Nepriklausomybės atkūrimo diena

1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą, kuriame rašoma, kad atkuriamas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė.

Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Stanišauskas (pirmas iš dešinės) su jaunaisiais šauliais, šventės organizatoriais ir dalyviais.

Šventinę dieną iš ryto Pagėgių kultūros centro fojė skambėjo Meno ir sporto mokyklos gitarisčių atliekami kūriniai apie Lietuvą, laisvę. Parodą ,,Margučių kalendorius“ Kristijono Donelaičio ,,Metuose“ pristatė tautodailės tradicijų puoselėtoja, krašto kultūros paveldo skleidėja, viena iš muziejaus ,,Buities ir margučių palėpė“ įkūrėjų, ,,Margučių kalendoriaus“ sudarytoja, ,,Aukso vainiko“ ir kitų daugkartinių apdovanojimų laureatė Angelė Rauktienė. Šventės dalyviai susidomėję klausėsi pasakojimo, pateikė tautodailininkei įvairių klausimų.
Šventė tęsėsi mažojoje salėje, kur visi dar kartelį galėjo apžiūrėti parodą ,,O širdyje gražiausios spalvos trys“, skirtą Vasario 16-ajai. Padėkos prizais, kuriuos įsteigė Socialinių paslaugų centras (riešinės) ir pagėgiškė Valentina Zdanevičienė (sagės), apdovanoti visi parodos dalyviai.
Po to šventė persikėlė prie Pagėgių savivaldybės pastato. Sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas, Pagėgių seniūnijos seniūnas Dainius Maciukevičius iškėlė Trispalvę, šventės proga susirinkusius pagėgiškius pasveikino Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Stanišauskas. Skambėjo posmai, dainos, visi susirinkusieji galėjo dalyvauti mini viktorinoje ,,Lietuva mūsų atmintyje“. Teisingai atsakiusiems įteiktos atminimo dovanėlės.
Dėkojame Pagėgių šaulių kuopai ir vadui Algirdui Saročkai už dalyvavimą parodoje ,,O širdyje gražiausios spalvos trys“ bei šventės iškilmių dalyje prie Savivaldybės pastato. Ačiū visiems, prisidėjusiems organizuojant šią šventę bei atvykusiems kartu pasidžiaugti visų mūsų Kovo 11-ąja.

Rasa Armonienė
Renginių organizatorė

Tautodailininkė Angelė Rauktienė (pirma iš kairės) Kovo 11-ąją pagėgiškiams parodė margučių kolekciją – geriausią taikomosios dailės kūrinį Lietuvos praėjusių metų tautodailės konkurse, kuriame pelnė „Aukso vainiką“ – tik aštuntą kartą mūsų šalyje teiktą apdovanojimą. Šalia A. Rauktienės – folkloro kolektyvo „Kamana“ vadovė Aksavera Mikšienė ir tautodailininkės vyras irgi menininkas Vytautas Rauktys.

Lietuvos vėliavą prie Pagėgių savivaldybės pastato kelia Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius, šalia – iškilmių vedėjos Svetlana Jašinskienė ir Rasa Armonienė, Pagėgių kultūros centro darbuotojos.
Valdo Armono nuotr.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 20 21 22 23 24 25 26 27 28 30 31 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Vienas komentaras

  • stebi

    Graži programa. Daug jaunimo. Margučiai ponios Rauktienės – pasaka. Tokia šventė gali patikti visokio amžiaus žmonėms. Gerai, kad be didelio oficialumo. Gražios nuotraukos. Jos suteikia didelę dalį informacijos. Sėkmės, pagėgiškiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Kaip sumažinti paskolos mėnesio įmoką?

Paskola geromis sąlygomis yra labai svarbi. Vienas iš būdų sumažinti paskolos išlaidas yra pereiti prie paskolos su pigesnėmis palūkanomis. Kaip aš galiu sumažinti savo paskolas? Yra dviejų tipų paskolos: su užstatu (kai skolinatės naudodami turtą, pavyzdžiui, namą kaip užstatą), neužtikrinta (kai tarp jūsų ir skolintojo yra sudaryta oficiali sutartis). Asmeninė paskola yra be užstato, o tai reiškia, kad jūsų namams negresia pavojus. Tai gana nebrangi paskola, kurią grąžinate per nustatytą terminą (paprastai nuo vienerių iki septynerių metų) reguliariai mokėdami mėnesinius

Kokios įmonės gali gauti ES paramą?

Visi Europos piliečiai ir daugelis kitų pasaulio šalių tiesiogiai arba netiesiogiai gauna naudos iš ES biudžeto. Ji padeda milijonams studentų, tūkstančiams mokslininkų ir daugeliui miestų, regionų ir ne pelno organizacijų. Visi ES piliečiai gali kreiptis dėl ES finansavimo, tai apima ir ES įsisteigusias įmones. ES parama turi keletą skirtingų finansavimo programų, dėl kurių galite kreiptis, atsižvelgdami į jūsų verslo ar projekto pobūdį. Finansavimo galimybių taip pat galima gauti per programas, kurias tiesiogiai įgyvendins valstybės narės, pavyzdžiui, atkūrimo ir atsparumo priemonė

Taip pat skaitykite