tokia šventė gali patikti visokio amžiaus žmonėms. Gerai, kad be didelio oficialumo. Gražios nuotraukos. Jos suteikia didelę dalį informacijos. Sėkmės, pagėgiškiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar Šilutės politikai rinksis Sauliaus Skvernelio su bendraminčiais steigiamą naują partiją?

Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, vadovaujamą Ramūno Karbauskio, palikęs ir Seime su bendraminčiais įkūręs frakciją nepartinis Saulius Skvernelis paskelbė, jog steigia Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“. Ar tai gali būti naudinga Valstiečių ir žaliųjų sąjungos likviduoto Šilutės skyriaus nariams, kurie į naują „valstiečių“ skyrių nei kviečiami, nei su jais kalbamasi?   Naujojo „valstiečių“ skyriaus kūrimu ir plėtimu Šilutės rajone rūpinasi buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Šiek tiek anksčiau šio skyriaus atstovai pateikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui raštą, kad į

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Taip pat skaitykite